Jump to content

Moto Zajednica

Lampa komunikacija

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5829 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Pozdrav!

Ja takvu komunikaciju "gulim" već treću sezonu...Ako imaš flip-up kacigu na Freewindu ćeš moći da je koristiš do nekih 80-90 kmh a ako

imaš full-face onda tu negde oko 100-tke, možda malo preko toga. Ja na Atlantic-u imam veliki vizir i sa flip-up kacigama može da se "divani"

do 120 kmh. Ako ti duva jači bočni vetar sa strane komunikacije - neupotrebljiva je ( za flip-up kacigu) Sve u svemu za to koliko košta - odlično funkcioniše! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Mislim da ima u Maxmomentu i Motolandu za cirka 1500 dindži. Ja sam u Italiji istu takvu kupio za 7€ na akciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Evo i mojih iskustava sa ovim uredjajem....

 

Prvo dobre strane:

 

-koristim ga vec 2 godine i jos uvek radi :)

-baterije traju dugo

-cuje se prihvatljivo do 100km/h

-jeftina je :takoje:

 

Lose strane:

 

Hm....imam samo jednu primedbu ali mislim da nije mala... veoma je neudobna za nosenje. Ako i uspem da stavim kacigu a da mi ne ispadne, posle kraceg vremena se pomeri i pocne da zulja, tako da posle sat - dva pozelim da je nisam ni stavio.... ::)

 

Iz tog razloga sam ugradio u kacigu zvucnike iz slusalica za komp, stavio nove mikrofone sa sundjerom na vrhu (smanjuje sustanje vetra) i sada sam PREZADOVOLJAN.....

 

Ako hoces jeftino resenje za povremenu upotrebu za komunikaciju sa suvozacem - super.

 

Za neke duze voznje mislim da postoje bolja (i naravno skuplja) resenja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Evo i mojih iskustava sa ovim uredjajem....

 

Prvo dobre strane:

 

-koristim ga vec 2 godine i jos uvek radi :)

-baterije traju dugo

-cuje se prihvatljivo do 100km/h

-jeftina je :takoje:

 

Lose strane:

 

Hm....imam samo jednu primedbu ali mislim da nije mala... veoma je neudobna za nosenje. Ako i uspem da stavim kacigu a da mi ne ispadne, posle kraceg vremena se pomeri i pocne da zulja, tako da posle sat - dva pozelim da je nisam ni stavio.... ::)

 

Iz tog razloga sam ugradio u kacigu zvucnike iz slusalica za komp, stavio nove mikrofone sa sundjerom na vrhu (smanjuje sustanje vetra) i sada sam PREZADOVOLJAN.....

Ako hoces jeftino resenje za povremenu upotrebu za komunikaciju sa suvozacem - super.

 

Za neke duze voznje mislim da postoje bolja (i naravno skuplja) resenja.

Samo jos napravis napajanje od 9 volti i sljaka ko ludo, kod mene vec skoro 2 godine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5829 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Ajd' malo pojasni ovu rabotu ako ti nije problem - baš me interesuje! :takoje:

A i ovo sa sluškama i mikrofonom - ako ima neka preporuka i fotka bilo bi super!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Samo jos napravis napajanje od 9 volti i sljaka ko ludo, kod mene vec skoro 2 godine

 

Kako napajanje od 9V kada komunikator radi na 2 baterije od 1.5V? :stabre:

Ajde molim te objasni sta si uradio :)

 

 

Sto se ugradnje zvucnika i mikrofona u kacigu tice, veoma je jednostavno... kupio sam slusalice sa mikrofonom za kompjuter, kostaju oko 400 din i rasturio na delove - zvucnike, mikrofon i ostalo sam bacio...

 

Umesto zvucnika koji ide u uvo sam povezao 2 zvucnika koja sam ubacio u kacigu, mikrofon mozes a i ne moras da menjas.

Zvucnike sam ubacio jednostavno.. u jednu kacigu sam ih stavio bez ikakvih modifikacija kacige (bilo je dovoljno mesta). Zalepljene su toplim lepkom da se slucajno ne pomere.

Druga kaciga je zahtevala da malo busim stiropor da zvucnici ne bi strcali suvise....

 

Mikrofon na mestu drzi postava kacige i nema potrebe da se dodatno ucvrscuje...

 

 

Slike nemam, ali potrazi na forumu ima tema u okviru kojih su i slike vec ugradjenih zvucnika i mikrofona u kacige.

 

Arakis sa foruma to radi, pa mozda nije losa ideja da ga kontaktiras..

 

Pogledaj ovu temu: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/46548-slusalice-za-kacigu/page__p__801382__hl__komunikator__fromsearch__1#entry801382

 

U ovoj temi imas detaljno objasnjenje ugradnje zvucnika u kacigu:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/40413-prerada-ubacivanje-zvucnika-u-kacigu/

 

 

Nadam se da sam malo pomogao... :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Samo jos napravis napajanje od 9 volti i sljaka ko ludo, kod mene vec skoro 2 godine

 

Kako napajanje od 9V kada komunikator radi na 2 baterije od 1.5V? :stabre:

Ajde molim te objasni sta si uradio :)

 

 

Sto se ugradnje zvucnika i mikrofona u kacigu tice, veoma je jednostavno... kupio sam slusalice sa mikrofonom za kompjuter, kostaju oko 400 din i rasturio na delove - zvucnike, mikrofon i ostalo sam bacio...

 

Umesto zvucnika koji ide u uvo sam povezao 2 zvucnika koja sam ubacio u kacigu, mikrofon mozes a i ne moras da menjas.

Zvucnike sam ubacio jednostavno.. u jednu kacigu sam ih stavio bez ikakvih modifikacija kacige (bilo je dovoljno mesta). Zalepljene su toplim lepkom da se slucajno ne pomere.

Druga kaciga je zahtevala da malo busim stiropor da zvucnici ne bi strcali suvise....

 

Mikrofon na mestu drzi postava kacige i nema potrebe da se dodatno ucvrscuje...

 

 

Slike nemam, ali potrazi na forumu ima tema u okviru kojih su i slike vec ugradjenih zvucnika i mikrofona u kacige.

 

Arakis sa foruma to radi, pa mozda nije losa ideja da ga kontaktiras..

 

Pogledaj ovu temu: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/46548-slusalice-za-kacigu/page__p__801382__hl__komunikator__fromsearch__1#entry801382

 

U ovoj temi imas detaljno objasnjenje ugradnje zvucnika u kacigu:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/40413-prerada-ubacivanje-zvucnika-u-kacigu/

 

 

Nadam se da sam malo pomogao... :zdravo:

Ima jednostavno resenje, mesto te dve bat. od 1,5v se posebno ugradi baterija od 9v u poseno kuciste i radi i to mnogo glasnije. Probali smo da ga spojimo cak na 12v instalaciju, jedini problem je kad se pojacaju ona dva potenciometra do kraja pocinje da izoblicava zvuk. Inace integralno kolo u samom uredjaju moze da radi cak na 15v. Posto sam kupio drugi motor momentalno radim na tome da uredjaj smestim u sam motor i napravim izvode za kacige. Bice priklucen na akumulator stim sto cu nesto da probam da iskombinujem sa zvucnicima razlicitih otpora da bi se izbeglo izoblicavanje zvuka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Ima jednostavno resenje, mesto te dve bat. od 1,5v se posebno ugradi baterija od 9v u poseno kuciste i radi i to mnogo glasnije. Probali smo da ga spojimo cak na 12v instalaciju, jedini problem je kad se pojacaju ona dva potenciometra do kraja pocinje da izoblicava zvuk. Inace integralno kolo u samom uredjaju moze da radi cak na 15v. Posto sam kupio drugi motor momentalno radim na tome da uredjaj smestim u sam motor i napravim izvode za kacige. Bice priklucen na akumulator stim sto cu nesto da probam da iskombinujem sa zvucnicima razlicitih otpora da bi se izbeglo izoblicavanje zvuka

 

 

A ima li izoblicenja zvuka na 9V?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Isprobano, nema izoblicenja na 9v.

 

 

Odlicno :jee:

 

bas mi fali da bude malo glasniji.... moracu ovih dana da nabudzim bateriju od 9V. Hvala na savetu :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12280 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mislim da ne vredi da stavljaš komunikaciju na veći napon ako nemaš ugrađene slušalice i mikrofon u kaciZi, one male originalne sluške će se raspasti od jačine signala ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Mislim da ne vredi da stavljaš komunikaciju na veći napon ako nemaš ugrađene slušalice i mikrofon u kaciZi, one male originalne sluške će se raspasti od jačine signala ;)

 

Imam.... ugradio sam po 2 zvucnika u kacige i mikrofon... zato mi i treba malo jace ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja