Jump to content

Moto Zajednica

Zasto (ne)kupiti Apriliu Pegaso 650

Recommended Posts

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Sa takvim namotajem ja sam vozio neko vreme ali nisam prepoznao simptome. Što će reći, nije to stvar koja se dešava u trenutku pa nema dalje. I nije jedini motor kome se takve stvari dešavaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Znam Misko da si vozio vozio sam i ja na Hondi i 3X mi je riknuo i nisam mu verovao ni malo, ako cu biti u takvom starhu necu nigde krenuti na put.........radio covek zalivao, lakirao i opet rikne??????????????? kada bi mi namotaj riknuo ja bi iskljucivo stavio novi ili polovan ali ispravan, nije to za zezanje.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6860 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Idi i kupi Golfa 2, ali samo 1.6 taj ti je najbolji :zvizduk:

 

Aprilia je specificna, ima karakter i pruza jedinstven osecaj posebnosti i razlicitosti.

 

Mane koji su ti ostali napomenuli je nista drugo do jedan najobicniji stereotip koji je proizvod neznanja i uskoumnosti.

 

Doduse, istina je da Pegaso ima problem sa strujom koji je resiv za par sati po ceni dva piva i jedne gurmanske pljeskavice. Ostalo navedeno se kvari i kod ostalih. Famozni frajlauf umire zbog dugog verglanja i loseg akumulatora. Cak i da se desi, ne kosta Boga oca. Vec se naruci od KTMa ili Husqwarne za cifricu koju ti je Bokilic naveo, ako ne i manju. Regler takodje. Meni je jako zao sto ljudi nisu ukucali tri reci na ''Googlu'' i ustedeli nesto evrica.

 

Sam Pegaso je inace jako dobar motor za relativno malo para, prelepo gazi put, kao da nije enduro :) Voziti Apriliju je neponovljivo i zanimljivo svaki put.

 

Nemoj da te plase sa Rotaxom, mnogi ga koriste (KTM, Husquarna, Buell, Polaris, BMW, CanAm, ATK, Bombardier...) Kao sto vodis, nista od toga nije sranje niti jeftino.

 

Uostalom, BMW F650 je pravljen upravo u Aprilijinim pogonima a XF650 FreeWind je ocigledna kopija Pegasa. No dobro, XF650 je dobar motor kao i Pegaso kog mozes slobodno da kupis ako ti se svidja.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Vozio Pegaza tri godine, oko 15000 km. Pravio probleme od prvog dana, dok sam ga vozio sa carine kuci. Misteriozan problem sa karburatorom(stane u voznji, kao da nema corbe) pa posle proradi. Crkavao frajlauf, mesao vodu i ulje. Zanimljivo da niko ne pominje zadnji amortizar koji je meni procureo kao i vecini ljudi koje sam upoznao a voze Apriliu. U Markosu je kostao 540 evra, polovnog u Srbiji nije bilo, ja ga nasao U Dablinu za 100 funti, doneo ga drugar za dz. DA ne bude da samo kudim u trenutcima kada je dobro radio motor je korektno trosio, dobro isao, i vrlo lepo se vozi, super dizajn. Mislim da pri kupovini Pegaza moras imati srece da naidjes na kvalitetan komad koji moj nije bio. Spolja gladac iznuta jadac. Srecno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Imao Pegasa i ja od primedbi imam samo to što je slaba za vožnju u dvoje natovarena.Nije za auto put al zat po nekim lokalnim nema problema.Što se crkavanja delova tiče ako se redovno održava nema nekih problema.Ako crkne frjlauf zameni se o i na nekom drugom motoru crkava i na njima ako crkne dihtung zameni se i to nije sveto slovo.Što se struje tiče jeste nakaradno napravljena al se lako i jevtino preradi instalacija i onda nema problema.Inače ide bolje od Suzukija leše izgleda i može da se kupi jevtinije.

A što se kupovine tiče pošto se lomiš oko ta dva kupi onog koji je u boljem stanju i gotovo.

Moja preporuka pegaso i to karburatorski zadnje serije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Eto i meni su savetovali da uzmem taj Pegaso , rekose : dobar , savremen ,pouzdan , jeftin itd. Ali , jbg. presudilo nesto drugo , sto svako ima drugacije ! SRCE !

Ja uzeo MZ 660 Mastif ! A ti mozda najbolje oslusni svoje srce , pa odluci (ako se zeznes , sam si kriv) SRECNO ! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Rotax-ova masina je i u BMW F650, pa ne vidim da se zale.

Imao sam slicnu dilemu kad sam trazio enduro za mene, ali nisam vozio ni jedan. Ipak zbog nekadasnjih problema sa tegovima na radilici kod DR-a svi su mi preporucivali Pegasa. S'druge strane, njega hebe fraj-lauf. Tezi je, ali ima vodeno hladjenje, bitna stavka ako dosta vozis po gradskim guzvama...

 

U svakom slucaju mislim da sta god uzmes neces se pokajati!

pricas kao da je taj BMW dobar motor. Realno taj motor je prodavao brend,inace sam ga vozio par puta i nemam nista lepo da kazem o tom motoru. Trom ,slab...nikakav

 

Ako si ti tako ocenio sa par voznji onda da ti verujem. Ipak onoliko ljudi su se odlucili za taj motor za putovanja oko sveta, i to pre reklamne kampanje koja je usledila zajedno za Long Way Down, ali nema to veze.

I ja sam navedene motore probao(pegasa freewinda), ali nisam vozio = putovao vise hiljada km u raznim uslovima da bih stekao misljenje koje se racuna. Zato sam se informisao i to ovde podelio.

 

A mojim postom sam hteo da kazem da koji god motor spomene imace ljude koji ga hvale i one koji ga pljuju.Nacice se sitnice koje su mu "slabe tacke". Bez obzira sta ovde napisali "strucnjaci" izbor je samo njegov. Svaki motor ce mu doneti trenutke uzivanja a to je najbitnije!

 

Savke zelim ti da nadjes dobar motor koji ce da ti donese mnogo lepih trenutaka i ostavi lepe uspomene kad odlucis da ga promenis. :moto3:

 

I ne zaboravi:

Opinions are just like assholes.

Everyone has one!

 

A to ukljucuje i mene i ostale.

Srecno sa kupovinom. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

I ne zaboravi:

Opinions are just like assholes.

Everyone has one!

 

A to ukljucuje i mene i ostale.

Srecno sa kupovinom. :zdravo:

 

I još "i svakom tuđe smrdi!"

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Bmw f650 moze da hvali samo onaj ko nenormalno voli bmw a nema para za "pravi" ili nista drugo probao nije. Skoro je bas drug uzeo u kombinaciji jedan primerak i posle 2 dana komentar je bio: Brate moj kakav je to krs,ja dam gas a on nista,mogu da odspavam na njemu dok ubrza, niasm gore sranje posedovao u zivotu. Mislim da je ista stvar i sa pegasom. Vole ga i hvale oni koji nisu probali druge motore ili nemaju para za "PRAVU" apriliu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

:zdravo::takoje: Bezbanci i bezmudići smo!!!!

nisi me razumeo,nikog da ne zelim da uvredim,ja da nemam vise para vozio bih i apenca samo da se vozam. Korektni su to motori za te pare ali ne volim sto ih neki ljudi dizu u nebesa jer ni f650 nema veze sa BMW niti pegas sa apriliom. Daleko od toga da ne bih vozio te motore da nemam sta drugo ali me nervira kad neko se dici tim sto vozi BMW a ustvari vozi f650 na kojem daj boze da postoji jedan sraf koji je proizveden u BMW-u. Isto mislim i za pegasa. I moje licno misljenje je da je suzuki bolji motor jer sam probao sva tri. Ako nista drugo bar ima digitalni sat :lol: :lol: :lol: :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

To bi znacilo i da RS125/250, Caponord i mnogi drugi nemaju veze sa Apriliom, a čak i F650 ima veze sa apriliom :)

Pa i novi Pegaso nema Apriliin agregat, Yamaha XT nema veze sa Yamahom i tako dalje.. Besmisleno je o tome pričati.

 

Pegaso ima losu elektroniku i tu je Aprilia kriva, i Pegaso iz 2006 isto ima lošu elektoniku, a koristi se drugi agregat.

Kod BMW je sam agregat malo bolje izveden, bolja je elektronika, te je sam motor bolji.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

kako god hoces samo je totalno nenormalno uopste porediti minarelijevu masinu iz xtx koja je u novoj apriliji sa govnetom od rotaxa.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Pa za 90 godina postojanja (inace Rotax kompanija je osnovana u Nemackoj i firma koja je nekoliko puta selila proizvodnju) i 350 vrsta motora proizvedenih u preko 6.000.000 primeraka, koji se ugradjuju u ski-doo, water-jet, motocikle... i najbitnije lake letelice koje imaju samo jedan motor i potrebna je visoka pouzdanost istog, su uspeli da dokazu da su im proizvodi daleko od "govna".

 

Vise informacija o Rotax-u

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Mudro si odlucio i nisi se prevario 100% u zdravlju i veselju se vozio bez kvarova.....

 

 

Daj neku fotku da ga vidimo??

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1150GS ABS

Doslo vreme da se uzme veci motor,od svih kombinacija i kalkulacija izbor se sveo na dva modela,na Pegaso 650 '98 godiste i Suzuki Freewind 97-98 godiste.Apriliu sam probao,stoji mi kao salivena,zadovoljan sam kako motor povlaci itd.Suzuki nisam jos probao tako da nemam ama bas nikakve veze sa motorom.Sto se tice Pegasa,veci mi je izbor po oglasima i sto se tice dizajna lepsi mi je od Suzukija.E sad,neko govori uzmi Apriliu,dobar je to motor,drugi je pljuju na sva zvona tako da vise ne znam koga da poslusam?! :zbunjen: Da li cu se pokajati ako uzmem Pegasa???

 

Bio sam nesretni vlasnik Aprilie Pegaso 650 dugih 3-4 mjeseca. Toliko vremena mi je trebalo da popiiiiiiiizdim od smeča. Definitivno najslabiji motor koji sam imao do sada. Ništa osim dizajna nije za pohvalu. Abnormalna potrošnja, slaba-nekvalitetna izrada, katastrofalni materijali, bez snage... Jednom rječju "SMEČE NA KVADRAT".

Nadam se da si se odlučio i kupio Suzuki kao što piše u tvom podpisu :care:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja