Jump to content

Moto Zajednica

Peugeot Zenith, veliki problem!

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova

Pre svega, da se svima unapred zahvalim na odgovorima.

Situacija je sledeca:

Peugeot Zenith 1998. godiste, stajao mi je dugo u garazi kao veci skuter, posto sam imao Korejanca Sundira, koji je zaista smesan, pa cak smesniji i od Zenitha. Slucajno posle 2 god stajanja, tata odnese skuter kod nekog majstora koji ga upali. Mislim da je zamenio komutator. Nije vukao lepo, tj nije saltao pa su stavljene original rolnice iz Verana i sve je bilo ok. Vozio sam ga "punih" 2 meseca i otisao na more na 7 dana. Na moru sam smisljao kako cu da menjam auspuh, stavim kit i ostalo...

Medjutim dodjem kuci, jedva cekao da vidim svog Zenitha, kad eto ga - ja kljuc, dugme... vergla ali ni da bude blizu paljenja. Na kurblu isti slucaj. Zatim su par majstora probala, medjutim niko nije znao sta je u pitanju.

Skuter stoji trenutno kod nekog majstora, plastike su kod mene, a skuter stoji tamo vec 2 godine ili 3. Posto sam resio da uzimam Apriliu RS 50, za koju jos nemam para, pa dok skupljam moram nesto da vozim i setim se svog Pezoa. Nadam se da ce za koji dan biti kod mene ponovo. Iako mi je cale rekao da ne vredi da se popravlja posto su majstori gledali... ja iskreno mislim da su svi ti neki junk majstori i da ih to i nije bas zanimalo, tako da bih ga ja uzeo da se zanimam. Da li neko ima neki savet ili da se suocavao sa ovakvim problemima ranije. Molio bih za pomoc!

Veliko Hvala! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

Ovo je Srbija i nema te sprave koja ne moze ovde da se popravi.:) Daje li neke znake zivota paljenje? Mislim, da li baca varnicu na svecici kada verglas? Podji od toga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Pozdrav,

Problem je bio kompleksniji od tog dosta, bilo je pre 2,3 god, trebam da se prisetim otprilike, sto je malo neodgovorno sa moje strane, ali sta je tu je. Promenjeno je dosta svecica i 99% sam siguran da je bacao struju. Neki od tih majstora koji bas nisu bili neki pro :D, menjali su klip i nesto su i tu poremetili. Koliko me secanje sluzi skuter nije imao kompresiju. Takodje se secam da je skidan anlaser i proban neki sa auta nekog. Ja se bas ne razumem svetski, samo znam sta su rekli :D

Hvala na odgovoru! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako su menjali klip, mozda su stavili ne odgovarajuci. Prodajem klipove za skutere pa znam po nesto. Treba ponovo otvriti motor, izvaditi klip, pogledati stublinu, videti da li je klip odgovarajuci. Prvo da se resi problem sa kompresiom. Posle dovod goriva pa sve po redu. Mogu da te uputim na neke servisere koji bi ti to mogli resiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Kao iskusniji, sta mislis dal se isplati sredjivati taj motor dok ne uzmem RS za mozda mesec, mesec i po...? :)

Tata me ubedjuje da je tu motor otisao, posto niko nije mogao nista da uradi... ne znam sta da radim :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Beograd...

Frka mi je samo, sto tek treba da se dotera ovde, motor je trenutno u Arandjelovcu i tamo stoji bez plastika vec 2,3 god. i sad se ja molim Bogu da ti likovi gde stoji, servis za nesto ne znam sta, da nisu dirali nista...Mislim, trebalo bi da nisu, ako nisu, odma idem po njega, jer dok skupim kintu za RS moram da se vozikam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja