Jump to content

Moto Zajednica

Sreda, sreda, e pa sta je...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Sad u sredu nisam imao sta pametno da radim, pa rek'o da obidjem kucu u selu koje se nalazi blizu Aleksinca. Vec mesec dana planiram to da uradim, ali nikako da nadjem vremena... na kraju je ispala jedna vrlo lepa tura od nekih 640km koja me je totalno ispunila pa mislim da bi bio red da je podelim sa vama.

 

Polazak u 7:30 iz Beograda, voznja Ibarskom do Kraljeva uz kratku pauzu za klopu kod prodavnice u Ljigu koju ce "glavni odbor" BJB-a sigurno prepoznati :wink:

 

oHXVU_img4590nw7.th.jpg 404.jpg o1PFu_img4597jw0.th.jpg

 

Od Kraljeva idem uzvodno uz Ibar sa namerom da vidim srednjovekovni grad Maglic. Prvi put sam isao ovim putem i skroz sam se odusevio -- prelepa priroda i fenomenalan put sa jos boljim krivinama, ma UZIVANCIJA je preblaga rec da se opise voznja ovim predelom! Parkiram motor u podnozju Maglica, prelazim preko mosta i penjem se gore. Tvrdjava izgleda mnoogo lepo i deluje vrlo ocuvano, osecao sam se kao da sam na srpskoj verziji Macu Pikcua.

 

404.jpg KVnCd_img4611vb4.th.jpg 404.jpg 84FtQ_img4622wp6.th.jpg

 

U povratku pocinje kisa sto voznju cini ne toliko uzivajucom kao u odlasku, ali nema veze... preko Mataruske banje, manastira Zice, Vrnjacke banje i Trstenika put me vodi do drugara u selu Velika Drenova.

 

404.jpg PmsNt_img4631dx4.th.jpg

 

Posle obilnog rucka i kratkog odmora nastavljam do Krusevca, na kratko se srecem se Easy Riderom i potom nastavljam do Ribarske banje.

 

bpkAI_img4633gu1.th.jpg 404.jpg

 

Odatle, uz pomoc nekih starih vojnih karata pokusavam da presecem do mog sela koje se nalazi nekoliko kilometara odatle.

 

404.jpg

 

Ovako izgleda prvi deo puta za koji se moze reci da je sredjen, a onda krece zemlja, blato, pesak i ostale "pogodnosti" na kojima bi mi zavideli vlasnici cistokrvnih motocross masina... ipak, i Versys se nekako bori sa svim tim i bas pred jos jednu kisicu stizem do prvog sela... uf radosti kad sam video asfalt! :)

 

Posto je kuca u selu na mestu, ovom prilikom obavestavam BJB auditorijum zainteresovan za pravljenje nekakve turice po ovom delu Srbije, da se vrlo lako mozemo organizovati za smestaj, rostilj i ostale propratne aktivnosti... :!:

 

404.jpg 404.jpg

 

Pocinje da pada mrak, pa nastavljam do drugarice koja zivi u Nisu da prespavam. Tu je i pogled na iGo koji je savrseno odradio posao i koji me je neverovatnom preciznoscu vodio sve vreme (narocito sam fasciniran poznavanjem ulica i njihovog smera po Kraljevu i Nisu!)

 

1EeeW_img4711jc1.th.jpg XTofS_img4713wn7.th.jpg

 

Povratak ujutro oko 8 sati... Morao sam da prilozim dokaz moje paranoje posto sam motor vezao za banderu, prekrio ciradom i stavio Xenu iako sam ga parkirao preko puta ulaza u policijsku stanicu :? :D

 

57T0U_img4724xg6.th.jpg 404.jpg

 

Malo me je smorilo sto treba da se vracam auto-putem kao i cinjenica da je padala kisa, ali dobro... palo mi je lakse nego sto sam mislio, tako da sam bez pauze stigao do Beograda drzeci putnu brzinu u opsegu 100-160 u zavisnosti od inspiracije i toga da li su bili aktuelni lokalni pljuskovi ili je bilo suvo i suncano...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Lepo, lepo. Koliko ti je kuca (vikendica) daleko od bovanskog jezera? Mogli bi da napravimo turu do tamo samo reci kada! Ja sam u Batocini (to je na pola puta od BGD-a do Aleksinca na auto putu. Da malo rostiljamo i odemo na jezero ako voda nije previse hladna. Ajde javljaj, kad idemo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Bravo,momche..! Odlichna tura. Oduvek sam tvrdio da je primarna stvar prvo obici zemlju Srbiju pa se tek onda otisnuti dalje u istrazzivanje kontinenta. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Eto u povratku si mogao da svratis do mene i da vidis sada gotov motor... Prosao si na 15metara od mene auto-putem....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Polazak u 7:30 iz Beograda' date=' voznja Ibarskom do Kraljeva uz kratku pauzu za klopu kod prodavnice u Ljigu koju ce "glavni odbor" BJB-a sigurno prepoznati :wink:

 

66fXS_img4590nw7.th.jpg

 

 

hmmm zivis ovde? to je ispod palilulske pijace? ne znam tacan naziv ulice ali to je ulicica koja se ukljucuje u Cvijicevu ? :)

 

ja sam tu u kraju (majke jevrosime) :)

 

e...da... fenomenalnta tura .. jako lepo .. jedva cekam da pazarim motor pa da i ja mogu da malo obicem srbiju, mada se ne bih usudio da sam podjem na takav put... ipak imam jako malo iskustva :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd
Lepo' date=' lepo. Koliko ti je kuca (vikendica) daleko od bovanskog jezera? Mogli bi da napravimo turu do tamo samo reci kada! Ja sam u Batocini (to je na pola puta od BGD-a do Aleksinca na auto putu. Da malo rostiljamo i odemo na jezero ako voda nije previse hladna. Ajde javljaj, kad idemo?[/quote']

Nikad nisam bio tamo, ali svi kazu da je lepo... mogla bi to da bude neka akcija definitivno! Ovo moje selo (Kulina) se nalazi sa druge strane auto-puta, na pocetku Jastrebca.

 

@sstruja

E, znas da sam rekao da cu da obratim paznju gde ti se nalazi kuca gledano sa auto-puta ali sam skroz zaboravio i setio se tek kad sam bio blizu Beograda. Inace, sigurno ne bi svratio jer je bilo oko 9 sati ujutro...

 

@sergio

Nije, ovo je odmah ispod Vukovog spomenika... :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Svaka cast. Simpaticna tura.

 

I slazem se sa Yomanom,definitivno ima mnogo destinacija vrijednih obilaska u ovim nasim krajevima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

@sstruja

E' date=' znas da sam rekao da cu da obratim paznju gde ti se nalazi kuca gledano sa auto-puta ali sam skroz zaboravio i setio se tek kad sam bio blizu Beograda. Inace, sigurno ne bi svratio jer je bilo oko 9 sati ujutro...

[/quote']

 

Ja ustajem oko 8... taman si mogao da svratis na jutarnju kafu, dorucak, sta bilo...

 

P.S.

Nadam se da nisi izgubio rukavice negde usput :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd
P.S.

Nadam se da nisi izgubio rukavice negde usput :) :)

Nemoj da se brines' date=' one sam izgubio vrlo brzo posto sam bio kod tebe! :( '](*,)

 

Eto, dzaba si mi pomogao tad da ih nadjem kad im je bilo sudjeno da odu... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
Bravo' date='momche..! Odlichna tura. Oduvek sam tvrdio da je primarna stvar prvo obici zemlju Srbiju pa se tek onda otisnuti dalje u istrazzivanje kontinenta. :D[/quote']

E ti si se naso da mu kazes to.Od Srbije si najbolje upoznao kafane :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

E to je tachno.. :thumbsup:

Pa nisam ja kriv kad su ljudi pred tastaturom nervozni i napeti a u kafani opushteni... Tako volim i u kafani najbolje upoznash ljude i okolinu..:)

Pa koliko puta si i sebe uhvatio... aaaa,znachi skrenem kod te i te kafane..ili zzivi kod te kafane ...ili chekam te..ili..

Zakljuchak. Kafane su uvek bile bitne u nas,Srba! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
E to je tachno.. :thumbsup:

Pa nisam ja kriv kad su ljudi pred tastaturom nervozni i napeti a u kafani opushteni... Tako volim i u kafani najbolje upoznash ljude i okolinu..:)

Pa koliko puta si i sebe uhvatio... aaaa' date='znachi skrenem kod te i te kafane..ili zzivi kod te kafane ...ili chekam te..ili..

Zakljuchak. Kafane su uvek bile bitne u nas,Srba! :D[/quote']

Tako je brate :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Lepo si se ti provozao za ta dva dana, samo bi bilo jos bolje da si imao i pratnju u vidu (bar) jos jednog motora...mnooogo je bolji ugodjaj, a i ona dosadna kisha bi bila manje dosadna..:).Svaka cast..:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja