Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Dragancej evo ti slika (da ne bude da sam dzabe slikao) :DDSC02601_zps8e6f3c5a.jpg

Gore je opruga prikacena za prekidac, kasnije se pritiskom na kocnicu istegli i to je to...

Ali eto Vuk kaze da nije isti prekidac pa je verovatno i drugi princip...Sad sve zavisi kako ti stoji poluga kocnice i da li uopste moze da se ugradi ovako nesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Puno hvala na iskrenoj nameri da mi pomognes uopste nije isti sistem kod mene ulje daje pritisak na prekidac i on tek tada daje signal stop svetlu.Moram nekako da nadjem taj prekidac ali jedino resenje izgleda da cekam uvoznika da nabavi ili da pokusam od tog sachs x road 125 ili ako neko slucajno nezna neko drugo resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1362 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Običan mikro prekidač, onaj sa polugicom, montiraš da polugica naleže na krak nožne kočnice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1442 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Imam jedan problem sa Qingqi-jem 125, pa bi mi trebao savet, pomoc,sugestija nekog ko se u ove kineze razume, ili je iz iskustva prosao kroz ove probleme.

Motorce vergla lepo, cak mozda i previse lepo, varnica je izuzetna, kompresiju jos uvek nisam izmerio, ali nece da upali. Promenjeno je nekoliko svecica, za svaki slucaj, ali ni to nije razlog problema. Posle verglanja, skinute svecice na sebi imaju tek miris benzina, nisu vlazne. Karburator skinut nekoliko puta, ociscen, pregledan, sve je OK. Goriva u soljici ima, slavina na rezervoaru radi, ali imam utisak da nikako da povuce gorivo u cilindar. Pokusao sam da uspricam benzin i direktno u usisno grlo, kao i kroz otvor svecice, i nista.

E, sada, posto varnicu ima, gorivo mu dajem na silu, postoji li mogucnost da je problem u nepodesenosti ventila (pa mu nedostaje i vazduh), ili imate neku drugu teoriju?

PS1: Zazor ventila na 125-ici je???

PS2: Na koliko kruga se odvrce vijak za podesavanje smese na karbu 125-ice? (onaj sto gleda na dole, pored lonceta)

 

Danas otvorio motorce. Dijagnoza: polomljena klackalica usisnog ventila. Nema nekih tragova trosenja ili duzeg rada, vec je jednostavno pukla. Najverovatnije nisu bili adekvatno nastelovani ventili, pa je od cukanja popustila klackalica. Na svu srecu, bez dodatnih posledica... :D

E, sada pitanje:

Ima li ko da proda, pokloni,ustupi, zameni za nesto klackalicu - podizac ventila za Qingqi SM 125 / Sprint Pulser 125? Bilo koja klackalica je upotrebljiva, posto su ona na usisu i na izduvu potuno identicne.

Ili, mozda neko zna nekoga ko bi to imao, ili mozda neko zna gde naruciti novu ili polovnu...??? Svaka pomoc je dobrodosla. :takoje:

Hvala unapred!!! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • We make noise, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125 Honda 80

Pozdrav svima... Da li neko zna mozda ste treba da uradim ili da napravim da bi poboljsao zvuk motora tacnije da bude grublji malo? Inace u pitanju je pulser 125 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Pozdrav svima... Da li neko zna mozda ste treba da uradim ili da napravim da bi poboljsao zvuk motora tacnije da bude grublji malo? Inace u pitanju je pulser 125 1zdravo.gif

 

Da nabavis neki otvoren auspuh ili da izvadis katalizator iz ovog fabrickog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Вађењем катализатора неће добити готово ништа на звуку, треба да извади оне преграде на средини лонца и да извади ону цев на крају што излази кроз капу лонца...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Ja kad ga skinem vidim ono sace i sa jedne i sa druge strane (nisam znao da ima svasta nesto) pa sam hteo da kazem da povadi to napolje da vazduh moze da prolazi bez prepreka...Jedan lik je ovde samo probusio kroz ceo auspuh i rasturio to pa mu se cuje glasnije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • We make noise, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125 Honda 80

Вађењем катализатора неће добити готово ништа на звуку, треба да извади оне преграде на средини лонца и да извади ону цев на крају што излази кроз капу лонца...

cek, kako sam ja razumeo sad.. treba da izvadim sve iz lonca i katalizator i ono oko njega sto je u nutra i to bi bilo to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1362 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

@Andro: onda kritika nije upućena tebi već tom "majstoru". Sorry, nisam redovno pratio temu.

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Danas mi je tacno godinu dana kako posedujem Sprint Pulser 125, predjeno 4400 km...

Prvi kvar: Prekidac zmigavca nije hteo ni levo ni desno. Resenje: Otvorio i video da se sraf odvrnuo,ja ga samo stegao i jos uvek radi kao nov...

Druga stvar: 2x probusena zadnja guma u off roadu (jedina mana sto ima unutrasnju pa ima malo zezanja oko skidanja i vracanja)

Treca stvar: lomljenje zadnjih zmigavaca par puta...jednom lopta, jednom u garazi, jednom pao sa nozice u dvoristu valjda ga stavio u blato, a on potonuo dole)

Uradjena 2 servisa (jedan kad sam ga kupio, drugi pre 2 meseca)

Potrosnja oko 3l...

Kako pipnem dugme tako pali...samo jednom je pokisao bas dobro i mislio sam da nece upaliti, ali posle 3-4 pokusaja i tad upalio..

Nikad nista nije skidano sa motora osim bocnih plastika i auspuha (sada je vracen i fabricki sa katalizatorom zbog estetike dok se ne nadje neki pravi)

Kad god se islo negde na otvoren put, ruka nije skidana sa punog gasa, brzina nekih 90-100kmh...nije ni stucnuo

Isao je i po kisi i po blatu jednom i po snegu, nikad me nije izneverio!

Sve u svemu ja sam prezadovoljan motorom, mozda bih mu jos stavio nove gume i poradio malo oko estetike...

Ne znam kakva je situacija kod vas al starno ovo je bilo ove godine bez ikakvih kvarova i problema...nadam se da ce tako i ostati.

Inace motor je uvek garaziran (nikad na suncu nikad na kisi)...Osim kad se vozi...

Eto jedna godina prosla morao sam ovo da napisem :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja