Jump to content

Moto Zajednica

Kako izgledamo

Recommended Posts

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2009 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
On 21.8.2022. at 15:12, N.F.S. je napisao:

Ti Boki bese usavrsavas onaj izraelski ful kontakt?
I ja sam frizuru (pre vise od 20god) prilagodio borbi (i klinac mi je u treningu kod Radojice Spasovica, primenjeni aikido).

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 

Aham, bakcem se malo time, pomazem treneru u Spartancima, tacnije zadnje cetiri godine,

nazalost ne onoliko koliko bih zeleo, nema se vremena, a i nikako da polozim za instruktora,

sve me nesto mrzi jer treba bas mnogo napora i vremena da se spremi za polaganje

a i ne daje mi se 3000e za parce papira zvano sertifikat, pa da mogu samostalno da obucavam. 

Dobar je aikido, trenirao sam davno realni, kod pokojnog Ljube Vracarevica,

bili smo dobri prijatelji, a onda sam otkrio da je krav maga mnogo zanimljivija,

a i efikasnija, veruj mi, pogotovo vojna i policijska verzija, mada ni civilna ne zaostaje mnogo za njima, 

samo je malo manje brutalna.

 

a jes imamo ti i ja istu frizuru, cak i licimo fizicki, ko braca da smo :D

 

Evo jedna slikica sa treninga, sa nekim mojim "klincima". Divni momci. :takoje:

 

Screenshot-20220212-212051.jpg

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
On 21.8.2022. at 23:41, BokyBoy je napisao:

a onda sam otkrio da je krav maga mnogo zanimljivija,

a i efikasnija, veruj mi, pogotovo vojna i policijska verzija, mada ni civilna ne zaostaje mnogo za njima, 

samo je malo manje brutalna.

Godinama sam planirao da počnem da treniram krav-maga, a sad osećam kao da sam "propustio voz", nekako ne ide sa 27 da tek krećem sa tom pričom, a vrlo rado bih trenirao :) Fantastična borilačka veština, ne postoji YouTube video koji nisam gledao dok sam bio hardkor naložen na to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Šta znam... obično svi počinju sa borilačkim veštinama mnogo ranije, ja sam kao klinac trenirao košarku nekih 7-8 godina, realno bi bio apsurd da sad krenem ponovo sa košarkom (nema poente), mada možda je drugačije sa borilačkim veštinama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2009 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 18 minuta, blackmore je napisao:

Godinama sam planirao da počnem da treniram krav-maga, a sad osećam kao da sam "propustio voz", nekako ne ide sa 27 da tek krećem sa tom pričom, a vrlo rado bih trenirao :) Fantastična borilačka veština, ne postoji YouTube video koji nisam gledao dok sam bio hardkor naložen na to...

Druze, ja imam 48 godina i ne planiram da prestanem jos dugo da se bavim ovim.

Nikada nije kasno da se pocne jer, ispravicu te, krav maga nije borilacka vestina vec sistem samoodbrane, 

sto znaci da mogu da je vezbaju 7-77 god, naravno prilagodis treninge svojim godinama i fizickim mogucnostima svoga tela iliti tempom koji tebi prija, radis vise tehnike nego dril i sl...

ja jos uvek mogu da odradim onaj hard-core najbrutalniji trening sa klincima od 20-tak godina,

jeste da sam posle mokar kao mis i da imam upalu misica dva dana posle al sam srecan kao kuce u liftu...

Ne vidim razlog zasto ne bi mogao i ti.

e sad, dokle cu moci tako, videcemo...vrv do neke ozbiljnije povrede.

 

Ne znam iz kog dela grada si ali ako ti nije daleko, dodji u Tempo, kod CZ-a,

dole ulaz za auto garazu, desno od rampe, pise Spartanac,

utorak i cetvrtak od 21h, subota 16h, ako slucajno nisam ja tamo, trazi Pedju i pozovi se na mene,

gledaj, probaj, ako ti odgovara, dobrodosao si u ekipu. ;)

  • Sviđa mi se 10
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Sistem samoodbrane, pardon, moja greška :) Svašta se meni ranije motalo po glavi, prvenstveno sam hteo tajlandski boks (tj. muay thai), međutim s' obzirom da nosim kontaktna sočiva, to nije moguće, a LASIK još nisam uspeo da uklopim u svoje planove, pa onda krav maga, pa hajde prvo da završim ovo, pa ono, pa levo, pa desno i... ne beše ništa od toga :/ 

 

Idealno bi bilo da ukombinujem krav maga treninge i teretanu, jako dugo pričam da hoću da se aktiviram ali je uvek nešto sprečilo da se taj plan i ostvari, doduše najviše me sabotira teška povreda početkom godine zbog koje još uvek nemam sigurnost ni najlakši kardio da odradim, kamo li nešto drugo (pokidani anteriorni talofibularni ligament, tj. ligament skočnog zgloba). Nadam se da će se to uskoro promeniti, a i ide zima - valja zameniti motor nečim drugim.

Što se Spartanca tiče, znam tačno gde se nalazi, više puta sam prolazio tuda (mada sam bio ubeđen da je to samo boxing klub, nisam znao da se tu takođe trenira krav maga) dok sam još češće obitavao u tom delu grada (inače živim na Novom Beogradu) i svakako ću u nekom trenutku svratiti, jako me zanima cela ta priča. Hvala na podršci, počeo sam u poslednje vreme gadno da se tripujem da sam mator (ne samo za ovo već za mnoge stvari), ne znam šta mi bi odjednom :) 

 

No da ne spamujem temu puno, evidentno je da nas motorista ima svuda, od biblioteke do teretane :D 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Promeni lerdija :jee: ne valja roba čim se ti sa 27 tripuješ da si mator;)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 643 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
On 21.8.2022. at 23:41, BokyBoy je napisao:

Aham, bakcem se malo time, pomazem treneru u Spartancima, tacnije zadnje cetiri godine,

nazalost ne onoliko koliko bih zeleo, nema se vremena, a i nikako da polozim za instruktora,

sve me nesto mrzi jer treba bas mnogo napora i vremena da se spremi za polaganje

a i ne daje mi se 3000e za parce papira zvano sertifikat, pa da mogu samostalno da obucavam. 

Dobar je aikido, trenirao sam davno realni, kod pokojnog Ljube Vracarevica,

bili smo dobri prijatelji, a onda sam otkrio da je krav maga mnogo zanimljivija,

a i efikasnija, veruj mi, pogotovo vojna i policijska verzija, mada ni civilna ne zaostaje mnogo za njima, 

samo je malo manje brutalna.

 

a jes imamo ti i ja istu frizuru, cak i licimo fizicki, ko braca da smo :D

 

Evo jedna slikica sa treninga, sa nekim mojim "klincima". Divni momci. :takoje:

 

Screenshot-20220212-212051.jpg

Ja moram da se pohvalim da sam prva grupa Krav Magasa u Srbiji. Trenirali u Sumicama, na parketu, sa sve obucom... Posle smo se bili profinili, pa bosi pa strunjacice...

156535915_10223738865490052_331042127024

Promenio član Bole37
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1879 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
On 20.9.2022. at 13:59, blackmore je napisao:

a vrlo rado bih trenirao

Pola posla si već rešio, čim imaš želju !

E sad, vreme...vi mlađi (bio sam i ja :)) se "vadite" kako se nema vremena, za mnoge stvari... Veruj mi, vremena je sve manje ! Samo se organizuj, i napadaj treninge !

I srećno !

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 6 sati, Drinkero je napisao:

Promeni lerdija :jee: ne valja roba čim se ti sa 27 tripuješ da si mator;)

Istina, ali šta ćeš...

 

Pre 2 sati, Blaza je napisao:

Pola posla si već rešio, čim imaš želju !

E sad, vreme...vi mlađi (bio sam i ja :)) se "vadite" kako se nema vremena, za mnoge stvari... Veruj mi, vremena je sve manje ! Samo se organizuj, i napadaj treninge !

I srećno !

Ma to je samo izlaz iz komfort zone, nisam nikad bio u priči o borilačkim veštinama i sistemima samoodbrane (nekako "nije išlo uz mene", a to je već više bilo neko mišljenje nebitnih ljudi nego moje, ali ajd' sad...), a smatram da je esencijalno u današnje vreme. Štaviše, imao sam nemili događaj pre 2 godine koji bi se drugačije završio da sam imao barem osnovni trening nečega od gorenavedenog, a kad se tako nešto desi, postanu stvari jasnije.


Sve u svemu, nadam se da ću utanačiti neke stvari u privatnom životu i naći načina da ukomponujem trening sa poslom i obavezama, mislim da bi to bio pravi iskorak u pravom smeru, ali svakako... vreme će pokazati :)

 

Hvala vam momci na motivaciji, sjajni ste! 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sto se tice kondicije, samopouzdanja i odrzavanja tela gipkim trening je ok!

 

Onaj ko nema u sebi "iskru" taj se nece na ulici ni braniti ni napadati, ma sta trenirao...

Za samoodbranu suzavac je dovoljan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Imao sam drugara (imao, od droge preminuo) Toni sa Bubnja, kragujevcani moje generacije ce znati... Nije bilo veceg srca u manjem telu, napadao kao terijer.

Licno sam ga u bolnicu poslao posto je i na mene skocio, napao me je sa sve calmom na glavi cim je izasao! 

Ne treba ni srljati, poenta je da ce se braniti i onaj ko ne trenira, a prepadnuti se i blokirati onaj u treningu, ako je "srce" takvo.

 

Znaci, "ickica je "ickica :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 28 minuta, N.F.S. je napisao:

Onaj ko nema u sebi "iskru" taj se nece na ulici ni braniti ni napadati, ma sta trenirao...

Imao iskru ali ne i iskustvo i... nije se završilo idealno, nije ni loše, ali moglo je bolje. Valja iskoristiti fizičke predispozicije kad su već tu :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hej, hej!

Nije tebi upuceno kucanje naravno, kucam onako uopsteno drug!!! Na kraj mi pameti nije da nekoga okarakterisem, ovako ili onako.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2009 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre sat vremena, N.F.S. je napisao:

 Nije bilo veceg srca u manjem telu, napadao kao terijer.

Nije do srca...do droge je...;)

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 29 minuta, N.F.S. je napisao:

Hej, hej!

Nije tebi upuceno kucanje naravno, kucam onako uopsteno drug!!! Na kraj mi pameti nije da nekoga okarakterisem, ovako ili onako.

 

 

Ma naaaravno, nego ja samo kažem, nadovezah se :D Opušteno!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Kawasaki

Eve i mene :)

U plavoj dukserici

Izabrao sam ovu sliku nadam se da nece Slobodan da se ljuti

Pozdrav za Slobu...

 

IMG-20220807-WA0002.jpg

Promenio član Kawazzr500
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja