Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: subotica-zednik
  • Motocikl: Qingqi 200QM

pa i meni na dekli pise 1000ml ali ocito ako se ispe svo ulje da to nije dosta,tako da kupicu jos jednu litru i dosuti dok ne bude izmedju max i min :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Па и ја сам све исцедио, оставио сам га пола сата да капље и још сам љуљао мотор вамо тамо да све исцури... насо литру и буде можда мало испод High знака.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova

Pozdrav.. izvinjavam se sto ovako upadam u temu i prekidam razgovor ... Interesuje me informacija iz prve ruke posto mi hitno treba nekih informacija nemam vremena da listam temu koja je podugacka.. Interesuje me: Koja je maksimalna brzina kod Sprint-a Pulser-a 125,kakva mu je zadnja kocnica ? Kako koci jer malo sam skeptican kad nije disk u pitanju za masivnije motore,i kakvo je stanje sa delovima? imali li da se nabave i kako se krecu cene ? I da li ima neki sajt sa tim delovima? Uzdravlje... 2BJB3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Maksimalna brzina ti varira od 100-110 zavisi od uslova, mozda i vise (ako mu sredis usis, izduv, prenos). Zadnja kocnica je dobos, ali je retko koristis, osim ako neces da radis neke slajdove i druge zajebancije. Kada se stisne lepo moze da blokira tocak, ali to ce ti uraditi i svaki drugi disk. Na motoru ti je presudna prednja kocnica (uz pripomaganje zadnje), a napred je disk...(dosta dobar za ovaj motor i brzinu koju postize) Delove imas u Sprintu i kod drugih uvoznika, ali slabo se to kvari ako lepo odrzavas, ljudi se jos nisu zalili na vece probleme. Takodje delova ima po "ebay-u" motor se vozi siroko po svetu, ima razlicita imena (pogledaj sinnis apache 125 na youtube). Ne bi bilo lose da ti napomenem da su gume malo losije tj. nekako tvrdje (nez kako da ti opisem, moglo bi se reci plasticne) i ne bi bilo lose da se promene, ja jos vozim na fabrickim stim sto vodim racuna kada je mokar kolovoz. Imas indikator stepena prenosa sto ce ti dosta pomoci ako si pocetnik, menjac je dosta lak, moze bukvalno bez kvacila da se salta i to onako lagano ( ne bih preporucio, al ajde da kazem) i sta ja znam, sve u svemu dobar je motor ako te nesto konkretno zanima pitaj. Tu smo da pomognemo :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova

Za gume znam da su tvrde i ne prijanjaju dobro.. Nego jel' mnogo 750 evra za Pulsera 2008 koji je presao 15000 km? Sa svim ovim sto je "ubaceno" Opis: "Vlasnik motora vec 2 godine, redovno odrzavan i na vreme radjeni svi servisi, spreman za sezonu. Ulje IPONE 15w50 full sintetika, nov filter ulja HIFLOW, nove plocice SBS jedne od skupljih i najboljih plocica, nov lanac RK-CHAIN, prosle sezone stavljena Mischelin PIlot prednja guma, zamenjene zice na zadnjem tocku, stavljene deblje, jer su fabricke tanke i brzo pucaju, sve u svemu motor sredjivan za sebe ali ga prodajem jer sam ga se zasitio i kupujem jaci motor.Sjajan motor za pocetnike, a i za voznju po gradu, potrosnja je, od 2, 5 do 3 L."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Ja sam moj platio 900 eura prosle godine, ali motor je bio kao nov (nesto manje od 1600km, jedva da ga je lik vozio, a i estetski kao nov) Ja bih rekao da 750 nije mnogo za ovaj motor jer je dosta toga ulozeno u njega, eto sama ta guma je oko 100e jedino sto bih dobro proverio je tih 15k km. Kod koga je presao toliko, da li je vozen offroad i tako dalje...E sad menjao mu je lanac (oce da pukne od naglog trzanja, ako ga je dizao na zadnji, mozda se isteglio previse u nekom offroadu). Druga stvar menjao je zbice na zadnjem tocku (isto mozda popucale od neceg)...Sve ovo sto sam naveo moze da utice na masinu jer ona sve pokrece. Najbolje ti je da odes da vidis to, povedes nekog ko zna, oslusas motor kako radi, provozas, vidis da li zanosi u stranu i tako te sitnice (ogrebotine) oko masine, rama...I takodje pogledaj da li je farban, mozda je padano sa njega (mozes lako da proveris na ivicama rucica od kormana, kocnice i kvacila...ako su izgrebane) U sustini na svakom ces naci nesto, eto meni prvom jednom pao u dvoristu nije dobro stao na nozicu...Aj srecno i otvori oci sirom !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
http://www.polovniautomobili.com/oglas4523789/sprint_pulser_125/ konkretno mislim na ovaj motor... E sad ne znam kako bi se ponasao u mojim uslovima znaci ne planiram nikakacv off-road znaci 50% asfalt 50% makadam,zemljani put koji je nasipan znaci prolaze automobili nema preteranih "dzombi" . Znaci dnevno ne bi prelazio vise od 7-8 km.... E sad meni treba zadnja kocnica zbog jedne povece nisbrdice koja ima 3-4 krivine gde prednja ne pomaze pa me zato interesuje jer da je asfalt pa da kocim nizbrdo prednjom ovde je problem sto je to zemlja,prasina,sitni kamencici,pesak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Na slikama deluje ok, malo ogreban na plastici sa desne strane ispod sedista i grana mu je zardjala (mozda od kise) Najbolje je da se vidi uzivo. I nemoj da se zalepis za samo jedan motor, ima ih hvala Bogu koliko hoces. Kao sto sam ti vec rekao nemoj da brines zbog zadnje kocnice, dobro odradi posao (ja iz zajebancije kad sam na onom glatkom asfaltu stisnem zadnju, a guma skripi dole nije normalno kako se cuje taj materijal) znaci dobos je dobar,ako stisnes jace blokira tocak e sad neces valjda u velikoj brzini to da radis zanece te i pasces..., a ja kad ga spustam negde niz brdo ( u sustini nemam nekih brda al kad radim off road) samo ga saltam u nize i pripomazem se i jednom i drugom kocnicom. Tu niz brdo ne moras da jurcas, polako vozi prilagodi voznju uslovima puta ;). I ne bi bilo lose da pitas nekog da ti pokaze kako sta pa da probas malo da provozas da vidis da li ti odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova

E hvala puno na savetima... Kao sto si video otvorio sam temu o kupovini nemam neki izbor zbog ogranicenog budzeta... Ne znam koji motor bi mogao da se nadje do maksimum 1000 evra ?? 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

U sustini nemas nekog izbora u klasi supermoto/enduro 125 4t do 1000e. Ne znam za sachs x road jel ima kod nas, slabo sam ga vidjao, a i nije mi nesto lep...Za te pare moze da se nadje dosta 2t motora, ali su dosta stariji, a i potrosnja im je velika... Ako te bas zanima idi na moto-berza.com, oznaci supemroto/enduro 125cc i napisi cenu do 1000 eura pa gledaj sta ima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova

Pa trazio sam dosta tako i nesto mi Sprint izgleda naj adekvatnije za moje potrebe posto ne planiram nikakve duze ture u buducnosi uopste dvoumio sam se izmedju Pulsera,Pulsera 2 i Apolla i odluka ce izglada pasti na Pulsera..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ja kupio juce jednog Quingi-a 125 SM za klinca, za celih 500e. :D Motorce je kompletno, potrebno odraditi nekoliko sitnica (sto mi nije strano), i sluzice kao motorce za ucenje saltanja brzina.

Interesuje me neki link ka SERVICE MANUAL za ovaj model, ili za Sprint Pulsar 125.

Zivi bili, na putevima se videli!!! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: yamaha xt600

2014-04-06-144409.jpg2014-04-06-144332.jpgPoz momci treba mi pomoc oko zadnjeg lancanika,non stop ide levo desno kad se vozi motor ili kad ga prodrmas rukom,to je sve krenulo otkad smo poceli da ga dizemo na zadnji prvo je pocupao srafove pa smo onda uradili nove na strugu koje je nemoguce pocupati i otad krece to klacenje...2014-04-06-144340.jpg

 

Ja sam imao taj problem pa sam zamenio silent blokove,isto sam bio pokidao srafove .Sad ne mrda lancanik.Reko mi majstor da kod nekih modela honde je isto resenje pa se napravi veca podloska na strugu kao za sraf pa ucvrstis sa njom lancanik.Uklopis je i onda zasrafis lancanik,ali ja kad sma stavio nove silent blokove ne mrda vise.Jeftinije ti je da pokusas sa podloskom,jel vidim da su ti silent blokovi dobri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Resio sam problem namestio sam novi lancanik posto je stari bio kriv..posalji mi br od koga si ti uzeo silen blokove da i ja narucim...u svakom slucaju hvala ti

 

Где си купио ланчаник за пулсера? Јел си узео оригинал кинески или од JT sprockets?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: yamaha xt600

Resio sam problem namestio sam novi lancanik posto je stari bio kriv..posalji mi br od koga si ti uzeo silen blokove da i ja narucim...u svakom slucaju hvala ti

[/qu

Sam pravio silent blokove.Na strugu caure, a gumu moras da se snadjes,raspitaj se kod tebe u kraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

@SHOKLA evo ti nesto sa domaceg sajta http://www.sprintscooters.com/dokumenta/Uputstvo%20-%20Sprint%20Pulser%20125.pdf

I zaboravio si da dodas Qingqi-a na listu motora (ili mozda ne moze vise da stane) :nanana:

 

Ima, ima mesta za jos... Do nedavno smo imali i Gileru DNA na spisku, ali je otputovala kod novog vlasnika, a Qingqi je dosao kao nesto sto se vec moze nazvati motorom (za Juniora). Bice dodato pod hitno, :takoje:

I HVALA za manual!!! :care: :care: :care:

 

PS: Ima li neki link ka SERVICE MANUAL-u? Sta se desava kada se "zgazi na polugu zadnje kocnice" sam vec nekako "provalio". Trebaju mi servisni, radionicki podaci o ovim motoricima...

Hvala svima unapred!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Tek sad vidim da dole ima samo "plan odrzavanja", e sad mislio sam da ima nesto vise, pogledacu kad se vratim iz skole jel ima nest opsirnije, mislim da sam vidjao negde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n

@SHOKLA evo ti nesto sa domaceg sajta http://www.sprintsco...ulser%20125.pdf

I zaboravio si da dodas Qingqi-a na listu motora (ili mozda ne moze vise da stane) :nanana:

 

Ima, ima mesta za jos... Do nedavno smo imali i Gileru DNA na spisku, ali je otputovala kod novog vlasnika, a Qingqi je dosao kao nesto sto se vec moze nazvati motorom (za Juniora). Bice dodato pod hitno, :takoje:

I HVALA za manual!!! :care: :care: :care:

 

PS: Ima li neki link ka SERVICE MANUAL-u? Sta se desava kada se "zgazi na polugu zadnje kocnice" sam vec nekako "provalio". Trebaju mi servisni, radionicki podaci o ovim motoricima...

Hvala svima unapred!!!

 

 

Za sve kojima treba, evo service manuala, jedan na portugalskom ,drugi na engleskom, pa kombinujte :) ...

 

https://drive.google...NEU&usp=sharing

 

Izvolte ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Скинуо сам данас саи вентил, сада више не пуца из ауспуха :takoje: Зачепио сам рупу на грани парчетом лима, и набио сам шраф у црево које је ишло до вентила :moto3:

 

dscf0001.jpg

 

dscf0003.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja