Jump to content

Moto Zajednica

Povredjen motociklista

Recommended Posts

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Ja nisam mogao jutros zbog posla. Moze li neki drugi termin popodne, na VMA ili moze u Sv. Save?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ja sad dođoh sa VMA. Dosta bajkera i Željkovih poznanika je došlo da da krv. Nisu pravili problem oko krvne grupe, ja sam 0+. Prema poslednjoj informaciji koju sam čuo pred davanje, Željkovo stanje je nepromenjeno od sinoć, što znači stabilno ali izuzetno teško - čovek ima višestruke otvorene prelome i iskidane krvne sudove u karličnom pojasu - kolege/poznanici koji su u kontaktu sa lekarima i rodbinom javiće se sigurno sa novijim informacijama.

 

Za kolegu tomerca - muškarci mogu da daju krv na svaka 3 meseca, tako da te neće primiti ako si davao u januaru.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

 

Za kolegu tomerca - muškarci mogu da daju krv na svaka 3 meseca, tako da te neće primiti ako si davao u januaru.

 

Za krv znam da je 3 mjeseca, ali koliko sam shvatio oni traze trombocite, a za njih ne znam da li smijem da ih dajem ako sam dao krv u januaru. Zato pitam da netko provjeri jer ako mogu - dolazim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

- čovek ima višestruke otvorene prelome i iskidane krvne sudove u karličnom pojasu -

 

Teske povrede. Pretpostavljam direktan sudar. Kako je sa unutrasnjim organima? Polomljene kosti se daju popraviti, samo da "stanje krene" na bolje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Za kolegu tomerca - muškarci mogu da daju krv na svaka 3 meseca, tako da te neće primiti ako si davao u januaru.

 

Za krv znam da je 3 mjeseca, ali koliko sam shvatio oni traze trombocite, a za njih ne znam da li smijem da ih dajem ako sam dao krv u januaru. Zato pitam da netko provjeri jer ako mogu - dolazim

 

Mislim da trombocite mozes da dajes na 3 nedelje,ali proveri jos jednom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Za sada je dato dovoljno krvi,stanje je i dalje tesko ali se nadamo da ce biti bolje,vojnik je to,prosao je sve i svasta,pregurace i ovo.

Kada bude trebalo opet da se da krv bicete obavesteni.

 

Udarila ga je zena koja je bila pod dejstvom alkohola,50 godina,zaspala za volanom,kada se trgla videla je zaustavljeni auto,covek stao da mokri na malom prosirenju,upalio 4 migavca, izasla je na Bunarovu stranu i direktno ga udarila.

 

Vaspitanje mi ne dozvoljava da napisem ono sto mislim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3127 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ja sam dao krv 16.2.11. Pa i mene interesuje da li mogu da dam trombocite? A+ sam krvna grupa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

isto sam dao u januaru na DDK, ako je moguće dati i ja bi dao ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 461 postova
  • Lokacija: Beograd-jug
  • Motocikl: Yasmina TDM '97

Kol'ko sam razumeo doktora za sad je dovoljno posto trombociti imaju rok trajanja, da ne propada krv ne iskoriscena(danas je bilo dosta ljudi).Rekose da je pozeljno da dodje druga grupa davaoca za jedno desetak dana kako bi imao sveze jedinice....u svakom slucaju kao sto rece Nikola-Pera neko ce se oglasiti vec kad bude sledece davanje.... DRZI SE, KOLEGA!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Hvala svima koji su danas dosli i dali krv za naseg brata Bunara.

Jos jednom se pokazalo da su bajkeri posebna sorta :care:

Hvala i medicinskom osoblju na VMA koji se brinu neposredno za

zdravlje Bunara, u dobrim je rukama .

Preko 20 ljudi je dalo krv, jos mnogo ih se prijavilo a kad i ako bude bilo potrebno

organizovacemo se opet !!

Nama ostaje da se molimo za naseg brata, i da mu saljemo pozitivne vibracije.

Izdrzi Bunar, bori se i ne predaj se !!!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Za sada je dato dovoljno krvi,stanje je i dalje tesko ali se nadamo da ce biti bolje,vojnik je to,prosao je sve i svasta,pregurace i ovo.Kada bude trebalo opet da se da krv bicete obavesteni.Udarila ga je zena koja je bila pod dejstvom alkohola,50 godina,zaspala za volanom,kada se trgla videla je zaustavljeni auto,covek stao da mokri na malom prosirenju,upalio 4 migavca, izasla je na Bunarovu stranu i direktno ga udarila.Vaspitanje mi ne dozvoljava da napisem ono sto mislim.

 

 

Kol'ko sam razumeo doktora za sad je dovoljno posto trombociti imaju rok trajanja, da ne propada krv ne iskoriscena(danas je bilo dosta ljudi).Rekose da je pozeljno da dodje druga grupa davaoca za jedno desetak dana kako bi imao sveze jedinice....u svakom slucaju kao sto rece Nikola-Pera neko ce se oglasiti vec kad bude sledece davanje.... DRZI SE, KOLEGA!!!

 

 

Hvala svima koji su danas dosli i dali krv za naseg brata Bunara.Jos jednom se pokazalo da su bajkeri posebna sorta :care:Hvala i medicinskom osoblju na VMA koji se brinu neposredno zazdravlje Bunara, u dobrim je rukama .Preko 20 ljudi je dalo krv, jos mnogo ih se prijavilo a kad i ako bude bilo potrebnoorganizovacemo se opet !!Nama ostaje da se molimo za naseg brata, i da mu saljemo pozitivne vibracije. Izdrzi Bunar, bori se i ne predaj se !!!

 

Drago mi je da se javilo toliko ljudi :takoje:

 

Poslije 1.maja je planirano redovno davanje krvi pa pratite stanje i javite da li treba da namjenski damo krv

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

tek sad sam otvorio temu, mislim da bi trebalo dodati u naslovu kad se ponovo bude davala krv "hitno potrebni davaoci krvi" jer sam ja mislio da je slučaj iz pretnodnih godina pa nisam otvarao temu, slučajno je otvorih danas... Daću krv sigurno kad ponovo bude bilo potrebnio, koliko sam shvatio za nedelju dana, sad pratim temu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

A ovu zenu ludu treba osuditi na 41 godinu robije, em pijana em raspala em presla na tudju stranu em oborila coveka!

 

Lako cemo mi za nju, samo neka njemu bude bolje. Ne mogu da pomognem ali mi je drago da se javio veliki broj onih koji mogu. Zelim mu da se izbori sa povredama i ozdravi sto pre.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Motocikl: zx9r, zxr750

Zna li se u kom mestu je imao sudar? Ja sam u nedelju predvece prosao pored jedne saobracajke izmedju Jarka i Hrtkovaca, nisam video motor, ali sam video zenu koja je vozila auto i stajala je u suprotnoj traci. Neko mi je tad rekao da je udaren motociklista, mada motora nigde nije bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Motocikl: zx9r, zxr750

Sad videh na sajtu mk copera da je saobracajka bila u Jarku. Prosao sam pored i pomislio da ne daj Boze nije motociklista i evo sad vidim da jeste. Daj Boze da se covek spase..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Hayabusa

A ovu zenu ludu treba osuditi na 41 godinu robije, em pijana em raspala em presla na tudju stranu em oborila coveka!

 

Lako cemo mi za nju, samo neka njemu bude bolje. Ne mogu da pomognem ali mi je drago da se javio veliki broj onih koji mogu. Zelim mu da se izbori sa povredama i ozdravi sto pre.

Nekad davno vestice su spaljivane na lomaci...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Sve želje za što bržim oporavkom! Ne daj se ljudino!! Za dotičnu gospođu....,nemam riječi,bog nek joj sudi ako sud ne bude dovoljno pravičan!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Помози Боже да човеку буде добро!

 

Ја сам малокрвна и нисам давалац :( .....и криво ми је због тога. Свака част свима који су били јутрос и дали крв.

 

По свему што читам а што сте написали ви који га познајете борац је то и јак човек....

 

Искрено се надам да се изборити и да ће му бити добро!!!

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja