Jump to content

Moto Zajednica

Homemade VIZIR - TransalP

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Povisen vizir u “home made” varijanti :D

E pa ovako,

Sve je pocelo tako sto kad gonim mog TA malo brze, vetar me ubi u celo, na motoru montiran poviseni Givijev vizir, visok sam 185 cm, a posto vozim cesto sa podignutim flip-upom, to mi stvara problem. Ima i onaj drugi deo, koji glasi ne treba voziti stalno sa podignutim flip-upom…ali to je druga prica… :)

I tako sam razmisljao o izradi vizira malo duze, i na kraju se odlucio za odredjeni oblik i velicinu.

post-12611-0-48649100-1301941462_thumb.jpg

 

Sve je pocelo prostim crtezom… :)

 

 

>Zatim razrada crteza, odnosno tehnicki crtez…

IMG_4438.JPG

 

Onda smo se drugar i ja bacili na izradu... :D

 

Od Lesnonita napravljen sablon.

post-12611-0-70493200-1301941828_thumb.jpg

 

Uzeta debljina plexiglasa 4mm. Razmisljao sam o tome da li da plexiglas secem sam, medjutim nasao sam coveka da mi profesionalno obreze plexiglas po sablonu po zaista simbolicnoj ceni.

Vizir u ovoj fazi izrade izgleda ovako:

post-12611-0-86695700-1301941422_thumb.jpg

 

Sledeca faza je bilo krivljenje istog, "termickom obradom", odlucio sam se da je najbolje u rerni, jer sam smatrao da se najravnomernije prenosi toplota. Medjutim posto sam izmedju safcingli i plexiglasa stavio sundjer, to nije moglo u rernu tako. hahaha :D

Zato sam ga zagrevao Boschovim fenom, opet iz daljine xD

post-12611-0-14763300-1301941375_thumb.jpg post-12611-0-37691000-1301941513_thumb.jpg

 

Posle termicke obrade, plexiglas je vec poprimio zeljeni oblik.

post-12611-0-11329400-1301941562_thumb.jpg post-12611-0-10443400-1301941602_thumb.jpg

 

Obelezavanje mesta gde ce biti otvori za vijke, busenje...

post-12611-0-27289000-1301943571_thumb.jpg

 

Vizir je od vec postojeceg Givijevog, odmaknut 20mm, tunelastim distancerima.

post-12611-0-13883100-1301941332_thumb.jpg

 

Gotov “proizvod” montiran na motor…

Racunao sam da ce mozda pri velikim brzinama mozda biti pistanja i zvizdanja, medjutim toga nema,

vizir mi odlicno radi posao. Projekat uspeo! :D

 

post-12611-0-59854800-1301941790_thumb.jpg

 

* Uradicu jos jedno sire parce i odraditi malo bolje nego prvi put....da bas lepo isprati vec postojeci vizir... :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Svaka cast za trud :takoje:

Bolje bi bilo da si mu napravio neki drugi oblik, to jest da bude malo siri.. ;)

 

To mi je i namera, da odradim jos jedno parce, iste visine, malo sire samo....ovako kao na GS-u :D Pa posto je na motoru vec povisen vizir, ovo parcence je samo da me ne bije u celo :D treba jos da ga doradim, isuvise mi je cetvrtasto :)

 

*Tunelaste distancere sam jurio po radnjama, nisam mogao da nadjem, pa mi je jedan drugar dao 4 komada.

 

>>> NEGO, FALI MI JEDNA STVAR-> GUMENA LAJSNA DA MI IDE DUZ IVICA VIZIRA<<<<

------------------------GDE SE MOZE KUPITI ? ? ?--------------------------------

Jurio sam i nigde ne mogu da nadjem gumenu..., mnogo bi lepse bilo sa lajsnom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Video sam na pijaci u Bubanj potoku, subotom, neka ekipa iz Novog Sada, donosi i prodaje te kedere. Oni imaju u unutrasnjosti tanak silikonski film, tako da se sami zalepe i stoje savrseno. Cena je, mislim, 100 din metar.

 

Jedino ne znam da li postoje za tako debeo pleksi, jer sam ja kupovao za ovaj "standardni".

 

Ako treba pozicija prodavca, objasnicu ti.

 

Pozz

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Viđao sam i ja te momke sa raznim kederima na Bubnju. Obično budu u čelu reda, u prednjem delu Bubnja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Video sam na pijaci u Bubanj potoku, subotom, neka ekipa iz Novog Sada, donosi i prodaje te kedere. Oni imaju u unutrasnjosti tanak silikonski film, tako da se sami zalepe i stoje savrseno. Cena je, mislim, 100 din metar.

 

Jedino ne znam da li postoje za tako debeo pleksi, jer sam ja kupovao za ovaj "standardni".

 

Ako treba pozicija prodavca, objasnicu ti.

 

Pozz

 

Znacilo bi mi, posto ne mogu da nadjem nigde....

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Viđao sam i ja te momke sa raznim kederima na Bubnju. Obično budu u čelu reda, u prednjem delu Bubnja.

 

Tako je, prvi-drugi red. Veliki crveni kombi, na kome i pise, nesto tipa "kederi svih vrsta i dezena" :lol: . Imaju najveci i najbolji izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Viš, viš, interesantno. Svaka čast na trudu i radu. Razmišljao sam o nečem sličnom i ovo mi deluje sasvim pristojno naročito ako nema vibracija, buke i neprijatnog strujanja vazduha kako kažeš.

 

A ti dinstanceri se mogu i napraviti od aluminimunimuma :D ili cevčice od tog materijala

 

p.s. šta je cev? To je šipka kroz koju je provučena rupa :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Viš, viš, interesantno. Svaka čast na trudu i radu. Razmišljao sam o nečem sličnom i ovo mi deluje sasvim pristojno naročito ako nema vibracija, buke i neprijatnog strujanja vazduha kako kažeš.

 

A ti dinstanceri se mogu i napraviti od aluminimunimuma :D ili cevčice od tog materijala

 

p.s. šta je cev? To je šipka kroz koju je provučena rupa :D

 

Hvala druze, pa da, da nisam nasao, uzeo bih cev uzu i isekao na 20 mm :) ostalo je jos samo da zaoblim ovo parce, da oblik isprati gornju ivicu ovog vizira dole i bice mnogo lepse nego sad... mnogi su mi rekli da uzmem vece parce i uradicu ga, ali ovo takodje cuvam....kao na GS-u :D

 

-Da, nisam naveo da sam jurio neke fensi vijke, cetri komada da drze vizir...i uzeo sam da probam da na zakovicu narezem navoj- uspelo je! lepo izgleda jer je zaobljena glava sa spoljne strane vizira sad. :D

 

Sto se buke, zvizdanja i pistanja tice, smatram da je to reseno samim tim sto su distanceri 20 mm, da je uze tipa 7-10mm, vazduh bi prolazio kroz manju povrsinu otvora = veci pritisak i mozda bi bilo svasta...ovako odlicno radi posao, vazduh koji prodje izmedju dva vizira isprati ovo parce sa unutrasnje strane i biva uhvacen u turbulenciju vazduha na vrhu vizira... to je bila zamisao. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Nije lose, mada bolje da je iste sirine kao i noseci vizir. 4 mm je bespotrebno debelo, pogotovo sto nije noseci vizir. Za tu debljinu ne verujem da ces naci elegantan keder. 3mm je sasvim dovoljno, pogotovo sto zakrivljen oblik mnogo doprinosi cvrstini. Za 3mm imas da kupis i lepe tanke i nenametljive kedere. Baci pogled na johnynovakov podesivi dodatak za inspiraciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

To je standardni plexiglas koji se kod nas narucuje, posto tebi treba malo parce nikome se ne isplati da narucuje taj od 3mm, a i tabla je dosta skupa, znam i ja sam trazio pleksiglas ali samo taj od 4mm sam nasao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Imao si srece da nabodes da ne "zvizdi" i sad hoces siri?

Ja to nebih dirao.

Keder isto ne treba.

Nemoj da zatamnjujes, smetat ce ti po mraku.

 

Ustvari, sto sam htio reci je "nahrani pse i nista ne diraj". Sad je super. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja