Jump to content

Moto Zajednica

MZ popravke i štelovanja

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Drugari, veliko hvala, ovakva podrška zaista znači.

 

Svakak je u pravu, nisu razlike velike a sem navedenih delova znam i za klipnjaču ali ništa van toga. Konačan ishod treba da bude pojačanje od 2 KS što znači dosta, uz lančanik od 22 mlečna zubića to je max. 150km/h dok dozvoljava putnu brzinu od 110-120km/h sa točkom 18 što je u formi naked motorcikla sasvim dovoljno, pa i za veće motore.

 

Okrad je ostavio jedini put, neko koga mogu da zovem, pa da se raspitam za dalje. Veliko hvala.

 

Čubrić me je ubio bez puške. Motor nema veze sa tim, pravio sam sve postojeće oglasne novine u Srbiji (gledano iz perspektive profesije i Bgd-a) i nisam naišao na MM oglase, čovek mi obezvredio struku...

 

Iz broja u broj pratim oglasne novine u Hrvatskoj i ostalim okolnim i Evropskim državama, pravio sam sve domaće oglasne novine i većinu dnevnih... ali ŠTA JE BRE OVO?

Molim te da na PP pustiš sve što znaš o tim novinama, ne bi trebalo da nešto od toga postoji a da neznam. Dakle, ako me je nešto snašlo iznenada, onda je to ovo pa još uvek ne mogu da se oporavim.

 

Nedostaje mi Stari Vujadin i njegova borba sa karburatorom. A i samo prisustvo ovde fali...

 

E sad, PROVOKACIJA.

 

Nije slučajna, nije spontana već smišljena ali dobronamerna. ;)

 

Svakak, kada si odlazio na put imao si pri sebi dosta memorijskog prstora na karticama koje si nosio. Put si pomno pratio, parametre analizirao i, kao što rekoh, ja se tvojim putovanjem bezgranično hvalio.

Mi ovde nešto pričali pa ti ostavili vremena da dođeš sebi radi oporavka od puta koji nije bio lak, što zbog vremenskih uslova što zbog, većinski gledano, neshvaćenosti cele zamisli od strane neupućenih ljudi.

 

No, daj nam bre nešto. Stari Vujadin te čekao za fotke koje smo dobili, dobre, profesionalne u šta nije ni bilo sumnje, ali u formi prilaza fabrici, što je opet lepo videti ali je nedovoljno.

 

Postoji naravno mogućnost da si o tome pisao na nekom drugom mestu u okviru foruma samo to mesto treba juriti okolo što meni nije pošlo za rukom pa ako je tako, ostavi link.

 

Čoveče, olakšaj mučenje zbog radoznalosti,šta je tamo bilo?

 

Usput, iako sam prikolicu pronašao, a nije originalna, ovo je jedina fotka na kojoj ona, potpuno sređena, leži na MZ-u.

 

Jedina. Ti si se naslikao prikoličara pa ako te ne grize savest - ostavi me i dalje na jednoj.

 

 

Moram da kažem i da je u zadnje vreme, koliko pratim nove članove, došlo dosta ljudi sa MZ-om. One koje sam mogao, uputio sam linkom na ovaj deo kako bi naišli na delove koje su njima primenljivi.

 

Bez obzira na to koliko do sada sve deluje potpuno, utemeljeno ili možda čak promašeno, mislim da bi bilo jako dobro da se i članovi koji se do sada nisu uključivali u diskusiju aktivno predstave na bilo koji način, komentarom na postojeće izlaganje ili prenošenjem pozitivnih iskustava bez obzira o kojoj stvari je konkretno reč. Svako pozitivno iskustvo može nekome da znači a sramote ne bi trebalo da bude, ovde smo ''svi naši'' pa bi svako trebao da da doprinos ovoj temi. Posmatrano po nekoj analitici marginalnim metodama, ovde teme o MZ-u prati preko 60 ljudi pa koga to intetresuje može od početka topic-a da vidi ko je u diskusijama učestvovao.

 

Opet kažem, ko god nije učestvovao ako nema šta novo da kaže, a ima potrebe da mu se pomogne, i to je velika korist, jedan veliki čovek više, jedan prijatelj više, jedan aktivan član više, jedan MZ više a kao najvažnije, možda jedan život više...

 

Nema nas baš toliko da bi se nemarno odnosili jedni prema drugima, zar ne?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

E sad, PROVOKACIJA.

 

Nije slučajna, nije spontana već smišljena ali dobronamerna. ;)

 

Svakak, kada si odlazio na put imao si pri sebi dosta memorijskog prstora na karticama koje si nosio. Put si pomno pratio, parametre analizirao i, kao što rekoh, ja se tvojim putovanjem bezgranično hvalio.

Mi ovde nešto pričali pa ti ostavili vremena da dođeš sebi radi oporavka od puta koji nije bio lak, što zbog vremenskih uslova što zbog, većinski gledano, neshvaćenosti cele zamisli od strane neupućenih ljudi.

 

No, daj nam bre nešto. Stari Vujadin te čekao za fotke koje smo dobili, dobre, profesionalne u šta nije ni bilo sumnje, ali u formi prilaza fabrici, što je opet lepo videti ali je nedovoljno.

 

Nažalost povratak kuci je znacio i povratak u svakodnevicu, ato uključuje i zarađivanje kruha :) Nemam baš vremena za pisanje, tek sam stigao do opisa 3. dana u putopisu, ali evo mogu postaviti neke galerije, za to ne treba puno vremena. Evo prva

 

http://www.togs.biz/josip/galerija/?galerie=Emmen07_MZ_tvornica

 

Odmah se ispričavam za sumnjivu kvalitetu slika, ali bez dodatnog blica nije išlo bolje od ovoga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Muzej motora u Augustusburgu

 

inače, muzej se nalazi u dvorcu na brdu iznad Augustusburga, šteta što je padala kiša, pa nemam slike okolice, ali vjerujte da izgleda stvarno prekrasno. U muzeju ima najviše MZ, DKW, Weder, Jawa i svih ostalih poznatih i manje poznatih motora iz DDR-a. Osim takvih ima i ostalih motora koje su uglavnom nabavili sistemom razmjene. Po zidovima vise razni plakati iz kojih se može stvarno puno toga saznati o povijesti motora i motociklizma.

 

Inače, mogu se pohvaliti da sam vidio milijunti MZ koji je izašao iz tvornice, naravno uslikao sam ga.

 

http://togs.biz/josip/galerija/?galerie=Muzej_Augustusburg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric
Čubrić me je ubio bez puške. Motor nema veze sa tim, pravio sam sve postojeće oglasne novine u Srbiji (gledano iz perspektive profesije i Bgd-a) i nisam naišao na MM oglase, čovek mi obezvredio struku...

 

U pitanju je "Motomagazin", na poslednjim stranama magazina su oglasi, pa sam primetio taj oglas posto izlazi u skoro savakom broju. Prepisao sam sve sto pise u oglasu, a telefon je 021/641-6611, kao sto je napisao Okrad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Zvao sam Zorana na broj novi broj telefona koji je dat. Inače, Zoran se stalno oglašava u Moto Magazinu što je Čubrić naveo kao MM a ja protumačio na bezveze način, lepo je pominjan oglas a ne oglasnik...

 

Ukratko, stvar je sledeća: nisam iz NS ali ovaj tip ostavlja utisak nekoga ko se razume u ono što radi. Razlika između 251 i 301 je u klipu, klipnjači i karburatoru.

 

cene:

klip 25 evrića

klipnjača 80

karburator 100 (hej, stotka Stari Vujadine, pazi kako se igraš sa tom spravom) Karbon je BING

 

Dihtung glave je isti a nakon bušenja na ovu dimenziju postoji još jedna dimenzija klipa i to je to, nema dalje. Hilzna ne postoji, nakon te prve specijale 301 motora - nov ili polovan cilindar pa bušenje.

Klipnjača je ''ojačana'' za šta su mi majstori izrazili veliku skepsu. Kažu da se u praksi nije pokazala ništa bolje od obične ''nenabildovane''.

 

Sve u svemu, sem klipa ništa ja drugo ne vidim kao neophodno, ni klipnjaču ni karburator jer ne verujem u velike razlike.

 

Za 25 evra + cena bušenja cilindra i glave uz dihtunge, semeringe, ležajeve može grubo da izađe oko 50 evra sve zajedno. Bez majtora a uz princip Starog Vujadina, ''sam svoj velemajstor''. Za 50 evrića - 2 KS više pa kome je dosadno preko zime, eto...

 

 

Svakak, kao i sve što si radio - uradio si bez greške! Slike su fenomenalne, mogu da dočaraju ambijent i učine nas strpljivima da bi završio tekst kako treba bez narušavanja pravila potere ''hlebom za kruhom'' ili obrnuto  :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Evo radna verzija putopisa. Stigao sam s opisivanjem do kraja 4. dana i ima stvarno dosta teksta. Mogao bih napisati makar duplo više, ali i ovako će rijetk otko imati živaca sve čitati. Trudim se ne biti dosadan, ali ponekad to nije tako lako.

 

U svakom slučaju sneak preview:

http://togs.biz/josip/djirevi/emmenrausch07/

 

 

P.S. Za pravopis se ne sekirajte, njega tek treba pregledati Bolja Polovica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

cene:

klip 25 evrića

klipnjača 80

karburator 100 (hej, stotka Stari Vujadine, pazi kako se igraš sa tom spravom) Karbon je BING

 

I ja sam se raspitivao o tom kitu, ali sam na kraju odustao, jer 301 ima i deklarirano veću potrošnju. Vidjet ću, možda jednog dana...

 

Svakak, kao i sve što si radio - uradio si bez greške! Slike su fenomenalne, mogu da dočaraju ambijent i učine nas strpljivima da bi završio tekst kako treba bez narušavanja pravila potere ''hlebom za kruhom'' ili obrnuto  :)

 

Stvarno hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Mene trenutno ovde nema jer pratim putopis. Zanimljiv je kao i sam Svakak, uživam u njemu (nema para a ima, nije oženjen ali jeste, retko od svih postojećih je prisutan i u Hrvatskoj i u Srbiji, radi a ne radi, iz ruralne sredine je ali urbane orijentacije, voli ljude ali najradije fotografiše objekte i prirodu, lepo radi motor ali sam sebe ograničava u tome i postavlja limite gde ih on lično nema... ma svašta bre, treba čitati)

 

Ko god ima makar i malo interesovanja, treba da ''pročešlja'' link.

 

Imam zapažanja ali neću da ih iznosim sada, ne želim da utičem na pisanje teksta.

 

Nash, šta si uradio u izboru količine i vrste ulja?

 

Ljudi, da li samo meni nedostaje Stari Vujadin ili samo ja sebi bezobrazno dajem za pravo da pišem šta mislim?

Prihvatam kritiku, sve je OK, samo recite...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Mene trenutno ovde nema jer pratim putopis. Zanimljiv je kao i sam Svakak, uživam u njemu (nema para a ima, nije oženjen ali jeste, retko od svih postojećih je prisutan i u Hrvatskoj i u Srbiji, radi a ne radi, iz ruralne sredine je ali urbane orijentacije, voli ljude ali najradije fotografiše objekte i prirodu, lepo radi motor ali sam sebe ograničava u tome i postavlja limite gde ih on lično nema... ma svašta bre, treba čitati)

 

I to si sve uspio saznati iz onog teksta :D Morat ću ga i ja pročitati :D :D :D

 

Evo tekst je završen, slike su stavljene. Mal osam kraj skarabudžio jer nema više živaca pisati.

 

http://togs.biz/josip/djirevi/emmenrausch07/

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

2Vuja:

trenutno koristim neko no name,ali dao sam se u potragu za polusinteticko TOTAL Sport 2T sto koristi Stari Vujadin(kako je rekao na prvoj strani ove teme).ovde kod mene na pumpi je mali izbor skoro nikakav.a sto se tice kolicine bas kao sto si mi rekao 2.5-3%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

mali pre sam parkirao motor(voznja je trajala nekih 5 minuta),a kada sam se vratio da ponovo uzmem motor(desetak minuta) primetio sam da mi je ulje iscurelo a neznam odakle.video sam da malo kaplje sa mesta gde izlazi sajla za kvacilo i nikako mi nije jasno zasto.juce sam zamenuo ulje u masini,da li je moguce da sam usuo previse( blizu 1l )?sta se tu desava?pomoc....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

nash, ajde bre sta si se STISO!!!  ;D

otvori lepo novu temu u garazi, pa da se lepo ispricamo i ispomazemo.

trpamo sve u ovu, a gomila baljezgarija se stavlja u nove topike.

ODMA!!!  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

nash, ajde bre sta si se STISO!!!  ;D

otvori lepo novu temu u garazi, pa da se lepo ispricamo i ispomazemo.

trpamo sve u ovu, a gomila baljezgarija se stavlja u nove topike.

ODMA!!!  >:(

 

Oko ovoga bi trebali da napravimo dogovor. Do sada je težnja bila da se sve oko MZ-a vodi na jednom mestu kako bi se olakšala pretraga pitanja koja su obrađena. U toku si, znaš da smo pokušali sa novim topic-om pa stvar na kraju nije uspela i vratili smo se ovde u nadi da će admini zameniti naziv topic-a.

 

Ja ću konkretno podržati svaki dogovor koji svima odgovara ali zaista imam malo vremena za ostatak sajta, pratim nove članove u nameri da svakog sa MZ-om usmeravam ovde kako bi nas bilo više na jednom mestu i to je to. Mislim i da sam dao dva oglasa. Van toga, imao sam samo par komentara na razmirice članova po drugim topicima (nevolim svađe pogotovo ovde gde treba da se okupljamo i pomažemo) i predstavio sam se lično i profesionalno. To je ono što je obavezno pa sam ispoštovao.

 

Meni lično najviše odgovara da uđem ovde i vidim u mom MZ svetu šta se dešava, nemam kada da jurcam okolo. Ipak, prihvatam sve što se dogovorite, poštujem volju većine. Ovo nije nezapažena tema, dosta ljudi posećuje ove strane a i po broju strana smo među najmasovnijima na sajtu (eto, doživeli smo devetu).

 

Okrad, nemoj da se ljutiš na Nash-a, ja sam ga ovde uputio od momenta njegove registracije i rekao mu da smo mu svim resursima na raspolaganju pa ako postoji neka doza krivice onda ona pripada meni.

 

Iskreno, očekivao sam da će admini reagovati na neki način a oni su se poneli krajnje korektno, ne ugrožavamo nikoga pa su nas pustili da se organizujemo kako želimo i svaka im čast zbog toga.

 

Opet, ako se dogovorimo da postoji bolja stvar, zašto da ne, pa to je interes svih nas, zar ne?

 

Pokušao sam u nekim prošlim postovima apelom da uključim i one članove koji su tu a koji nisu aktivni u ovoj meri u kojoj možeš da vidiš imena koja se češće pojavljuju. I nije se niko javio, apel nije naišao na odziv. To nisam doživeo kao neuspeh, možda ljudi nemaju vremena ili jednostavno interesovanja za obilnim pisanjem ali se pokazalo da su svi uvek tu kada su potrebni i da je reč o divnim ljudima, pravim prijateljima.

 

Pravo da ti kažem, i ja sam bio zblanut sadržajem nekih postova na drugim topicima. Ima i loših odnosa između članova, prebacivanja, dupliranih pitanja, nezadovoljene sujete... možda mi se zato i ne izlazi odavde, ovde smo, bar za sada, uspeli da ostanemo ako ne bliski onda bar korektni.

 

 

Nash, u menjač staje 900 gr ulja. Ako si sipao litru, višak negde mora da se izbaci. Možda neko zna brži način ali ja nakon sipanja novog ulja čekam 24 sata da izađe višak jer je opasan za semeringe.

 

Znači, ako je rečeno 900 onda je 900, sve preko nije dobro i on sam isteruje napolje.

Sem mesta koje si naveo, mogao je da izbaci na gornjem gumenom čepu ili bilo gde gde je ''najtanji''

 

Menjačko ulje je gusto, prostor između lamelica uzan pa treba dosta vremena da se sve lepo potopi i napije. Kod ispuštanja je nešto bolje, ulje ispuštaš vruće koje je tada ređe pa izlazi brže. Ipak, i tada ga ostavim 24 sata tako da cela ova akcija, bar kod mene traje dva dana.

 

Kako se menjačko ulje menja na 10.000 to je vreme koje se može a na kraju krajeva i mora podneti zarad njegovog zdravlja.

 

Sliku ti stavljam da ne odvrćeš šraf koji je na njoj prikazan, pogledaj je, sve je jasno.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Ljudi pomagajte! Imam problem sa MZ-eom, cini mi se da me nesto zeza karb, gusi mi se motor, ne reaguje na gas, trza, cima...

Prvih 5-10 minuta radi OK i posle jednostavno pocne da se gusi i ostalo gore navedeno. Zatvorim mu dovod goriva, pustim da ono u karbu potrosi, sve dok ne pocne malo da se dernja, e  tada reaguje na rucicu gasa, ali kada mu ponovo pustim gorivo opet ista stvar! Nadjem se tako na sred ulice i moram prvom da vozim 5km/h jer uopste ne reaguje na gas, na leru se gasi uvek... Ne znam sta da radim! Lik od koga sam kupio motor je navodno to namestio ali nije to kako treba... trebalo bi da dodje sutra da pogleda ali sam jos uvek u neverici da ce uspeti to da namesti kako treba.

 

Pomagajte Molim Vas!

 

Ili ako znate nekog dobrog majstora za ovakve masine blizu Stare Pazove molim Vas dajte mi broj ili adresu da u slucaju da onaj lik ne namesti kako treba odnesem motor kd pravog majstora.

 

Unapred Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

mali pre sam parkirao motor(voznja je trajala nekih 5 minuta),a kada sam se vratio da ponovo uzmem motor(desetak minuta) primetio sam da mi je ulje iscurelo a neznam odakle.video sam da malo kaplje sa mesta gde izlazi sajla za kvacilo i nikako mi nije jasno zasto.juce sam zamenuo ulje u masini,da li je moguce da sam usuo previse( blizu 1l )?sta se tu desava?pomoc....

 

Iako Vuja kaže da treba ići  0.9L ja odgovorno tvrdim da se uredno vozim i sa 1.2L u mjenjaču (dosta mi ulja curi, pa bolje da ima vika :D ) Ono što si ti možda zeznuo je da nisi odbro ispustio ulje - trebaš zagrijati motor i odšarafiti šaraf za ispuštanje ulja i odšarafiti onaj najniži šaraf na lijevom deklu. Pričekaj makar pola sata dok se sve ulje dobro iscjedi, ako treba malo nagni motor napred ili nazad da SVE iscuri van. Sad naspi jednu litru i vidjet ćeš da neće nigdje preljevati.

 

Inače, MZ uredno radi i s 0.7L ulja u mjenjaču, možda nije zdravo, ali ja sam dosta dugo tako vozio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
Oko ovoga bi trebali da napravimo dogovor. Do sada je težnja bila da se sve oko MZ-a vodi na jednom mestu kako bi se olakšala pretraga pitanja koja su obrađena. U toku si, znaš da smo pokušali sa novim topic-om pa stvar na kraju nije uspela i vratili smo se ovde u nadi da će admini zameniti naziv topic-a.

 

Ja ću konkretno podržati svaki dogovor koji svima odgovara ali zaista imam malo vremena za ostatak sajta, pratim nove članove u nameri da svakog sa MZ-om usmeravam ovde kako bi nas bilo više na jednom mestu i to je to. Mislim i da sam dao dva oglasa. Van toga, imao sam samo par komentara na razmirice članova po drugim topicima (nevolim svađe pogotovo ovde gde treba da se okupljamo i pomažemo) i predstavio sam se lično i profesionalno. To je ono što je obavezno pa sam ispoštovao.

 

Meni lično najviše odgovara da uđem ovde i vidim u mom MZ svetu šta se dešava, nemam kada da jurcam okolo. Ipak, prihvatam sve što se dogovorite, poštujem volju većine. Ovo nije nezapažena tema, dosta ljudi posećuje ove strane a i po broju strana smo među najmasovnijima na sajtu (eto, doživeli smo devetu).

 

Okrad, nemoj da se ljutiš na Nash-a, ja sam ga ovde uputio od momenta njegove registracije i rekao mu da smo mu svim resursima na raspolaganju pa ako postoji neka doza krivice onda ona pripada meni.

 

Iskreno, očekivao sam da će admini reagovati na neki način a oni su se poneli krajnje korektno, ne ugrožavamo nikoga pa su nas pustili da se organizujemo kako želimo i svaka im čast zbog toga.

 

Opet, ako se dogovorimo da postoji bolja stvar, zašto da ne, pa to je interes svih nas, zar ne?

 

Pokušao sam u nekim prošlim postovima apelom da uključim i one članove koji su tu a koji nisu aktivni u ovoj meri u kojoj možeš da vidiš imena koja se češće pojavljuju. I nije se niko javio, apel nije naišao na odziv. To nisam doživeo kao neuspeh, možda ljudi nemaju vremena ili jednostavno interesovanja za obilnim pisanjem ali se pokazalo da su svi uvek tu kada su potrebni i da je reč o divnim ljudima, pravim prijateljima.

 

Pravo da ti kažem, i ja sam bio zblanut sadržajem nekih postova na drugim topicima. Ima i loših odnosa između članova, prebacivanja, dupliranih pitanja, nezadovoljene sujete... možda mi se zato i ne izlazi odavde, ovde smo, bar za sada, uspeli da ostanemo ako ne bliski onda bar korektni.

 

cekaj malo. koliko se ja secam, taj nazovi pokusaj novog topika nije uspeo ne zbog toga sto se adminima gadi MZ, nego zato jer je jedna budaletina prolupetala gluposti.

jeste ovde sve na jednom mestu, ali vec se napucalo 9 strana, i tu ima svega, ( ulja,  struje, guma, vesanja, ...), samo preglednosti nema. a ako nije pregledna, tema je beskorisna. ko ce da lista 9 strana da bi video da negde ima neki podatak o MZ-u koji njemu treba.

otvoris temu recimo MZ: menjacko ulje, ili MZ: kako preko 250km/h?, ili MZ: MZ vs Africa Twin. Africa sta? ili tako nekako.  ;D

i eto. em, emze - em pregledno i lako nadjljivo. ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

cekaj malo. koliko se ja secam, taj nazovi pokusaj novog topika nije uspeo ne zbog toga sto se adminima gadi MZ, nego zato jer je jedna budaletina prolupetala gluposti.

 

I onda se zaključa kompletan topic, umijesto da se obrišu postovi jedne budale (nisam siguran jel sam ja ta budala  ??? znam da sam svega pisao)

 

jeste ovde sve na jednom mestu, ali vec se napucalo 9 strana, i tu ima svega, ( ulja,  struje, guma, vesanja, ...), samo preglednosti nema. a ako nije pregledna, tema je beskorisna. ko ce da lista 9 strana da bi video da negde ima neki podatak o MZ-u koji njemu treba.

otvoris temu recimo MZ: menjacko ulje, ili MZ: kako preko 250km/h?, ili MZ: MZ vs Africa Twin. Africa sta? ili tako nekako.  ;D

i eto. em, emze - em pregledno i lako nadjljivo. ;D

 

Ako nekog zanimaju MZ-i lijepo pročita ovaj topic koji bi se moglo preimenovati u 'Generalni MZ topic' i to ej to. Stvar čisto OK funkcionira na ostalim forumima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

cekaj malo. koliko se ja secam, taj nazovi pokusaj novog topika nije uspeo ne zbog toga sto se adminima gadi MZ, nego zato jer je jedna budaletina prolupetala gluposti.

 

Ne mislim da se adminima gadi MZ, naprotiv, ubeđen sam da je u pitanju nesporazum i ništa više, čak ništa ozbiljnije. Pravo da ti kažem, nisam primetio bilo kakvu budalu u bilo čijoj izjavi, pisao sam već o tome, uporedni testovi se rade i voleo bih da vidim bilo koga na ovom forumu koji nije nikada pročitao nijedan. Verujem da je ona tema zaključana predostrožnosti radi, baš zbog loših dešavanja na ostalim topicima pa kako se diskusija ne bi otela kontroli i prešla u lične kvalifikacije ovog ili sličnog tipa pribegli su najjednostavnijem i najbezbolnijem rešenju. Na kraju krajeva, i ti uporedni testovi opet ne znače ništa, ako neko nešto voli onda uopšte nije važno da li je to bolje ili lošije od bilo čega drugog. Čovek vozi Hondu i ne razume ljubav za MZ, pa OK, njegovo mišljenje, on voli Hondu i super, Honda je zaista dobar motor a ja vozim MZ pa budala nema, samo različitih pogleda i ukusa.

 

Ipak, poznajući ljude koji su ovde prisutni, siguran sam da do konflikta ne bi došlo. Između nas, realno gledano, postoje brojne razlike koje su činjenica ali mislim da su ovde u pitanju ljudi visokih moralnih i kulturoloških vrednosti koji su u stanju da razlike prihvate i da im ne predstavljaju problem u shvatanju i komunikaciji. A razlike su prisutne i u pogledu tema oko MZ-a: eto ti primer ulja za menjač, bilo je neslaganja oko količine ulja za mešavinu gde je svako rekao svoje i svako tera svoje ali se niko zbog toga nije uvredio.  Neznam ni sam tačno o čemu je reč ali je bila tema u kojoj smo Stari Vujadin, Svakak i ja izneli potpuno drugačije stavove, pa šta?

 

U svemu tome možeš da vidiš da baš držimo do Svakaka što je normalno iz više razloga: na prvom mestu reč je o dobrom poznavaocu i ljubitelju ovog motora, pouzdanom, predanom i pedantnom bajkeru i kvalitetnom čoveku. Drugo, možda i važnije, on nam je jedina veza sa Hrvatskom gde isto neki ljudi voze MZ, nije se on pravio samo za Srbiju. I tamo je bilo i ima problema i rešenja za njih a kako u odnosima i dalje vlada nama svojstven ''hladni rat'' sve informacije su posebno važne jer drugih kanala za njihov transfer nema pa je ovaj sajt i zbog toga značajan. Zbog ovih ali i mnogih drugih razloga nemogu da prihvatim da je Svakak budala jer mu je bez bilo kakve krivice pripala uloga ''diplomatskog misionara'' a to je u najmanju ruku za debelo poštovanje.

 

Takođe sam rekao da naziv ovog topic-a najviše ide na štetu nama koji sad vozimo MZ dok među članovima sa daleko jačim motorima ima onih koji su ga imali, imaju lepa iskustva sa njim i dosta saznanja koja bi samo mogla da koriste i nama i njima. Primer suprotnog smisla je Lalajko, čovek nije znao kako se podmazuje lanac što nije neobično, štitnik za lanac nije uobičajena stvar kod današnjih motora a koga će čovek da pita ako ne nas?

 

U zaključku svega mogu da kažem da sam o svemu obavestio Pabla na PP jer nisam želeo da se bavim tuđim poslom. Uredu su inicijative ali zna se ko ovo radi i kako, posećenost je sve veća, broj članova raste što govori da iza svega stoji kvalitetan tim pa im se najviše može pomoći nemešanjem u posao. Kada i ako budu smatrali da nešto treba da se promeni, oni će to učiniti a ja ću biti disciplinovan i prihvatiti svaku odluku, bar toliki doprinos celoj stvari mogu da dam kada već nije veći.

 

Okrad, nemoj da se ljutiš, ništa što sam rekao ne shvataj lično. Ovaj problem postoji odavno, mi smo ga svesni, rešenje nemamo pa kako novih tema uvek ima gledamo da problem ignorišemo. Adminimi očigledno imaju mnogo više prečih stvari pa su ovo ostavili za kasnije. I ti nisi ništa pogrešio a namera ti je očigledno dobra, olakšati pretragu i specijalizovati tematske oblasti. No, kao što vidiš, ovde takve stvari od nas ne zavise, krećemo se u okvirima koje imamo i čekamo da nam daju veći/drugačiji/pametniji/organizovaniji/svrsishodniji prostor koji bi se na najbolji način uklopio u ostatak sajta. I sada nije sve ovde, nisam siguran da li je o karburatoru Svakak postavio rešenje tu ili tamo a samo dva topic-a su u pitanju, zamisli da ih ima više pa neko nešto pita a onda se svi mi bacimo u poteru kojekuda ne bi li čoveku pomogli.

 

Opet, da ovde nema devet strana verovatno niko ne bi pomislio da je MZ još uvek toliko aktuelan pa i teme oko njega.

 

Ljudi pomagajte! Imam problem sa MZ-eom, cini mi se da me nesto zeza karb, gusi mi se motor, ne reaguje na gas, trza, cima...

Prvih 5-10 minuta radi OK i posle jednostavno pocne da se gusi i ostalo gore navedeno. Zatvorim mu dovod goriva, pustim da ono u karbu potrosi, sve dok ne pocne malo da se dernja, e  tada reaguje na rucicu gasa, ali kada mu ponovo pustim gorivo opet ista stvar! Nadjem se tako na sred ulice i moram prvom da vozim 5km/h jer uopste ne reaguje na gas, na leru se gasi uvek... Ne znam sta da radim! Lik od koga sam kupio motor je navodno to namestio ali nije to kako treba... trebalo bi da dodje sutra da pogleda ali sam jos uvek u neverici da ce uspeti to da namesti kako treba.

 

Pomagajte Molim Vas!

 

Ili ako znate nekog dobrog majstora za ovakve masine blizu Stare Pazove molim Vas dajte mi broj ili adresu da u slucaju da onaj lik ne namesti kako treba odnesem motor kd pravog majstora.

 

Unapred Hvala!

 

Prvo, nemoj da se nerviraš, čuvaj sebe. Drugo, nemoj da siluješ motor ako već vidiš da ne radi kako treba.

 

Po opisanim simptomoma rekao bih da previše puni lonče ali u to nemogu da budem siguran, mora da se vidi.

 

Na ovim stranama imaš dva pristupa: Svakak je dao niz korisnih saveta oko podešavanja nivoa goriva u lončetu a Stari Vujadin je detaljno proučio i primenio nekoliko različitih modela ispitivanja napravljenje smeše. Ja sam od prvog momenta prisiljavao Starog Vujadina da ode u karburator servis što je on odlučno odbijao, želeo je da sam napravi sve kako valja kako bi u svakom trenutku bio bogatiji za stečeno iskustvo i mogao da otkloni problem na putu. Svi racionalni razlozi su na njegovoj strani dok sam ja bio poveden kvalitetom popravke, uštedom vremena i ukupnom cenom izvedenih radova. I eto, njegovi radovi i dalje traju a obavestiće nas kako napreduje.

 

Ipak, kod njega je drugi slučaj, njegov motor ide a po slikama mislim i da ide dobro, jedino što mnogo troši. Tvoj ne ide pa i nemaš nekog izbora. Mislim da, pošto si već kupio motor od tog tipa samo možeš da imaš koristi od toga što ćeš videti šta radi i koliko poznaje ono što čačka. Ako ne, karburator servis je rešenje, MZ-ov karburator je jednostavan i lako ga rade. Vrati se na strane ranije, sve je detaljnije objašnjeno a ovde u BGD-u su cene veće pa je tip tražio 1.500 din za sve dok kod tebe to samo može da bude jeftinije. Opet, pitaj tu nekoga, Stara Pazova nije zabit, to je bre drugi Hong Kong, ima šta 'oćeš!

 

Ako si rešio da uradiš ceo karburator a raspolažeš parama kupi ove stvari koje je kupio i Stari Vujadin, čini mi se dihtunge, dizne i iglu jer toga za MZ u karburator servisu nemaju pa ti predlažu čišćenje dizni raznim metodama koje su skuplje od novih. Dihtunge prave ali ako ima pravih zašto budžiti, ko zna kako bi napravili. Igla ako je kriva prava je umetnost ispraviti je, a mislim i da nije moguće ili bar ja za tako nešto neznam. Za sve kupljene delove tokom objašnjenja Stari Vujadin je dao i cene pa uporedi i sračunaj se.

 

Međutim, najverovatnije od svega toga nije potrebno ništa, samo podešavanje nivoa goriva za početak onako kako je Svakak objasnio. Posle toga prati kako radi ali i meri potrošnju pa nas obavesti o rezultatima, da vidimo da li je to to ili ima i dalje.

 

I ne nerviraj se čoveče, ja prezirem radove oko motora i gledam da ne radim ništa ali vidiš koliko ima ljudi koji u tome uživaju pa pokušaj i ti, možda ti krene...  :)

 

Pročitao sam putopis koji je super i imam neka zapažanja ali sam se baš previše, previše raspisao, ali idu dani...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Samo da napomenem da Major Gashpar, kao autor topica, moze da promeni naziv istog, u recimo "Sve o MZ-u", ne moraju admini da rade to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Paracin

Pozdrav kolege:)

koliko sam video svi ovde voze ETZ  osim mene koji vozi TS ;D

Trebaju mi neke sitnice pa reko da vas priupitam mozda se i najde nesto :)

Treba mi prekidac za kratko/dugo svetlo na njemu je idugme za sirenu i jos jedno za blic svetlo

I treba mi amortizer motora (GUMENI) sa sve caurom

i plasticni cep za rucicu gasa ali duzi cep posto ima i kraci

pa ako neko naleti na nesto od ovoga nek javi

 

ps:nastavite sa temom o mz-u jer je korisna svima nama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

@ Vuja

Vujo hvala ti! Svaki savet i svaka pomoc mi je dobrodosla posto sam pocetnik i ne razumem se toliko u mehaniku. Nemam kome da se obratim osim vama.

Sve vase textove i pisanja o MZ-u cu lepo da sacuvam u TXT fajlu pa lepo na citanje i ucenje. ;D

 

Videcemo sta ce uraditi sutra, ako nista ne uspe nasao sam broj od jednog dobrog majstora koji je popravljao drugaru apenca i kaze da taj popravlja bukvalno sve malo starije motore, da je dobar majstor a pritom nije ni skup. Moram to brzo resiti, vozi mi se motor opasno! 8)

 

Jos jednom, hvala!

 

BTW. Podrzavam lalajkov predlog o temi "Sve o MZ-u". Korisno je za sve nas koji vozimo MZ a i drugima. Pozz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Mali Off... mada ovo treba pogledati

 

Stuntriding na MZ ETZ 150

Uzivajte!

 

    Part 1

 

    Part 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova

Ako hocete da promenim naziv topika , nema problema samo recite , ovako mi je izgledalo super , nekako u sifri , prava mozgalica , ali ako menjam onda treba da su za to svi koji postuju , mislim da se zna da je promenjen naslov.

Elem jel niko nesipa Motul 510 , onaj sa mirisom jabuke , meni izgleda ok.

E da i kupio sam Galaksovo ulje za menjac ono obicno , jel to u redu , mislim da sipam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Hehehe, sjuper klipovi, naročito komično ono sa "veslanjem", to još nisam video... Ustvari nije mi ni palo napamet da se uopšte može voziti zadnjak na mz-u, obično to povezujem sa suzukijima itd. Da li je neko odavde vozio mz na zadnjem i kako to mašina, što se tiče podmazivanja, i vile podnose?

 

Ne vozim mz, ali planiram da, bez obzira što sam malo velik za njega (bio sam i za keca pa sam ga vozio godinama  ;D ) , sledeće sezone uđem u klub srećnih vlasnika. Pratim redovno šta se dešava novo  ovde u "uljima" , i po mom mišljenju red je da se tema prekrsti kako dolikuje.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pozdrav kolege:)

koliko sam video svi ovde voze ETZ  osim mene koji vozi TS ;D

Trebaju mi neke sitnice pa reko da vas priupitam mozda se i najde nesto :)

Treba mi prekidac za kratko/dugo svetlo na njemu je idugme za sirenu i jos jedno za blic svetlo

I treba mi amortizer motora (GUMENI) sa sve caurom

i plasticni cep za rucicu gasa ali duzi cep posto ima i kraci

pa ako neko naleti na nesto od ovoga nek javi

 

ps:nastavite sa temom o mz-u jer je korisna svima nama

 

Tražio sam sve što imam od materijala i žalosno, nemam ništa o TS-u. Neverovatno mi je koliko sam bio nezainteresovan za to pa da nemam baš ništa. Stvarno neznam kako da pomognem, vidi da li može i kako od ETZ-a nešto...neznam.

A baš si i ti neki srećnik, prvi bi bio (i dalje neverujem) a da nemože da mu se pomogne.

 

Samo da napomenem da Major Gashpar, kao autor topica, moze da promeni naziv istog, u recimo "Sve o MZ-u", ne moraju admini da rade to.

 

Ja stvarno cenim ovaj predlog i Lalajko zahvalan sam ti na njemu. Nije ni čudo što je proistekao sa tvoje strane, ima te svuda, svaka čast!

Ako hocete da promenim naziv topika , nema problema samo recite , ovako mi je izgledalo super , nekako u sifri , prava mozgalica , ali ako menjam onda treba da su za to svi koji postuju , mislim da se zna da je promenjen naslov.

 

Jeste da to nismo do sada pominjali ali u kontekstu razrešenja problema treba biti realan: ovo je tvoj topic, ti si ga otvorio i dozvolio da tema krene spontano u svim potrebnim pravcima. Ja sam saglasan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja