Jump to content

Moto Zajednica

Reset OIL indikatora na Malaguti Madison 3 250ie

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Bio sam u Subotu u Trionu, zamenili ulje, (valjda) proveravali sta treba i naplatili oko 4500 din ali nisu resetovali obavestenje da treba promeniti ulje.

Tako motor i dalje kada se upali izbaci obavestenje i drzi ga oko 30 sekundi.

Posto mi MIrijevo nije blizu a radno vreme potpuno nekopatibilno, ja bih ako je to moguce resetovao sam.

 

Zna li ko kako ?

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Pozdrav,kolega.

Imam servisno uputstvo na italijanskom za Madisona 3 u kome pise

 

4.3 Disabilitazione allarme OIL

La disabilitazione dell’allarme OIL (CHECK oppure CHANGE) è possibile solo da personale autorizzato, secondo

la seguente procedura:

- Posizionare il commutatore a chiave in “OFF”.

- Sempre con chiave in “OFF” premere il pulsante “MODE”.

- Sempre con il pulsante “MODE” premuto commutare la chiave in “ON”.

A questo punto il sistema provvede alla cancellazione dell’allarme OIL; tale procedura, che servirà al concessionario

autorizzato per segnalare al sistema l’avvenuta manutenzione, produrrà un messaggio di conferma della

durata di ~ 15 secondi.

 

Ako sam dobro razumeo trebalo bi ovako:

Pre nego sto das kontakt pritisnes i drzis dugme MODE od bord kompjutera,zatim

das kontakt i to bi trebalo da bude to.

Nadam se da sam pomogao,javi samo da li je uspelo posto ja nisam imao prilike

da probam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Odlicno,ako hoces mogu da ti posaljem ovo uputstvo sto imam za njega,ima tu svasta

sto se tice nacina odrzavanja.Jedino sto je na italijanskom ali tu je Google prevodilac

samo mi daj mail na koji da ti posaljem.

Sto se tice Triona,sta da ti kazem i meni su preskupi zato sam i nabavio ovo uputstvo :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

aj' molimte daj i meni,mada je moj malo matoriji,a desava mi se ista stvar kao i njemu sa uljem na kompjuteru,bas cu da probam ovo resenje kad ga sklopim. mego,zasto bi davao tolike pare za zamenu ulja?:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Moze, mail je kao korisnicko pa @gmail.com posle.

 

Ja sam nasao neke pdfovec, takodje na italijanskom, kako rastaviti motorcikl i posebno motor, mozda i tu pise ovo oko ulja ...

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

@Uzelac,Saljem ti u toku dana.

@Indimenti,Daj mail na koji da ti posaljem uputstvo,a imam i za neki stariji model Madisona

pa cu ti poslati i to.

Sto se tice papreno skupe zamene ulja to je najverovatnije da bi sacuvao pravo na garanciju

pa moras u ovlasceni servis,u ovom slucaju Trion,uz zamenu ulja i filtera ti urade i "kontrolu" skutera kao meni prosli put.Dobio sam racun na kome pise da je naplaceno 1,3l ulja,filter ulja,kontrola skutera i za sve to dva radna sata,sve ukupno 6500din.

Tolike pare za sta :zbunjen:

Garancija mi pod tim uslobvima ne treba,mene vise videti nece,odoh kod drugog majstora sa kojim sam ranije imao pozitivno iskustvo kao i mnogi na ovom forumu.

Pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Mene je kostalo 4000-4500 din, nisam siguran tacno, ali dosta manje od tih 6500.

Kao sto si i sam rekao, naplacuju produzenje garancije... tako je kako je, to je jedna od mnogih "kvaka" u garantnom roku.

Anyway, stigli su pdfovi, hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

@Uzelac,Saljem ti u toku dana.

@Indimenti,Daj mail na koji da ti posaljem uputstvo,a imam i za neki stariji model Madisona

pa cu ti poslati i to.

Sto se tice papreno skupe zamene ulja to je najverovatnije da bi sacuvao pravo na garanciju

pa moras u ovlasceni servis,u ovom slucaju Trion,uz zamenu ulja i filtera ti urade i "kontrolu" skutera kao meni prosli put.Dobio sam racun na kome pise da je naplaceno 1,3l ulja,filter ulja,kontrola skutera i za sve to dva radna sata,sve ukupno 6500din.

Tolike pare za sta :zbunjen:

Garancija mi pod tim uslobvima ne treba,mene vise videti nece,odoh kod drugog majstora sa kojim sam ranije imao pozitivno iskustvo kao i mnogi na ovom forumu.

Pozdrav :zdravo:

indimenti@gmail.com,a da li znas mozda koliko je servis kod njih,generalni?

Hvala na informaciji za ulje,unapred.

pozdrav ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Indimenti,koliko sam shvatio ti vozis stariji model Madisona pa pretpostavljam da bi hteo

da ga lepo ispregledas,sve nastelujes i da te ne boli glava.

Medjutim,sa moje tacke gledista to bi znacilo:stelovanje ventila,zamenu kaisa i rolnica ako treba,zamenu ulja u kocnicama i stapovima,ciscenje karburatora i s obzirom da je stariji skuter u pitanju sigurno bi ti u servisu nasli jos neku sitnicu koju ne bi bilo lose srediti.

To je dosta posla i sigurno da bi ti skuter posle toga radio kao sat ali moras imati na umu

da je u Trionu radni sat prosle godine bio 1800din,ne znam da li je u medjuvremenu poskupeo.

Prvi servis na 1000km me je kostao 4500din,to je bila samo zamena ulja,filtera ulja i rad,drugi servis na 6000km me je kostao 6500din,tu je naplacena jos i "kontrola" skutera,znaci bez ikakvih popravki i ozbiiljnijih radova.

Na osnovu mog skromnog iskustva sa njima mogu samo da zamislim koliko bi te kostali gore navedeni radovi kod njih u servisu.

Poslacu ti njihov broj telefona na PP pa ukoliko zelis slobodno nazovi i pitaj.

Iskreno i mene zanima sta ce ti reci.

Pozdravljam te,sve najbolje :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Indimenti,koliko sam shvatio ti vozis stariji model Madisona pa pretpostavljam da bi hteo

da ga lepo ispregledas,sve nastelujes i da te ne boli glava.

Medjutim,sa moje tacke gledista to bi znacilo:stelovanje ventila,zamenu kaisa i rolnica ako treba,zamenu ulja u kocnicama i stapovima,ciscenje karburatora i s obzirom da je stariji skuter u pitanju sigurno bi ti u servisu nasli jos neku sitnicu koju ne bi bilo lose srediti.

To je dosta posla i sigurno da bi ti skuter posle toga radio kao sat ali moras imati na umu

da je u Trionu radni sat prosle godine bio 1800din,ne znam da li je u medjuvremenu poskupeo.

Prvi servis na 1000km me je kostao 4500din,to je bila samo zamena ulja,filtera ulja i rad,drugi servis na 6000km me je kostao 6500din,tu je naplacena jos i "kontrola" skutera,znaci bez ikakvih popravki i ozbiiljnijih radova.

Na osnovu mog skromnog iskustva sa njima mogu samo da zamislim koliko bi te kostali gore navedeni radovi kod njih u servisu.

Poslacu ti njihov broj telefona na PP pa ukoliko zelis slobodno nazovi i pitaj.

Iskreno i mene zanima sta ce ti reci.

Pozdravljam te,sve najbolje :zdravo:

uf,hvala za broj necu ih zvati :jee:...salu na stranu,da vozim 2001 tj valjda mu to dodje kec :lud:,trenutno nisam u parama ali cu svakako da ih zovem,mada interesuje me da li postoji majstor za malagutije ili ko od mnogih u gradu za skutere valja... E imam jos jedno pitanje da ne budem dosadan,gde da nadjem amortizere,obih glavu i nista :jok:.

Meni je ovo prvi motor i apsolutno se ne razumem ni usta,tako da me i plasi to da pored onoga sto treba i obavezno je ne bude jos milion sitnih stvari koje bi kod mene prosle kao ozbiljne :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Uh,amortizeri,ne bih da te plasim ali ja sam imao taj peh da mi je na mom Madisonu procureo jedan pa sam se malo

raspitao i jaaako su skupi.Ima da se kupe Bitubo amortizeri u Autocom-u iz Beograda tel:011/285-2201.Za mog Madisona kostaju 260evra,dok su oni Pajoli koji su inace na njemu 220evra,naravno u paru.

Inace sam pricao sa covekom iz Kraljeva,firma se zove moto Lazovic,tel majstora Milosa je 062/556-027 i najbolje je da popricas sa njim jer je meni rekao da moze da nabavi i neke jeftinije ali je i kvalitet u skladu sa cenom.

Nadam se da su tvoj skuter nesto jeftiniji ali ne mogu da tvrdim.

Sto se majstora za Malagutija tice,tu ti ne mogu pomoci jer majstor sa kojim sam ja pricao hoce da ga radi ali radi

samo modele sa Piaggio-vim agregatom jer za njega ima dijagnostiku i sve sto mu je potrebno.Najbolje je da malo pretrazis po forumu ili na skuteri.org pa ce se vec naci neki majstor koji je na dobrom glasu.

Nadam se da sam bio od pomoci,ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Uh,amortizeri,ne bih da te plasim ali ja sam imao taj peh da mi je na mom Madisonu procureo jedan pa sam se malo

raspitao i jaaako su skupi.Ima da se kupe Bitubo amortizeri u Autocom-u iz Beograda tel:011/285-2201.Za mog Madisona kostaju 260evra,dok su oni Pajoli koji su inace na njemu 220evra,naravno u paru.

Inace sam pricao sa covekom iz Kraljeva,firma se zove moto Lazovic,tel majstora Milosa je 062/556-027 i najbolje je da popricas sa njim jer je meni rekao da moze da nabavi i neke jeftinije ali je i kvalitet u skladu sa cenom.

Nadam se da su tvoj skuter nesto jeftiniji ali ne mogu da tvrdim.

Sto se majstora za Malagutija tice,tu ti ne mogu pomoci jer majstor sa kojim sam ja pricao hoce da ga radi ali radi

samo modele sa Piaggio-vim agregatom jer za njega ima dijagnostiku i sve sto mu je potrebno.Najbolje je da malo pretrazis po forumu ili na skuteri.org pa ce se vec naci neki majstor koji je na dobrom glasu.

Nadam se da sam bio od pomoci,ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj.Pozdrav.

 

Kakve su cene,strah me i da pitam :jee:,moracu malo da se strpim onda za amortizere,a u svakom slucaju hvala za ovaj broj,imam opciju da vidim u Italiji bukvalno za svaki deo,devojkin brat vozi sleper tamo,pa preko njega,kad nadjem nwki valjan sajt sa povoljnim delovima javljam ovde,pa ako nekom zatreba nesto cega nema kod nas ili je tamo jeftinije javite se,naravno bez nadoknade ;),jer ocigledno za nas malagutiste nema pomoci ovde. A verovatno ce biti jos pitanja jer sam apsolutno nov u ovome,npr smem li da vozim sa ovakvim amortizerima (malo procureli)?

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja