Jump to content

Moto Zajednica

TS-chopper-ove ludorije

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

svaki kompresovani vazduh se greje,,,

nego..probaj ti na samu izduvnu granu,neku staru da nakacis odmah turbinu, na pocetku ausluha.. da vidis ti kako ce to da radi,kolki pritisak izbacuje ,,

neku staru grau koju te nije zao da iseces...

nakaci crevo pozadi na karb, i vidi kako ce se ponasati,mazanje resi nekim elktro motorom privremeno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

svaki kompresovani vazduh se greje,,,

nego..probaj ti na samu izduvnu granu,neku staru da nakacis odmah turbinu, na pocetku ausluha.. da vidis ti kako ce to da radi,kolki pritisak izbacuje ,,

neku staru grau koju te nije zao da iseces...

nakaci crevo pozadi na karb, i vidi kako ce se ponasati,mazanje resi nekim elktro motorom privremeno...

 

E to je vec konstruktivan predlog. Jedino sto mi je motor skinut sa rama pa ne znam kako buh ga upalio. A i ne bih odmah na izduvnu granu vec posle rezonatora, da mu malo smirim udare detonacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Bokilic je upravu! Pipni rezonu posle 10min rada motora? Koliko ce tek onda turbina biti vrela? I još kroz nju prolazi smeša koja ide ispod klipa pa na sagorevanje, postoji velika šansa od samozapaljenja ipak je tu mnogo smeše upitanju! Dok kod 4t odmah u komoru za paljenje. Onda i jos bitnija stvar 2t se hladi pomoću sveže smeše(pipni usisnu granu kad radi kao led je) ako ugreješ smešu povećavaš rizik da dođe do blokiranja klipa... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

nema nekih preteranih detonacija, lepo bi to radilo na samo izduvnu ali na većem gasu(baš lepo duva)..

Nego moraš da rešiš problem hlađenja turbine! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

A jel moze jedan predlog?

Ovo je prilicno velika turbina za tako mali motor, neces imati dovoljno gasova na izduvu da je pokrenes. Ako i postignes dovoljan pritisak, imaces vjerovatno problema sa samozapaljenjem goriva, zbog visoke temperature i pritiska i turbini(turbinu najvise grije sam auspuh).

 

Zasto ne bi nesto smislio da turbinu pokreces direktno s radilice, kao Supercharger?

 

EDIT: Vidim da je to tema rasprave zadnjih par strana, medjutim ti ne popustas :goodluck:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Mene sve stra' da ces ti Chopper-u da istrosis vijuge na te "masinkse" zajebancije i da ces da zapostavis dizajn motora <_<

Daj malo, okreni se dizajniranju, mehaniku ces posle...!! Mnogo bre, brate boli glava od tih turbo-interkuler-kompresionih podataka :moto3: :moto3:

 

P.S.Davaj gi slickiteeeeeeeeeeeee!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Ajde probaj to sto si naumio pa ako nece tako ti stavi neki interkuler( mozes iskoristiti i obican hladnjak za vodu od bilo cega samo da je velikog protoka to jest da su prikljucci veliki a posto ti nece biti veliki pritisak izdrzace jer normalni pritisak u rashladnom sistemu se krece od 0,8 do 1,5bar)

A sto se tice dizajna trebao bi da imas bar viziju kako ce da izgleda pa da sklapas makar kockice u glavi a onda na licu mesta

Mislim da ce morati da bude za pocetak eksperimentalno vozilo a tek kad preboli decije bolesti onda ce da dodje na red dizajn0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Jel vidi neko na ovim motorima interkuler ?

 

http://magneto-indus...roke-turbo.html

 

Prva fotografija je ono sto ja pravim.

o tome ti pricam,inter culeeerrrrr :moto3:

 

Ali zapravo ovde nigde nema hladnjaka (osim za rashladnu tecnost motora).

Ja necu hladiti dodatno usisnu smesu, vec izduvne gasove. Tako da sigurno nece doci do samozapaljivanja u usisnom delu (eventualno u cilindru ali to se da resiti smanjivanjem stepena kopmresije)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

eeeeeeeeee ali ova turbina koja je na ovoj cvaji nije kao od golfa!!! (golfova je manja jer je D2 + njemu treba topao vazduh (vruca turbina)) :D

 

 

Odlicno napredujes!! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Sto se zanje vile tice, sada je neuporedivo jaca, jer je celom duzinom od caura do kraja, ubacena cev, na koju je nataknut produzetak, koji je uvaren za tu unutrasnju cev i za spoljasnju cev. Teza je malo od originalne ali je podnjosljivo.

Posebno mi se svidja sto su amortizeri sada pod vecim uglom, zadnji kraj motora je malo nizi. Slikacu sutra nastavak radova.

 

Sutra treba da raznizem prednji tocak i na njegov dobos stavim zadnji obruc 16" za zicama.

Za pozdi treba da izbusim felnu za zice, nekim konusnim kirnerom napravim udubljenja za nitne, a zice sa krivog javinog tocka (zice i nitne su kao nove), skratim na tako da odgovaraju novonastaloj situaciji. Znaci ceka me i celodnevno druzenje sa nareznicom, jer ima poprilocno zica koje su nestriljive da dobiju novi navoj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

eeeeeeeeee ali ova turbina koja je na ovoj cvaji nije kao od golfa!!! (golfova je manja jer je D2 + njemu treba topao vazduh (vruca turbina)) :D

 

 

Odlicno napredujes!! 0takoje.gif

Ova koju imama (od audi-a 1,6) nije nista manja od ove sa slike, drugo pokretacki deo turbine je odvojen od kompresorskog dela delom za podmazivnje, kroz koje kruzi ulje koje je rashladjuje. Pore toga na ovoj slici je turbina na izlazu auspuha, a kod mene ce tu ici jos jedna cev koja ce sa izlaza auspuha vracati napred ka turbini, (znaci jos oko 1m duga cev).

 

A da zaboravih da su ovi motori radjeni u dve varijante sa i bez hladnjaka vazduha.

 

Hajde da malo zaboravimo deo o turbini, a ja cu vam javiti rezultate.

Zar niko nece da prokometarise ostale stvari koje radim <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

 

Zar niko nece da prokometarise ostale stvari koje radim <_<

 

ojacavanje i produzavalje z. viljuske NEPOTREBNO.. 1lol.gif uzmes samo od etz 250 viljusku ona je duza za 2-4cm.. i namotiras a jaka je! 0takoje.gif ali sad.. (ti volis da varis i seckas) 0takoje.gif to sa tockom od Dijane mi se ne svidja( da ne bude pre siroka guma?) Konacan ishod: koliko ce to da bude tesko(celo) da tom turbonom neces posticvi skoro nista, odnos Kg/kw bice skoro isti ili cak vise kg.. 1neznam.gif

 

 

Nema veze, oslican projekat! vazno je da imas strplenja za ovakav poduhvat! 0takoje.gif

 

A sto se turbine tice ja bi licno ugradio lamelice(reed) ventil i zaboravio na probleme! dobio bi isto sto i sad pokusavas sa turbinom(na tezi nacin)! 0takoje.gif

 

Srecno!!!! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Aaaa...pa ja kad navrćam u Niš mora dođem da vidim te radove :takoje:

 

Naravno, bas sam danas pricao devojci o tebi i tvom starom BMW-u sa "dodir neba" guvernalom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Sumi, mnogo je teze zezati se sa tuniranjem zilindra, jer je skupa igracka.

Drugo ne zelim na trke, vec zelim da odrzim isti odnos mase i otpora usled guma, nasuprot snazi motora, kako ga ne bih skroz umrtvio.

 

I molim vas da zaboravimo na turbinu, bar na neko vreme, a ja cu javljati dokle sam stigao sa radovima.

 

A sto se viljuske tice, ova nije duza ni 2 ni 4 cm vec skoro 10, i manje se uvija nego etz-ova, provereno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Ja moram da ti kazem da sam ja stavljao 16 napred na moja tri motora i problem je sledeci ako koristis originalne zice njih neces moci da narezes jer je na njima navoj valjan a ne rezan pa resenje je da napravis nove glave zica ili da koristis neke druge zice

Ako ostanes na mz zicama ja cu da ti izmerim tacnu duzinu zica da nebi mnogo lutao imam 16 tocak na trkackoj verziji pa mogu da ti to uradim0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ma za napred mi nije problem imam komplet zica sa zadnjeg tocka 16. Problem je zadnji jer moram da napravim zice koje su bas kratke. Smislicu valjda nesto. :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

A da ih eventualno, u tom slucaju skratim za donje strane, suprotno od glave (civije ili nitne)? Tako bi ostao navoj a napravio bih "glavu" sa druge strnane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Ja sam stavio glavcinu sa diskom ti ces zadrzati dobos onda nemas problem a pozadi moras da provrtis rupe u stranu da bi dobio preklapanje zica mislim da bi najlakse bilo da iskopiras sa nekog tocka sa istim brojem zica da nebi mnogo lutao (ima onih kineskih copera sa mislim 15cola zadnjom gumom pa mozda je isto ili slicno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja