Jump to content

Moto Zajednica

TS-chopper-ove ludorije

Recommended Posts

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Super,ako to bude radilo kako treba a nema razloga da ne radi onda je to resenje na duze staze u odnosu na sadasnje klipove i karike koji se prodaju kod nas,jedva cekam da ga sklopis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

A sta mislis da ga odneses kod nekog strugara da ga malo zavrti mozda je malo ovalan pa kad busis da imas pravu meru da nedodjes u situaciju da sledece godine imas preveliki zazor izmedju cilindra i klipa nemoj me poslusati samo glasno razmisljam0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

TO je vec uradjeno :takoje: danas, Posto je bio prva specijala (72,5) obradio sam ga na standard fi 72, tako da je sada kao nov. Jedino sam imao problem da ubedim majstora da mi obradi cilindar, jer nije hteo da ga radi prema obradjenom klipu, pa smo se dogovorili da ga busi na 72,00 a ja cu kod strugara da doteram klip prema tom cilindru. Ma bice bolje nego fabricki, ali ce morati finalna dorada klipa da ide na zagrejan klip (na oko 150 stepeni).Tako obradjen klip se ne deformise tokom rada i grejanja masine (ustvari kada se zagreje postaje idealno okrugao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa dobro,klip je u hladnom stanju u konusu,to znas,samo je pitanje kad obradjujes klip koliko mu povrsinske cementacije skidas, mada je on spolja ne bas cementiran ..vec je presvucen slojem ugljenka da se tako izrazim,kao cementacija,kako da objasnim,samo je pitanje kolko je duboka ta cementacija..zato je dobar klip tamno siv :takoje:

a naravno samo da pogodis tu konusnu meru,klip kad se zagreje rasiri celo klipa...ja obavezno grejem hilznu posle busenja i klip u rerni pa kontrola...pa probaj i ti tako samo da te zena ko mene nejuri posle oklagijom po kuci :lol:

eni to radio jedan strugar po sv,u stalno.obradjivali klipove kanale itd, znao covek meru u mikron kako da odradi, mogu ga pitati ako ti nesto znaci, :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ma znam za celo klipa, treba da je par desetih uze od ostatka, ali klip se ne siri ravnomerno u svim pravcima, pa je pozeljna obrada zagrejanog klipa. Kazem, morao sam da ubedjujem majstora pola sata, jer nije kteo da busi cilindar po klipu koji nije original. Na kraju je pao dogovor da ga izbusi na tacno 72, a ja kasnije da doradim klip po cilindru, na moju odgovornos. Mislim, ja razumem njega, u pitanju je dobar majstor, ali ako sam resio da budzim onda treba je ja snosim odgovornost ako budzevina ne uspe :zvizduk: mada kada ga ovako odradim ne moze da bucde lose. Inace strugar mi je prijatelj i sa njim se vec lako dogovirim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

a kanal za karike,karike..dali ce se posle uklopiti,i tezina klipa,i to mora da se vidi,

 

Kanali za karike se uklapaju, a mislim da je klip malo tezi od originala, mozda je po tezini isti kao kod ETZ-a. Karike se razlikuju po tome sto je stifni unutra, tj. karika ga potpuno pokriva, za razliku od MZ-ovog koji ima stifni sa donje strane. Mislim da ove karike mnogo bolje zaptivaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Interesantan eksperiment mora se priznati,radio sam nesto slicno,pa cu ti navesti par stvari na koje moras obratiti paznju.Pre svega dobro usteluj kompresioni odnos ako je preveliki nece radilica dugo potrajati pogotovu sto je klip tezi.Druga stvar su tajminzi kanala,kada podizes cilindar menjas tajminge,izduv i preliv ce ti verovatno biti kako treba ako je klip duzi pa podlozis cilindar ali usis ce biti problematican dobro razmeri i ako treba skrati klip sa donje strane.Sto se tice same obrade klipa na strugu nemam puno iskustva tako da nemogu savetovati nesto posebo sem da se slozim sa kolegom Bokilicem da zagrese cilindar pa probas kako klip prolazi kroz njega i kakvi su zazori.Puno srece zelim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ma, da.... prema onome sto sam merio (ali jos uvek bez cilidra) pero na usisu bi trebalo da se skrati za oko 1mm, ali cu to definitivno znati sutra, kada mi stigne cilindar.

 

Sto se tezine tice, mislim da nece predstavljati problem jer je i klip 75 dosta tezi od standradnog, pa opet ga ljudi voze u svojim etz-ima.

Valja napomenuti da mi je radilica u odlicnom stanju.

 

Nadam se da ce do sutra uvece da padne probna voznja :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

MZ je upalio, i da nije probila svecica, verovatno bi upalio iz prve. Za trenutak sam pomislio da nesto nije u redu, ali nakon promene svecice pali kao mina.

Iskustva toko kratke voznje duz ulice i nazad je da ima mnogo vise snage i to u svim brzinama. Zanimljivo je da u petoj bas lepo povlaci i to iz malih obrtaja, takoreci sa ler-gasa. Doduse nisam, smeo da ga poteram u vise obrtaje dok ne legne sve kako treba, nekih stotinak km.

Kompresija je prica za sebe, kada ga palim moram bas muski da nagazim, a u toku rada iz masine se cuje prijatan zvuk kao kod novog ETZ-a, jedino mi je auspuh malo bucniji ali iz motora se posle dugo vremena nista ne cuje.

 

Kada odradim, malo ozbiljniju test voznju javljam rezultate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

0takoje.gif cekam! i daj slike kako si odradio biksnu?? 0takoje.gif

 

Ipak je nisam doradjivao, shvatio sam da je dovoljan kanal koji vec ima po sredini, jedino sam napravio tanak rez po klipnjaci kako bih omogucio da mesavina dospe u taj kanal, kroz rupicu na biksni. Razgovarao sam sa komsijom koji drzi servis poljoprivreednih masina i uverio me da je to bespotrebno, kaze dovoljan je ovaj kanal, jer isti princip koriste i neke tomosove pumpe za vodu koje se vrte na prerko 10000 obrtaja, i kaze da to traje dugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Danas sam ga vozio jos malo, po mom zapazanju ima mnogo veci obrtni moment, brzine kao da su krace (mada ga i ja ne razvlacim preko 3000 rpm), dobro puni obrtaje u svim brzinama a subjektivni osecaj je da u petoj povlaci kao ranije u trecoj. Sada je tek doso do izrazaja kratak prenos, pa mi je definitvno neophodan lancanik od minimum 21 zub. Mada sam prilicno istanjio novcanik ovim zahvatom, pa sam se trenutno dao u potragu medju prijateljima ovde po Nisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja