Jump to content

Moto Zajednica

Okrenuti gume naopako kod endura,manje se trose po asfaltu,ima li smisla?

Recommended Posts

  • Andragog, 4731 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Cuo sam za tako nesto ,interesuje me dali je neko probao i da li je to tacno i bezbedno. Pozdrav svim bajkerima i onima koji momentalno nemoju makinu a planiraju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5362 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ne znam kako je kod Endura,ali kod auta se potrose 15 puta brze i ne davaju efekat koji bi trebalo,a kod Sport-Touring motora,znam iz licnog iskustva jer nam je prosle godine masjtor montirao naopacke prednju,krenuo lagano,sve ok,ali kad sam zabo malo jace prednju kocnicu,zamalo nisam pao,posto je prednji kraj totalno poludio.

Tako da ja to nikako ne bi preporucio,pa nije valjda da su tamo neki inzinjeri toliki kenjci,da slucajno stavljaju smjer?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

ma ti inzinjeri sto su projektovali gumu pojma nemaju  ;D

 

Radi sigurnosti i svega ostalo kako je fabrika predvidjela  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Kako si mislio, jel kao prevrnuta čarapa, kramponi unutra... tako će se sigurno uštedeti ?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Street Triple

Kako si mislio, jel kao prevrnuta čarapa, kramponi unutra... tako će se sigurno uštedeti ?!

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Sa okrenutom gumom ces se lepo provesti ako budes vozio po kisi, umesto da izbacuje vodu sara gume ce da je uvlaci unutra ispod gume!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Video sopstvenim ocima: Prednja Metzeler Enduro 4, nova novcijata, majstor pogresio smer rotacije. Vraca se covek posle par sati voznje po gradu (potezanje, kratke relacije, kocenje intenzivno), sa prednjom gumom koja izgleda sve samo ne kao guma koja je presla manje od 100km. Ostecenja po sredini, parcici gume nedostaju - kao da ih je neko zarezao skalpelom pa otkinuo komad. Tako da - ko god je rekao takvu budalastinu, ocigledno nije probao na svom motoru. Ovaj Metzeler je izgledao kao da ce se raspasti posle 500 km, a o narusenoj bezbednosti i da ne govorim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

SJAJNA IDEJA!!!! Ovo DEFINITIVNO treba probati na Kawi ZX-10R ('05) pun gas!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Cuo sam za tako nesto ,interesuje me dali je neko probao i da li je to tacno i bezbedno. Pozdrav svim bajkerima i onima koji momentalno nemoju makinu a planiraju....

Alo izvinte molicu lepo a ko ste vi dragi gospodine, nemoj da se ponasate kao prolaznik pa pitate "kolko ima sati" :o :o :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Da, da! Gumu treba izvrnuti "k'o šnajder džep" i da vidiš koliko će da traje!  ???

Ova tema treba da bude ne izbrisana, već proterana sa foruma. Sramota je da ovakva glupost stoji na BJB!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD

Da, da! Gumu treba izvrnuti "k'o šnajder džep" i da vidiš koliko će da traje!  ???

Ova tema treba da bude ne izbrisana, već proterana sa foruma. Sramota je da ovakva glupost stoji na BJB!

 

Ili otvoriti novo 'ono nesto' i staviti uz kuvanje lamela? A nazvati, recimo, Kuhinja.

 

P.S. pita covek

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty

Cuo sam za tako nesto ,interesuje me dali je neko probao i da li je to tacno i bezbedno. Pozdrav svim bajkerima i onima koji momentalno nemoju makinu a planiraju....

Ovo proglasavam za najbolji topic svih vremena na forumu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova

Ljudi pa razmislite malo, ne morate okretati gume, ostavite ih kako stoje na točkovima, i vozite u rikverc, i dobijate isti efekat bez plaćanja vulkanizera :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Cuwanje guma od potroshnje ?

 

hahhahhahahhahhahahhahahhahahahhahahhahahhahahhahahhahahahhahahahhaahhahaahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahaha

hhahahahhahahhahahhahahhahahhahahahhahhahahahahahhahahahhahahhahahhahahahahhahahahahahahhahahahhahahahhahahahhahahahaha

hahhahahhahahahhahahhahahhahahahhahahahahahahhahahahahahahhahahahhahahahahahahhahahahhahahahahahahhahahahahahahahahahah

 

What a funny guy ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

A može i motor da se digne na štender pa teraj do mile volje! Ni ne trebaju ti gume!  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

A može i motor da se digne na štender pa teraj do mile volje! Ni ne trebaju ti gume!  ;D ;D ;D

 

;D jest vala, predjoh tako stotinak km i nisam ni uprljao gume  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Ok guys, mislim da je momku jasno da ovo i nije najbolja ideja. Mozda je imao i nekih drugih pitanja, ali posle toliko srdacnih odgovora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Naduvaste vi coveka...

Pa ko pita ne skita...

Inace, ovo nije prvi put da cujem za ideju o 'obrtanju' guma, isto su se pominjali enduro motori, na nekom stranom forumu. Zvucalo mi je glupo naravno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

baš lepo što su se neki članovi ovog foruma rodili pametni i naučeni, ja jebiga nisam. dosta gluposti sam čuo i pomislio da piju vodu dok nisam video da nije tako. čovek je lepo pitao, a pojedini požurili da mu "odgovore". mislim da stvarno nije lepo sa naše strane.

 

koliko ljudi ima da u su seli na motor a da nemaju predstavu o istom, i onda naravno pitaju iskusnije da bi nešto i naučili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

ok .. bez uwrede .. meni je to samo zwuchalo kao ono : Drzish daljinski u najlonu i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja