Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Gledao sam bas te na didovom katalogu. Prednji pase, ali imam mala odstupanja za zadnji. Ono 80 je vise 78, a ovih 64 uopste nije blizu- to mi je 58. A sa tom merom nisam nista nasao. Jesi siguran da je to precnik ovog centralnog kruga? Meni to na slici deluje vise kao razmak izmedju nekih zuba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

80mm je precnik kruga koji ide od sredine jedne rupe do sredine druge rupe za sraf. A 64mm je precnik kruga koji ide na tocak, tj osovinu. To je to 100%, merio sam ja kod sebe. Znaci tebi treba zadnji lancanik ciji je unutrasnji precnik 58mmm, a precnik izmedju rupa 78mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

E ovako... Posto su me danas kada sam se vracao sa posla svaki cas obilazili motoristi, odlucio sam da vise ne mogu da odlazem popravku motora i da moram da se bacim na posao. Ceo dan sam bio u garazi i uspeo sam da skinem zadnji tocak radi popravke. Nekako sam podigao motor na dizalicu od kola i stavio ispod drva, ali to me mnogo zamara pa cu kupiti dizalicu. Ima u Louis-u za 50e za SM do 150kg. Skinuo zadnji lancanik (ne kapiram da li treba da se promeni, meni izgleda ok), dobos zadnji... Planiram da skinem sve plastike (popravka rupa), rezervoar (ispravljanje, farbanje) guvernalu(ispravljanje), inst. tablu (sijalice otisle) i jos gomila gluposti. Evo ukratko spisak sta sam sve primetio sta treba uraditi pre leta da bi motor bio kako ga ja zamisljam :) :

-Popravka zadnjeg tocka (zica)

-Stavljanje novih guma

-Lanac i lancanici (lanac zamena, lancanici nisam siguran)

-zadnja kocnica (3mm debljina mesa, ide promena)

-Akumulator (napuniti)

-Ins. tabla (zamena sijalica), Brzinomer (sajla-zamena)

-Migavci (4kom ili dva ako iskombinujem prednje i zadnje)

-Stop svetlo (umesto sijalice neko da mi uradi led sijalice, neke jake)

-Plastike (nesto popraviti, nesto uzeti novo)

-Guvernala (ispravljanje, nabavka nove)

-rucica kvacila sa drzacem i rupom za retrovizor

-Nove gumene rucice

-Filter goriva i vazduha

-Ciscenje karba (ako nadjem nekog)

-Auspuh, skidanje i farbanje posto je pobeleo

-i jos neki lezajevi, semerinzi, prednje kocnice (novi pedovi, posto mislim da su se ovi potrosili)

 

I posle da ga oteram kod majstora da ga pogleda iznutra.

 

Valjda nisam nesto zaboravio. Okacicu neke slike ako stignem, kako izgleda sada u garazi na onim drvima.

 

Izvinite na dugackom postu. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

samo napred i sto pre kreni da sredjujes jer ce lepo vreme mnogo brze nego sto ces ti sa razvlacenjem srediti masinu 1moto3.gif pa ces gledati svoju na trupcima u garazi dok ostali zuje i urlaju po gradu 0namigivanje.gif

 

 

 

nego koliko li je zastupljeno vracanja kilomtraze na satovima ovih motora,zna li neko nesto o tome? posto svi znamo da su cene polovnih visoke,cim naletim na nesto jeftinije meni postane sumnjivo zbog cega je ,da li mu nesto ipak fali ili je procenio da je to realna cena...pa je meni palo na pamet mozda postoji varijanta,kao sto se to danas masovno radi, da je km vracena ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

nego koliko li je zastupljeno vracanja kilomtraze na satovima ovih motora,zna li neko nesto o tome? posto svi znamo da su cene polovnih visoke,cim naletim na nesto jeftinije meni postane sumnjivo zbog cega je ,da li mu nesto ipak fali ili je procenio da je to realna cena...pa je meni palo na pamet mozda postoji varijanta,kao sto se to danas masovno radi, da je km vracena ....

Pa ne verujem nesto mnogo. Mislim te motore opet prodaju momci koji bi nesto vece, ili ih jednostavno vise ne zanima, nisu sa placa pa da imaju ogromne kolicine i da skidaju kilometraze kao sa kolima. Kod motora moze da se manje vise provali po nekim delovima. Naravno ako neki motor ima 3 godine starosti i 2000km nije normalno. Jos ako ti neko prica kako je stajao u garazi bla bla. Ko prodaje SM taj ga je i vozio :D i to mnogo :)

Npr ja sam moj motor uzeo sa 8900km na satu, a prva registracija april 2008, a ja ga kupio u junu 2010. Znaci vracena kilometraza sigurno, ali nije mi bitno, motor je isao i isao i ni da stucne, ja sam mu samo ulje promenio. I evo sada mu je na satu 16900 km za jednu sezonu.

 

Ne bi trebalo to mnogo da te brine, idu ovi kinezi dosta km pre nego sto pocnu da se kvare, iako su jako podcenjeni :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

To nema veze. Ja prelazim oko 10 000 godisnje motorom, ali igrom slucaja neki moji prijatelji iz raznih razloga nisu mogli da predju prosle sezone vise od 2000km, tako da mislim da je zastupljenost vracanja kilometraze na nasim motorima ravna nuli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

pa mozda i nije vracena kod tebe,mozda je ipak to prava....npr ja sig ne bih presao vise od toga jer nemam vremena,,,,npr ove god nisam stigao da sednem na skuter tako da ko zna ,,,,,ali boze moj ,uvek takve stvari treba imati u vidu....motor mi deluje kao ok totalno ,ako naletim razmisljam debelo da ga uzmem samo ne znam sta su zile i ostali resili sa tim lancanicimi i silent blokovima 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Zile nema silent blokove, to imaju samo ovi pisljivi SM-ovi, a mi sa pravim motorima, ili ti ruznim endurima, kako ih neko zove nemamo tih problema. :moto3::nanana:

 

Ja sam i zamenio lancanik, sad jos samo neke finese i motor ce biti spreman, ali polako, nigde ne zurim, za sada :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Hhahaha, nismo se uvredili, nego cisto da napomenemo da nas ne svrstavate u istu klasu sa ovim sljamom od motora :moto3: :moto3: :moto3:

 

Hahhaha, salim se, naravno, dobar je SM, ali je enduro bolji :takoje::nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000xr

Kad vec spominjete silen blokove...

Skinuo sam lancanik i vidi cuda...otisli silen blokovi...:gaa:

Raskopao sam onu trulu gumu da bi dosao do spoljasnje caure...urezao sitan navoj...zavario vijak za kontra cekic i iscupao...

Odneo kod nekog matorog na telepu da nalije nove i za 10e je cica uradio sva 4...:jee3:

Vratio sve nazad i :BJBmoto:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

nego koliko li je zastupljeno vracanja kilomtraze na satovima ovih motora,zna li neko nesto o tome? posto svi znamo da su cene polovnih visoke,cim naletim na nesto jeftinije meni postane sumnjivo zbog cega je ,da li mu nesto ipak fali ili je procenio da je to realna cena...pa je meni palo na pamet mozda postoji varijanta,kao sto se to danas masovno radi, da je km vracena ....

Pa ne verujem nesto mnogo. Mislim te motore opet prodaju momci koji bi nesto vece, ili ih jednostavno vise ne zanima, nisu sa placa pa da imaju ogromne kolicine i da skidaju kilometraze kao sa kolima. Kod motora moze da se manje vise provali po nekim delovima. Naravno ako neki motor ima 3 godine starosti i 2000km nije normalno. Jos ako ti neko prica kako je stajao u garazi bla bla. Ko prodaje SM taj ga je i vozio :D i to mnogo :)

Npr ja sam moj motor uzeo sa 8900km na satu, a prva registracija april 2008, a ja ga kupio u junu 2010. Znaci vracena kilometraza sigurno, ali nije mi bitno, motor je isao i isao i ni da stucne, ja sam mu samo ulje promenio. I evo sada mu je na satu 16900 km za jednu sezonu.

 

Ne bi trebalo to mnogo da te brine, idu ovi kinezi dosta km pre nego sto pocnu da se kvare, iako su jako podcenjeni :)

 

Sto se tice kilometraze, eto ja sam kupio novog princa '08 i godisnje sam prelazio oko 3000 km. Jbg bila mi kriza i nije bilo za corbu, prodao sam ga negde u novembru/ decembru prosle godine sa nekih 8000 km. Tako da ima ljudi koji stvarno malo voze. <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

A jbg, onda moja greska, ja sam mislio da se svi kao i ja ne silaze sa motora, pogotovo SM. Uvidjam gresku i javno se izvinjavam svima :D

 

Sada dajte bre neke slike tih silen(t) blokova ili cega vec, da proverim i to kada mi je vec skinut tocak. Da nisu to lezajevi, ono dva prstena i izmedju kuglice u nekoj gumi)???????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Lezajevi su lezajevi, a silent blokovi su gume u caurama, koje se nalaze u felni i u njih se srafi lancanik. Znaci trazis rupe za srafove kojima stezes lancanik, e u tim rupama, tj caurama su silent blokovi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: EU
  • Motocikl: Sprint Pulser 200ccm

Kad vec spominjete silen blokove...

Skinuo sam lancanik i vidi cuda...otisli silen blokovi...:gaa:

Raskopao sam onu trulu gumu da bi dosao do spoljasnje caure...urezao sitan navoj...zavario vijak za kontra cekic i iscupao...

Odneo kod nekog matorog na telepu da nalije nove i za 10e je cica uradio sva 4...:jee3:

Vratio sve nazad i :BJBmoto:

 

 

 

Posto sebe smatram buducim SM-rasem, silen blokove pocinjem da sanjam0zbunjen.gif

Jel se ovi blokovi mogu pojedinacno kupiti mislim na komad? Ili ko bi mogo to da nalije, tj kakvog coveka trazim u tom slucaju(mehanicara,limara ili zidara)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000xr

Po nekom pravilu bi trebao da menjas sva 4...Jednako se habaju pa ti zamena jednog nece resiti problem...

Sto se tice majstora, trazi zidara... :D ...salim se...

Ne znam cime se bavi ovaj matori kod koga sam ja radio ali lik ima masinu,alat i gumu (i jos 10e od mene :aha:)

Videcemo posle nekog vremena kako se drze blokovi a do tad :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: EU
  • Motocikl: Sprint Pulser 200ccm

E hvala na odgovoru..

Posto sam se bas uzeleo voznje mozda izgubim strpljenje sa stekanjem parica pa priustim sebi neko polovno motorce pa zato i pitam da znam sta mi je ciniti1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja