Jump to content

Moto Zajednica

Leo N.Sad

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Novi Sad

leo je legenda  novog sada ceo svoj zivot je  posvetio motorciklima , jedan je od najboljih majstora u drzavi malo je cudan za one koi ga ne poznaju ali ja sam odrasto uz njega . trenirali smo zaedno hokej

i bas ga dobro poznajem . prestanimo jednom da pricamo nesto sto smo culi a nismo provrili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Novi Sad

naravno marko je iz istog jata svi smo zajedno rasli .dosta toga smo zajedno preziveli  leo je kao isvi mi dosta doprineo markovj tituli sampijona tada u to vreme leo je odzavao markov motor... nije lepo  mesati se u tudje zivote pogotovo ako neko zivi od tog posla  hrani porodicu . bice jako lepo kad ovde dodje vreme da za servis platis kao u zemljama eu. jer tamo nema budza nego sve po ps. a svi bi da se voze a da ne uloze i da sto jeftinije prodju, to bi bio problem i za majstore  iz zemlje izlazeceg sunca .pocnimo jednom da razmisljamo pozitivno i veruj bice nam svima bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Nisam iz mehanicarske fele, ali ni farbarska nije daleko. Pogresio sam sto za sve ove godine nisam slikao musterije nego samo ofarbane motore. Kakvi bi to maturanti bili. Kojih je tu likova bilo, kakvih ideja i zahteva i kakvih`zvecarki u dzepu. Ne kupuje se nista, oklope krpi, vari, umesto stakla na faru savijen pleksi. Felna se vari i kada pukne na dva dela. Cak i ram kada pukne u vratu.  Pleksi kada pukne sastavlja se i farba u mat crno. Na R1 kada pukne far, ta strana se zatvori pa gleda na jedno oko.Dok sam radio mehaniku donosili su polovne "dobre" karike, a dihtunzi obavezno od bloka br 5 ili omota od starih LP ploca. Dobar deo ljudi koje poznajem nikada nisu stavili novu gumu na motor nego samo drugu. Verovatno su mislili da se nove gume ni ne prave.  Da ne pricam o prekrajanju Ladinih plocica za kocnice....I sad odgledali par emisija na satelitskoj i u Evropi smo. Kada airbrush koji u toj Evropi kosta 1500-2000 hocu da naplatim 500 vriste kao da hocu da ih jebem. Kazu u Srbiji smo ne mogu te cene. Kako smo sada u Srbiji kada smo malopre bili u Evropi. Da li to znaci da Nova R1 kod Rodica kosta 1000 zato sto smo u Srbiji. Tek u poslednje dve godine se pojavila nova sorta motorista. Zovem ih civili. Kupili su legalne motore za svoje pare i znaju da to kosta, a pogotovo kosta kada se ubije. To daje nadu. Cim se pojave normalne musterije pojavice se i novi majstori. Mi smo istorija, i takvi kakvi smo jedni drugima pripadamo. Zato ne pljujte Lea, nego lepo motor na prikolicu pa u Jevropu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Sacu malo da ofujem.(izvinjavam se)

@cirkus

 

Gospodine cirkus citam vase postove koje ste napisali i ovde i povodm moto festa na tvrdjavi.

  Kao prvo upoznao sam vas kao velikog lafa- pre godinu ipo dana na terasi nstime smo sedeli, ja sam dosao crvenim peugeotm 106 sa pancevackim tablama, raspitivao sam se za KLE i viste me uputili na Culeta cak ste ga i pozvali, i okrenuli turu (iako sam insistirao da platim nista mi dali ) znaci ispali ste ljudina - ovim ne zelim niti imam nameru da vam se uvlacim. Ali posto sam je jedan realan tip ja po stvarima koje nevaljaju pljujem pun gas, a isto tako kad nesto valja pohvalim i NISAM SLEP KOD OCIJU.

  Nisam clan ni jednog motokluba niti imam simpatije neverujem da cu ikada biti clan nekog kluba jer mi se vise svidja filozofija solo ridera, koji je dobar covek i svuda dobrodosa. Ja nisam pljuvoao po vama i vasoj organizaciji napamet, niti me dodiruje to sto je neko rasturio neki klub ( bole me bas q..), pazljivo procitajte postove koje sam tamo napisao a ne da nas pravite budalama da kao mi vas mrzimo jer vas je neko optuzio da ste razjebali klub niko nije ni spomenu to niti se to moglo zakljuciti iz necijeg posta. Ja sam uvek spreman da vam kazem ono sto mislim i u lice jer nisam uvlakac, ali nemojte to odma shvatiti kao  svadju, ja sam mlad i od vas mogu mnogo da naucim ali nezaboravite da i vi mozete da naucite nesto od nas mladjih (od mene i nemate bas sta ) a ne da nas pljujete po postvoima kako smo SLEPI KOD OCIJU. Nase misljenje treba da vam bude feedback. Mene mozete videtedi cesto kako se solo vozim po gradu na plavom freewindu sa kacigom, sarenom Nolan-kom 100, ako me sretnete slobodno me zaustavite, mozemo otici negde na kafu i razmeniti misljenja i nasaliti se (jer mi zivimo i gradu kulutre i ne volimo svadju). Ali vas nesto molim NE DELITE VI PRAVDU! Ako je neko pitao za misljenje o majstoru vi slobodno iznesite svoje a ne da piste meni kako se ja mesam u Leov zivot i porodicu, nisam coveka nicim prozvao niti nista rekao protiv njega!!! ( a i da jesam tu su urednici foruma nemojte vi da radite njihov posao)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Novi Sad

VRATI SE I VIDI STA SI NAPISAO A JA SAM SAMO ODGOVORIO, NA VAS KOMENTAR. STO SE TICE PIC A KAD CASTIS. NE EDUKUJEM JA NIKOG IMAM JA SVJE DVOJE DECE KOJE UCIM DA BUDU DZENTLMENI, I DA POSTUJU TUDJI I SVOJ RAD. ZASTO MISLITE DA VAS NEKO PRAVI BUDALOM, NEVIDIM RAZLOG NI JEDNOG TRENUTKA TAKO NESTO NISA NI POMISLIO.MEDIJI SU MOC AKO IH POGRESNO KORISTIS MOZES NEKOM NANETI ZLO , NESRECU . STO SE TICE VAS KAO OSOBU KOJA SE SLOBODNO VOZ ,SUPER NEKA TAKO I OSTANE , JER SVE KRENE KADA SE NEKO OBELEZI NAJ BOLJE JE BITI SLOBODAN I BEZ BILO KAKVE OBAVEZE. I NARAVNO ZA SVAKU SVJU REC SA SPREMAN DA DAM OBRAZLOZENJE. HVALA  I PUNO SRECE  NA DVA TOCKA...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

VRATI SE I VIDI STA SI NAPISAO A JA SAM SAMO ODGOVORIO, NA VAS KOMENTAR. STO SE TICE PIC A KAD CASTIS. NE EDUKUJEM JA NIKOG IMAM JA SVJE DVOJE DECE KOJE UCIM DA BUDU DZENTLMENI, I DA POSTUJU TUDJI I SVOJ RAD. ZASTO MISLITE DA VAS NEKO PRAVI BUDALOM, NEVIDIM RAZLOG NI JEDNOG TRENUTKA TAKO NESTO NISA NI POMISLIO.MEDIJI SU MOC AKO IH POGRESNO KORISTIS MOZES NEKOM NANETI ZLO , NESRECU . STO SE TICE VAS KAO OSOBU KOJA SE SLOBODNO VOZ ,SUPER NEKA TAKO I OSTANE , JER SVE KRENE KADA SE NEKO OBELEZI NAJ BOLJE JE BITI SLOBODAN I BEZ BILO KAKVE OBAVEZE. I NARAVNO ZA SVAKU SVJU REC SA SPREMAN DA DAM OBRAZLOZENJE. HVALA  I PUNO SRECE  NA DVA TOCKA...

Evo sta napisah

Ako nemas drugog majstora javi mi se da ti dam bro od Marka Cenijca

Misleci ako se ne odluci za doticnog

a evo i vaseg odgovora meni na to

naravno marko je iz istog jata svi smo zajedno rasli .dosta toga smo zajedno preziveli  leo je kao isvi mi dosta doprineo markovj tituli sampijona tada u to vreme leo je odzavao markov motor... nije lepo  mesati se u tudje zivote pogotovo ako neko zivi od tog posla  hrani porodicu . bice jako lepo kad ovde dodje vreme da za servis platis kao u zemljama eu. jer tamo nema budza nego sve po ps. a svi bi da se voze a da ne uloze i da sto jeftinije prodju, to bi bio problem i za majstore  iz zemlje izlazeceg sunca .pocnimo jednom da razmisljamo pozitivno i veruj bice nam svima bolje.

Za pravljenje budalama sam mislio na Vas komentar u temi NS Riders 24-25-26-27 maj i na desavanje koje ste organizovali povodom 'zatvaranja' moto sezone (koja je nazalost izgublenja zbog nekog tehnickog detalja) Gde na moje pitanje sta dobijam za 300din po osobi , odgovorili ste  " KARTU",a da nespominjem da vam je i to prvi post , znaci registrovali ste se samo radi reklame jer ste niste ni predstavili (sto je inace RED na ovom forumu) znaci da nas ne postujete, mogli ste bar napisati 'pozdravlja vas cirkus' al da se ne nastavljamo vise ovde eto me jedan dan kad sredim motor kod Marka da obrenm turu i da se ispricamo da nebude da sam neko ko se krije iza nekog nadimka (koji mi isto tako stoji na motoru ispod rezervoara) i pisem ono sto nesmem da kazem u lice,. Pozdrav

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

naravno marko je iz istog jata svi smo zajedno rasli .dosta toga smo zajedno preziveli  leo je kao isvi mi dosta doprineo markovj tituli sampijona tada u to vreme leo je odzavao markov motor...

 

Podržavam. Lea sam upoznao kada su Roda i Marko osvajali titule.Ttada je bio vodeći majstor i serviser na ovim prostorima.

Sada ga znam kao prijatnog i veselog saborca na moto - skupovima ( servis radim na drugom mjestu gdje mi je bliže).

Meni je Leo OK ( mada govorim o prošlim vremenima,ne vjerujem da je zaboravio "znanje" ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Beli

Nisam iz mehanicarske fele, ali ni farbarska nije daleko. Pogresio sam sto za sve ove godine nisam slikao musterije nego samo ofarbane motore. Kakvi bi to maturanti bili. Kojih je tu likova bilo, kakvih ideja i zahteva i kakvih`zvecarki u dzepu. Ne kupuje se nista, oklope krpi, vari, umesto stakla na faru savijen pleksi. Felna se vari i kada pukne na dva dela. Cak i ram kada pukne u vratu.  Pleksi kada pukne sastavlja se i farba u mat crno. Na R1 kada pukne far, ta strana se zatvori pa gleda na jedno oko.Dok sam radio mehaniku donosili su polovne "dobre" karike, a dihtunzi obavezno od bloka br 5 ili omota od starih LP ploca. Dobar deo ljudi koje poznajem nikada nisu stavili novu gumu na motor nego samo drugu. Verovatno su mislili da se nove gume ni ne prave.  Da ne pricam o prekrajanju Ladinih plocica za kocnice....I sad odgledali par emisija na satelitskoj i u Evropi smo. Kada airbrush koji u toj Evropi kosta 1500-2000 hocu da naplatim 500 vriste kao da hocu da ih jebem. Kazu u Srbiji smo ne mogu te cene. Kako smo sada u Srbiji kada smo malopre bili u Evropi. Da li to znaci da Nova R1 kod Rodica kosta 1000 zato sto smo u Srbiji. Tek u poslednje dve godine se pojavila nova sorta motorista. Zovem ih civili. Kupili su legalne motore za svoje pare i znaju da to kosta, a pogotovo kosta kada se ubije. To daje nadu. Cim se pojave normalne musterije pojavice se i novi majstori. Mi smo istorija, i takvi kakvi smo jedni drugima pripadamo. Zato ne pljujte Lea, nego lepo motor na prikolicu pa u Jevropu.

 

Seti se samo moje Yamahe i majstor Lea,i kako smo je palili posle njega!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Seti se samo moje Yamahe i majstor Lea,i kako smo je palili posle njega!

 

Ajde molitm te napisi precizno sta si tacno mislio da nebude zabune i da li je tvoje misljenje,iskustvo pozitivno ili negativno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Beli

Seti se samo moje Yamahe i majstor Lea,i kako smo je palili posle njega!

 

Ajde molitm te napisi precizno sta si tacno mislio da nebude zabune i da li je tvoje misljenje,iskustvo pozitivno ili negativno

 

Treci post je moj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 203 postova
  • Lokacija: Patkovgrad
  • Motocikl: Yamaha Virago

Nisam iz mehanicarske fele, ali ni farbarska nije daleko. Pogresio sam sto za sve ove godine nisam slikao musterije nego samo ofarbane motore. Kakvi bi to maturanti bili. Kojih je tu likova bilo, kakvih ideja i zahteva i kakvih`zvecarki u dzepu. Ne kupuje se nista, oklope krpi, vari, umesto stakla na faru savijen pleksi. Felna se vari i kada pukne na dva dela. Cak i ram kada pukne u vratu.  Pleksi kada pukne sastavlja se i farba u mat crno. Na R1 kada pukne far, ta strana se zatvori pa gleda na jedno oko.Dok sam radio mehaniku donosili su polovne "dobre" karike, a dihtunzi obavezno od bloka br 5 ili omota od starih LP ploca. Dobar deo ljudi koje poznajem nikada nisu stavili novu gumu na motor nego samo drugu. Verovatno su mislili da se nove gume ni ne prave.  Da ne pricam o prekrajanju Ladinih plocica za kocnice....I sad odgledali par emisija na satelitskoj i u Evropi smo. Kada airbrush koji u toj Evropi kosta 1500-2000 hocu da naplatim 500 vriste kao da hocu da ih jebem. Kazu u Srbiji smo ne mogu te cene. Kako smo sada u Srbiji kada smo malopre bili u Evropi. Da li to znaci da Nova R1 kod Rodica kosta 1000 zato sto smo u Srbiji. Tek u poslednje dve godine se pojavila nova sorta motorista. Zovem ih civili. Kupili su legalne motore za svoje pare i znaju da to kosta, a pogotovo kosta kada se ubije. To daje nadu. Cim se pojave normalne musterije pojavice se i novi majstori. Mi smo istorija, i takvi kakvi smo jedni drugima pripadamo. Zato ne pljujte Lea, nego lepo motor na prikolicu pa u Jevropu.

 

Slazem se.

 

Sve ovo je napisano iz iskustva to se vidi.

Ima svakojakih ljudi, recimo kad sam hteo da nabavim gume za motor svi su se smejali zato sto uzimam nove. ???

Porucio sam par novih guma, bez obzira sto sam bio tanak sa lovom.

 

Ortak koji se stalno druzi samnom u zivotu nikad nista novo nije stavio na motor.

Covek cak i ulje uzima od mene, kad ga ja ispustim i to sipa u svoje motore.

 

Smeje se mojim navikama da servise redovno radim.

On motore stalno preprodaje i ne pada mu na pamet da u nih nesto ulozi.

 

Namenjao se majstora ko zna koliko i sa svima se posvadjao.

Niko mu nije po volji, svi su mu skupi.

 

Jebiga covek bi sve za dz, a kad prodaje prica da je sve ekstra servisirano.

Sinoc smo se bas zestoko zakacili jer je poceo da pljuje po coveku koji mu je popavio motor.

 

Nasao je neke krs plocice i na njih je nalepio azbest.

Za to mu je majstor naplatio dvesta dinara.... ???

 

E sad zamislite situaciju kad je poceo da koci a kocnice su pocele da cvile i zavijaju.

Covek koji  je dosao da pazari motor kad je video plocice okrenuo se i otisao.

 

Poludeo je zbog toga i poceo da psuje majstora.

Sad mu je on kriv zbog toga sto nije prodao motor.

Kad sam mu rekao da nije u pravu popizdeo je i poceo da galami...sve su ovde prevaranti.... ???

 

Pa da u prvom redu to mislis na sebe...rekao sam i posvadjali smo se do bola.

Ne branim tog majstora, ali covek je sam trazio nesto najjeftinije...sto je i dobio.

Kod Markosa su plocice kostale tri hiljade i trista dinara....on umalo nije pao u nesvest kad je cuo cifru.

A na svakom motoru je dobar od trista do petsto evra.....i pri tome nece ni dinara da da za delove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova

leo NS nadmenost bezobrazluk ali sa druge strane veliko znanje pogotovo za starije modele iz devedesetih godina  i naravno ima mnogo prijatelja koji ga iz godine u godinu teraju da nesto budzi sklapa a sve bez ili sa jako malo novca ,znaci donesite nove delove koje vam kaze pelinkovac na poklon i za realnu cenu ce da vam sredi motor jer on zna ali da li hoce e to se kod lea nikada ne zna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 203 postova
  • Lokacija: Patkovgrad
  • Motocikl: Yamaha Virago

Nadmenost ???...pa znas sta ako je covek majstor verovatno deluje i nadmeno i bezobrazno jer je od godina rada sa kojekakvim

musterijama pogubio zivce.

Ako zavrsi posao skidam kapu, a to sto je bezobrazan i nadmen me ne zanima, ja sam dosao da mi popravi motor a ne da se druzimo.

 

Znaci uradi mi i popravi, a kako ces da se ophodis ne zanima me.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova

pa to i pricam zna puno zato mozda deluje nadmeno ali nemoj misliti da nije za druzenje ,pa on bas i voli da se druzi zato posao zna nekada malo da kasni jbg skroz ga razumem covek taj posao radi prvenstveno zato sto ga voli i citav zivot je u tome ali isto tako mnogo mnogo voli da vozi pa je nekada tesko ostati u garazi raditi biti nasmejan prijatan a ekipa se voza po vencu i zajebava a ako dodamo tome i moto susrete ,on je covek a ne robot a mi zelimo robote za majstore ,bez ogromne ljubavi prema motorima nema dobrog servisera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 203 postova
  • Lokacija: Patkovgrad
  • Motocikl: Yamaha Virago

Ok o tome sam i govorio, znaci zna posao ako ga odradi kvalitetno sve je ok.

Oprastam mu i nadmenost i nervozu i kasnjenje....umereno. ;D

Ne mora da me voli i da mi titra.

Posteno placam a on neka posteno odradi.

Cist racun duga ljubav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Moze li broj telefona ?

 

I moze li da se pozabavi sa Cagivom Canyon ( mislim na kompletan godisnji servis ) i kakav je sa delovima ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 203 postova
  • Lokacija: Patkovgrad
  • Motocikl: Yamaha Virago

Moras licno da skoknes kod njega.

 

Preko telefona ima da te iznapusava i da te odjebe.

 

Donekle je i u pravu, hoce prvo sve da pregleda i da se dogovorite o svemu.

Ima neke uvrnute principe, ali kad odradi onda je stvarno uradjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova

Moze li broj telefona ?

 

I moze li da se pozabavi sa Cagivom Canyon ( mislim na kompletan godisnji servis ) i kakav je sa delovima ?

                                                                                                                                                                                                                                Naravno da moze ali za cagivu canyon znas i sam kakva je situacija za delove ali pretpostavljam da te jebe nesto u vezi elektronike ,mislim, to im je mana :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja