Jump to content

Moto Zajednica

a1 kategorija

Recommended Posts

  • U prolazu, 34 postova
  • Motocikl: Aprilia RS 125

Koliko sam ja informisan a1 kategorija moze da se polaze sa punih 16 godina, negde sam video da je to bilo po starom, a da se sada a1 polaze sa 18... zbunjen sam... a1 kategorija je za motor od 125 ccm 11 kw... sta sve treba da se radi da bi polozio ? prva pomoc ? wtf ? voznja ? kako ? L tablice ? kakvi su testovi ? da li mogu da se nadju kao za psp i b na disku ??? da li je neko polagao za a1 ? Hvala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Al ces sa 18 morati opet da polazes za A2 pa sa 24 opet polazs za A nema vise kucanja kategorije...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Al ces sa 18 morati opet da polazes za A2 pa sa 24 opet polazs za A nema vise kucanja kategorije...

 

 

 

Nije tacno!! 0namigivanje.gif polazes sa 18 za A2 pa posle 2 godine iskustva sa A2 (posedovanja dozvole) polazes za A, znaci sa 20 polazes za A a ako imas 24 godine i nemas nijedno od ovoga mozes da polazes direktno za A... 1oda.gif

 

Nadam se da je jasno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd

Al ces sa 18 morati opet da polazes za A2 pa sa 24 opet polazs za A nema vise kucanja kategorije...

 

 

 

Nije tacno!! 0namigivanje.gif polazes sa 18 za A2 pa posle 2 godine iskustva sa A2 (posedovanja dozvole) polazes za A, znaci sa 20 polazes za A a ako imas 24 godine i nemas nijedno od ovoga mozes da polazes direktno za A... 1oda.gif

 

Nadam se da je jasno..

 

meni su rekli da posto sam upisao po starom i polozio po starom da samo dolazim za 2 god da mi "upgrade-uju" A2 u A

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

 

meni su rekli da posto sam upisao po starom i polozio po starom da samo dolazim za 2 god da mi "upgrade-uju" A2 u A

 

Eto ako je tako onda je super ne treba poagati posebno za svaku kategoriju.... 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Motocikl: Aprilia RS 125

Moze li neko da mi kaze sta je sve radio na poligonu ? osmicu ? sta jos ? treba mi link za testove ako uopste ima za A... ja cu da polazem A1 ne planiram da vozim motor sa vecom kubikazom od 125... zato sto pocinje da me hvata nekakvo ludilo za brzinom i moram da uklonim to zato sto nevalja uopste... znate onaj osecaj kada saltate prva druga treca cetvrta peta a osecate motor kako vuce ijaooooooo!! pa zvuk dvotaktne masine.... ma necu vise da pisem hvata me ludiloo za jaci motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Motocikl: Aprilia RS 125

raspitacu se... nego ja na tom testu ne vidim A kategoriju samo PSP B i C... nemoj da me zezas da moram da radim testove za B... i onako cu morati da polazem za a1 zato sto sam negde cuo da cu morati tomosa da registrujem na a kategoriju... tako da...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Motocikl: Aprilia RS 125

Nisam mogao da nadjem edit post... da li je tako kod nas ?

 

A1 KATEGORIJA

Upute za osposobljavanje kandidata za vozače A1 kategorije vozila

U osposobljavanje kandidata za vozače A1 kategorije vozila možete se uključiti ako:

1. pribavite uvjerenje o duševnoj i tjelesnoj sposobnosti za upravljanje vozilom A1 kategorije kod nadležne zdravstvene ustanove ili trgovačkog društva,

2. niste mlađi od 15 godina i 6 mjeseci,

3. možete samostalno rješavati ispitne testove (pismenost).

 

OSPOSOBLJAVANJE

Predviđen najmanji fond sati koje kandidat za vozača A1 kategorije mora realizirati je 30 sati iz Prometnih propisa i sigurnosnih pravila, 9 sati iz Pružanja prve pomoći osobama ozlijeđenim u prometnoj nesreći i 20 sati iz Upravljanja vozilom (motociklom).

 

Ako imate položen vozački ispit za upravljanje vozilom B, C1, C, D i H kategorije, tada ne morate slušati nastavu iz nastavnog predmeta Prometni propisi i sigurnosna pravila. Ako već posjedujete vozačku dozvolu bilo koje kategorije vozila oslobođeni ste nastave iz Pružanja prve pomoći osobama ozlijeđenim u prometnoj nesreći.

 

Ako imate položen vozački ispit za upravljanje F, G, i M kategorijom vozila, tada je iz nastavnog predmeta Upravljanje vozilom predviđen fond od najmanje 15 nastavnih sati.

 

VOZAČKI ISPIT

Kandidat za vozača A1 kategorije mora polagati ispit iz Prometnih propisa i sigurnosnih pravila, Pružanja prve pomoći osobama ozlijeđenim u prometnoj nesreći i Upravljanja vozilom (motociklom).

 

Kandidat koji već posjeduje vozačku dozvolu bilo koje kategorije oslobođen je polaganja ispita iz Prometnih propisa i sigurnosnih pravila.

Kandidat koji već posjeduje vozačku dozvolu bilo koje kategorije oslobođen je polaganja ispita iz Pružanja prve pomoći osobama ozlijeđenim u prometnoj nesreći.

 

Za ispit se prijavljuje osoba, putem pošte, elektroničkim putem (E-mail/Web stranica), odnosno putem autoškole.

 

Ispit iz Upravljanja vozilom (motociklom) sastoji se od vožnje na vježbalištu ili odgovarajućoj površini i vožnje na javnoj cest

ako vas mrzi da citate, zanima me da li je tako kod nas

2.niste mlađi od 15 godina i 6 mjeseci da li moram da imam punih 16 godina ili mogu da pocnem obuku sa 15 godina i 6 meseca ? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

A da vidite moju muku ja polozio po starom izvado vozacku napunio 18 prosle god nisam stigao da izvadim vozacku pre kraja prosle god i nisu htelli da mi daju celo A vec moze A2 i cekaj do 24...

Tako da vas najbolje razmumem jer sam izgoreo zbog toga zesce >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Motocikl: Aprilia RS 125

nemam reci... ja sam u velikoj dilemi... da li da uzmem apriliu rs 125 ili ne... delovi skupi, trosi puno kad se zesce vozi... da li cu moci da je registrujem za a1 kategoriju zbog snage, nemam para za novije pa bih uzeo 2002 godiste, da li bih morao za jednu godinu da je registrujem svakih 6 meseci... zbunjen sam maximalno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

A da vidite moju muku ja polozio po starom izvado vozacku napunio 18 prosle god nisam stigao da izvadim vozacku pre kraja prosle god i nisu htelli da mi daju celo A vec moze A2 i cekaj do 24...

Tako da vas najbolje razmumem jer sam izgoreo zbog toga zesce >:(

 

CEKAS DO 20!! Procitaj moj predhodni post, Nisi pazio na casu sedi 1 1jezik.gif1jezik.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

nemam reci... ja sam u velikoj dilemi... da li da uzmem apriliu rs 125 ili ne... delovi skupi, trosi puno kad se zesce vozi... da li cu moci da je registrujem za a1 kategoriju zbog snage, nemam para za novije pa bih uzeo 2002 godiste, da li bih morao za jednu godinu da je registrujem svakih 6 meseci... zbunjen sam maximalno...

 

NE, ogranicenje snage je do 12KW.. 1zdravo.gif (mozda i manje) tako da ne mozes vozis apriliju od 35ks... 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Motocikl: japanac na dugme

I cekaj sad ja sam polozio po starom , dobio sam staru vozacku dozvolu sa ogranicenjem do 125 kubika , decembra punim 18 godina i ja kad menjam vozacku jel dobijam celo a ili samo a1 i nije valjda da ne mogu da vozim ni aprilia rs 125 jedva sam docekao i ove 18 da vozim nesto jace oni promenise zakon SEREM SE U ZAKON >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

I cekaj sad ja sam polozio po starom , dobio sam staru vozacku dozvolu sa ogranicenjem do 125 kubika , decembra punim 18 godina i ja kad menjam vozacku jel dobijam celo a ili samo a1 i nije valjda da ne mogu da vozim ni aprilia rs 125 jedva sam docekao i ove 18 da vozim nesto jace oni promenise zakon SEREM SE U ZAKON >:(

 

MOZES SA 18 na Apriliju 1jee1.gif1jee1.gif Dobijas A1 + A2(do 35kw(50ks) i 750ccm) 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

A da vidite moju muku ja polozio po starom izvado vozacku napunio 18 prosle god nisam stigao da izvadim vozacku pre kraja prosle god i nisu htelli da mi daju celo A vec moze A2 i cekaj do 24...

Tako da vas najbolje razmumem jer sam izgoreo zbog toga zesce >:(

 

CEKAS DO 20!! Procitaj moj predhodni post, Nisi pazio na casu sedi 1 1jezik.gif1jezik.gif

 

Jel si bio u ljermontovoj da vidis dal moze il ne ja jesam i meni rekli da cekam do 24 ;)

A to sto pise po internetu pogledaj datum informacije i ja sam nalazio takve stvari al datum je bio star po god i vise :zdravo:

Meni su rekli ovako nema veze sto si polozio po starom ako nisi izvadio vozacku do 1. januara ti se tretiras po novom znaci dobijas A2 (ako imas 18) i sve ostalo ide po novom.

Ovo ti kazem zato sto je lik polozio za B po starom pre 1. januara i otiso u januaru da izvadi i dali mu probnu dozvolu za B

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

I cekaj sad ja sam polozio po starom , dobio sam staru vozacku dozvolu sa ogranicenjem do 125 kubika , decembra punim 18 godina i ja kad menjam vozacku jel dobijam celo a ili samo a1 i nije valjda da ne mogu da vozim ni aprilia rs 125 jedva sam docekao i ove 18 da vozim nesto jace oni promenise zakon SEREM SE U ZAKON >:(

 

Da dobijes A2 mozes da vozis RS ali cekas do 24 za puno A...

Ali to tebe ne bi trebalo da brine posto se retko koja RS vodi na pravu konjazu nego su sve tu 11.5kw i tome slicno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Dobijas A1 + A2(do 35kw(50ks) i 750ccm) 0namigivanje.gif

 

35kw ili 45ks ;) a tih 5ks sto fali dovoljno je da ne mozes da vozis dobar broj motora >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

ali cekas do 24 za puno A...

 

Ovo nije tacno! Jesi gledao SAT?? 1oda.gif Tamo je bilo objasnjnje, a ovi sto rade tamo gde si neveo pojma nemaju!! 1aha.gif0namigivanje.gif

 

PS. Nisu jedini ovde kod mene isto takvo sranje skako tumaci zakon kako mu se cefne jer pise prvo 24 pa posle pise 2 god posedovanja A2... Tako da posle 2 godine dodes kod njih da ti objasne!! 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Daj boze da je ovako skratili bi mi muke.

Samo kazem sta su mi rekli u Ljermontovoj a oni izdaju vozacke a ne SAT ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

E, ovako, da vidim sta sam ja ovde ukapirao :) Imam B kategoriju položenu po starom zakonu pre 4 godine...što znači sledeće:

1. Ne polažem ispite već samo vožnju?

2. Moram da vozim neki određeni broj časova i više nema L taplica za samo-obučavanje?

3. Sve ću to fino da iskeširam i neću dobiti A kategoriju već A1 jer nemam 24 godine?

Ispravite me ako grešim :)

Nisam mogao da nadjem edit post... da li je tako kod nas ?

 

A1 KATEGORIJA

Upute za osposobljavanje kandidata za vozače A1 kategorije vozila

U osposobljavanje kandidata za vozače A1 kategorije vozila možete se uključiti ako:

1. pribavite uvjerenje o duševnoj i tjelesnoj sposobnosti za upravljanje vozilom A1 kategorije kod nadležne zdravstvene ustanove ili trgovačkog društva,

2. niste mlađi od 15 godina i 6 mjeseci,

3. možete samostalno rješavati ispitne testove (pismenost).

 

OSPOSOBLJAVANJE

Predviđen najmanji fond sati koje kandidat za vozača A1 kategorije mora realizirati je 30 sati iz Prometnih propisa i sigurnosnih pravila, 9 sati iz Pružanja prve pomoći osobama ozlijeđenim u prometnoj nesreći i 20 sati iz Upravljanja vozilom (motociklom).

 

Ako imate položen vozački ispit za upravljanje vozilom B, C1, C, D i H kategorije, tada ne morate slušati nastavu iz nastavnog predmeta Prometni propisi i sigurnosna pravila. Ako već posjedujete vozačku dozvolu bilo koje kategorije vozila oslobođeni ste nastave iz Pružanja prve pomoći osobama ozlijeđenim u prometnoj nesreći.

 

Ako imate položen vozački ispit za upravljanje F, G, i M kategorijom vozila, tada je iz nastavnog predmeta Upravljanje vozilom predviđen fond od najmanje 15 nastavnih sati.

 

VOZAČKI ISPIT

Kandidat za vozača A1 kategorije mora polagati ispit iz Prometnih propisa i sigurnosnih pravila, Pružanja prve pomoći osobama ozlijeđenim u prometnoj nesreći i Upravljanja vozilom (motociklom).

 

Kandidat koji već posjeduje vozačku dozvolu bilo koje kategorije oslobođen je polaganja ispita iz Prometnih propisa i sigurnosnih pravila.

Kandidat koji već posjeduje vozačku dozvolu bilo koje kategorije oslobođen je polaganja ispita iz Pružanja prve pomoći osobama ozlijeđenim u prometnoj nesreći.

 

Za ispit se prijavljuje osoba, putem pošte, elektroničkim putem (E-mail/Web stranica), odnosno putem autoškole.

 

Ispit iz Upravljanja vozilom (motociklom) sastoji se od vožnje na vježbalištu ili odgovarajućoj površini i vožnje na javnoj cest

ako vas mrzi da citate, zanima me da li je tako kod nas

2.niste mlađi od 15 godina i 6 mjeseci da li moram da imam punih 16 godina ili mogu da pocnem obuku sa 15 godina i 6 meseca ? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja