Jump to content

Moto Zajednica

Održavanje kacige

Recommended Posts

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Ja uvek koristim podkapu pa kaciga bude čista mnogo duže,a potkapu lako opereš u vešmašini.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

U pitanju je Airoh Mathiesse zeleo bih da operem postavu i kad sam demontirao unutrasnjost postava je zalepljena za stiropor e sad da li ja mogu da ubacim komplet tako u ves masinu da li ce se stiropor ostetiti ili moram rucno da perem. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Takve kacige, odnosno unutrasnjosti takvih kaciga se peru ovakvim sredstvima: http://www.louis.de/_107079f2728751d1dedf3aa9e5ee71c65c/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=335&wgr=429&list_total=10&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10004219 .

 

Ves masina moze da osteti stiropor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Nemoj da si lud da sve mećeš u veš mašinu, razbucaće ti sve.

 

Nego, mali update za sprej iz louisa. Probao, čisto zezanja radi i radi!!! napunio sam čizme sprejom, postupio isto kao sa kacigom i čizme ko nove. Onda sam to ponovio i sa patikama i opet radi!!! Patike ko nove iznutra. Tako da, ko voli, neka opere svoju obuću, neće se zeznuti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja uvek koristim podkapu pa kaciga bude čista mnogo duže,a potkapu lako opereš u vešmašini.Pozdrav.

 

post-6989-0-93521400-1337368537_thumb.jpg

 

Tema počinje upravo sa sprejom, može da se nabavi ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kad si osvežio temu, palo ponovo detaljno pranje i podmazivanje ventilirajućih otvora jer se oni stalno koriste, otvori/zatvori i svega što sam dovatio.

 

Probao sam nedavno Iponov sprej, vrlo lepo očisti spoljašnost i ostavi zaštitni sloj po površini. Koristio sam krpu- neku vrstu jelenske kože namenjene čišćenju sočiva foto aparata. Odlično.

post-6989-0-01242800-1342824224_thumb.jpg

post-6989-0-43392400-1342824225_thumb.jpg

post-6989-0-02214200-1342824227_thumb.jpg

post-6989-0-31272800-1342824228_thumb.jpg

post-6989-0-91030300-1342824229_thumb.jpg

post-6989-0-58802400-1342824231_thumb.jpg

post-6989-0-08951300-1342824233_thumb.jpg

post-6989-0-84732900-1342824234_thumb.jpg

post-6989-0-42691100-1342824236_thumb.jpg

post-6989-0-19212400-1342824238_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650

Djunta prijatelju, posto ja imam Nolan N90 a cini mi se da je i tvoja isti model, molim te kazi kako vadis ove leptire sa ventilacijskih otvora i onaj antifog deo na viziru... Mene strah da potegnem, sve mislim polomicu nesto...Hvala unapred :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Leptire vadiš tako da ih povučeš malo grublje ili namestiš na vagu pa opet povučeš, imaju običan polukrug na klik koji naseda na osovinu, no, nema neke preke potrebe da ih skidaš il podmazuješ. Ja jedan izgubio, dal nisam osetio da je otvoren pa silovo, tako mi se čini, il je nešto drugo po sredi.

 

Anti fog je kritičan na prvim serijama, bez silikonskog naležućeg dihtunga, izgrebaće vizir kad tad, pisao sam o tom nedostatku. Nov je savršen.

 

Imaš levo i desno po šrafić sa polugom i oni su eksecentrični, odnosno okretanjem pribijaju fog ka sredini kacige i obratno i tako ga napinju da se priljubi uz osnovni upravo da se ne bi klatio i grebo ga. Skineš ceo vizir sa kacige, ispraviš ga rukom i okrećeš te male šrafiće i videćeš kako se fog otpušta, nađeš im naj udaljeniji položaj i izvučeš jednu stranu foga, on sa obe strane ima po viljušku. Pri montaži, zabodeš prvo jednu stranu, ispraviš vizir, uturipš drugu, namesti sve na kacigu da dobije svoj pložaj i onda napinješ fog okretanjem šrafića.Fog mora da stoji nepomično priljubljen uz glavni vizir.

 

Imaš i uputstvo koje dolazi uz kacigu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Kanada
  • Motocikl: R1200RT, Versys 650, XSR 900

Ja koristim "balaklavu" ili podkapu, ne znam kako se to zapravo zove, svilene po toplom a pamucne i neke druge sinteticke materijale kad je hladnije. Nikad ne vozim bez toga i imam i par rezervnih sa sobom pa ako je potrebno i lakse je oprati to nego kacigu. A moze posluziti i za podizanje para u banci kad zaboravis karticu, prakticna stvar.

post-26577-0-84794200-1351000681_thumb.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja koristim "balaklavu" ili podkapu, ne znam kako se to zapravo zove, svilene po toplom a pamucne i neke druge sinteticke materijale kad je hladnije. Nikad ne vozim bez toga i imam i par rezervnih sa sobom pa ako je potrebno i lakse je oprati to nego kacigu. A moze posluziti i za podizanje para u banci kad zaboravis karticu, prakticna stvar.

 

Svi koristimo neku podkapu, to samo proređuje intervale pranja.

 

 

Da bi se smanjilo znojenje i habanje unutrašnjosti, korisno je nositi podkapu ali leti to nije baš zgodno. Kod uvoznika Nolana sam našao interesantne uloške koji dolaze u pakovanju od 2 komada u obliku torbice.

 

post-6989-0-62910500-1304291995_thumb.jpg

 

Plitak umetak sa čičak trakom za fiksiranje na unutrašnjost.

 

post-6989-0-82587200-1304292122_thumb.jpg

post-6989-0-68683000-1304292130_thumb.jpg

 

I na mojoj čatrlji.

 

post-6989-0-72609600-1304292195_thumb.jpg

 

Koristim ga sad stalno, nije vrućina još da bi mogao da ga ocenim, al sam zključio da je mnogo prijatnije podhlađivanje jer nema direktnog uduvavanja vazduha kroz visoko postavljene otvore na samoj kacigi. Meni se nešto zarozava al supruga metula i njoj ne mrda.

 

Inače, isti uvoznik ima i interesantan uložak za već malo starije kacige čije su se postave ulegle i praktično kacige postale isuviše komotne, odnosno prevelike. Ubaci se i nadomeste ono što fali. Nemam slike da bi prezentovao, samo sam video u rafu.

 

O kacigi iz priče u temi:

 

http://forum.bjbiker...-classic-n-com/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Kanada
  • Motocikl: R1200RT, Versys 650, XSR 900

Ne perem ja kacigu bas cesto, u zivotu kacige mozda jednom ili dvaput i to sa sprejom, kao sto ne perem ni cizme iznutra a pretpostavljam da se noge vise znoje nego glava. Ako sam na putovanju podkapu mogu to da promjenim na svakom stajanju za razliku od carapa iako i njih mijenjam ako ima potrebe. A svilena potkapa ne povisuje temparaturu, kad je toplo toplo je, onda uzmem kacigu sa vise ventilacije ali opet sa podkapom. Na kraju dana ih operem i preko noci se osuse tako da opet imam za "presvlacenje". Ako imas duzu kosu ili si neobrijan podkapa olaksava stavljanje kacige poprilicno. Ove male kapice ne sprecavaju prenos znoja sa lica na kacigu. A rastavljanje unutrasnjosti sa slusalicama i zicama za komunikaciju nije bas posao od pet minuta koliko mi treba da properem balaklave. I ujutro mirisljava balaklava i u podne druga, ovako sa kacigom odavno nisam probao kad pocne da se "cuje". Sto se starosti kacige tice tu proizvodjaci imaju preporuku koliko vremena kaciga traje i kad je treba zamijeniti, a sto se desava u praksi ne znam, ja svoje stare kacige cuvam kao lovci one trofeje :moto3:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Pitanje vezano za vizire(e):

 

Kako, čime je najbolje brisati, prati odmašćivati vizire (uključujući i pinlock). Da li je sastav pinlocka drugačiji u odmosu na obične vizire (da li je mekši). Mene je malo "strah" da obrišem vizire papirnim ubrusom, a sve u strahu da će nastati one mikro ogrebotine. Jedino što sam primetio da lepo "radi" jeste ona krpica za naočare, extra mekana. Da li bi moglo da se briše izopropanolom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Iako malte ne nisam prekidao sezonu, ipak se našlo malo vremena za generalno sređivanje kacige pred sezonu. Predhodno čišćenje je bilo tokom prošle sezone, onako, na brzinu, suvim pranjem hemijom iz spreja koji ima i bakteriološko dejstvo. Sprej je mali i zauzima malo mesta i kao takav treba ga imati za brzo čišćenje kad se nema vremena za čekanje da se osuši ili za vreme puta.

 

Sprej Mafra, inače renomirana firma za profi kozmetiku.

 

post-6989-0-66241500-1304285114_thumb.jpg

 

Naprskana pena na postavu.

 

post-6989-0-44912400-1304285125_thumb.jpg

 

Ostavljeno dok pena ne počne da splašnjava, par minuta.

 

post-6989-0-26472300-1304285148_thumb.jpg

post-6989-0-16173300-1304285153_thumb.jpg

 

Brisanje magičnom, vidi se skinuta prljavština.

 

post-6989-0-13597500-1304285164_thumb.jpg

 

Rezultat je dobar ali ako je kaciga dugo nošena i ulaštena hemija nije dovoljna, potrebno je mokro pranje vodom i blagim šamponom za kosu. Kaciga se mora skroz rasklopiti.

 

Prvo, skidanje vizira koji mora biti u u otvorenom položaju stiskom na dugmad na šarci.

 

post-6989-0-23187300-1304286338_thumb.jpg

 

Skinut vizir sa pin lokom.

 

post-6989-0-24090300-1304286771_thumb.jpg

 

Odvojen dodatni vizir protiv magljenja u ispravljenom obliku vizira, skine se sa malih zabravljivača sa strane koji su eksecentrični i služe za fino podešavanje odnosno naleganje na glavni.

 

post-6989-0-49594700-1304286907_thumb.jpg

 

Glavni, spoljni vizir se pere sredstvom za pranje stakala, ja koristim onaj sa alkoholom koji je brzo isparljiv i jako dobro čisti insekte. Koristio sam ga i za veliki vizir na skuteru. Po savetu Ivana koji pravi vizire, uvek pokretima isključivo gore dole, nikako levo desno ili kako je uobičajeno kružnim pokretima. Našao sam bočicu nekog atomizera u koji sipam sredstvo i uvek ga nosim sa sobom. Njime isto brišem kacigu spolja kao i unutrašnju školjku od stiropora.

post-6989-0-21218800-1304287160_thumb.jpg

 

Za vizir koristim izdvojeno isključivo za tu namenu, parče magične krpe koja je uvek u koferu. Po preporuci profi snabdevača sredstava za perionice, uzeo sam plavu magičnu krpu koja je ujedno najmekša postojeća. Uvek koristim čisti deo i kad doteram do kraja na pranje u mašinu. Za spoljašnost kacige i stiropor običnu magičnu. Napominjem da se dodatni pin lok ne sme brisati ičim osim čistom vodom jer gubi svojstvo, sprečavanje magljenja, zato oprez. Sunčane padajuće isto ko i glavni vizir.

post-6989-0-60028900-1304287345_thumb.jpg

 

Sledi dalje.

 

 

đunta, ne reče kako pereš pomoćni (pinlock) vizir?

 

Nisi pazio na času, napomenuo sam već da su mi uvoznici skrenuli pažnju da se pinlok pere isključivo čistom vdom jer svaka hemija vrši degradaciju. Oštetio momak na forumu glavni vizir nekom uobičajenom mažom, kineska kaciga, i neko lepo reko savet, nkvasi se krpa vodom, prekrije se vizir i sutradan spadne sva prljavština uključujući i insekte sa kacige. Odličan savet, posebno za pin lok koji je ipak osetljiv na deterdžente a nije toliko umašćen od insekta tako da voda dobro dođe. Recimo rečna voda je mnogo mekša od česmovače i zato bolje pere pa bi destilovana bila možda zanimljiva. Ja ne volim musave vatropbrane i loša svetla pa zato viziru posvećujem baš mnogo pažnje.

 

 

Pitanje vezano za vizire(e):

 

Kako, čime je najbolje brisati, prati odmašćivati vizire (uključujući i pinlock). Da li je sastav pinlocka drugačiji u odmosu na obične vizire (da li je mekši). Mene je malo "strah" da obrišem vizire papirnim ubrusom, a sve u strahu da će nastati one mikro ogrebotine. Jedino što sam primetio da lepo "radi" jeste ona krpica za naočare, extra mekana. Da li bi moglo da se briše izopropanolom?

 

Papirni peškir, salveta je ipak abrazivan, bar one kuhinjske što se kupuju u samoposlugama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 f4

Pitanje vezano za vizire(e):

 

Kako, čime je najbolje brisati, prati odmašćivati vizire (uključujući i pinlock). Da li je sastav pinlocka drugačiji u odmosu na obične vizire (da li je mekši). Mene je malo "strah" da obrišem vizire papirnim ubrusom, a sve u strahu da će nastati one mikro ogrebotine. Jedino što sam primetio da lepo "radi" jeste ona krpica za naočare, extra mekana. Da li bi moglo da se briše izopropanolom?

 

Vizir čisti tako što preko njega staviš mekanu krpicu i isprskaš Merom za prozore, ostavi da malo odstoji, pa zatim obriši1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Другари, мислим да сам погодио тему гдје ћу поставити наредно питање...Наиме, направио сам глупост! Оставио сам кацигу на ретровизору и покушао да спустим мотор, уназад/у рикверц, низ мало брдашце и док сам то покушавао кацига ми је спала са ретровизора на бетон, откотрљавши се метар-два. Нема видљивих оштећења, само ме интересује да ли је смањен ниво сигурности коју пружа?! Питам, јер сам чуо да постоје неке пјенасте структуре у кациги које могу да издрже ударац-два и послије су неупотребљиве, као да носите лонац на глави... Питање је на основу рекла-казала, али хоћу да будем сигуран.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Nije to strasan pad ni udar,ne bih rekao da ti je kaciga za bacanje..

Mada da, i ja sam cuo sve ovo sto si izneo kao podatak..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Zastupnik Nolana, Motoring, je prilikom jedne moto edukacije upravo izneo podatak o razlici kaciga za uličnu i trkaću upotrebu koje ne trpe verikalan udar već su projektovane za kose tako da kažem i da sa relativno male visine upravno na tle mogu biti trajno oštećene. Najbolje da pozovete Daniela za mišljenje, jako je predusretljiv pa slobodno. ( Jeste staro putanje ali uvek aktuelno.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Odvojen dodatni vizir protiv magljenja u ispravljenom obliku vizira, skine se sa malih zabravljivača sa strane koji su eksecentrični i služe za fino podešavanje odnosno naleganje na glavni.

attachicon.gifSLIKA-0012.jpg

 

Jel bi mogao neko da malo pojasni ovo podvučeno?!? Naime, svojevremeno mi je pala kaciga (Nolan N-43 air) baš na vizir pri čemu se isti oštetio tj. izgrebao i to baš ispred oka >:( Pre neki dan stigoše mi iz Louis-a novi vizir, a uz njega i pinlock koji mi je X puta zatrebao do sada, a nisam ga imao. Pri pokušaju da postavim pinlock na vizir ispostavilo se da je pinlock širi par mm, iako sam naručio originalni (i platio "originalnu" cenu za takvu ekskluzivu). E sad, jedino, ako te "sisice" za pinlock na viziru nisu okrugle nego se mogu malo štelovati   :stabre: Btw. danas sam kupio okruglu turpiju od 4 mm da pokušam da proširim one zareze na krajevima kako bi li pinlock legao na svoje mesto, ali nema mnogo "mesa" sa svake strane pa moram paziti da ne oštetim silikon. Nadam se da ste me razumeli...

 

PS: nadjoh nešto na ovu temu ovde:

http://schuberthnorthamerica.com/fileadmin/PDF/djusting-Lens-tension.pdf

http://www.pinlock.nl/motor/pins/

 

Hmm, izgleda da se može podešavati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Nije pomoglo "stelovanje" putem pinlock pins-a, i dalje je pinlok bio prevelik tako da sam, na kraju, morao da ga obradim okruglom turpijom i skalperom. Znaci, nije garancija ni ako narucujete originalni pinlok da ce sve biti plug&play...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: sopot
  • Motocikl: imam

pozdrav

 

kupih ja svoju prvu kacigu,naravno polovnu full face,ocuvana.hteo bih ipak da je operem iznutra.nema mogucnost vadjenja unutrasnjosti.jasno mi je za sprej,ali kako se moze oprati rucno.sme li se cela kaciga potopiti u mlaku vodu i stiskanjem i trljanjem prstima oprati unutrasnjost.iznesem je na vetar da se osusi ili podignem je na nesto iznad radijatora.

 

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja tako radim oduvek, posto ne mogu da vadim unutrasnjost. Operem je iznutra, istrljam sundjerom i praskom, dobro isperem, ostavim da se osusi i to je to. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja sam prao xr1000 pre neki dan. Kaciga je napravljena od materijala koje voda u principu ne moze da ošteti. Kod mene se obrazi i navlake za kiseve skidaju. Ostalo se ne vadi. Uzmes deciji šampon i mali sundjer. Kacigu pod tus mlake vode. Kad je natopis,uzmes šampon i sundjer i polako istrljas. Pazis da nesto ne ostetis,znaci lagano. Isperes i to mozes da ponovis jos jednom. Nista ne cedis rukom i ne guzvas da se ne bi sjebali sundjeri. Malo obraze dlanom. Kacigu okrenes da se iscedi sama i malo je izokreces da izadje sva voda. Ostavis da se susi na sobnoj temperaturi. Nista fenovi,grejalice,radijatori. Ostavis je u sobi na metar,metar i po od radijatora i to je to. Posle dan-dva suva ko barut. Cista i mirise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja