Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Ево како се мења фрајлауф на ћинђи 125/200, пулсер 125 и пулсер 2. Ако неко буде мењао ето му снимак.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Postao sam vlasnik http://www.polovniautomobili.com/motori/5304022/qingqi-qm200gy-supermoto,alidoslo je do par problemcica..Ovako ne radi mi zadnja kocnica,tj radila je i onda je drugar uzeo da isproba i blokirao mu tocak i onda smo odblokirali,ali nema odaziva uopste od nozice kocnice.Da li neko zna sta moze biti?Pokuasavao sam da mu dospem ulja i nije ni to pun sistem al nece vazduh da izbaci uopste?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Ma sta ce vam uopste kočnice,lepo ljudi kazu da pulser ide ko raketa,a rakete nemaju kočnice,tako da sto ce vam uopšte,poskidajte kočnice,razlaksate motor za još dva kg i ima da poleti,dobićete još 3ks minimalno,i smanjiće se gubitci u menjacu.

A to što mu cajger ne svetli to ne pukla sijalica kad je prvi vlasnik probijao zvučni zid,nemoj džabe novu da stavljas,opet će da pukne....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Ma sta ce vam uopste kočnice,lepo ljudi kazu da pulser ide ko raketa,a rakete nemaju kočnice,tako da sto ce vam uopšte,poskidajte kočnice,razlaksate motor za još dva kg i ima da poleti,dobićete još 3ks minimalno,i smanjiće se gubitci u menjacu.

A to što mu cajger ne svetli to ne pukla sijalica kad je prvi vlasnik probijao zvučni zid,nemoj džabe novu da stavljas,opet će da pukne....

 

Sta pricas gluposti na pulseru se nista ne kvari... to nije onda pulser... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Ma to je sigurno neko naknadno ugradio kočnice i te kblove i sijalice što se kvare inače pulser raketa fabrički to nema.

To je bre sve prvi vlasnik za.ebo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

Nikad mi necete biti jasni sta postizete ovim.

 

Elem, pitao sam jos davno u temi u vezi cajgera nesto medjutim uspeo sam nesto da sredim ali jos uvek imam jedan problem. Kada upalim motor sve savrseno radi, medjutim, jednog trenutka prestane da funkcionise. Taj trenutak uglavnom bude tada kada ode jace u obrtaje. Problem resim tako sto na 10-20 sekundi iskljucim motor i kontakt. Pa ako iko ima ideju do cega bi ovo moglo biti bio bih zaista zahvalan. :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Mislim da stvarno preterujete, i off-ujete...
Ljudi stvarno imaju probleme, i pitaju za pomoc, a vi se i dalje sprdate...
Ako ne mozete pomoci, i reci nesto pametno, onda bolje i ne pisite nista...  :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Ljudi, dje mogu da kupim samo trecu brzinu u mjenjacu za Qingqi 200 Supermoto??
Crkla mi, unutra oce sve da pokida, ne vozim ga uopste a zivim u CG. Pa sam mislio ako imate neku ideju da mi predlozite, pa da narucim kod sestre u Cacak da mi stigne ili na Zlatibor na  jednu lokaciju...
Ovaj Qingqi Novi Sad ima citav snop, 5 brzina, ali mi to skupo 150e... Mozda odgovara od nekog drugog motora, ako neko zna, dobro bi bilo da mi to neko pronadje, ako mi negdje u Srbiji, bio bih vam jako zahvalan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

@ Treba da odgovara od pulsera, to je isti motor, samo drugi natpis.. ;)
Kako su to "otisla", zar tu nemaju da se promene gumice, i ne znam ni ja sta jos, pa da teras dalje?
Bar znam da je tako na kolima, ne znam dal je isti princip na motoru, treba da je bar slicno, mozda gresim... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 297 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind

Nikad mi necete biti jasni sta postizete ovim. Elem, pitao sam jos davno u temi u vezi cajgera nesto medjutim uspeo sam nesto da sredim ali jos uvek imam jedan problem. Kada upalim motor sve savrseno radi, medjutim, jednog trenutka prestane da funkcionise. Taj trenutak uglavnom bude tada kada ode jace u obrtaje. Problem resim tako sto na 10-20 sekundi iskljucim motor i kontakt. Pa ako iko ima ideju do cega bi ovo moglo biti bio bih zaista zahvalan. :-)

Promeni stakleni osigurač kod akumulatora,sve zajedno sa gnezdom,ja sam stavio 15 A viljuškasti od plinskog uredjaja za auto

moj zelenko je imao iste simptome,dok jednom nije otkazao poslušnost na par kilometara od kuće,tako da sam dobro zapamtio kvar,a već se neko od kolega javljao sa istim problemom,koji je uspešno rešen zamenom celog osigurača :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Par stvari koje me interesuju,ako moze pomoc:

1.Kada strelica gde se namesta paljenje rezerve stoji na dole jel to upaljen rezervoar ili ugasen?

2.Da li je neko imao problema za zadnjim klestima?

3.Desava mi se da nekada nece da ubaci u prvu u mestu kada stoji motor,da li znate sta moze da bude?

4.Cuje se neko lupanje SAMO u 3oj brzini ne znam zasto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Ajde ovako ja cu odgovoriti...

 

1. Kad je strelica dole onda je rezervoar na standardnom podesavanju, znaci karb vuce gorivo dok ne potrosi sve (ostane samo rezerva). Kad stavis skroz levo kao kazaljka na satu od broja 9 onda je zatvoren dovod goriva, a kad okrenes slavinu skroz gore onda je na rezervi, tu imas jos oko 1,6l goriva.

 

2. Ja ne.

 

3. Nevalja ulje sipaj drugo...

 

4. Nisam imao taj problem, ne znam sta ti lupa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Batice, odmah da ti kazem.. Evo ja sam imao to meljanje u trecoj brzini.. Riknuce ti mjenjac 1/1, samo zavisi koliko ces prec' od toga koliko ti to lupka.. 
Meni je evo otkazala treca brzina.. Gubi mi sad vucu i ne moze da se vozi bukvalno jer kad se ubaci u trecu, unutra oce sve da izlomi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

@toma

2.Takodje nisam imao problem sa zadnjim klestima.

3.Sipaj za pocetak drugo ulje.

Ja sam ranije, sto se tice brzinaca vozi tomosa i apriliju, imao sam naviku da ga raskvacim, i stanem u 4-5 brzini...

I nisam imao problema da ga izsaltam do prve.

Medjutim, menjaci kod velike vecine kineskih, a i nekih japanskih motora su takvi, da nece da idu u nizu, dok motor stoji u mestu, u prevodu, dok se motor jos uvek krece izsaltas do lera, a onda, ubacujes u prvu, pri kratanju.

Ako nece da usalta, probaj minimalno da pokrenes motor, toliko da lanac pokrene prednji lancanik, i trebalo bi da mnogo lakse usaltas....

Meni se to za dve godinea 2-3 puta desilo(da nece u prvu), malkice mrdnes motor, ulazi kao u puter.(verovatno menjac stane u nekom nezgodnom polozaju, ili sta vec)

4.Takodje se nadaj da ce zvuk nestati promenom ulja, ili se bar umanjiti...

Ako nastavi, ne ginu ti izgleda drugi zubcanici menjaca. :huh:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • We make noise, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125 Honda 80

Pozdrav svima, treba mi pomoc.. Vec neko vreme me zezao ler ali nisam obratio paznju do skoro, tacnije dok mi drugar nije skrenuo misli na taj problem.. Inace kad upalim motor ima nemiran ler i ne smem da mu namestim obrtaje ispod 1.9 jer ce da se ugasi tacnije kad pratim obrtaje dok radi u mestu desava se da padnu sa 1.9 na 1.0 ili se jednostavno ugasi poneki put. Do cega to moze da bude? Da li to ima neke veze sa losijom svecicom ili osiguracem?  :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Proveri svećicu, filter za vazduh (da nije prljav), proveri smešu i proveri da ti nije prljav i raštelovan karburator. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Ako nece da mu ubaci u prvu iz lera, nema potrebe da gura motor napred-nazad da bi ubacio, dovoljno je samo da pusti kvacilo i da malo doda gas tek tolko da digne mozda nekih 500 obrtaja na sekundu i odma ce upasti u prvu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Posto treba da menjam ulje, jel ovo najbolje uzeti http://motoland.rs/moto-delovi/ulja-i-maziva/4t-cetvorotaktna-ulja-maziva/4t-ulje-za-motor-bardahl-xtc-c60-15w50/? Citao sam na prethodnim stranama dosta ga hvale,do sada je sipano Motul 5100.

I jos nesto da li znate nekoga ko radi reparaciju kocionih klesta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja