Jump to content

Moto Zajednica

Najbolji otocikl na svetu !!!!!!!!!!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Najbolji motocikl svih vremena je Honda Super Cub !!!

 

 

Istrazivaci sa Tv kanala Discovery proglasili su Hondu kao najbolji motocikl a mnogi za njega nisu ni culi !!!! Naime ovaj motoric je zabelezio u svom pojavljivanju jednu epohu.

Honda se pojavila na trzistu 1958. godine na desetogodisnjicu osnivanja Honde.

Samo ime CUB oznacava Chip Urban Bike jer je ovaj motocikl razvijen sa namerom da postane osnovni jeftin vid prevoza u gusto naseljenim  gradskim sredinama Dalekog Istoka ( Kine ). Sa obzirom da je niska potrosnja bila imperativ za ovaj motockl u Hondi su resili da umesto dvotaktnog stave cetvorotaktni motor  koji ima znatno skromnije apetite prema gorivu.

Mala cetvorotaktna masina od 49 ccm imala je glavu sa dva ventila koji su pokretani preko podizaca i uz prilicno visok stepen kompresije razvijala je 4 ks na 7000 o/min.Prenos je bio poluautomatski ,sa tri brzine ali bez rucice kvacila koje se aktiviralo papucicom menjaca.

Mnogi naziv Cub vezuju i za laki avion iz tridesetih godina "Piper Cub", koji je zbog jednostavnosti , pouzdanosti i niske cene stekao ogromnu popularnost.

Vremenom Honda je krenula u osvajanje sveta sa ovim modelom i pocele su se pojavljivati i jace masine od 100 ccm , kao masina sa oznakom Gn-5 iz osamdesetih godina .Devedesetih  godina na evropskom trzistu Hondu Super Cub zamenili su noviji modeli Wave serije koji su umesto rama od presovanog lima dobili standardni ram od celicnih cevi , kao i prednju disk kocnicu .Cak i Yamaha , poucena Hondinim uspehom obnovila je proizvodju modela Mate , koji je apsolutna kopija Super Cub-a ali sa dvotaktnom masinom.Tako do danasnjeg dana prodato je ukupno 50 miliona Super Cub-ova pa je u svakom  slucaju najprodavaniji motocikl u istoriji.

U samoj emisiji koju je prenosila televizija Discovery ,Honda je iza sebe ostavila Ducati 916 kao drugoplasirani , i Hondu CB 750 kao treceplasiranu . Sa Hondom Super Cub nema sta nisu radili , od sipanja ulja iz friteze u kojoj se ispeklo ko zna koliko kilograma  pomfrita , do bacanja motora sa sprata.

Super Cub je pretrpeo i te sulude eksperimente i dalje veselo radio.

 

 

 

 

 

 

Tehnicke karakteristike :

 

Maksimalna brzina........................... 80km/h

Maksimalna snaga............................ 4 ks pri 7000 o/min

Motor................................................ 49 ccm , OHV cetverotaktni , jednocilindricni

                                                          vazduhom hladjen , dvoventilski

Precniki x hod klipa .......................... 40x 39 mm

Napajanje gorivom ............................ karburator

Prenos ................................................ 3 brzine , lanac

Ram ..................................................Presovani celicni lim

Prednje vesanje ................................... Viljuska sa poluznim mehanizmom

Zadnje vesanje ...................................  Oscilaciona viljuska sa dva amortizera

Kocnice napred/nazad ........................ Dobos/dobos

Tezina ( suva) ....................................... 75 kg

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Mozzda po tim merilima jeste "najbolji" motor ali je definitivno najruzzniji. :(

Inache,i ja sam ne trpnuvshi gledao tu  emisiju i nisam mogao verovati na kolichini "kreativnosti" i shta su radili jadnom gaborchicu-motorchicu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Mozzda po tim merilima jeste "najbolji" motor ali je definitivno najruzzniji. :(

Inache,i ja sam ne trpnuvshi gledao tu  emisiju i nisam mogao verovati na kolichini "kreativnosti" i shta su radili jadnom gaborchicu-motorchicu!

 

nemoj da si na kraj srca :) uzmi u obzir da je motorche iz '58 god. Tad je verovatno bio vrhunac tehnologije hehe ...

u svakom slucaju drago mi je sto je honda osvoila 1. mesto :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Mozzda po tim merilima jeste "najbolji" motor ali je definitivno najruzzniji. :(

Inache,i ja sam ne trpnuvshi gledao tu  emisiju i nisam mogao verovati na kolichini "kreativnosti" i shta su radili jadnom gaborchicu-motorchicu!

 

Nikad forma ispred sustine! Time sam sve sto mislim o ovom motoru i ovom komentaru rekao.

 

Hvala na paznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Mozzda po tim merilima jeste "najbolji" motor ali je definitivno najruzzniji. :(

Inache,i ja sam ne trpnuvshi gledao tu  emisiju i nisam mogao verovati na kolichini "kreativnosti" i shta su radili jadnom gaborchicu-motorchicu!

 

ocenjivala se njena funkcionalnost, izdrzljivost i upotrebljivost

a  ne lepota  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja