Jump to content

Moto Zajednica

TS-chopper-ove ludorije

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

dobih odgovor ...jugo...4litra plina...bez gazenja,,80 do 90kmh auto putem.....na 100km..plus hhhaaahahahahhahahaha pa sad.....

sad,,dal je dobro ili lose..meni se svidja...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ajd ti drugaru reci da istestira to na malo vecu kilometrazu,jer nemoze na tako malo precizno da izmeri pa nam javi..Ako je tako onda je stvarno isplativo jer jugo nemoze u najboljim uslovima da trosi ispod 8 litara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Ajd ti drugaru reci da istestira to na malo vecu kilometrazu,jer nemoze na tako malo precizno da izmeri pa nam javi..Ako je tako onda je stvarno isplativo jer jugo nemoze u najboljim uslovima da trosi ispod 8 litara.

jugo 45moze,,testirao je relacija beograd svilajnac 120km,,,:care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

dobih odgovor ...jugo...4litra plina...bez gazenja,,80 do 90kmh auto putem.....na 100km..plus hhhaaahahahahhahahaha pa sad.....

sad,,dal je dobro ili lose..meni se svidja...:takoje:

 

Meni toliko plina trosi Reno 5 sa motorom od 1.7L unutra porodica,stvari i kofer na krovu na relaciji Beograd -Kotor.Isti rezim voznje sto se tice brzine sa forsiranjem uspona koje svi znate...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

dobih odgovor ...jugo...4litra plina...bez gazenja,,80 do 90kmh auto putem.....na 100km..plus hhhaaahahahahhahahaha pa sad.....

sad,,dal je dobro ili lose..meni se svidja...:takoje:

 

Meni toliko plina trosi Reno 5 sa motorom od 1.7L unutra porodica,stvari i kofer na krovu na relaciji Beograd -Kotor.Isti rezim voznje sto se tice brzine sa forsiranjem uspona koje svi znate...

ma,,njemu je jugo trosio 7litra plina do sada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

45-ica bi mogla da trosi kada je ustelovana i 5-6l/100km, a pazljivom voznjom i manje. E sad pozitivno je to sto se u ovom slucaju postigla takva usteda. Kao sto neko rece neka ga istetira na duzi period (put), jer koliko sam upoznat efikasnost ovih uredjaja se povecava nakon par stotina predjenih kilometara (ovo sam procitao po raznim forumiuma, tako da ne znam koliko je pouzdano).

 

Sto se renoa 5 tice, jeste on lak auto, ali 4l plina mi deluje kao ozbiljan zadatak. Mozda je idealno ustelovan pazljivo vozen, pogodan vetar... ali 1.7 motor bi u leru trosio vise....

Da se razumemo verujem ti na rec, samo mi je cudno. Moze malo vise o tom motoru (ubrizgavanje, sekvent ili obican plinski...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Duzan sam izvinjenje zbog greske koju sam napravio previdom ( ni sam ne znam kako) u vezi informacije potrosnje mog Renoa. Tacna informacija je je na pomenutom putu Beograd-Kotor sa brzinama izmedju 80-90, preko Zlatibora i Zlatara malo i brze na deonicam gde to nije bilo rizicno iznosila je izmedju 7 i 8L na 100km.

 

Jos jednom se izvinjavam zbog unosenja ove dezinformacije u razmisljanja svih clanova koji su se bavili ovih dana tematikom !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Uh.... za trenutak sam pomoslio da treba da prodam sve sto imam od voznog parka, i dam se u potragu za RENO-om :care: . Pazi druze sta pises, ukrasce ti ga neko na parkingu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Zbog 90 konja koliko ima, voznja u 5. brzini je moguca vec od 1.500 obrtaja sto omogucava pomenutu potrosnju plina. U gradskim uslovima ista ide i do 14L. plina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Zbog 90 konja koliko ima, voznja u 5. brzini je moguca vec od 1.500 obrtaja sto omogucava pomenutu potrosnju plina. U gradskim uslovima ista ide i do 14L. plina.

 

1staa.gif A koliko je benzina trosio?? 10? 1ooo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Da se uklucim i ja.

Momentalno vozim spark sa motorom od 0.8 litara.Sa elektronskim isparivacem trosio 6-8 litra plina na 100km.Stavio sam sekventni plinski ured,prosecna potrosnja je pala za litar, litar i po.Bez mnogo paznje,normalna voznja,6 litara na 100km,a snaga se povecala,ide kao benzin.

Potrosnja ispod 6litara plina,po meni je moguca samo na tico,mozda seicento,tako nesto,jugo bi morao da bude u odlicnu kondiciju za tako malu potrosnju.

Tema je interesantna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Zadovoljstvo mi vas je citati sve mi vise lici na lancanu reakciju sa ciano rivsom samo sad ga glumi nas covek (TS CHOOPPER) samo napred Naznam dali si procitao moj drugar je pravio gotove sisteme za ugradnju u automobile neznam dali te to interesuje0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Vec sam vise puta pisao da ne pravim uredjaj koji radi kao komercijalni, kojih ima na trzistu. To vec postoji i tvoj drug nije jedini koji ih ugradjuje. Da ne sirim pricu, osim krajnjeg proizvoda, ova dva uredjaja nemaju nista slicno, (s'tim sto pokusavam da resim neke mane postojecih urejdaja drugacijim pristupom).

Hocu li ispasti budala ili genije to cemo videti....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Hocu li ispasti budala ili genije to cemo videti....

 

Kakav god ispao u tuđim očima, ti si naš drug i mi te volimo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Hocu li ispasti budala ili genije to cemo videti....

 

Kakav god ispao u tuđim očima, ti si naš drug i mi te volimo. :)

Jedan citat.

Ne treba se plasiti da radis stvari koje ne znas.

Titanik je napravljen od profesionalce,a Nojeva barka od amatera.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Vec sam vise puta pisao da ne pravim uredjaj koji radi kao komercijalni, kojih ima na trzistu. To vec postoji i tvoj drug nije jedini koji ih ugradjuje. Da ne sirim pricu, osim krajnjeg proizvoda, ova dva uredjaja nemaju nista slicno, (s'tim sto pokusavam da resim neke mane postojecih urejdaja drugacijim pristupom).

Hocu li ispasti budala ili genije to cemo videti....

 

Nisi ti jedini koji je svojim inovacijama poboljsao vec postojece sisteme koje su radili tamo neki strucnjaci,prema tome,srecno.

 

Svaki genijalan um je po malo lucidan,ili malo vise,zavisi ko posmatra iz kog ugla,...,.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Moze li da se otvori nova tema sa ovom problematikom u kojoj bi se objedinilo sve vezano za pogon vodonikom i sa slikama ugradnje i rezultatima voznje da se ne ofuje covjeku tema?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Pa s'obzirom da je ovo moja trenutna okupacija, mislim da se ne radi o off-ovanju teme vec njenom unapredjivanju. Sto se tice rezultata, daljih istrazivanja i fotografija, bice ali kada se steknu uslovu za to. Trenutno sam u nekim pregovorima sa fakultetom, svidja im se ideja, pa cu nadam se, istravinjana i eksperimente, raditi u saradnji sa nekim profesorima, u opremljenim laboratorijama. Da tema ne bi otisla u smeru "rekla-kazala", necu iznositi dalje informacije (dezinformacije), dok ne dodjem do zvanicnih, precizih i validih, rezultata merenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Posto me je nekoliko ljudi pitalo o babetinom paljenju na mz-u evo kako bi to trebalo da izlgeda:

 

napomena da se radi o merama za ts 250, ts250/1 es 175, 250... uopste za one koji imaju paljenje (dinamu) 6v.

post-1646-0-00543500-1304352611_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ploca (drzac paljenja) je napravljena od alumijuma (kod mene je kontretno od pertinaksa, ali sam kod druga stavio Al i mnogo je bolja). U njoj se izbuse rupe za srafljenje u blok (ove deblje) i druge tanje sa navojem u koje idu strafovi sa paljenja. Raspored rupa obeleziti na licu mesta, pri cemu treba voditi racuna o tome da je tacka paljenja kada su poklopljene oznake na magnetu (rotoru) i na statoru. Da bi palnjenje bilo u odgovarajucem trenutku, potrebno je ili obrusiti jedan stubic paljenja na bloku (da bi senzor paljenja mogao da dodje na odgovarajuce mesto), ili kao dugo resenje senzor pustaviti izmejdu dva stubica a u magnetu izbusiti drugu rupu za kajlu sa konusa radilice. Paljenje je standarno kao i sa platinama 3mm pre GMT.

 

E da, srafovi koji se srafe u blok trebaju biti u ravni sa plocom , se zbog toga koriste oni sa konusnom (frez) glavom, i naravno rupa se freneknuje da odgovara srafu.

Izvinjenje zbog malo losije skice, ali sam je radio u PS-u, pa nisam bas mogao mnogo da detaljisem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Na prvoj strani ove teme su fotografije ugradjenog paljenja. A sledi el. shema paljenja, i ilustracije iz nekih manual-a.

post-1646-0-53615200-1304354143_thumb.gif

post-1646-0-04507500-1304354153_thumb.gif

post-1646-0-51524600-1304354163_thumb.gif

post-1646-0-48182800-1304354190_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja