Jump to content

Moto Zajednica

Koji kineski enduro se najbolje pokazao?

Recommended Posts

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

bolje promeniti naslov teme u : Koji kineski enduro je najmanje los. Da bi nesto bilo najbolje treba da bude bolje od dobrog. Posto dobrog kineza nema onda gledas koji je najmanje los.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Qingqi QM200GY

Nikad me nije ostavio na cedilu a vozio sam i off deonice od 30-40 km a i dnevne ture po asfaltu od 400+ km.

Imas ovde temu sa slikama pa malo procitaj ako te interesuje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Или је најбоље да почнемо са тиме који кинески ендуро можеш да купи код нас.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Prijatelji,dragi...smirite strasti maalko.Evo iz mog iskustva...Zadnji motocikl pre ovog Xinqyua gy 400,bio je zzr 1100,pre toga cbr,kle...Stoji da su nivoi kvaliteta pomenutih masina daleko iznad kvaliteta ovog kineza.I uvek ce to tako da bude.Ali i stoji da svaki covek izabere ono sto misli da je shodno njegovim potrebama.I stoji da istinski ljubitelj motocikala voli voznju a ne motor.Na kinezu je sve plastika,srafovi se odvrcu,ali kad se da gas nema velike razlike,adrenalin se potrudi da covek ode u neku drugu dimenziju.Svi mi znamo sta je najbolje,ali ne mogu svi da priuste gs,strom,vmax...price: bolje polovna honda nego nov kinez opet je podlozna diskusiji...sve je do srece...kupis polovnjaka pa ulozis jos toliko...a mozda kupis i odlican bike...nikad se ne zna.evo ovaj moj motorin enduro kinez zadovoljava sve moje kako estetske tako i adrenalinske norme,a o finansijskim da i ne pricam jer 3 litre su 3 litre.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

i ja sam za Qingqi QM200GY

 

 

Borko,suzdrzi se glupih komentara i nesavetuj nikog kad nemas pojma o motorima,treba jos mnogo mnogo da ucis.pozdrav

 

 

jel ima kod nas ovog od 400 kubika?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Moj kinez nije enduro,skuter je,50cc...imam ga 3 godine,11 soma kilometara...od toga sigurno jedno 200km po njivi (da,njivi,bilo mi dosadno proslog leta)..Za ove godine,nista mi nije otpalo,raspalo,puklo,polomilo i slicno.Ne stedim ga nimalo,imam 2m i 110kg.Ukupno ulaganje za 3 godine 9 000 din,3 servisa,sa tim sto je razlika izmedju II i III servisa bila nekih 8000km..znaci samo benzin i ulje..

Gde sam isao?Po Vojvodini,Srbiji,Bosni i svuda gde inace idu i ostali "bajkeri"...

Ah da...kinez sucks..

:moto3:

 

 

 

PS:moj glas ide za Qingqi QM200GY

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Borko, Gavrolini, u redu je da imate stav, ali moze to i malo kulturnije, ipak je ovo forum posvecen kineskim motociklima, a Kolubarac je najnormalnije postavio pitanje.

 

Moj glas takodje za QM200.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

samo realno pricam decku da ako zeli u ozbiljan off ne treba ni da razmislja o kinezu...nikog ne vredjam niti ista lose mislim.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Реално, за озбиљан офроуд не треба да размишља ни о добром делу других марки.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Qingqi QM200GY

 

Поседујем овај половни мотор од прошле године од Октобра. Ове године ћу бити на многим ендуро скуповима и вожњама, па ће бити прилике да све неверне томе у кинески мотор (овог произвођача) своје мишљење и те како промене. Жао ми што не бих ѕа викенд у Пешчари па би и ови што га критикују могли да се увере за шта је способно тих 200ццм. А и многи са овог форума могли су до сада већ да се упознају са његовим врлинама. Једина мана, уско седиште, па после два сата све је утрнуло, наравно и за то постоји лек.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Gavrolini, Borko Motorko, upravo sam na to mislio. :takoje:

 

Za jedan soft enduro i 200ccm sasvim solidno se ponasa, za ekstremnije terene i skokove, bi ipak pozeljno bilo adekvatnije vesanje i jace felne uz odgovarajuce gume, ali za to postoji hard enduro koji je bolji na terenu, ali nije "svakodnevni" motor.

 

33408_10150205423595214_186804815213_13292713_5561813_n.jpg

36756_10150205422860214_186804815213_13292692_2847160_n.jpg

4548_1160264732009_1389524136_419728_5427946_n.jpg

9416_1262391005102_1389524136_763886_1695673_n.jpg

9416_1262418765796_1389524136_763992_2584162_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Samo ne znam ko daje vise pare za ove od 50cc.

Даде их твој деда, пошто му се није давало за "Јамаху" три-три и по 'иљаде, коју би ти, тако млад и луд скант'о за сезону-две.

 

Није деда само стар, већ и паметан.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ljudi ja sam pricao da ni jedan kinez od 50 kubika ne valja. Za jace ne znam, jer nisam probao. Samo ne znam ko daje vise pare za ove od 50cc.

 

Ti si rekao da ni jedan enduro ne valja, nisi naveo nikakvu kubikazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Koji kineski enduro se najbolje pokazao?

 

Пошто је питање било једноставно, једини ендуро у том смислу речи и јесте ГМ200 Ђинђијев, Црвен бан са нама онда прођ мног боље код Кепе, лак мотор, 200 цм које могу свуда да га носе, једино гуме требају боље али верујем да је то једина ставка коју треба на њему променити за ''ендуро'' вожњу какву ''ми'' возимо.

тако да и мој глас иде ГМ200! 0takoje.gif

А да заборавих да кажем уа кинези! - Ма важи (ја бих радо имао једног оваквог у гаражи)!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E

Za qinki :) ne mogu nista da kazem jer ga nisam vozio ali vam verujem na rec.

Keeway exceed 200 me je sluzio solidno. Uz prave gume super je to motorcic.Za sada sam stao na crtu sa kinroad 200 i sachs x road 125 i brzi je od oba. Ovo samo radi poredjenja sa kinroad-om.

Presao sam sa njim 3000 km za 3-4 meseca. Najduza relacija iz cuga mi je bila 100 km (motor moze da izdrzi ali ja ne mogu XD ) . Spremam se sledece nedelje da krenem sa njim na put od 700 km u danu pa cemo videti kako ce odreagovati.

 

Inace sto se kineza tice (ne skutera kao sto vidim da ih pominju u ovoj temi) Za pocetak nema boljeg motora. Pre svega trose smesnih 2-3 litre,jeftini delovi, lake masine, jednostavno odrzavanje. Danas na trzistu nema jeftinih motora osim kineza. Da nije njih pola ljudi nikad ne bi ni selo na motor i ne bi znali uopste kakav je osecaj voziti nesto. Vratili su jednostavnost sto su motori nekada imali, bez trunke elektronike . A od svega najbolje je to sto su imaju samo te osnovne komponente za rad motora tako da ako nesto krene na lose mozete sami da cackate i popravljate. A kad se nesto pokvari nadje se deo i od nekog starijeg japanca koji pase pa budu jos bolji.

 

Tako da necu vise da cujem da je neko rekao za kineza da je sranje. Jeste sranje u poredjenju sa kvalitetom i materijalima,ali je zato kralj u svemmu sto sam gore napomenuo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja