Jump to content

Moto Zajednica

MACNA jakne i hlace - iskustva ?

Recommended Posts

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Pozdrav,

 

naisao sam na inostranim forumima da jako hvale MACNA odjecu, nizozemskog porijekla. Kazu da je kvalitetnija od BMW opreme a po dosta nizim cijenama. MACNA

 

Interesuje me da li je iko ovdje imao licna iskustva sa opremom i da li bi je preporucio ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Dzaba, burazeru!

 

Moze da bude 100 puta bolja, al' kad ne pise BMW, ne kosta nista(sto kazu kod mene u kraju)! :lol: :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Imam ja jaknu ! Mislim da je model Forest...

U svakom sluchaju ja sam prezadovoljna jaknom...Ima neshto uzasno mnogo slojeva, svi se vade naravno...Ne mogu da kazem da je potpuno vodonepropusna, ali uzasno dobro trpi kishu...jako dugo sam vozila po kishi (pljuskovima) pre nego shto je konachno pustila vodu...a i tada je opet samo na pregibima voda proshla (laktovi npr)... Preko leta kada se povade svi zimski uloshci itd, uopshte ti nije vruce u njoj i plus ima te ventilacione otvore na rukavima koji dodatno rashladjuju, i ono shto mi se najvishe svidja je shto mozesh potpuno da skinesh jedno parche jakne tako da dobijesh ventilacioni otvor koji ide po sredini tela spreda od struka pa sve do glave i pozadi do pola ledja! Sjajna ventilacija...Protektori su super i oni su u jaknu ustvari ubacheni u vidu gladijatora, tako da je i to chak sloj jakne koji mozesh da izvadish (ako iz nekog razloga zelish da vozish bez protektora).

Materijal je super, prala se jakna u mashini i nishta joj ne fali (niti je izgubila neko od svojih svojstava).

 

Ja svakako preporuchujem ovu jaknu tj ovu marku svima. Prezadovoljna sam !!!

 

Evo nashla sam ove dve slike gde se relativno dobro vidi jakna...nemam tj ne mogu da nadjem ni jednu gde su otvoreni ti ventilacioni otvori...

 

rmxdw_img7500r.jpg

 

KfswW_img8817g.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Imam ja jaknu ! Mislim da je model Forest...

 

 

Svaka cast za detaljan izvjestaj :). Ta opcija sa vadjenjem protektora vjerovatno ima smisla ako se covjek odluci na nosenje punog gladijatora ispod jakne, tipa forcefield ili neki slican, sa zastitom grudnog kosa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

jaknu ima moja supruga. konkretno, njen model je mogao da bude malo bolje provetren. generalno je zadovoljna, ali cemo joj za letnji period uzeti jos neku.

a to da je bolja od bmw opreme...

...mozda je bolja i od rukke

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

a to da je bolja od bmw opreme...

...mozda je bolja i od rukke

 

Da li iko ima hlace, pa da kompletiramo pregled licnih iskustava :D ?

 

Ja je stavljam u svoju listu opreme za nabaviti, komplet hlace i jakna, 2010 model, izadje 220 funti sto je nekih 250 eura. Nije velika cifra, ako je to taj kvalitet :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZS1000 Fazer

Posedujem isti model kao Mina (s tim da mi se čini da se drugačije zove jer je drugačija kombinacija boja) i neki stariji model Macninih pantalona.

 

JAKNA

Ukupna ocena 8/10

 

Za:

- Dizajn

- Materijali

- Univerzalnost

- Prianjanje uz telo i podešavanje

- Provetravanje

- Visok kvalitet izrade

- Svi protektori uključeni (i protektor za celu kičmu)

 

Protiv:

- Jako komplikovan način izmene uložaka

- Zaštita od vetra nije 100% savršena

- donekle nezgodan oblik džepova

 

 

U pitanju je model koji je pravljen kao all season i ako je to motiv kupovine, lično nisam video bolje rešenje. Ranije sam morao da na put nosim dve jakne ako očekujem veće promene temepratura, sa ovom to nije potrebno. Poseduje dva unutrašnja sloja koja se vade, jedan za kišu (jako tanak sloj) i jedan termo. Pored toga ima mogućnost skidanja vertikalne trake od cordure (ili sl.) na grudima ispod koje je mreža (mash) koja omogućava značajno provetravanje u letnjim mesecima. Takođe ima i dva rajsfešlusa za provetravanje na podlakticama.

Sa druge strane, upravo zbog velikog broja otvora za provetravanje (za letnju upotrebu) i kada se svi slojevi napakuju i sve zakopča oseća se lagano propuštanje vazduha. Nije to ništa strašno i ne pravi problem ali nakon prethodne IXS jakne koja nije propuštala bukvalno ništa, primećuje se lagana razlika. Inače vozio sam je i sa temperaturama oko 0 i nije mi bilo hladno.

Leti, kao što Mina reče, skine se ta vertikalna traka, otvore prorezi i bez problema se može voziti i na 40 stepeni (naravno na semaforu se situacija menja).

 

Jedina ozbiljna mana je jako komplikovan način izmene uložaka. Ulošci su napravljeni kao dve unutrašnje jaknice (protiv vode i termo), s tim da se ubacuju između dva neodvojiva sloja osnovne jakne, od kojih jedan čini spoljašnjost a drugi je materijal koji ide do vozača (kako ga oni zovu sendvič sistem). Nisam video nikakvu prednost u odnosu na konvencionalne sisteme, ali kada je potrebno dodati neki uložak dolazi do komplikacija, naročito ako se to radi negde na putu.

potrebno je skinuti celu jaknu, pa odvojiti unutrašnji i spoljašnji sloj (koji su uvek zašiveni jedan za drugi u nivou struka), pa ubaciti uloške, prikopčati ih brojnim drikerima za (čini mi se) unutrašnji sloj i onda sve to zajedno "obući" spoljašnjim slojem te zakopčati rajsfešlusom. Reći ću samo da me kod zahlađenja svi uvek čekaju po pumpama.

 

Da nije te mane ocena bi bila vrlo blizu 10-ke.

 

Zaključak: čak i sa pomenutim nedostatkom, jakna toliko dobro izgleda (voditi samo računa da se uzme pravi broj, mora ići skroz uz telo ili može landarati pri brzinama) i toliko je funkcionalna (raspon korišćenja od minusa do preko 40 stepeni celzijusa je izuzetan) da je neću menjati dok se ne raspadne.

 

PANTALONE

Ocena 6/10

 

Za:

- kompatibilnost sa jaknom

- svi protektori

- postojan spoljni materijal

- toplotna zaštita

 

Protiv:

- Slabije "dišu"

- Nisu za najtoplije vreme

- nemaju otvore za provetravanje

 

Pantalone sam jeftino platio (oko 70€) pa se ne bunnim mnogo, ali model koji imam defnitivno nije tako univerzalan kao jakna. U svakom slučaju postojanost materijala i kvalitet izrade je odličan. Šteta je samo što nije korišćena neka od membrana radi boljeg ispuštanja vlage prilikom znojenja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZS1000 Fazer

a to da je bolja od bmw opreme...

...mozda je bolja i od rukke

 

Da li iko ima hlace, pa da kompletiramo pregled licnih iskustava :D ?

 

Ja je stavljam u svoju listu opreme za nabaviti, komplet hlace i jakna, 2010 model, izadje 220 funti sto je nekih 250 eura. Nije velika cifra, ako je to taj kvalitet :).

 

Za te pare - topla preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja