Jump to content

Moto Zajednica

Nesto cega sam se najvise plasio

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI

Kao sto tema kaze, desilo mi se nesto cega sam se najvise plasio. Naime, posto sam isao na manji put van Srbistana, hteo sam da idem motorom. Posto vremenske prilike nikako nisu bile ohrabrujuce, a i zbog moje zene (koja kaze da je od secera pa ce se istopiti ako pokisne) resih ipak da idem kolima. Elem, da ne davim previse, ja u Bratislavi, put ide kao slovo Y. Dva autoputa se spajaju u jedan. Ja idem desnim putem od dve trake. Malo pre spajanja puta, pogledam u levi retrovizor i vidim motor, ali recimo dosta daleko. 10 sekundi kasnije, glupa navigacija poce da prica gde da se iskljucim bla bla bla, ja opet bacim pogled u retriovizor, motora nema. Levi migavac, i polako krenem da se prestrojavam, kad odjednom motor pored mene. Ja sva sreca pa sam polako poceo da se prestrojavam, nista naglo. Motociklista me pogleda, obidje, i krene da vrti glavom. Video sam da su tablice domace, tj Bratislavske. Toliko sam bio besan na sebe, da sam do Srbije cutao. Da li je moguce da ga nisam video?! Desilo mi se nesto cega sam se najvise plasio, da ne vidim kolegu motociklistu. Jos nosim nalepnicu "Ja pazim na motocikliste". Uzas jedan. I sta sam trebao da ga stignem i kazem "Izvini nisam te video?" Pa sto ne gledas majmuncino jedna retardirana. Sada kad sednem u moj kavez, tako polako menjam trake, da je to strasno, Retrovizor 1000 puta, pogled preko ramena, sve skolski, samo da se uverim da nema nigde nikog. Eto to je moj najgori strah, koji sam hteo da podelim sa vama. Interesuje me da li je neko imao slicno ili isto iskustvo? Vasa misljenja u vezi ove situacije?

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

A šta si ti računao, da nikad nećeš da napraviš grešku u saobraćaju? :lol:

 

Vidi, utopija je očekivati da će svaki vozač automobila svaki put uočiti motociklistu. To je nemoguće. Zato i mi svi treniramo izbegavanje takvih situacija i snalaženje u istim. Poenta je da vozači automobila svoje promene pravca ne izvode naglo i da nas na to blagovremeno obaveste uključivanjem pokazivača pravca. Jer, kad motociklista zna šta će vozilo ispred/pored da uradi, nema nikakvih problema.

 

Samo napred i furaj :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

A šta si ti računao, da nikad nećeš da napraviš grešku u saobraćaju? :lol:

 

Vidi, utopija je očekivati da će svaki vozač automobila svaki put uočiti motociklistu. To je nemoguće. Zato i mi svi treniramo izbegavanje takvih situacija i snalaženje u istim. Poenta je da vozači automobila svoje promene pravca ne izvode naglo i da nas na to blagovremeno obaveste uključivanjem pokazivača pravca. Jer, kad motociklista zna šta će vozilo ispred/pored da uradi, nema nikakvih problema.

 

Samo napred i furaj :moto3:

 

Potpuno se slažem sa rećenim. Al da bi to i svi ( automobilisti a i motociklisti) iza nas U V A Ž A V A L I . Nebroj puta mi se deslo i još dešava, da kad vozim sredinskom trakom na autoputu 130-140 km/h, hoču da menjam traku radi preticanja ili skretanja naletim na ignorisanje onih iza mene. Uvjek prije pogledam u retrovizor - e, obavezno prije upalim žmigavac da promjenim traku al oni iza mene me jednostavno ignorišu. Voze svojom trakom kao da je njihova i jednostavno ne "puste" vozača ispred sebe da menja traku. To može biti velik problem jer se nekad mora na vreme skrenuti da ne propustiš skretanje. A i glupo je voziti za sporijim kamionom, autobusom a i kolima. Mislim da bi vozači trebali više da paze na one ispred sebe , nego da rinu glavom kroz zid. Bilo bi i manje sranja i sličnih kobnih situacija ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

A šta si ti računao, da nikad nećeš da napraviš grešku u saobraćaju? :lol:

 

Vidi, utopija je očekivati da će svaki vozač automobila svaki put uočiti motociklistu. To je nemoguće. Zato i mi svi treniramo izbegavanje takvih situacija i snalaženje u istim. Poenta je da vozači automobila svoje promene pravca ne izvode naglo i da nas na to blagovremeno obaveste uključivanjem pokazivača pravca. Jer, kad motociklista zna šta će vozilo ispred/pored da uradi, nema nikakvih problema.

 

Samo napred i furaj :moto3:

 

Potpuno se slažem sa rećenim. Al da bi to i svi automobilisti a i motociklisti iza nas U V A Ž A V A L I . Nebroj puta mi se deslo i još dešava, da kad vozim sredinskom trakom na autoputu 130-140 km/h, hoču da menjam traku radi preticanja ili skretanja naletim na ignorisanje onih iza mene. Uvjek prije pogledam u retrovizor -e, obavezno prije upalim žmigavac da promjenim traku al oni iza mene me jednostavno ignorišu. Voze svojom trakom kao da je njihova i jednostavno ne "puste" vozača ispred sebe da menja traku. To može biti velik problem jer se nekad mora na vreme skrenuti da ne propustiš skretanje. A i glupo je voziti za sporijim kamionom, autobusom a i kolima. Mislim da bi vozači trebali više da paze na one ispred sebe , nego da rinu glavom kroz zid. Bilo bi i manje sranja i sličnih kobnih situacija ...

 

 

Zato mi vozimo samo levom trakom :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Или да Мото Асоцијација Србије крене у поделу оних унутрашњих панорама ретровизора возачима аутомобила...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Sve se završilo dobro, motociklista otišao svojim a Ti svojim putem, ostalo je da se pripoveda i da se pamti. Hvala što si podeli iskustvo sa nama što će ,nadam se, biti svima za nauk! Sedaj na motor i pali van grada da se izduvaš, uživaj!

Ovo sa retrovizorima je dobra ideja, mislimo o tome!Pozz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Jednostavno, bio ti je u mrtvom uglu i tu samo pomaze levo rame, i to treba da ti je bas navika. Dobro je sto si dao migavac i lagano poceo da skreces. Dakle, nista neuobicajeno jer se desava svima. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Vasa misljenja u vezi ove situacije?

 

Mišljenje?

 

1) Svima se događa.

2) Izvukao si nauk (retrovizor, žmigavac, pogled preko ramena za svaki slučaj, uvek).

3) Nemoj preterivati s gledanjem pozadi, da ne pokupiš sad haubom nekog ispred sebe. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja