Jump to content

Moto Zajednica

Isle of Man TT Trophy

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Pozdrav drugari, evo i ja da se oglasim. Ostalo je još samo nekoliko dana do dugo iščekivanog polaska za V. Britaniju. Naime, moj kum ( nickname ISKE ) i ja smo posle višemesečnog planiranja uspeli da složimo sve kockice, da uradimo sve neophodne pripreme koje zahteva ovako ozbiljan put, što je najvažnije da dobijemo vize i sad nam ostaje još samo da dočekamo polazak.

Polazak je planiran za 23.05 rano ujutru i plan je sledeći : prvo idemo kod drugara u Minhen, tamo spavamo i ujutru nastavljamo preko Belgije za Kale gde hvatamo trajekt i pravac London. Na svu sreću, kumov brat živi u Londonu tako da imamo obezbedjen smeštaj.

Nakon par dana po Londonu krećemo put Liverpula i onda odatle trajektom na Isle of Man, gde ćemo provesti 4 dana. Mislim da je to sasvim dovoljno da vidimo koji trening i makar prvu trku u najjačoj klasi. Povratak planiramo za 10 jun. Na put krećemo sa dve Honde (cbr 1100 xx i vfr 800), a od Londona nam se priključuje i kumov brat sa svojim vfr 800.

Toliko za sada, a po povratku ću celokupno putovanje detaljno opisati i potkrepiti odgovarajućim fotografijama.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Isle of Man TT planiram za sledecu godinu...ako sve bude po planu...tako da mi je vasa tema i vise nego zanimljiva.

Koliko unapred ste rezervisali trajekt i smestaj na ostrvu Man?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

E pa ovako, trajekte i smeštaj smo rezervisali oko 5 maja, i nije bilo nikakvih problema što se tiče slobodnih mesta. Valja samo malo obratiti pažnju na termine koji se rezervišu jer iz nekog razloga su cene trajekta različite.

 

Smeštaj smo obezbedili ovde http://www.silvercraigshotel.com/index.asp i noćenje košta 25 funti , a trajekt iz Kalea 60 evra povratna ( motor uključen u cenu ), a do Isle of Man povratna karta za trajekt je oko 105 funti ( motor uključen u cenu ).

 

Po povratku ću naravno imati mnogo više informacija tako da koga šta bude interesovalo samo nek pita.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6370 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Uh covece,ja ovo razradjujem vec neko vreme i nikako...

Cuo sam da problem umeju da budu trajekti koji vode sa "ostrva" na ostrvo (Man).

 

@doktor.Necu da se utrpavam,jer jos nije nista izvesno...jel' bi ti prijalo drustvo? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

"Isle of Man TT planiram za sledecu godinu...ako sve bude po planu...tako da mi je vasa tema i vise nego zanimljiva".

 

Darko,i mene to zanima,vidim i Igora(pronto)mada je u planu Portugalija,ako resimo da idemo,moj brat je u Londonu-okolina,tako da imamo prenociste.Videcemo kako idu planovi,pa........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd (Banjica II)
  • Motocikl: V-Star 1100 Silverado

Bilo bi lepo da isplanirate rutu preko M40 do Oxforda, pa da svratimo na pivo.

Samo mi javite preko foruma gde ste i sta planirate - dolazim za 30 min.

Posle 'samo' nastavite prema Birmingham-u do Liverpoola.

 

Ako vam treba informacija za put SRB - UK javite, tuda sam prosao prosle godine kada sam motorom dolazio u UK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Bilo bi lepo da isplanirate rutu preko M40 do Oxforda, pa da svratimo na pivo.

Samo mi javite preko foruma gde ste i sta planirate - dolazim za 30 min.

Posle 'samo' nastavite prema Birmingham-u do Liverpoola.

 

Ako vam treba informacija za put SRB - UK javite, tuda sam prosao prosle godine kada sam motorom dolazio u UK.

 

Odlično, pravo da ti kažem druže i planirali smo da te kontaktiramo nekako. Mi ćemo od utorka uveče biti u Londonu u Tottenham-u. Tek u nedelju prepodne krećemo na Isle of Man, tako da imamo dovoljno vremena da te kontaktiramo i da se vidimo. Kontaktiracemo te preko foruma. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Jos jednom spavam i krecem na Isle of Man TT :D

 

Iske spreman, Honda V4 spremna.

 

Pisacemo kad se vratimo, okacimo i koju sliku.

 

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Hvala svima na lepim željama, čim se vratimo prionućemo na sastavljanje putopisa. Krećemo.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: K8 1000

Isketu za vikend usred Londona izletela baba ( kolima ) , nije uspeo da je izbegne . VFR totalna šteta dok je Iske relativno ok. Ceo , al pomalo ugruvan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Evo da se javim. Nazalost od silne zelje i radosti kako to obicno biva baksuz je presudio. U nedelju isli sponja i ja Brightona i kada smo se vracali u juznom londonu dok sam isao trakom za autobus u kojoj je dozovoljeno za motocikliste, zena u zutom roveru presekla mi je put (skretala je desno) i stala na 3 metra ispred mene. Ja sam isao oko 40kmh kocio ali dzabe. Puko sam u auto po sred suvozackih vrata. Pri tom nabio genitalije o rezervoar i ulubio poprilicno isti. Na motoru su polupane plastike, far, i vile su se zguzvale. Mene je hitna odvela, j**a su natecena kao i ona stvar, urolog kaze bice ok. Malo tesko hodam, prepone me bole, kao i svi misici. Kaze sponja da sam pre udesa trenutak kada me je sibnuo adrenalin otkinuo levi fuzaster nogom, sto je prosto neverovatno. Jednostavno nisam imao srece. Ovime sam upropastio put i sebi i sponji i mom bratu. Unistio sam savrsen primerak mog omiljenog motora, i onesposobio sebe na neki period. Najvise mi je zao jer necu moci bicikl da vozim. Ali super sam prosao kako je moglo biti. Sad gledam da izvucem neke pare od osiguranje te zene, koliko su mi objasnili bice za tomos apn4. Jer bole njih sto sam ja cuvao i mazio moj motor, i sto je bio ko nov, on ovde vredi 1500 funti i ako to dobijem da budem srecan.

Ovime se i zavrsava moja moto karijera, pa cu se u narednih dana ispisati sa foruma :(.

Pozdrav svima i hvala na podrsci.

 

post-3765-0-15727600-1306839286_thumb.jpg

post-3765-0-24104600-1306839308_thumb.jpg

 

PS. Pogledajte kako sam ulubio rezervoar. Sponja kaze balls of steel.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Motor 1500, a muda posto su?

Valjda mozes nesto i na povrede da iskamcis?

 

ps. moram da dodam i mudobran u spisak moto-opreme :D

 

 

 

 

Ha ha ha, mudobran. Smejem se a nije mi bas smesno. Ali smeh je najbolji lek a ja sam pozitivac pa mi to prija. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CX 500 E ,"83g.

Koji bedak ! Covek se spremao ,planirao ,odricao , a onda jedan trenutak i sve pada u vodu .Bad luck !

Ipak je najvaznije da nema ozbiljnih povreda . Motor se da nadoknaditi ....

Zaista steta . Nestrpljivo sam ocekivao izvestaj sa TT-Isle of Man . Zelim ti brz oporavak :takoje: i uspesan ishod sa osiguranjem u UK .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja