Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio MP3 uz "B" kategoriju

Recommended Posts

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Po novom zakonu o saobraćaju, skuterom „Piaggio MP3“ možete upravljati sa „B“ kategorijom. Prednosti novog zakona o saobraćaju prvi će osetiti vozači koji nemaju „A“ kategoriju. Od sada mogu uživati u vožnji jednog od najpopularnijih gradskih skutera na zapadu – Piaggio MP3 koji ima dva točka napred, i time spada u kategoriju teških tricikala, koji se mogu voziti sa „B“ kategorijom.

 

36_1.1.jpg

 

Izvor:

Link

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Ovo je bas dobra stvar, a ovi u Piadju su ga bas tako i pravili da rastojanje izmedju tockova bude bas taman dovoljno, i da ima integralni sistem kocenja da bi mogao da se registruje kao trotockas,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Nema nikakvog kretenizma države, Pjađo je veoma promišljeno projektovao ovu verziju MP3-ja tako da po EU zakonima upada u B kategoriju (dakle, ne samo kod nas, nego u celoj EU). Odličan potez, svaka im čast.

 

Meni samo jedna stvar smeta, po zakonu vozač ove verzije MP3 ne mora da nosi kacigu. E, to jeste kretenizam... Ovo bi trebalo hitno ispraviti posebnom uredbom. Sa MP3-ja se pada kao i sa svakog dvotočkaša. :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

кад сам чуо за ову фору зажалио сам што сам се уопште цимао да полажем за јебену А категорију :stabre: али од ове државе се друго није ни очекивати

за сад једина мана овог МП3 је цена, али ускоро ће Кинези и ово да ископирају па да му убију цену :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nece, komplikovan je i treba mnogo mnogo inzenjerskog truda i dobrih materijala da TO RADI.

 

Inace, pisao sam i pre, neverovatno dobra sprava. Skoro da je nije moguce skliznuti ili pasti pri kocenju i sl. Mozes da ga obaras kako god hoces sto znaci da je brz :takoje:

 

E sad, kaciga, sve jedno treba zbog udesa, nije uvek nas faktor. :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Meni samo jedna stvar smeta, po zakonu vozač ove verzije MP3 ne mora da nosi kacigu. E, to jeste kretenizam... Ovo bi trebalo hitno ispraviti posebnom uredbom. Sa MP3-ja se pada kao i sa svakog dvotočkaša. :neznam:

 

Vozio sam ga skoro godinu dana i kaciga je za vozaca kao i za suvozaca svud u svetu obavezna, zato sto nema pojas.

#jedino ako su nasi u zakonu nesto izmenili a da ja neznam.

 

Inace kod nas spada u kategoriju teskih tricikla sa svojih 17 Kw i zato moze da se vozi sa "B" kategorijom.

 

Presao sam sa njim 5000km i mogu da kazem sledece:

 

(+) jako udoban

(+) mnogo prostora za prtljag

(+) dovoljno snage za dvoje

(+) solidna potrosnja (3,6 - 3,7L na 100km ako ne prelazite 80kmh)

(+) jako atraktivan i upadljiv

(+) povoljna registracija

(+) extra lude kocnice

(+) prosto trazi voznju po krivinama

 

Naravno da sam mu vremenom nasao i nekoliko mana, ali su one dosta male i brzo se zaborave:

 

(-) visoko teziste

(-) tezak

(-) skupa nabavna cena

 

 

sve u svemu je odlicam (maxi) skuter ali je za svoju tezinu od 240-250kg mnogo visok.

 

Preporucuje se visokim (1,80-1,90) osobama, ako nizi vozac sa njim isklizne ili ga mnogo obali sanse su mu male da ga zadrzi i spreci pad.

 

Dobra stvar je sto u nasim zakonu nigde ne pise da samo modeli sa oznakom "LT" koji imaju noznu kocnicu i siri trap mogu da se voze sa "B" kategorijom.

 

Tako da na tehnickom pregledu mozete i modele koji nemaju "noznu" i prosireni trap registrovati kao teski tricikl i voziti ga sa "B" kategorijom.

 

Inace set za prepravku sa "noznom" i "sirim trapom" u evropi kosta preko 1000€.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Juce sam probao MP3 250ccm od kolege MP3@ i mogu vam reci da je dosta slican ali opet drugaciji osecaj voznje (krivine) nego kad se vozi sqt, rucnom kocnicom sam odusevljen i ja da se pitam ugradio bi u svakog 2tockasa jer mi sigurnije deluje kad je na copavoj nozici ( licno video kako sqt pada sa copave ) e sad jedinu zamerku ako tako mogu da je nazovem dao bi u slucaju kada se naidje na rupu, treba vise prostora da se zaobidje i kada je zaobidjes molis boga da ne naidjes na sledecu ili ako prolazis rupu izmedju pr tockova zadnji tocak ce izvuci deblji kraj, za njega obilazenje iste nema1neznam.gif to i nije neka zamerka da nase ulice nisu 'minsko polje'. Sve u svemu MP3 ostavio je pozitivan utisak na mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Sad kad si pomenuo ručnu (sjajna stvar), setih se da sam prošlog leta parkirao svoj X9 na uzbrdici, izlazim napolje kad on krenuo u rikverc, pao na desnu stranu i koferom ulubio haubu na kolima parkiranim iza :ups::staa2:

 

Tada sam našao elastičnu debelu gumicu za kosu, i počeo redovno da je stavljam na desnu ručku kočnice - kao improvizacija ručne :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

sve sve....ali CIJENA :staa2: sabija samo tako......a i nema provlacenja ka na 2 točka. Mislim da ispod 500 kuba nema sta da se trazi, tezak je za 300.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja