Jump to content

Moto Zajednica

Moto Klubovi, boje, uclanjenje...

Recommended Posts

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Interesuje me kakva je procedura (uglavnom) za uclanjenje u neki moto klub, tj da dobijes boje, budes ravnopravni clan itd... Drugo sto me interesuje sta neko dobija time sto nosi boje tog i tog kluba...

Jednom davno sam postavio ta pitanja jednom od staresina jednog moto-kluba i odgovorio mi je da se prvo uclanim pa sam onda na "probnom" radu dok se ne pokazem vrednim da dobijem boje... a u medjuvremenu treba da pomognem kada se organizuje skup (u prevodu da skupljem flase i smece posle skupa i za vreme skupa i da kosim travu pre skupa itd...) a na pitanje sta ja dobijam za toliki trud i dokazivanje i clanarinu... rece mi nesto nedefinisano, kao clan sam zajednice, druzim se sa ljudima, kada se negde ide nisi sam i slicno.. Dobro, to ja sve imam i bez boja i sveg tog maltretiranja da ih zasluzim... i pitam ima li jos nesto.. tu sam mu izgleda vec dosadio te se brecnuo da ne mogu da ocekujem da mi klub kupi motor.. sto je mene iznenadilo i odbilo od svega toga...

Koliko ja razmisljam, klubu je u interesu da ima sto vise clanova, iliti kvalitetnih clanova... samim tim bi on mene trebalo da vrbuje za klub a ne ja njega da molim ili gresim? Razumem ja da je rizik dati boje bilo kome, taj neko moze sutra da napravi neko s..nje i da ceo klub ispasta zbog toga...

S'druge strane, ja npr. sam cuo da je tamo neki klub dobar, pod time dobar podrazumevam da su se ljudi okupili zato sto stvarno vole druzenje, voznje, motore a ne da bi pokupili pare od clanarine, napravili skup da pokupe pare i onda sve te pare podelili nekoliko celnih ljudi... i pozelim da budem clan tog kluba... recimo Arhangela (ili bilo kod drugog, njih sam navao jer su mi prvi pali na pamet a i nisu vezani za jedno mesto)... koja je procedura da dobijem status ravnopravnog clana ili kako se vec to zove???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Bg

 

Jednom davno sam postavio ta pitanja jednom od staresina jednog moto-kluba i odgovorio mi je da se prvo uclanim pa sam onda na "probnom" radu dok se ne pokazem vrednim da dobijem boje... a u medjuvremenu treba da pomognem kada se organizuje skup (u prevodu da skupljem flase i smece posle skupa i za vreme skupa i da kosim travu pre skupa itd...)

 

A ima i drugih nacina ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Interesuje me kakva je procedura (uglavnom) za uclanjenje u neki moto klub, tj da dobijes boje, budes ravnopravni clan itd... Drugo sto me interesuje sta neko dobija time sto nosi boje tog i tog kluba...

Jednom davno sam postavio ta pitanja jednom od staresina jednog moto-kluba i odgovorio mi je da se prvo uclanim pa sam onda na "probnom" radu dok se ne pokazem vrednim da dobijem boje... a u medjuvremenu treba da pomognem kada se organizuje skup (u prevodu da skupljem flase i smece posle skupa i za vreme skupa i da kosim travu pre skupa itd...) a na pitanje sta ja dobijam za toliki trud i dokazivanje i clanarinu... rece mi nesto nedefinisano, kao clan sam zajednice, druzim se sa ljudima, kada se negde ide nisi sam i slicno.. Dobro, to ja sve imam i bez boja i sveg tog maltretiranja da ih zasluzim... i pitam ima li jos nesto.. tu sam mu izgleda vec dosadio te se brecnuo da ne mogu da ocekujem da mi klub kupi motor.. sto je mene iznenadilo i odbilo od svega toga...

Koliko ja razmisljam, klubu je u interesu da ima sto vise clanova, iliti kvalitetnih clanova... samim tim bi on mene trebalo da vrbuje za klub a ne ja njega da molim ili gresim? Razumem ja da je rizik dati boje bilo kome, taj neko moze sutra da napravi neko s..nje i da ceo klub ispasta zbog toga...

S'druge strane, ja npr. sam cuo da je tamo neki klub dobar, pod time dobar podrazumevam da su se ljudi okupili zato sto stvarno vole druzenje, voznje, motore a ne da bi pokupili pare od clanarine, napravili skup da pokupe pare i onda sve te pare podelili nekoliko celnih ljudi... i pozelim da budem clan tog kluba... recimo Arhangela (ili bilo kod drugog, njih sam navao jer su mi prvi pali na pamet a i nisu vezani za jedno mesto)... koja je procedura da dobijem status ravnopravnog clana ili kako se vec to zove???

 

Pazi, ne radi se tu o tome da ti skupljas flase i case, a recimo da predsednik digne sve cetiri u vis (on ce raditi neke druge poslove oko organizacije), nego cisto da se vidi da li zelis nesto da ucinis za klub i drugove. Ako si neko ko samo 'vata krivine, koji ces im onda k...c. Ja sam recimo sada pomagao oko ciscenja posle skupa u Ivanjici, a nisam clan, niti cu biti verovatno, ali sam zeleo da pomognem ljudima koji su se potrudili da naprave skup na koji je doslo preko 500 motora. Eto, to je moje misljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Najbolje bi bilo da pitaš Ernesta, on će ti sigurno objasniti oko procedure..

A koliko sam obavešten, Arhangeli uvek tragaju za dobrim i kvalitetnim ljudima, da postanu članovi kluba..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Najbolje bi bilo da pitaš Ernesta, on će ti sigurno objasniti oko procedure..

A koliko sam obavešten, Arhangeli uvek tragaju za dobrim i kvalitetnim ljudima, da postanu članovi kluba..

 

ja imam drugaciju informaciju .. :)

koliko znam oni ne traze nove clanove i retko ko moze da se uclani. Oni koji zele da se uclane, oni tek nemaju sanse.

Ako sam dobro skapirao u klub ulaze samo oni koje arhangeli odaberu i to se desava jako cesto.

 

eto .. verovatno nemam pravu info. ali tu su arhangeli pa nek potvrde validnost ove poruke :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

kako mi je samo drago sto je neko pomenuo ovu temu ..

dakle poznavajuci ARHANGELE  koliko je ovaj cica upucen ...oni traze finansisku jacinu  za klub ...

a poznajem ih dosta dobro ...

sto se tice ulaska u bilo koji klub ... hmm pa sve zavisi od kluba al u vecini slucajeva je varijanta voznje ...staziranja da ljudi procene kakav si covek ...sto nije svuda isto ... u nekim klubovima moras bukvalno da budes potrcko (jel tako Ernesto haha)salu na stranu

staziranje ti negine kojem god klubu da zelis ...

voznja  tulumi ...tj  zurke pijanke i nakon god  na skupstini se razmatra mogucnost tvog ulaska u klub...

toliko toga prosao sam i drago mi je da sam ostao dosledan samom sebi te samim tim nemam boje kluba

mislim da potoji klub u kom staziranje nije potrebno ... FAMILIJA ako se nevaram ... mada nemogu da budem siguran

normalno treba ti motor ... dobra volja  i gomila para ... sve zavisi kom klubu pristupas:) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

hehe nesto pricam sa drugarom iz slovenije (kolega motordzija) koji inace poznaje par clanova arhangela ... i pricam mu kako su oni meni super i da bih mozda voleo da se uclanim itd itd itd .. prodje par dana i ja se napijem kao zivotinja.. nisam znao 'de sam ... i izbije neka tuca bzvz ovo ono .. i ja Urgentnom i samo secam se njega kako mi prica "ajde bre srki...dizi se .. mislis da ce te prime takvog u Arhangele" :D

 

nije mi spomenuo to da traze finansijsku podrsku ... pa dobro.. u tom slucaju .. jedino sto mogu da ponudim je da placam rucak ili turu pica kad se putuje negde ..(za sad) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

da nebi doslo do zabune ...ovo sto se ARHANGELA tice bila je zezancija ...

@ Ernesto ... da me nebi iznapusavo ko malu zverku ... izvini ...zezanje:)

mada    u bilo koji drugi klub nebi zeleo ni za zilione evrica :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ma nije problem u pomaganju u organizaciji skupa... i skupljanje smeca nije problem... bio bi problem ako bih skupljao smece a neko drugi pak sedeo u debelom ladu i cirko pivo i da ga ne zanima to jer je on npr dobio zaduzenje da prodaje karte..

Ma to nije ono sto sam ja hteo da pitam, niiti sam Arhangele pomenuo zbog Arhangela kao takvih... Ovde ima dosta ljudi koji su clanovi nekog kluba, mogu oni preneti svoja iskustva i svoju praksu oko inauguracije novih clanova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest SNAKESBIKER

Hmmm ......

Pa , ima ovde svega i svacega napisanog.......

Nego ,ako imas selju da udjes u neki klub , dobro razmisli ,jer to se desava tri puta u zivotu : JEDNOM , TADA I NIKADA VISE!!!!!!!!!!!!!!!

Uslovikoje klub postavlja (ma o kom se klubu radilo)  ,koliko znam treba da se ispostuju ,i nema tu sta da se prica........

neko rece ...Pozeli dovoljno jako i iskreno ,i zelja ce ti se ispuniti.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova

Ok, lično mislim da svaki moto klub postoji ili bi trebao da postoji sa svrhom, tj. da ima određenu viziju, strategiju, ciljeve, prioritete i na kraju i svoj sistem vrednosti. Kada potencijalni član kluba sagleda sve te okolnosti, on sam odlučuje da li zeli ili ne zeli da se prikljuci tom klubu i bude deo navedenog (vizije, ciljeva, prioriteta i vrednosti). E sada, nemeće se pitanje da li se vredi cimati i glumiti mentola, da bi na kraju ulaskom u klub dobio voznju i odlazak na skup i kao Boze moj nose se boje kluba, a sve si to imao i pre nego si usao u taj klub. Ako je ulazak u klub vođen kompleksom koji će izlečiti osećaj pripadnosti nekom klubu ili bilo kojoj drugoj frakciji, to je u svakom slučaju loše i završiće se loše prvo po samu osobu koja se prilključuje klubu, a tako i po sam klub. Mislim da sami klubovi moraju imati šta da ponude budućim članovima, a ne da glume neku nabeđenu ekipu koja je nedodirljiva i kojoj se niko ne moze prikljuciti, to je čisto hodanje po mraku, i zavaravanje i samog sebe i ostalih koji nasedaju na gomilu smeca koju propagiraš.

Ispravite me ako grešim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Ljeljenča

Ljudi ovo sto sstruja pise je 99% tacno(ne govorim za Arhangel).Da ne pominjem iste stvari,recimo meni se dogodilo da na skupu u NS vidim covjeka koji nosi iste boje kao i ja a nikad ga u zivotu nisam vidio.Za to je kriv samo vrh kluba,jer je covjek ocigledno uclanjen bez skupstine kluba itd.Pricu o parama da i ne pominjem jer je uvijek posle skupa prica ko je pokrao pare(ne bavim se tim stvarima pomazem na skupu jer se osjecam domacinom)ali ja moram da branim boje kluba a nisam cak ni siguran da i nisu pokradene.Rezime price :

Ne predlazem ulazak u klubove.Ko zeli da pomogne oko skupa,moze to i ako nije clan kluba,bolje je tako,manje boli gllava od sranja,vjerujte mi...

Budi free rider i boli te...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Ko o cemu, baba o ....

Stara strategija podbodem pa pobegnem...

Ne znam ni sam zasto se trudim da odgovorim na ovo ali:

 

Totoman-e ako imas neko pitanje za mene ili mk Arhangel moze slobodno da postavis ovde.

Ali posto se mi "dobro" poznajemo, ne znam da li ima potrebe da ti nesto objasnjavam, posto si ti kako vec kazes godinama na drumu, kodex, bla,bla, truc, truc...

 

Mislim da bi ti vise pristajao nadimak tata man, ja jednog takvog imam i kod kuce i njega postujem i volim, cak i kada mi zvoca po celi dan. Hvala tebi ali jos jedan mi ne trba. Iskreno hvala sto mislis na mene.

 

Posto se nekolicina nas ovde "lize" sa adminima, citiracu jednog od osnivaca sajta, a od tebe bij jako voleo da cujem odgovor.

 

Citat: Toto man... PA da počnemo iz početka...1. Upoznavanje, 2.druženje, 3.vožnja, 4.zezanje,5.razmena iskustava. Toto man, ne vidim te ni u jednoj od navedenih 5 kategorijia (reci gde grešim?). Večito nekog napadaš, preskačeš, ne svidja ti se ovo, smeta ti ono, ne postoji sloboda ''mozga'', mišljenja, govora...Ako je tako... šta ćeš ti ovde na forumu, da te pita čovek prosto? Prosto da mi i odgovoriš. Da sabotiraš...? Ko tebi daje za pravo da bilo kome sudiš o motoru ili o padovima ili o ljubavi ili o Paji Patku...  Pročitaj ovih 5 kategorija, koje u principu predstavljaju razlog nastajanja cele BJB priče, pa mi reci iskreno da li se makar i NAZIREŠ u bilo kojoj od njih. Generišeš neke prepirke, a nisi se ni predstavio (la) kako treba. Jesi li ti Jakša ili si Zverka ili simbioza... ili kako se ko uloguje? Pominješ kodeks časti, bratstva, lizanje s adminima, skrivanje iza nick-ova, a ni ime ti ne znamo (barem širi auditorijum, sem nas par). Otkuda si ti odjednom 'matori bajker', a samo si godinu dana stariji od mene...? Pokušavamo da pomognemo jedni drugima od kad postojimo, a ne da se penalimo i širimo mržnju. Pa one pretnjice i govor mržnje preko chat-a...čemu to? Ko je video korist od toga, iskreno?  Ajmo malo konstruktivnosti i ideja, a ne napušavanje i preskakanje. Peace!!!

 

kraj citata.

 

E da i jos nesto ako ti je ovde na forumu sve tako grozno kako ti predstavljas, zasto osnda ne uradis i sebi i svima ostalima veliku uslugu i auto-banujes se odavde.

Ja na mesta gde se ne osecam pijatno ne idem i smatram da je to logicno.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova

Ljudi meni je ova tema itekako zanimljiva i mislim da je korisna svima nama, molim vas nemojte od samog starta da je blatimo prepucavanjima i tovarima. Ajde jednom bar da probamo da pričamo u skladu sa temom, bez ponizavanja i pljuvanja jednih po drugima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

@sstruja, sergio;

 

Sto se tice procedure ulaska u klub, mogu da ti objasnim kako to ide kod nas:

 

Prvo se druzis sa nekim iz kluba, vozis se sa njima, onda izrazis zelju da bih voleo da postanes clan, i taj kome si se poverio ako smatra da si podoban za klub, predlaze te za novog clana na godisnjoj skupstini. Tada prakticno krece tvoj kako bih nazvao probni staz. On traje godinu dana. Posle ovog staziranja, na sledecoj sednicise glasa o prijemu u klub. Za prijem treba dobiti 75%+1 glas svih clanova. Ako prodjes glasanje postajes punopravni clan.

 

Ovako je bilo ui mom slucaju i u principu jako retko se odstupa od ovog principa. Samim cinom staziranja, ne postajes potrcko, kako je neko ovde napisao, vec imas iste obaveze (npr na skupu) kao i drugi clanovi. Uostalom to su bili moji prijatelji i pre mog ulaska u klub, pa je valjda normalno to da im pomognem, a ne da stavim ruke u dzep i ....

 

Mozda vam se cini malo komplikovano ovo ali samim ovim cinom, se poznaju oni koji imaju pravu zelju za klubom i takvi ljudi nam i trebaju.

 

Sto se tice necije finansiske strukture, to nema veze sa prijemom. Da ima ja sigurno nebih bio tu...

 

Slobodno se javite kada se sretnemo ili u BG-u ili na nekom skupu. Uvek sam otvoren za nova poznanstva.

 

da nebi doslo do zabune ...ovo sto se ARHANGELA tice bila je zezancija ...

@ Ernesto ... da me nebi iznapusavo ko malu zverku ... izvini ...zezanje:)

mada     u bilo koji drugi klub nebi zeleo ni za zilione evrica :)

 

 

Ako bas izas zelju da te iz*a*u*a*am... moraces malo vise da se potrudis. ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Sve je to lepo prijatelji, ali sta je s nama jadnicima koji sebi ne mozemo (jos) da priustimo svog licnog ljubimca?

Ja uzivam u svakoj voznji sa drugarima bio to neko od clanova s foruma ili neko od Arhangela ili neko sasvim deseti ili kad idemo sami negde(moj dragi i ja jel, posto sam suvozac). Ako ne svaki, svaki drugi dan provodim sa bajkerima, radila sam u kaficu gde ste dolazili ranije gde i sad dolazite (samo na drugoj lokaciji), ne mogu da docekam dan kada cu ja konacno sesti za svoj motor. Volim i postujem motore i ljude koji ih voze ( kako treba, ne divljake i manijake koji se kurce ). Mozda bih i zelela jednog lepog dana da budem clan nekog kluba jer mislim da bih to posteno zasluzila, ali isto tako ti ljudi bi morali da zasluze moje poverenje i odanost, ne bih usla ni u koji klub samo da se kaze wow ja imam boje to je sad kul, pripadam nekome ::) Morala bih dobro da poznajem i da se slozim sa mentalitetom tih ljudi. Prijateljstvo se ne dobija na poklon, ZASLUZUJE SE...ako je tako onda mi ne bi bilo tesko ni da pokupim djubre ni da uradim bilo sta drugo potrebno da se obraz i cast tog kluba ne ukalja.

E sad kad ce doci taj dan kada cu ja voziti Bog te pita...do tad mi treba klub suvozaca ;D ;D ;D Mozda bi se onda poznavali, jer retko ko zapamti suvozaca, uvek pamte vozaca....A da to je onaj sto vozi to i to, da secam ga se.....Mi smo uvek u senci :'( :'(  Delimicno zaboravljeni, bar se ja tako osecam s vremena na vreme. Nisu sve devojke koje se voze pozadi ukrasi, pratilje sponzorusice...Neke zele da imaju svoj motor pod dupetom i idu gde zele, kad zele, a ne da zavise od nekoga i njega da maltretiraju za prevoz. Neko me je zezao pre neko vece:"Vidi ti nje, nekada je devojkama bilo dovoljno sto im je decko bajker, a vidi sad osilile se, hoce ona da vozi...". Ja nisam sa svojim deckom zbog motora, pa da mi to bude dovoljno. Imao on motor ili ne, meni je sasvim svejedno jer je mene necim drugim zasluzio. Gledam ga kao coveka, a ne samo motoristu kako vecina klincica u danasnje vreme to cini.

Ovu pricu sam nacela jer me zanima kakav je vas stav po pitanju devojaka u klubovima?Primiti ili ne, i zasto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova

Po meni, naglašavam, bajkerom te ne čini to što si prodao dedino parče brda i kupio sebi motor, pa sada lečiš komplekse po gradu, i još neki sličan tebi te nauči da dizeš na zadnji i eto nama crne hronike. Bajkeri su ljudi koji su to u srcu, koji vole motore i sve što ide uz njih, način zivita, filozofija, pogledi na svet i td... Zašto bi neko imao prioritet samo zato što ima motor, u odnosu na nekog ko ga nema ali je izvesno da će ga nabaviti, kada okolnosti budu to dozvoljavale. Ukratko, mislim da treba primiti devojke u klub, bez ikakvih predrasuda i posebnih pravila, čak naprotiv. Pa u 21. veku smo, zar ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Mislim da ste malo precenili celu ovu priču... i u startu grešite. 1. ZAŠTO bi ja ili sstruja ili Mina ili bilo ko, hteo da bude član kluba gde ne poznajem DOBRANO bar 50% članova i dobar sam sa njima??? Jel znate odgovor na to pitanje?

idemo dalje br.2.Zašto bih ja član(ili mi članovi) tog i tog kluba primio/li u klub dexterra ili sstruju ili Minu koje NE POZNAJEMO i ne znamo ko su??? 3.Da li bi ih ti primio? 4.Ako imaš već sve to što si nabrojao- (zajedničko) druženje, skupove, vožnje, zezanje, putovanja... i ne vidiš šta bi ti to, bože moj, dobio od kluba (naopako) pa što se uopšte interesuješ za tako nešto? Šta će ti klub u životu? Zašto misliš da bi klubovi trebalo da povećavaju svoje članstvo(ovoliko ili onoliko).Šta bi dobili time?  Mene jako zanimaju odgovori na ova pitanja, a imam ih još, (naravno ako ih stvarno kapirate) da bi mogli ići dalje sa ovom temom, a da dodjemo do nečega... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Struja,ako mislis uci u neki klub udji u onaj (kao sto Dexter kaze)gdje imas dosta prijatelja ili u najmanju ruku poznanika

Sada cu ti reci zasto sam ja clan "staaarih rokera"-

1.veliku vecinu znam i poznajem i kao prijatelje i kao poznanike

2.vozio sam se s njima i dok nisam bio u klubu(i jeo i pio)

3.nisam razmisljao sto ja imam od toga sto nosim oznake kluba nego sto ja mogu dati ovom klubu

4.gledao sam da udjem u klub u kojem nema novaca (svi znamo o cemu pricam) a ne zato sto je iz mog grada

 

znaci,od kluba ne ocekuj nista osim dobrog provoda i voznje sa prijateljima

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Struja,ako mislis uci u neki klub udji u onaj (kao sto Dexter kaze)gdje imas dosta prijatelja ili u najmanju ruku poznanika

Sada cu ti reci zasto sam ja clan "staaarih rokera"-

1.veliku vecinu znam i poznajem i kao prijatelje i kao poznanike

2.vozio sam se s njima i dok nisam bio u klubu(i jeo i pio)

3.nisam razmisljao sto ja imam od toga sto nosim oznake kluba nego sto ja mogu dati ovom klubu

4.gledao sam da udjem u klub u kojem nema novaca (svi znamo o cemu pricam) a ne zato sto je iz mog grada

 

znaci,od kluba ne ocekuj nista osim dobrog provoda i voznje sa prijateljima

 

Mislim potpuno si u pravu.

 

Vidis kod nas je to malo drugacije islo. Kod nas nema ni jedan klub blize od 20km. A posto nas ima 15 ljudi koji se dobro druze i vole motore, mi smo resili da osnujemo nas klub. I mogu ti reci da smo to uradili samo zato sto nam je super ovako i zelimo da to druzenje ozvanicimo. Svi clanovi su pravi ljubitelji motora, dobrog provoda i doooooooobre voznje.

 

Sstrujo ako si pravi ljubitelj motora, vozi se i nemoj mnogo da razmisljas o tome. A u toku tvog vozackog staza sigurno ces upoznati dosta ljudi koji su clanovi nekog kluba. Pa kad se zdruzis sa tim likovima i ako budete bas dobri ( a ujedno i oni vide da si ti strasni ljubitelj motora i OK licnost ) oni ce ti sami ponuditi mogucnost da se uclanis. Normalno ako ti idalje budes bio zainteresovan. Svaki klub (bar ja tako mislim) bi voleo za clana da ima dobrog coveka i vozaca.

 

I samo da znas. Biti drug CLAN je po meni jako lepa stvar!!!!!!!! ;) ;) ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Zasto bih ja bio clan nekog kluba??? Prvo covek je drustvena zivotinja i lep je osecaj pripadati nekoj grupi, zajednici, pocev od porodice pa familije zvucnog imena itd... Ne vrujem da bi mene neko vise cenio zasto sto sam ja clan nekog kluba a da li bi me manje cenio (postavicu to pitanje kasnije)...

Slazem se ja sa svime navedenim, sto se tice poznavanja, poverenja itd... Pricao sam danas drugarom oko clanstva i boja i on mi ponudi da moze da mi sredi da dobijem boje jednog kluba (necu reci kojeg) cije je sediste 150km od mene i sve moze da mi zavrsi, da odmah dobijem boje itd.. i to me zacudilo, mozda on to i moze da uradi ali cemu to??? Iz tog kluba poznajem jednog coveka i to samo poznajem... I dosao bih u situaciju da se vidim sa nekim na nekom skupu, imamo iste boje a ne poznajemo se???? Kod nas je velika vecina klubova lokalnog nivoa, svi se uglavnom znaju, svi stite svoju teritoriju, velika doza lokal-patriotizma!

Pod time lokal-patriotizam mislim da ako bih ja npr. hteo da osnujem svoj klub (ili grupa nas) itekako bi se pobunio lokalni klub i cinio sve da to toga ne dodje... to se desavalo ovde u Plani i u jos par manjih mesta... I bas sam pitao jednog od celnih ljudi zasto bi se taj i taj klub bunio ako neko zeli da osnuje drugi klub? Odgovor je bio da bi se oba kluba osula i propala ili slicno...

Ta mi se prica npr uopste ne svidja... MOJE misljenje je da 80% kluba u Srbiji postoji iz komercijalnih razloga... Mnogi klubovi nista drugo ne cine osim toga sto organizuju skupove, naravno komercijalne skupove... Mene je odusevio klub uz Umaga (Staaari Rokeri cini mi se) koji je sav (ili bar veci deo) prihoda dao u dobrotvorne svrhe! Ima i kod nas klubova koji su organizovali humanitarne akcije, od dobrovoljnog davanja krvi pa deljenja novogodisnjih paketica malisanima i slicno!!!

Takve akcije podrzavam i takvih klubova bih voleo da budem clan! Druga stvar, sad se setih, pitam drugara (clan kluba) da odemo na taj i taj skup, on nece jer niko iz tog kluba nije bio kod nas na skupu... Takve price mi stvarno nisu jasne... i sad ce dozivotno postojati "ignore" izmedju ta dva kluba jer nisu potrosili novac kod ovih drugih...

I dosta slicnih situacija a da ne pominjem zakulisne radnje, ko je pokrao pare i ko je vise ucario od skupa i sponzorstva.. Slazem se ja da se skup treba otplatiti, organizacija istog kosta i retko ko organizuje skupove iz ljubavi.. oni koje to cine veliko pozdravljam i kapu skidam...

No, sto je neko rekao u ovoj temi to se desava tri puta u zivotu JEDNOM , TADA I NIKADA VISE!!!!!!!!!!!!!!! koliko god zeleo da budem deo neke moto zajednice necu to ciniti po bilo koju cenu, samo onda kada se budem prepoznao u principima i filozofiji tog kluba!!!

Jos da napomenem da mi je jednom neko rekao da dokle god meni budu smetale situacije koje sam gore naveo, nikada se necu uclaniti ni u jedan klub... pa ako je tako, nek bude tako!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Jos da napomenem da mi je jednom neko rekao da dokle god meni budu smetale situacije koje sam gore naveo, nikada se necu uclaniti ni u jedan klub... pa ako je tako, nek bude tako!!!

Eto, dotakli smo se i poente na kraju! Vidim, upoznat si i sa nekim krajnje BANALNIM aspektima cele te priče, poput ''idemo kod njih na skup zato što su oni kod nas...'' i sl... Slučajno poznajem 2 momka koja su takodje imali gorko iskustvo (ništa strašno) sa inicijalizacijom i prijemom u jedan ''BG'' klub, pa su izbačeni na prvoj sledećoj sednici ili skupštini zbog ''nemanja para'', a član tog kluba se baš toga DOTAKAO u textu gore...zanimljivo! Svejedno, voleo bih da čujem još mišljenja o klubovima, bojama, učlanjenjima, pa i nekih članova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Jos da napomenem da mi je jednom neko rekao da dokle god meni budu smetale situacije koje sam gore naveo, nikada se necu uclaniti ni u jedan klub... pa ako je tako, nek bude tako!!!

Eto, dotakli smo se i poente na kraju! Vidim, upoznat si i sa nekim krajnje BANALNIM aspektima cele te priče, poput ''idemo kod njih na skup zato što su oni kod nas...'' i sl... Slučajno poznajem 2 momka koja su takodje imali gorko iskustvo (ništa strašno) sa inicijalizacijom i prijemom u jedan ''BG'' klub, pa su izbačeni na prvoj sledećoj sednici ili skupštini zbog ''nemanja para'', a član tog kluba se baš toga DOTAKAO u textu gore...zanimljivo! Svejedno, voleo bih da čujem još mišljenja o klubovima, bojama, učlanjenjima, pa i nekih članova...

ja recimo nikada necu otici na skup nekog kluba "samo zato sto su oni bili kod nas",zapravo odem tamo gdje mislim da ce biti dobro,a ako je bilo dobro onda cu otici i opet,ali najvise volim otici tamo gdje nikada nisam bio jer uvijek hocu vidjeti nesto drugacije,obici malo taj grad i okolicu,upoznati nove ljude...(bilo gdje u Evropi)

zato mi je zao sto Arhangeli ne rade ove godine skup jer sam se prosle godine odlicno proveo ali doci cu ove godine prvi put u Bijeljinu,Trebinje i Uzice

Cak planiram otici i na jedan skup u Belgiju ove godine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850

HM bas interesantna tema ,evo i mog vidjenja stvari Moto klub kao sto i samo ime kaze spada u "sportsku"organizaciju ljudi,ljubitelja motora,koju je neka druzina koja putuje=vozi zajedno resila da ozvanici na meni jedan vrlo pristojan nacin odnosno sa prslukom koji na svojim ledjima ima simbol same zajednice=kluba,to su ljudi koji se poznaju mnogo vise od onog klasicnog e znas ocemo li popiti koje pivo ,to su ljudi koji se porodicno druze,provode neko vreme zjedno ,pomazu jedni druge,odlaze jedni drugima na slave ,rodjendane godisnjice...kad kazem to pomazu nemislim na finansijsku podrsku ali je i ne iskljucujem dakle to je individualno,dakle klubski drugari zive maltene kao jedna porodica .Moje licno iskustvo sa pomenutim klubom Arhangel je veoma interesantno poznajem 90% clanova a mozda i vise i za svakog od njih mogu da kazem sve pozitivno ali ne zato sto im se slihtam ili nesto trece vetj zato sto ih zaista poznajem (naravno svi mi imamo i svoje mane ali prijatelje prihvatas ili ne i kad smrde i kad mirisu), rad sam da im pomognem kada god je to neophodno i bez da mi se to trazi  vetj sam procenim te ste me na prvom skupu,proslom i predproslom  u njihovoj organizaciji mogli videti kako cepam karte,lepim nalepnice , skupljam smece,tocim pice ili nesto sesnesto.......znaci bez neke molbe prisile ili bilo cega drugog,jednostavno ih dozivljavam kao prijatelje a prijatelju valja pomoci.Kao neki vid postovanja prema mom trudu ja sam vetj par godina njihov gost na klubskoj slavi a ove sam bio i na doceku srpske nove godine.Meni licno to inponuje neznam mozda se varam ali to je moje misljenje i ja stojim iza njega .Bitno za pomenuti ja nisam clan kluba ,vetj samo neko kome su oni takvi kakvisu dragi i to je opet ponavljam moj stav.E sad kaze neko znas za to ti trba brdo love pa me interesuje da li se taj neko zapitao koliko novca treba da bi se napravio jedan kvalitetan susret,slava i jos po neka zurka van sezone,koliko kosta jedan dobar rucak na nekom zajednickom putovanju,koliko kosta tura pica u kafani,???Dakle i pored sponzora prilikom organizacije susreta treba ti brdo para ,a ko to finansira pa klub razume se a odakle pa iz clanarina !!!,"e znas pa na skupu se i dosta zaradi" pa ?da li neko zna neki tacan podatak ili samo nagadja koliko ostane i kako se trosi novac to je samo i iskljucivo stvar kluba .Esad jos da odgovorim na sledece:

Mislim da ste malo precenili celu ovu priču... i u startu grešite. 1. ZAŠTO bi ja ili sstruja ili Mina ili bilo ko, hteo da bude član kluba gde ne poznajem DOBRANO bar 50% članova i dobar sam sa njima??? Jel znate odgovor na to pitanje?

idemo dalje br.2.Zašto bih ja član(ili mi članovi) tog i tog kluba primio/li u klub dexterra ili sstruju ili Minu koje NE POZNAJEMO i ne znamo ko su??? 3.Da li bi ih ti primio? 4.Ako imaš već sve to što si nabrojao- (zajedničko) druženje, skupove, vožnje, zezanje, putovanja... i ne vidiš šta bi ti to, bože moj, dobio od kluba (naopako) pa što se uopšte interesuješ za tako nešto? Šta će ti klub u životu? Zašto misliš da bi klubovi trebalo da povećavaju svoje članstvo(ovoliko ili onoliko).Šta bi dobili time?  Mene jako zanimaju odgovori na ova pitanja, a imam ih još, (naravno ako ih stvarno kapirate) da bi mogli ići dalje sa ovom temom, a da dodjemo do nečega... ;)

 

1.Ako vas klub zanima upoznacete ljude jer ce vas zanimati ko je grupa ljudi koja sacinjava klub koji vas interesuje.

2.Shodno vasem interesovanju upoznace i vas clanovi tog kluba pa ce imati temu za razmisljanje zasto bi vas primili ili ne.

3.Ako su "pravi"zasto da ne?.

4.Ako si neko ko od kluba trazi korist onda nisi shvatio sustinu i poentu kluba ,a klubovi netreba da povecavaju clanstvo vetj da sire prijateljstva znaci novi clanovi su istomisljenici u klubu kojima odgovara nacin funkcionisanja ili ti jednostavno osecaju pripadnost u organizaciji

 

Ljudi klub je volja a ne moranje vozis bajk zato sto volis a ne zato sto moras a klub  je logicna kulminacija toga jer na drumu svakako imas prijatelje,i ti si taj koji odlucuje da li te to interesuje ili ne!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

..... Nisu sve devojke koje se voze pozadi ukrasi, pratilje sponzorusice...Neke zele da imaju svoj motor pod dupetom i idu gde zele, kad zele, a ne da zavise od nekoga i njega da maltretiraju za prevoz......

Ovu pricu sam nacela jer me zanima kakav je vas stav po pitanju devojaka u klubovima?Primiti ili ne, i zasto?

 

Eto, prvi i za sada jedini zenski moto-klub Ladies iz NS ustvari imaju samo jednu clanicu koja ima svoj motor ali su vise nego sjajna ekipa. Dakle, vecinom suvozaci ali ljubitelji voznje, druzenja, smeha itd. Definitivno neko sa kim volim da se druzim i tu imanje ili nemanje motora zaista nema nikakve veze.

 

Inace, moj stav o devojkama na motoru znate svi koji me poznajete, ne samo da podrzavam vec i konkretno pomazem svime sto je u mojoj moci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja