Jump to content

Moto Zajednica

dilema oko 3 modela

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova

Pozdrav ljudi. Ovo bi trebala biti moja prva kupivoina motora pa imam dosta dvoumljenja (tačnije troumljenja) i nedoumica. Nikako da prelomim.

Reci te mi za koji od ova tri modela se odlučiti:

Scarabeo 50 4T

Liberty 20 2T

Vespa LX 50 FL 2T

Pripadaju istom cenovnom rangu. O dizajnu ne vredi diskutovati (to je već subjektivno). Koji je po pitanju tehničke izvedbe najbolji?

Sledeće što me interesuje je da li motor od 50 cc može da zadovolji moju potrebu da s njime svakodnevno odlazim (a i da se vraćam) na posao koji je od kuće udaljen oko 15ak km?

I poslednje za ovaj post. Koja je preporučena brzina vožnje ovih skuterčića od 50cc?

Puno pitanja. Nadam se da će biti i odgoora.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio MP3 300

Scarabeo 50 4T

Liberty 20 2T

Vespa LX 50 FL 2T

 

Tezak izbor jer su svi tehnicki tu negde. Vespa je sinonim za dvotockase, i tu sto se tice dizajna i trenda nema greske i dvoumljnja jer je uvek in.

Liberty i Scarabeo su slicni, skoro isti ali prednost dajem scarabeu jer je to 4T 4V novi agregat koji iako je cetvorotaktni ide kao 2T jer je ,,nabudzen" elektronikom da ide kao 2t a trosi minimalno goriva, jedino sto je razlika u ceni skoro 200eu na popustu a bez popusta 450eu.

 

u svako slucaju sta god odaberes neces pogresiti.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Najviše se dvoumim između Vespe i Scarabeo. Jedina stvar koja mi se čini kao bitna razlika između ova dva modela je veličina točka i zbog toga naginjem ka Scarabeo a Vespa mi se više sviđa na izgled.

 

Da li ta veličina točka stvarno predstavlja i stabilnost, tj sigurnost u vožnji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako tih 15-tak kilometara od kuće do posla prelaziš npr. nekim magistralnim putem, možda je bolje da se držiš većeg točka. Ako je vožnja uglavnom po gradu, neće biti veće razlike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio MP3 300

mislim da bi lakse vozio sa vecim tockom u smislu udobnosti i upravljivosti, mada generalno ako naletis na ulje, rizlu ili slicna iznenadjenja na nasim putevima tesko da bi te i siljci zadrzali na putu. Ipak moj glas ide za veliki tocak....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Iako vozim skuter sa 16-icom napred i 14-icom pozadi,za mene je 10-ka keva!Zato što kad je provališ možeš da se igraš i da lomiš skuter kako zamisliš!Da ne pričam o slalomu i izvlačenju u uspravan položaj prostim dodavanjem gasa :'( ...neprocenjivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

ciao,slazem se sa Ivanom maltene u potpunost.veliki tocas apsolutno za nase uslove narocito ako nemas iskustva u voznji pa i pocetnickog 50cc skutera.sva tri su slicna priblizno po performansama,vespa je drugi tip skutera od prethodna dva mada ako ti treba da se prevezes od do svakog dana,zasto nekupis skuter polovan nekog italijanskog proizvodjaca dvotaktni,jeftin za odrzavanje,jeftini delovi,zivahan je i sto je najbitnije jako lepo su uradjeni,kvalitetno.ako si bas zacrtao ova tri,glasam za liberty je je najrasprostranjeniji kod nas(od ta tri) i imas delova da nekazem svuda.pozz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

da ne otvaram novu temu jer naslov bi bio isti samo se razlikuju modeli skutera:

Honda Lead 105 cc 2004 za oko 500eur; Honda_LEAD.jpg

Honda Dylan 125cc 2003 za oko 900eur Honda_Dylan.jpg

ili Liberty 125cc za 600 :zbunjen: (naravno ima isti ali registrovan na 50cc)-samo to nisam siguran koliko je pametno ... :zvizduk:

 

Pošto polako prihvatam savet većine da 50cc nije za mene, onda mi se ova tri ukazala kao zamena za mog previše žednog kineza :moto3:

pa svako iskustvo je dobrodošlo ... Lead ima ultra male točkiće 10ke ali lepo vuče, ostale niisam probao osim Libertija ali mi nešto neleži posle V3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5774 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT

Od ova tri modela što si naveo, izbacio bih odmah ovaj Lead 100 ccm, prvo zbog točkića a drugo, čini mi se da i napred ima doboš kočnicu :stabre:

Vidiš i sam kako se "lako" prodaje kad dođe vreme (cena). Liberty je dobar izbor zbog dostupnosti delova, majstori ga znaju već u dušu a pouzdan je . Problem je što je teško naći očuvan i neizakan primerak a i tebi se ne sviđa preterano...Od ove trojke ostaje Honda Dylan. Kod njega je sve prva liga a samim tim i cena. :neznam: Te varijante 125-ca registrovanih na 50 ccm batali...izgubilo je smisao.

 

Moj savet ti je da još malo pročešljaš oglase i pijacu. Ima motora a ne prodaju se baš lako, tako da možeš naći lep primerak za relativno male pare - samo strpljenja... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3635 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Lead sam vozio nekoliko puta, ima jedna drugarica. Dobos napred - pozadi. Ne koci nikako ide dosta dobro. Tockovi su kriminalni. Kvalitetan jeste i nema neku visoku cenu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

stani šta je kriminalno kod točkova dimenzije, oblik, ili te kočnice :zbunjen: ja ga vozio po kraju i lepo koči bez nekih problema sa mojih 124kg...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Tockove 16 coli, motor veci od 50 (ako imas polozeno, ako nemas, polozi), 4T.

Scarabeo (ali veci od 50).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja