Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje za iskusne

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW R1100RT

Da li treba da se mrda u odnosu na motor napred nazad ili treba da bude fiksiran cvrsto i da li ima veze koji je motor u pitanju ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW R1100RT

Hvala ti !

Evo sad sam ponovo sve rastavio stanje je sledece :

sama osovina ima luft (hod) nekih 0,5 do 1mm a lancanik 1,5 - 2 mm !

Sta mi je ciniti ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Осовина (или пошто преноси снагу, требало би да се зове вратило) аксијално може да има малко "луфта", али по осталим правцима не би смело.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

osovnu (iliti sto ti Zorge kaze vretilo) ne diraj, a sam lancanik proveri gde ima luft, trebalo bi da na lancaniku postoje nutovi koji nalezu na zlebove na osovini, ukoliko tu postoji luft trebalo bi da zamenis lancanik jer ce usled stalnog krzanja i pomeranja napred nazad ostetiti ne samo nutove na lancaniku vec i zupce na osovini pa ce ti napraviti vecu stetu

takodje proveri da li ti se nisu ucvrscivaci koji drze prednji lancanik opustili, to je bio slucaj na mom motoru, dva srafa M6 i ovalna plocica koji drze lancanik su se rasšrafili ali sam imao srecu da sam to odmah primetio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW R1100RT

Hvala na odgovorima pomogli ste mi a odmah i sledece pitanje :

cini mi se da je lanac labav ako ga na sredini izmedju lancanika gurnem dole ide 2 cm ako ga guram gore ide cak 5 cm !!!

Vidim da je izuljao jedan deo nosaca motora koji se nalazi na nekih 15 cm od prednjeg lancanika iznad gornjeg hoda na nekih 2 cm visine ????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW R1100RT

da da srafovi su dobri i oni dobro drze plocicu ali razmak se vidi na zljebovima moze da udje vrh skalpera !!! a da napravim podlosku istu kao sto je plocica od tankog lima ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Kazimo to ovako, na dodnjoj slici crna zvezda je tvoj lancanik, a crvena su zupci na osovini, ukoliko je kao na slici da postoji razmak izmedju njih, lancanik ti je gotov, mozes da probas da od lima napravis zvezdastu podlosku koja bi pratila konture zubaca ali mislim da to nece da drzi vodu i da ti treba novi lancanik

 

Crvena zvezda i crna treba da tesno nalezu jedna na drugu

post-4383-0-10200900-1305476938_thumb.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Sto se tice lanca, sedni na motor pa ga probaj koliko mrda, trebalo bi da ukupan hod gore dole bude oko 2cm, odsrafi zadnju osovinu tj popusti je i dotegni malo lanac na ovu meru (prethodno napravi krug dva da ga zagrejes), zatim sidji sa motora digni zadnji tocak da ti bude slobodas, koristi ciglu, gajbu za pivo ili centralni stender pa lagano vrti zadnji tocak i prati lanac da li u nekom trenutku biti vise ili manje zategneut, ukoliko je to slucaj gotov ti je i lanac, tj nejednako se istego na pojedinim delovima, ako je i to slucaj + slucaj za lancanikom iz gornjeg posta, uzmi i zameni komplet lanac i oba lancanika jer su svoje odsluzili

 

 

nije mi samo jasan ovaj post

Vidim da je izuljao jedan deo nosaca motora koji se nalazi na nekih 15 cm od prednjeg lancanika iznad gornjeg hoda na nekih 2 cm visine

objasni malo blize tacno sta si zapazio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

OK, ako sam ukapirao tebi se lancanik pomera ka unutra i spolja po osi osovine, to nije strasno, bitno da se ne mrda napred nazad tj u smeru i suprotno od kazaljki na satu, mozes da mu ubacis podlosku ispod matice, a to gore sto ti se izuljalo ti je zbog labavog lanca koji je zakacinjao u dekli pa ga ogulio, zategni lanac, nabaci podlosku i cepaj, jer kolko vidim zubci su jos dobri na lancaniku, samo proveri istegnutost lanca i gasssss ako je svuda jednak :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Hvala ti !

Evo sad sam ponovo sve rastavio stanje je sledece :

sama osovina ima luft (hod) nekih 0,5 do 1mm a lancanik 1,5 - 2 mm !

Sta mi je ciniti ?

 

Ako se mrda naprijed nazad, onda je vjerovatno lezaj izlazne osovine nastradao i treba ga zamijeniti. Zna se desiti ako se vozi duze vrijeme sa previse nategnutim lancem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW R1100RT

nece resiti podloska na srafovima vec mora da udje u zljeb kao skalpel ali ako nije to problem neka stoji ! ali lanac gore onako da izdelje nosac 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW R1100RT

ustvari u pravu si ali podloska ide izmedju lancanika i plocice 1lol.gif sad cu da probam !

JESTEEEE !!! To je to, samo podloska mora biti oblika kao plocica da bi nalegala celom povrsinom na lancanik !!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW R1100RT

da li je onda moguce da pri smanjivanju gasa tj otpustanju gas lanac udari u onaj nosac pa taj zvuk cujem ?

kad je u brzini, ne na leru !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

65egb_sdc13828b.th.jpgUploaded with ImageShack.us

 

znaci skalpe ulazi u zljeb i tu je taj razmak !

okruzeno gde je izuljan nosac od lanca !

Za taj sistem montaze lancanika je potpuno je normalno da tu ima zazora, ne podbacuj nikakve podloske, nego vozi i uzivaj. Isto tako, normalno je i da osovina ima zazora kad je guras unutra/izvlacis napolje. Motor ti je potpuno ispravan, a kolege bi molio da ne sire dezinformacije i ne daju proizvoljna resenja problema koji i nije problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW R1100RT

Lancanik zategnut takav kakav je, lanac spanovan na 1:1 cm, rezervoar zalepljen dvokomponentnim lepkom za metal !Danas cu ga razvucem 200 pa cemo videti sta kaze :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Supershadow 250

ja imam luft kakav ti imas od 3 do 4 mm, kojeg god majstora sam pitao rekli su mi da je to manje vishe okej i nije progresivni kvar. samo vozi i uzivaj. odkad sam to primetio presao sam oko 3500km i ne vidim da se stanje pogorsalo niti da se odrazilo na lanac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja