Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Pazi zeznuli smo se sto to nismo uradili pre pocetka petljanja...ja namontirao,a Nemanjin motorin je,bicu blag,ko nejkiD :P:D

tako da ne verujem da ce pakovati sve ponovo pa posle stavljati xenon..bi xsenon koliko mi se cini samo dize snop,a ne toliko povecava intezitet istog...al da bije bije! :D videcu da postavim video bar,neko me smara yt,jel moze direktno na forum?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Bobane nema te da se oglasis, navikao si zenu na moped i (ucinio istu gresku kao i ja)i sad ne mozes ni da uzmes kljuceve a da ona to ne primeti :nanana:

 

Dule javi kad god budes hteo znas gde smo, moze i na pola puta a moze i gde god ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Ma žena se tolko navikla na motor da je ni ne osećam pozadi, postala opasno dobar suvozač. Sad očekujem kritike od pozadi tipa - Što nisi prestigo ovog !?

A evo ušao sam i u pregovore sa Ivanom (Ivan_NI) za žensku jaknu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

Da opremimo suprugu a onda i ja za moju devojku ponovo nadjem nešto na popustu i vidimo se negde na putu. :takoje::moto3:

Prvo se plaše da sednu na motor a onda same planiraju putovanja motorom i nemožeš nigde bez njih :zvizduk:

"roar" neznam za tebe situaciju ali ja ako joj ne kupim manju jaknu i pantalone ode mi glava :staa2:

Motor joj više i ne spominjem da ću možda prodati-menjati, može ali odmah da kupim drugi, nikako bez motora. Kažem kupićemo auto da ne kisnemo, da se i zimi vozimo a ona ne, ni da cuje bez motora :lud: ko mi je kriv ::)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Ivane nasao si pravu :takoje: A za to da se prvo plase pa posle ne mozes puskom da ih skines sa motora si potpuno u pravu.

Ja sam resio da svog ofarbam sad kad vec nemam vremena da ga vozam. Posle cu ga staviti u oglas (ako se ne varam treci put) i uzimam nesto malo jace. Ovaj put se prodaje dok se ne proda... Odluka je bila teska ali je doneta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

Hoces da farbas u fabrickim bojama ili ces menjati nesto?

Meni je bas zanimljiva ova maskirna kombinacija samo sto bih ja kompletno ofarbao a ne kao ovaj izostavio neke plastike :neznam::zbunjen:

post-7014-0-44787600-1347488147_thumb.jpg post-7014-0-06365900-1347488150_thumb.jpg post-7014-0-63761400-1347488152_thumb.jpg post-7014-0-32147000-1347488155_thumb.jpg post-7014-0-42159900-1347488158_thumb.jpg post-7014-0-82694800-1347488159_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

To jos nisam resio, ali islim da cu i ja neku foliju da odradim pa ako se nekom svidja samo skine i radi sta hoce. Vidjao sam i mnogo lepse folije od ove, postavicu slike kad budem izabrao. Steta sto ovaj nije sve plastike prelepio, bilo bi mnogo lepse

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1146 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

I ja sam razmisljao da maskiram motor, kada je u opticaju bila Super Tenera hteo sam da uradim desert digi-cammo. Crno-sivo-bela kombinacija je najzahvalnija posto je to skup neutralnih boja. Btw, treba se raspitati i kako bi to funkcionisalo sa registrovanjem motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: suzuki dr 650

cao freewindasi...samo da se posavetujem sa vama...znaci vi odgovorno tvrdite da je motor kvalitetan?

naravo ako je u dobrom stanju i zadovoljava standarde :)

svrtio sam juce i kod super tenerasa ali vidim da mnogo brate kukaju,te ujle,te amortizer te ovo te ono,pa potrosnja.

zanima me kakav je ovo motoric i kakav je za odrzavanje,sta se najcesce kvari...malo mi fali da ga pazarim,ajd pogurajte malo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1146 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Za svki motor vazi jedno jednostavno pravilo: dobar je onoliko koliko je odrzavan. Godiste nije toliko presudno koliko samo odrzavanje. Problem je sto nikada nisi siguran sta uzimas posto retko kad moze iz probne voznje da provali u kakvom je stanu agregat i ostatak motora tako da se onda upravljas prema licnim afinitetima i opstem misljenju o motorima. XF vazi za jako dobar motor, to svakako, i ja sam jurio da ga uzmem. Na kraju sam stiajem okolnosti uzeo Kle-a.

Ako uzmes Freewind savetujem ti da ga servisiras u EuroSumaru posto koliko sam video po iskustvima drugih nije nista skuplji ali si siguran da su delovi originalni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Brzzziii ako si iz BG-a ili blize okoline najbolje je da se javis na pm da se dogovorimo pa da uzivo sve cujes, vidis, probas i ostalo. Slazem se sa vocnim za ovo oko odrzavanja. Za sumar ne znam, moje misljenje je da motor treba odrzavati kod jednog majstora kome verujes bez obzira da li je najjevtiniji ili najskuplji. Evo nekih cena koje se ticu servisa: redovan(ulje i filer ulja) sa motulom oko 2000 RSD, stelovanje ventila isto tako, ciscenje karba oko 3000 RSD, svecice oko 2000 RSD, ploiice oko 2500 RSD po tocku (Nissin), filter za vazduh se samo opere i namoci u ulje ne znam cenu moj je kao nov... Mislim da se ne izdvaja kao skup za odrzavanje pogotovo ako vecinu tih stvari znas da odradis sam ili si dobar sa nekim ko zna :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

moja iskustva su relativno skromna jer sam za 2 sezone uspeo da upucam mozda 10 000km i nisam relevantan da bilo sta kazem (iako je mene savrseno slusao sve vreme), ali ono sto ostali kazu je da je to proveren suzukijev uljno hladjeni agregat koji je preziveo nekoliko evolucija i doveden do zaista zavidnog kvaliteta

 

licno mislim da u trojcu bmw f650, Pegaso, Wind, je Suzuki ubedljivo sa najmanje primedbi

 

istina, kao i svaka gvozdjurija, posle nekog vremena ce da se pokvari i lanac i lancanici i kocnice i frajlauf i jednog dana ce i agregat crci i viljuska ce da procuri, ali u sustini za razliku od konkurencije nikakvih hronicnih i standardnih kvarova nema

i sto je jos vazno jeste da uz pravilno odrzavanje i voznju sigurno gazi 100 000. Evo moj na 57000 koliko kaze sat, mozda je i vise, ne pokazuje bukvalno nikakve znake umora. Pali normalno, radi normalno, ide normalno, u okviru 2 zamene potrosi mozda 100g ulja, ne dimi plavo, izduv mirise samo na benzin.... :)

U razgovoru sa jednim momkom iz Bajine Baste koji odrzava motore i malo se specijalizovao za suzukija kaze da kao i DR ovaj motor samo ne voli gazenje kad je hladan jer onda zbog losijeg podmazivanja strada agregat, ali ako se zagreva kako treba to gazi lom kilometara

 

Ma, nema sta da brines oko odrzavanja, stvarno je prezahvalan motor i kvalitetom i cenama (ako je taj primerak valjan), samo je pitanje da li ti motor kao motor odgovara i ja bih pitanja nama vlasnicima uputio na tu stranu

 

ne bih ni da te nagovaram ni odgovaram, kao i svaki motor ima svoje mane, ali je u sustini vrlo zahvalan, voziv i svestran motor, ali za detaljnija misljenja moras pitati sta te zanima, mada verujem da si vec dosta toga procitao :)

 

srecno i dobrodosao u klub :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

e da, neko ovde na forumu je imao opak kvar koji je jedva ustanovio

odlemila mu se zica prekidaca za gasenje, te nije mogao da upali motor danima :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

cao freewindasi...samo da se posavetujem sa vama...znaci vi odgovorno tvrdite da je motor kvalitetan?

naravo ako je u dobrom stanju i zadovoljava standarde :)

svrtio sam juce i kod super tenerasa ali vidim da mnogo brate kukaju,te ujle,te amortizer te ovo te ono,pa potrosnja.

zanima me kakav je ovo motoric i kakav je za odrzavanje,sta se najcesce kvari...malo mi fali da ga pazarim,ajd pogurajte malo :)

 

Tvrdim da je moj motor kvalitetan, da je u dobrom stanju i zadovoljava sve standarde.

Kad dolazis po njega? :zvizduk::neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1146 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Btw Kolibri imaj na umu da ovi sto voze ST ipak idu da divljaju malo po off-u, tada kompletna mehanika trpi mnogo vise nego kada se opusteno vozikas po putevima ;) da li si gledao nekada Dakar reli? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Haha bilo je i gorih kad je bagovala tabla i culo se brujanje gume (osigurac i pritisak 1.2)

 

Hahahahha saljivdzije :D :D no...ovo su realni problemi naseg motorina ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja