Jump to content

Moto Zajednica

voznja motora u Srbiji !!!!!

Recommended Posts

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Bg

Kod nas, u kvalitetu puta, gotovo nikakva... A to je veliki problem.

 

 

 

 

Velika je razlika izmedju auto puta i svih ostalih, i po kvalitetu i po konstrukcije i po tome ko ima pravo da se njime sluzi i 'ebem li ga po cemu jos sve... Ali, drugari, VELIKA JE RAZLIKA!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Blok 38 LatN44°48'57.18 LonE20°24'17.19
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp 1987.

...recimo u Omladinskioh Brigada na NBGDu, gde imaju po 3 trake u oba smera, idem 50km/h koliko je ogranicenje! Znaaam sve, tu je skooola, ti je trzni centar i tako dalje...

Tu i Rista prelazi ulicu...hvala na opreznosti  ;)

 

Vozim Transalp, pa mi je uzivanje videti nesto usput

Jakako  ;D Transalp = majka

 

Putna brzina na magistralnim putevima mi je 100-120 pri tim brzinama se najprijatnije osecam ja a i motor. Auto put retko koristim...

Nije nase motorce za duze relacije auto-puta...malo dosadi da cepas 120 a konstantno te neko prestize. Magistralni i regionalni = majka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ja licno ne volim voznju auto-putem i koristim ga samo autom, kako mu i samo ime kaze :) :) Kada negde putujem motorom vodim se premisom da je lepse putovati nego stici... al opet to je samo moje misljenje... a misljenje je kao zadnjica, svako ima svoje!!!

Inace, meni je kuca pored auto-puta, retko koji motor Postuje ogranicenje na istom i retko koji vozi ispod 200 po mojoj slobodnoj proceni.. Izuzeti su kruzeri, koji zbog konstrukcije i nacina eksploatacije i ne voze mnogo brzo... Enduro motocikle nisam ni vidjao nesto cesto na auto-putu, uglavnom sportske motore... Verovatno zato sto je voznja sportskog motora po krpljenim lokalnim, neravnim putevima ravno mukama po Tantalu...

Suma sumaru, ko voli nek izvoli, ogranicenja postoje a da li ce ih neko postovati je samo njegova stvar... Treba uvek voznju prilagoditi uslovima na putu, sad sto neko pogresno proceni, sam je kriv...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

Svaka cast pojedincima.Savet mladom coveku,ne treba da bude extremna brzina.Jer neko hoce da kaze? Da na nasim putevima,je normalno voziti,pa cak i 200.Ne pridrzavam se ogranicenja,ali i ne preterujem.Vozim brzinom koju mogu da "kontrolisem".Pri extremnim brzinama,koje su neki naveli,NEMA KONTROLE.Stoti deo sekunde odlucuje,da li cu biti,mrtav,bogalj,nepokretan,.....I ako prezivim,bicu biljka.I ja sam probao takvu voznju,ali ne preporucujem.Pamet u glavu.Imate toliko tragicnih primera.Nazalost svaki dan.Meni je to dovoljno.A vama? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

U naseljenom mestu skoro uvek postujem ogranicenja, na magistralnom putu npr Batocina - Kragujevac od 60 do 200 km/h naravno kad uslovi na putu to dozvole (znaci ne uvek i po svaku cenu!), na auto putu onoliko koliko sam raspolozen i koliko uslovi dozvoljavaju, svakako ne vise od 270 do 280 km/h jer mi motor tu negde posustaje u trenutnom (ekonomicnom) set-upu. Ipak u vecini slucajeva postujem ogranicenja.

 

200 kg-batocina  ???

Kad si to vozio i reci mi molim te na kom delu si to uspeo  ??? ??? ???

Ne čudi se,prošle godine smo ,na moto skupu u Batočini,pet -šest puta pucali do KG i nazad. Vozilo se i mnogo brže od 200.

 

Elem ovako. Od izlaza sa auto puta kod Batocine cela deonica desnih krivina do Batocine moze da se izveze 200km/h kroz sumu "Rogot", kod Batocine se spusta zbog raskrsnice i redovne policijske zasede, dalje je tzv turcinski pravac (kao strela prav i dobar asvalt) koji moze da se izveze preko 200km/h, u Gradcu se opet spusta zbog policije a onda dolazi Zirovnicko polje koje moze da se vozi 200km/h, zatim uspon uz Niksicko brdo moze da se izveze oko 160km/h (mozda i vise ja to onako odokativno) dalje je Botunje i Jovanovac koji se obicno voze nesto sporije i na kraju dolazi put prvog reda (tri trake u svakom smeru kao na auto putu) asvalt ganc nov i tako sve skoro do samog ulaska u grad, brzine kojima tu moze da se vozi cu prepustiti vasoj masti.

 

P.S.

Primeticete da sam sve ovo napisao samo kao moguce jer uopste nemam nameru da bilo kog podstrekavam na nesto ili jos gore da ga nosim na dusi. BoskoKG90 u pravu si sve ovo je samo fikcija I nikako nebi trebalo raditi u stvarnom zivotu.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650

u gradu uglavnom do 60, van grada do 100, na auto putu od 110 do 140.

 

Neko rece treba skinuti ogranicenje na auto putu? glupost.

Mozda kad bi nam auto put imao 5 traka u jednom smeru, bio "ravan" i imao manje krivina. Ovakav kakav je sve preko 150 nije bezbedno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Evo, ja sam  se sad vratio iz voznje.. (znam, pola cetiri je)

Danas ( odnosno u poslednjih 24 sata) sam vozio prema ogranicenjima, dakle naseljeno mesto do 60, van naselja do 80.

I uzivao sam. Danju u naseljima u mirisu lipe koja sad cveta, van gradova u prelepim oblacima, nocu u zvezdama...

 

E, da... presao ovako 260 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova

Nesavesni vozači ubiju 1.000 ljudi godišnje

 

Šef kancelarije Svetske zdravstvene organizacije u Beogradu Dorit Nitan rekla je da u svetu u saobraćajnim nezgodama svakoga dana pogine oko hiljadu ljudi mlađih od 25 godine, kao i to da korišćenje sigurnosnih pojaseva smanjuje rizik od povreda u saobraćajnim nesrećama za 50 odsto, a nošenje motociklističkih kaciga za 70 odsto.

 

Inače, trećina svih nezgoda je nastalo zbog nepropisne ili neprilagođene brzine, dok je u toku prošle godine polovina poginulih nastradalo u saobraćajnim nesrećama u kojima je osnovni uzrok bila brzina kretanja. Pored brzine, česti uzroci su i neoprezne radnje vozilom, skretanje, okretanje, zatim neustupanje prvenstva prolaza, preticanje i obilaženje, kao i psihofizička stanja vozača. Međutim, tu su i konzumiranje alkohola, pušenje i telefoniranje u toku vožnje.

 

Ceo tekst na: http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2007/04/24/srpski/D07042303.shtml

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Malo je glupo? Da li bih trebao da ti pisem koliko je velika razlika izmedju auto puta, magistrale i regionalnog puta ???

E to bi bilo malo glupo ;)

 

 

 

ne treba da mi pišeš ništa, do skoro sam znao zakonske definiceije svih puteva i vrsta motornih vozila i ostalih stvari vezanih za saobraćaj.

 

ja i ti se ne kontamo pa nema svrhe da nastavljamo.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kragujevac

U naseljenom mestu skoro uvek postujem ogranicenja, na magistralnom putu npr Batocina - Kragujevac od 60 do 200 km/h naravno kad uslovi na putu to dozvole (znaci ne uvek i po svaku cenu!), na auto putu onoliko koliko sam raspolozen i koliko uslovi dozvoljavaju, svakako ne vise od 270 do 280 km/h jer mi motor tu negde posustaje u trenutnom (ekonomicnom) set-upu. Ipak u vecini slucajeva postujem ogranicenja.

 

200 kg-batocina  ???

Kad si to vozio i reci mi molim te na kom delu si to uspeo  ??? ??? ???

 

Haha zaje8ajes ona pravina od Jovanovca (tj. od podvoznjaka) do ulaza u KG ima bar 2 km(uostalom pregledna je cista je nema raskrsnica a ima i zaustavna traka) a moderni motori ispucavaju 200 za 400m, njegov ZX12 konkretno vec na kilometar moze da ubije 300 :)

 

Alo, ne kazem ja da motori ne mOGU !!!

Koliko je to pametno !!

taj deo je skorije radjen pa je dovoljno da se komadic one zemlje skotrlja na put... a ti mangup 300 km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

U naseljenom mestu skoro uvek postujem ogranicenja, na magistralnom putu npr Batocina - Kragujevac od 60 do 200 km/h naravno kad uslovi na putu to dozvole (znaci ne uvek i po svaku cenu!), na auto putu onoliko koliko sam raspolozen i koliko uslovi dozvoljavaju, svakako ne vise od 270 do 280 km/h jer mi motor tu negde posustaje u trenutnom (ekonomicnom) set-upu. Ipak u vecini slucajeva postujem ogranicenja.

 

200 kg-batocina  ???

Kad si to vozio i reci mi molim te na kom delu si to uspeo  ??? ??? ???

 

Haha zaje8ajes ona pravina od Jovanovca (tj. od podvoznjaka) do ulaza u KG ima bar 2 km(uostalom pregledna je cista je nema raskrsnica a ima i zaustavna traka) a moderni motori ispucavaju 200 za 400m, njegov ZX12 konkretno vec na kilometar moze da ubije 300 :)

Alo, ne kazem ja da motori ne mOGU !!!

Koliko je to pametno !!

taj deo je skorije radjen pa je dovoljno da se komadic one zemlje skotrlja na put... a ti mangup 300 km/h

ja se stvarno svima izvinjavam na off-u...

i boshko imash 17 godina a chovek koi je napisao ono iznad sigurno 5 godina vishe i to zahteva neko poshtovanje... smiri malo strasti...

e da pishe se km/h a ne KG...

josh jednom se izvinjavam na off-u...

 

i ontopic vozim u rasponu od 40-120km/h

zavisi od mesta, stanja puta, stanja saobraccaja i vreme(doba dana,meteoroloshki)

a i da hoccu brzze ne mogu... za sad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Nesavesni vozači ubiju 1.000 ljudi godišnje

U pravu si,odnosno u pravu je ta tetka što je to izjavila...samo,sigurno mnogo,mnogo

više ljudi izgubi život zbog...recimo... konzumiranja duvana ( da ne pominjem nešto drugo ).

Svi to znaju,naravni i mi forumaši....šta misliš koliko forumaša,i pored toga, puši..???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: ruma

fruska gora,iriski venac-zmajevac-cot-letenka-lezimir!!

veoma zanimljiva relacija ako ti je negde u blizini,motor ti nije prebrz tako da ti krivine nece prestavljati problem.prvi put odvozaj celu relaciju polako jer na par mesta ima rupa pa da ne bi malo izjebo tockove!

na drugu stranu venca tj prema cortanovcima je malko losiji put ali ni to nije lose!

priroda je extra jos ako imas neku devojcicu pa da malo svratite u sumicu e onda je to prava voznja :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3146 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

sto se tice brzine u naselju, to sve postujem , mozda 10-30% vise na nekim preglednim delovima, a sto se brzine na auto putu tice, tu sam za povecanje limita, ali kada? Onda kada se zna da put mora da bude besprekoran na svakom centimetru. Imao sam takav peh prosle godine, zgazio MZ na 120-130km/h dimi, zvizdi... sve ok, kad u jednom trenutku naletim na strucnu "zakrpu" na putu, skoro mi volan izlete iz ruku, ali glavna stvar je da je od skoka izleteo akumulator i ugasio se motor u 3h ujutru, jedva sam naciljao zutu traku, stao, a onda sam trazio poklopac akumulatora 10 minuta u mrklom mraku. Srecom, nikog na auto-putu, ako ga mozemo uopste tako i zvati. Auto put je neka magistrala, a magistrala(ibarska za primer) je samo bolji lokalni put. Ljudi, mi nemamo dobru kategorizaciju puteva. Tako kada u Srbiji bude postojao auto put, sto se mene tice, moze i bez ogranicenja brzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

 

 

Ne bitno je da li ga ukinuti ili povecati kada to ionako niko ne postuje, vazno je samo podignuti ga na vecoj brzini jer je ovako smesno a i nesto brate nisam siguran da bi tako doslo do veceg broja nesreca. Ti ces svoj motor voziti u srednjoj traci maksimalnom brzinom odnosno brzinom kojom smatras da bi trebalo da se kreces ali neces izletati u trecoj traci a da prvo dobro ne pogledas u retrovizor jer znas da ce te neko pokupiti sa dvesta, ipak tvoja glava je u pitanju! Posto cesto putujem auto putem ka jugu, nebitno motorom ili autom, svaki put ali svaki put naletim na bar tri lika koja bih odvalio od zivota jer konja ne zanima da pogleda u retrovizor i da vidi da li je traka zauzeta, bitno da je magarac resio da pretekne kamion! Samo mislim da bi svi bili mnogo oprezniji!!!

 

Auto ban u Nemackoj.

 

 

Pobogu zar toliko zuris da moras da ides dvesta na sat?Konj ti izleteo, zamalo da ga pokupis?Ili on tebe nebitno? Pa gledaj, kad se kreces tom ili vecom  brzinom on moze da pogleda u retrovizor i da te ne vidi a u sledecoj sekundi ti se pojavis i tras. Totalno je apsurdno voziti toliko velikim brzinama, ne vidim sta time dobijas sem sto te adrenalin puca u glavu?Ne obracaju svi u saobracaju paznju samo na tebe, moras i ti da obratis paznju na nekog i da ispostujes njegov zivot, a ko vec ne postujes svoj. Auto put nije trkacka staza, 120 do 150 km\h je sasvim dovoljno.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Milano tebi smeta samo ograničenje na auto putu ili sva ograničenja generalno?

 

Ogranicenje na autu putu jer ponavljam jos jednom da je 120 na sat smesno! I ako svi spominju los vozni park naseg stanovnistva (razlog koji ne razumem zasto se toliko spominje) ljudi JOS UVEK POSTOJI SREDNJA TRAKA  pa u njoj vozi koliko hoces. Uostalom u zadnji par godina kako su dozvoljavali uvoz automobila "nas" vozni park se je u globalu dosta popravio.

 

Ra$a, druze tvoje pitanje mi deluje nekako provokativno i odgovoricu ti da nisam debeil i ne naravno da mi ne smetaju sva ogranicenja(pored skola, u naseljenim mestima, itd...) Uostalom meni ne smeta ni jedno ogranicenje, a sada da li cu ja to ispostovati ili ne to je moja stvar kao i odluka svakog individualca...

 

Kojom brzinom ces voziti puno zavisi i od motora kojeg vozis. Recimo ja uzivam u voznji tek preko 160 kada lepo zalegnem, opustim ruke... e to je pravo uzivanje!  A da zalegen na 120 prvo nema potrebe a i stvarno bi bilo smesno! A pride tako se i vise umaram i neznam koliko bih mogao da izdrzim. Dok sam vozio enduro uzivao sam u voznji oko stotke a umarao sam se pri vecim brzinama.

 

Meni motor sluzi za uzivanje. Ogranicenja su mi nebitna.

 

Naglasio bih samo da ograničenja postoje sa razlogom (neko je već naveo par razloga, pa da se na ponavljam). Ja bih samo dodao da su ta ograničenja pravili ljudi koji su u tom poslu daleko stručniji od tebe i mene. Kao primer bih ti naveo, recimo, odlazak kod zubara. Da li ti je isto tako nebitno i njegovo mišljenje po pitanju zdravlja tvojih zuba, pa ga nećeš poslušati kada ti kaže da neki od njih treba lečiti?

 

Sa druge strane, NHF, ali tvoj komentar da ti je ograničenje nebitno je u najmanju ruku drzak. Šta se dešava sa ostalim učesnicima u saobraćaju? Isto tako kao što nama smeta neki urnebesan manevar nekog duduka, ostalima smeta i ugrožava ih prolazak nekog trkača ogromnom brzinom. Treba imati obzira prema ljudima sa kojima delimo asfalt, inače nemamo prava očekivati isto od njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

evo baš danas vozim auto putem u brzoj traci, nisam išao 120, i kod isključenja za novosadski lik ispred mene pravi takvu eskivaciju da sam u trenutku ostao zbunjen, kad se on sklonio imam šta da vidim, na sred trake plastično plavo bure od nekih 100 litara.

 

a drugi primer o kome sam već pisao, u srednjoj traci naletim na komplet izduvni sistem od nekog auta, znači od grane preko srednjeg lonca pa do zadnjag lonca. išao sam polako pa sam ga promašio.

 

toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

U naseljenom mestu skoro uvek postujem ogranicenja, na magistralnom putu npr Batocina - Kragujevac od 60 do 200 km/h naravno kad uslovi na putu to dozvole (znaci ne uvek i po svaku cenu!), na auto putu onoliko koliko sam raspolozen i koliko uslovi dozvoljavaju, svakako ne vise od 270 do 280 km/h jer mi motor tu negde posustaje u trenutnom (ekonomicnom) set-upu. Ipak u vecini slucajeva postujem ogranicenja.

 

200 kg-batocina  ???

Kad si to vozio i reci mi molim te na kom delu si to uspeo  ??? ??? ???

 

Haha zaje8ajes ona pravina od Jovanovca (tj. od podvoznjaka) do ulaza u KG ima bar 2 km(uostalom pregledna je cista je nema raskrsnica a ima i zaustavna traka) a moderni motori ispucavaju 200 za 400m, njegov ZX12 konkretno vec na kilometar moze da ubije 300 :)

Alo, ne kazem ja da motori ne mOGU !!!

Koliko je to pametno !!

taj deo je skorije radjen pa je dovoljno da se komadic one zemlje skotrlja na put... a ti mangup 300 km/h

ja se stvarno svima izvinjavam na off-u...

i boshko imash 17 godina a chovek koi je napisao ono iznad sigurno 5 godina vishe i to zahteva neko poshtovanje... smiri malo strasti...

e da pishe se km/h a ne KG...

josh jednom se izvinjavam na off-u...

 

i ontopic vozim u rasponu od 40-120km/h

zavisi od mesta, stanja puta, stanja saobraccaja i vreme(doba dana,meteoroloshki)

a i da hoccu brzze ne mogu... za sad...

 

Covek koji je ono iznad pisao ima 12 godina vise od BoskoKg90 i mnogo, mnogo iskustva na tockovima (putnickim, teretnim, sportskim) sto privatno, sto profesionalno u zadnjih 15 godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kragujevac

U naseljenom mestu skoro uvek postujem ogranicenja, na magistralnom putu npr Batocina - Kragujevac od 60 do 200 km/h naravno kad uslovi na putu to dozvole (znaci ne uvek i po svaku cenu!), na auto putu onoliko koliko sam raspolozen i koliko uslovi dozvoljavaju, svakako ne vise od 270 do 280 km/h jer mi motor tu negde posustaje u trenutnom (ekonomicnom) set-upu. Ipak u vecini slucajeva postujem ogranicenja.

 

200 kg-batocina  ???

Kad si to vozio i reci mi molim te na kom delu si to uspeo  ??? ??? ???

 

Haha zaje8ajes ona pravina od Jovanovca (tj. od podvoznjaka) do ulaza u KG ima bar 2 km(uostalom pregledna je cista je nema raskrsnica a ima i zaustavna traka) a moderni motori ispucavaju 200 za 400m, njegov ZX12 konkretno vec na kilometar moze da ubije 300 :)

Alo, ne kazem ja da motori ne mOGU !!!

Koliko je to pametno !!

taj deo je skorije radjen pa je dovoljno da se komadic one zemlje skotrlja na put... a ti mangup 300 km/h

ja se stvarno svima izvinjavam na off-u...

i boshko imash 17 godina a chovek koi je napisao ono iznad sigurno 5 godina vishe i to zahteva neko poshtovanje... smiri malo strasti...

e da pishe se km/h a ne KG...

josh jednom se izvinjavam na off-u...

 

i ontopic vozim u rasponu od 40-120km/h

zavisi od mesta, stanja puta, stanja saobraccaja i vreme(doba dana,meteoroloshki)

a i da hoccu brzze ne mogu... za sad...

 

To 200 kg-batocina se odnosilo na put kg-batocina , a sa dvesta podrazumevam km/h... tako da si verovatno ukapirao

nego ti je malo dosadno pa kucas  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

velika brzina = tamo neki adrenalin = moguca pogibija

pusenje = valjada smirivanje = tamo nekakav rak

alkohol = nesvjesnost = jetra u tri lijepe

masnoca = zadovoljstvo na nepcima = povisen krvni pritisak

izlet u prirodu = smiraj u dusi = moguca modrica ili ujed insekta

seks = zadovoljstvo = bolji ten

 

ili u prevodu: izbor uvjek postoji  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5369 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Volim "tamo neki adrenalin",da se "zadovoljim",pa i ako me koji "insekt ujede ili modrica" nije bitno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja