Jump to content

Moto Zajednica

Koliko Vam treba konjskih snaga?

Recommended Posts

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

E, pazi šta mi palo na pamet, do sada sam vozio motore od 25 do 110 konja. Uglavnom su to bile meni za dušu vožnje, nikada se nisam takmičio niti trkao. Prošlu sezonu sam završio sa 110 konja na VFR-u, ove sezone sam kupio Afriku koja ima 50 konja. Dok sam vozio 110 konja nikada mi se nije desilo da osetim da nemam dovoljno snage, da nekad zafali. Sada, kada vozim 50 konja, dešava mi se... ISTO. Uopšte mi ne trebaju onije 60 konja viška od prošle sezone. Nekako mi se čini da dosta ljudi samo želi više, bez da razmišlja koliko mu uopšte treba. Ja mislim da bi mi ona Copetova Afrika, Švajcarska, uštrojena na 35 konja sasvim dobro pokrivala sve potrebe...

 

Iskreno, koliko Vam treba konjskih snaga da bi zadovoljili svoje potrebe?

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Meni je ovo jedini veliki motor koji sam vozio, i iskreno, i ovaj mi je prebrz. Za nase puteve i vozacku kulturu - vise nego dovoljno.

 

Off: Da nisi nesto pomesao sa Afrikama? Copetov model normalno ima 60KS, ustrojen u Svici 50,  Tvoja i moja imaju normalno 58KS, a mislim da ih Svajcarci stroje na 34 KS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

od nekg APN-a, preko Yamahe FZR 1000 do ovih sad 60 konja, nalazim da mi ovih 60 najvise prija. Zavisi dosta i od toga kad motor dostize toliko konja koliko ima, ja bih voleo da ovaj moj povuce malo bolje pri niskim obrtajima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Meni je ovo jedini veliki motor koji sam vozio, i iskreno, i ovaj mi je prebrz. Za nase puteve i vozacku kulturu - vise nego dovoljno.

 

Off: Da nisi nesto pomesao sa Afrikama? Copetov model normalno ima 60KS, ustrojen u Svici 50,  Tvoja i moja imaju normalno 58KS, a mislim da ih Svajcarci stroje na 34 KS.

 

Ja sam mislio da imamo po 50 konja, ne znam odakle mi taj podatak. Onih 35 konja mi ostalo u sećanju, mislim da je Cope to rekao... Možda je bilo u pitanju 35KW, to je skoro 50 konja... Svakako, mislim da mi je i to mnogo... Bitnije mi je da mi ne trne bulja nego da mogu da budem brz...

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Leskovac / Beograd

Vozio sam motore od 2 do 145 konja, trenutno vozim najvise ovaj koji ima 90, mada realno ne koristim celu ergelu, cak mi se cini da do nekih 100 km/h ide kao i 750-ca sa 50 konja, ali u sustini nikad nisam imao utisak ni na jednom motoru (tu iskljucujem ove od 2 konja, vec mislim na one za koje treba A kategorija) da mi konji nedostaju, mozda i zato sto sam uvek otprilike znao sta ocekujem od datog motora pa nisam ni trazio nesto nerealno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 K9

Naprimer meni je bitan obrtni momenat za moje potrebe. Prosle sezone sam vozio cbr-a od oko 100ks i 4 redna cilindra koji ima snage na velike obrtaje i zamenio ga za V2 od oko 79ks i mnogo mi se vise svidja ovo sad. Mozda zbog toga sto mogu da vozim zadnjak konstantno 40km/h (naprimer), a sa 4 cilindra to ne mogu, ne znam. Rekao sam od sada mi je bitno da motor ima 1 ili 2 cilindra i da nema oklope, a videcemo sta ce mi sledece pasti pod ruku... Plainram nov drz 400 sm sa 39ks kojih mislim da bi mi bilo dovoljno, ali videcemo jos...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

U saobracajnoj pise- Snaga motora u KW (KS), pa za Yamahu YBR i Hondu Transalp 600 (respektivno) 76, odnosno 40,5. Sto znaci da je Yamaha jaca, odnosno da u mojom saobracajnoj postoji stamparska greska, sto sam tek sad primetio... Da sam znao pa da ranije u oglas stavim da Yamaha ima 76KW odnosno 101.92KS, odavno bih je prodao ;D Izmedju 10KS (Yamaha YBR) i 54 (Transalp) postoji evidentna razlika. Ali mislim da mi vise od ovih 54KS nije potrebno. Mogu svakoga da obidjem bez problema, a pritom ne zelim da se krecem supersonicnim brzinama, i skroz me zadovoljava da na auto putu idem 120km/h, a u gradu i na otvorenom izmedju 50-80km/h i da uzivam u voznji. Sasvim solidno povlaci i dvoje (uzbrdo, natovaren), tako da nacelno zadovoljava sve moje potrebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gasa

Meni je nekakoovih mojih 30ks malo,mozda zatosto sam lud i mlad, a mozda mi i stvarno nedostaje malo zivlja masina, no videcemo kad se ovo proda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 807 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Meni, fala Bogu, ne nedostaje konjića  ;D

Što reče "drag" - konja nikad previše, a koliko bi bilo dovoljno... u mom slučaju to zavisi od relacije. U većini slučajeva motor mi služi za odlazak na posao, a za tu potrebu bi mi završilo posao i skromnih 20-ak konjića.

Za putovanja, kojih ima mnogo manje nego odlazaka na posao, stvar rešava nekih 80-ak KS. Sve preko toga je "hleb preko pogače".

Tako kaže logika.

Pa ja ipak vozim preko 150KS. I to ih vozim tako da se retko kad razmašu. Obično su u laganoj šetnji. Galopiranje vole i rado ga se sećaju.  ;D

Najzli nesrećo! Što mi budiš crva?! Jel sad treba da se sećam koliko košta registracija??  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

E tu sam vas ČEK'O!!! A niko da napomene da neko ko ima 58kg ide mnogo bolje od mene(na istom mopedu) koji imam 2 puta toliko pa još plus jedno prasence..... Nekome bi 40-tak KS na XT-600 bilo sasvim dovoljno, a meni i mojoj lepšoj polovini nije bilo! Išli smo i prvom na Mokru Goru! Funkcionalni minimum je oko 75-80KS, da možemo da se natovarimo, putujemo pretičemo, juuuurimoooo i sl... Znači sanjamo nekih 750ccm iz 2 ili 4 cil i malo više torqa malo niže u podrumu i to je TO!!! Zasad ću morati da se zadovolljim sa ovih skromnih 108....... kW ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Po meni su bitniji obrtni momenat i prenos nego KS.Sa nekih 60-80 KS moze sasvim normalno da se vozi.A sa 150+ KS voznja prerasta u let  ;D...Kad vozim jak motor nekako mi je nezgodan osecaj,prati me napetost.A na nekom slabijem mi je interesantnije.Zavrcem ga do kraja,a on ide lagano.Sto bi reko moj drug: "Kad polozis za B,za pocetak kupis Yuga,stavis mu sportski auspuh,pa se lozi i gazi ga kol'ko god hoces,on i dalje ide 80"  ;D...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Pa ovako, Yamaha R1 i 150 "konja", što je mnogo, mnogo je. Ko uspe da iskoristi svih 150 neka mu je bog u pomoć. Ja koristim možda nekih 70-80%, što mu dodje nekih 110-120 ks. Punu snagu sam koristio samo od "treće" pa gore. Tako da kad prodam ovaj motor tražiću nešto od 110-ak ks, plafon 120, mislim da mi za sada ne treba više. Sasvim dovoljno za normalnu, svakodnevnu vožnju, a može i da "potegne" dobro, ponekad. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Koliko Vam treba konjskih snaga?

Nikad nije dosta! ;)

 

 

Slažem se,važno je da "kočijaš" zna kada bi trebalo zamahnuti bičem,a kada povući dizgine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Koliko Vam treba konjskih snaga?

Nikad nije dosta! ;)

 

 

Ista prica  ;D.

 

Uvek je bolje imati visak konja nego manjak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Za po gradu (i grupne voznje sa pojedincima ;D) bi mi najvise odgovarao divlji jednocilindras u supermoto stilu sa nekih 40-50 KS (imacu jednoga uskoro pa crko :-X), za put bi mi bilo idealno 90-110 KS (i za brze i za spore saputnike u grupi je ovo idealna mjera), a za stazu, naravno, sto je moguce vise (120 pa navise) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Za po gradu (i grupne voznje sa pojedincima ;D) bi mi najvise odgovarao divlji jednocilindras u supermoto stilu sa nekih 40-50 KS (imacu jednoga uskoro pa crko :-X), za put bi mi bilo idealno 90-110 KS (i za brze i za spore saputnike u grupi je ovo idealna mjera), a za stazu, naravno, sto je moguce vise (120 pa navise) :)

 

E ovo je lepo rečeno... Drag je napisao

Koliko Vam treba konjskih snaga?

Nikad nije dosta! ;)

 

pa se par ljudi složilo sa njim, ne razmišljajući.... Drag je čovek koji se bavi trkama, i njemu je sasvim normalno da "nikad nije dosta". Vi ostali, koji se vozite po gradu, a tražite "uvek još BHP" ste samo alavi  ;D ;D Kao ja kad sednem da jedem, pa posle kukam što me boli stomak  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Bio bih neskroman kada bi trazio vishe od ovih postojecih 98 grla, ali ne bih vas slagao kada bih rekao da bi malo produzio poslednji stepen prenosa, jer mi se nekako cini da mi je mnogo 6000-7000 o/min za brzinu od 120km/h, voleo bih da je to negde na 4-5000..;) ali dobro, jednog dana, ispunicu sebi zelju..:P.I slazem se sa onim sto je Obelix napisao, a to je da je mnogo bitnije ko drzi uzde..;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ljudi, konjske snage su mrtvo slovo na papiru spram obrtnog momenta! I zapremina ljudi! To nemozete nicime nadoknaditi!

Evo, vozao ja Kawu 900ccm dve godine i predjoh na Suzu 750. Pazi sad: Kawa je vise vozila mene nego ja nju, sa njenih 150ks nisam mogao da se pokupim! Podize prednji, proklizava kako god i kad god je zavrnes, mislis u sebi "od ovoga brze ne bi moglo!".

E, a Suza sa istom tolikom snagom i 25kg manjim tezinom, em ubrzava bolje em je brza kroz krivine...ALI! Nema one brutalnosti koju je 9-ka imala, za svaki ozbiljniji poduhvat Suzu moras navrteti preko 9000, sve ispod toga je mlako... Dakle, OBRTNI MOMENAT ljudi!!!

Evo Bandit je sa svojih 80ks sasvim dovoljan za neko normalno putovanje, natovari ga kao mazgu, on ce i dalje povlaciti pez pogovora i poleteti bez problema do nekih 120-140... Zasto? Pa dobro proracunat OBRTNI MOMENAT na niskim i srednjim obrtajima, ukombinovan sa kratkim prenosom, natera te da zaboravis na silne konjske snage, i ucine da motor deluje elasticniji nego sto zapravo jeste.

 

A,da, mislim da je preko 160ks totalno neiskoristivo u javnom saobracaju, bez obzira ko ih kroti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Amerikanci imaju jednu lepu izreku. "There is no repleacement for displacment" Ili NEMA ZAMENE ZA KUBNU ZAPRENINU  ;)(dobro mozda turbo i nitro ::)) Kao sto je neko vec pisao obrtni moment je majka ali od viska snage glava ne boli. Sto se mene tice mozda me nisu dovoljno voleli u detinjstvu ili sta znam vec ali meni nikad dosta obrtnog momenta i snage. Naravno raspolazem njima u skladu sa pravilima "cojstva i junastva" znaci za one koji neznaju ili su zaboravili [glow=red,2,300]"junastvo je braniti sebe od drugog a cojstvo druge od sebe"[/glow] Posto sam vitez i samoubica po vokaciji to znaci da koliko god da ima Nm ili Kw ja cu da ih oslobodim ALI kad budem sam na motoru i na deonici puta na kojoj nema saobracaja u tom trenutku. U stvarnom svetu, normalnom coveku je dovoljno 50 ks za sve potrebe. Nazalost ja nisam taj, bar ne jos uvek i ne svakog dana.

 

Hvala na paznji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja