Jump to content

Moto Zajednica

Trazim motor Sport-Touring

Recommended Posts

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Vec mesecima trazim odgovarajuci motor za mene. nocima i nocima listam oglase i precesljavam Srbiju za odgovarajucim motorom. Trazim motor za sebe vece kubikaze a da mi pritom snaga i krajnja brzina nisu od prevelike vaznosti.

 

Od iskustva imam 1 skuter i 3 motora u proteklih 5 godina. Znaci prvo Peugeot Jet C-Tech50, pa Intruder 125, pa Super Tenera 750 i do skora Fazer600.

 

Pre svega bili su mi u planu TDM850, Varadero i GS1100 ali desilo se sta se desilo..

 

U maloj garazi nadomak Smederevske palanke, dok smo se nocu kasno vracali iz Beograda, svratili smo do coveka koji uvozi motore, da pogledamo za drugara CBR1000RR. Motor kao nov sa smesnih 5000km na satu, neogrban i kao da je nevozen. Ali mene takva vrsta motora ne privlaci nekoj velikoj meri. Paznju mi je privukao visoki motor prekriven cebetom. Ispod tog cebeta se nalazio 7god mlad Fazer1000 u fabrickom stanju sa 3000km na satu :staa: Motor je znaci bio velicanstven, takoreci ljubav na prvi pogled... Ali nazalost finansije nisu dozvoljavale da taj ljubimac upadne u moje ruke.. :(

 

Znaci od tada sam okrenut prema tom Sport Touring fazonu.

 

Igrom slucaja u nekom razgovoru uplete se u pricu famozni CBR1100xx, brutalna masina velikih gabarita, na prvu zamisao kao stvoren za mene. Prelistani su neki oglasi i nasao sam takav motor nedaleko od mene. Motor mi se neopisivo dopada, svidja mi se njegova duzina i masivnost. Ali kada sam ga provozao shvatio sam da to nije motor za mene. Previse snage i veoma teska flexibilnost upravljanja cine ga veoma nepogodnim za svakodnevnu upotrebu, ali je zato to car autoputeva i dugih relacija.

 

VFR800, Novi Vtec stvarno sam bez reci kada je u pitanju taj motor ali je preskup za moj dzep. Gledao stari model iz 2001 ali mi se ne dopada, motor je previse nabijen i pomalo starije koncepcije, tacnije rezervoar mi se ne svidja na njemu, deluje kao iz pocetka 90-tih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Sacekaj malo i kupi VFR-a,kazem ti ovo iz licnog iskustva jer sam do pre 5 dana imao istu dilemu kao ti....hteo sam FZ1S pa onda XX-a i sta sve jos ne jer nisam imao dovoljno para za dobar primerak v-tec-a....nisam zurio sacekao sam malo,Bog me pogledao i dobio sam nov motor za smesne pare...moj ti je savet da cekas i snimas...smiren,spasen...sto se motora tice VFR bez dileme...SRECNO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Danas sedoh i provozah jedan fantastican motor, na kome mi odgovara polozaj sedenja, spoljasnji izgled u potpunosti i snaga koja je mnogo zajebana kada se radi o V2 masini. Rec je o motoru SV1000S :)

post-5219-0-17515400-1297880967_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Uzimaj VFR, koji god model uzeo neces se prevariti, nema bolji Sport-Tourer od njega, ima dovoljno snage da se jurca sa novim 600ccm jurilicama, a opet mazis ga na pola gasa i ides 120-130kmh idealno za auto-put a o udobnosti da ne govorim... :takoje:

A rezervoar se svakako ni nevidi od kolena i ruku kad sednes na motor :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

pa dobro, znaš šta hoćeš ali nemaš para..umm... :stabre:

i da nema puno konja ,jer moze doci u iskusenje da ga stisne po gasu................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

pa dobro, znaš šta hoćeš ali nemaš para..umm... :stabre:

i da nema puno konja ,jer moze doci u iskusenje da ga stisne po gasu................

 

Nije problem stisnuti, promlem je bezbedno se zaustaviti.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Danas sedoh i provozah jedan fantastican motor, na kome mi odgovara polozaj sedenja, spoljasnji izgled u potpunosti i snaga koja je mnogo zajebana kada se radi o V2 masini. Rec je o motoru SV1000S :)

Izvini Gile, a kako misliš da voziš na ovom čudu ono što pokupiš u gradu ispred kafića?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Gile, do koje cifre? Da znamo šta da tražimo :moto3:

 

Ima u Požarevcu jedan Fazer 1000 2002. kao nov, prvi vlasnik. Traži 4500€, ne znam dokle je (i da li je) spreman da spusti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Izvini Gile, a kako misliš da voziš na ovom čudu ono što pokupiš u gradu ispred kafića?

 

Ima bre sediste da se stavi a i kad ne bi bilo sta me boli uvo, nek se voze na mojega.. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Gile, do koje cifre? Da znamo šta da tražimo :moto3:

 

Ima u Požarevcu jedan Fazer 1000 2002. kao nov, prvi vlasnik. Traži 4500€, ne znam dokle je (i da li je) spreman da spusti.

Jel' to onaj plavi sa ralicom. Sad sam zaboravio kako se zove covek, inace izradjuje delove od plastike ( ili poliestera), a znam ga godinama sa susreta. Svaki put kad ga vidim, pitam ga , "i dalje Fazer ?", a on odgovori " a sta drugo da kupim?".

Ne mogu da verujem da ga prodaje.

Ako je on, taj motor vredi uzeti.....doduse nisam ga video mozda i godinu dana, ali tesko da se tu nesto promenilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

imas jedan sv1000s u knjazevcu, sivi...

video sam ga letos, cini mi se da se duze vreme

prodaje, onako iz daleka u prolazu ucinio

mi se ok na drumu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Jel' to onaj plavi sa ralicom. Sad sam zaboravio kako se zove covek, inace izradjuje delove od plastike ( ili poliestera), a znam ga godinama sa susreta. Svaki put kad ga vidim, pitam ga , "i dalje Fazer ?", a on odgovori " a sta drugo da kupim?".

Ne mogu da verujem da ga prodaje.

Ako je on, taj motor vredi uzeti.....doduse nisam ga video mozda i godinu dana, ali tesko da se tu nesto promenilo.

 

Jeste, Mikica se zove čovek, firma M Plast. Motor je perfektan, malo prešao, Mikica ga je kupio novog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia Shiver

Jel' to onaj plavi sa ralicom. Sad sam zaboravio kako se zove covek, inace izradjuje delove od plastike ( ili poliestera), a znam ga godinama sa susreta. Svaki put kad ga vidim, pitam ga , "i dalje Fazer ?", a on odgovori " a sta drugo da kupim?".

Ne mogu da verujem da ga prodaje.

Ako je on, taj motor vredi uzeti.....doduse nisam ga video mozda i godinu dana, ali tesko da se tu nesto promenilo.

 

Jeste, Mikica se zove čovek, firma M Plast. Motor je perfektan, malo prešao, Mikica ga je kupio novog.

 

Taj motor vredi uzeti,kupljen nov,extra održavan,Mikica vrlo malo prelazi godišnje,bukvalno kao nov (ssamo ne znam da li se prodaje)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja