Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Gledam da sto manje dirkam zice, pa sa kucista filtera skidam senzor komplet sa konektorom.

senzort.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Zatim otvaranje kucista filtera, vadjenje vec odavno montiranog BMC-a i skidanje komplet kutije da bi se doslo do svecica.

prilaz.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Krpa preko usisa, da nebi sluuuucajno nesto utrcalo unutra...imajuci na umu Marfijeve zakone. Ulje je vec prestalo da kaplje, idemo po repromaterijal.

matrijal.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da ubacimo mi BMC da se kiseli, dok pripremimo jos krvnu grupu i zamenimo svecice.

bmckupanjac.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Na fotografiji je samo jedan od mnogih proizvoda koji mogu da posluze za ovu radnju. Znaci najobicniji "odmascivac", koji je prilicno efikasan i nije tako agresivan kao benzin. Pranjem u benzinu se rizikuje da se bitno skrati vek filteru, tacnije da pocne da se sa njegovog zicanog sita odvaja filc.

 

KUpanjac.

raskiseliselitiseopanci.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

krvnegrupa.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Kako je lepo imati mogucnost izbora :D

"Krvne grupe" za razne primene. One koje se cesce i vise trose dolaze u adekvatnoj ambalazi. Vidite da je uglavnom Motul u pitanju...ulje koje je uspelo zbog raznih prevaranata da stigne i na los glas. Necemo sad o tome, vec je prica prilicno prezvakana...ja to trosim vec jako dugo i nikakvih primedbi nemam. Jos uvek sam u prilici da svom motoru priredim ovakve tretmane i vrlo cesto, bez obzira na nacin voznje, posle nekih 6000 km (otprilike, nekad i vise) ulje i dalje ima tonove svoje prvobitne boje.

Uzecemo, kao i do sada tip 7100, koji je u ovoj spravi od prvog dana kada je kod mene.

 

Da ga *bem ako je fals.

kandajefals.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Svecice su zamenjene, nova je krv potekla venama. Pluca smo procistili i sve vratili na svoje mesto. Dodjose neki likovi tu, pa se zapricah...slabo sam slikovao, ali nije nista posebno ni bilo interesantno. Palili smo i proverili punjenje akumulatora. Vizuelno pregledane plocice...one napred ce morati da se menjaju uskoro. Prva zamena a na satu 37K.

Bice jos i vise jer je sad na redu prvo voznja, a konacno picanjenje pre povratka u majku Srbiju...malo kasnije.

Sve je ovo bilo moguce zahvaljujuci mom drugu, koji i da ga pomenem i pohvalim nista nebi razumeo (sem ako mu ne prevedem)...jer je citava operacija izvrsena u njegovoj radionici. Tu je Suki i prezimila, reklo bi se uspesno...sutra cemo Boze zdravlje i na prvu voznju. Samo da ne usere vreme.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Pronto genije, pa ti imaš potrošnog materijala za narednih 30 godina, minimum :care:

 

Ja sam ovih dana menjao lanac, lančanike, pločice i ulje u prednjoj i zadnjoj kočnici, podmazao sajle, preštelovao zadnji amortizer, preispitao sve što mi je palo na pamet...

 

Ostaje zamena semeringa i ulje u viljušci, da se provere ventili, lanac bregaste i karboni, čisto predostrožnosti radi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Meni poceo jedan semering da pomalo masni stap viljuske,nista strasno,ali strasno je da kosta 10 evra u louisu a kod nas ne mogu da ga nadjem.39x51x8/10,5.Ako neko naleti na tako nesto neka mi javi na PP gde ima i koliko kosta .Yamaha fz 750 1992 godiste :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Probaj da nađeš na internetu, firmu Sigurnost iz Zrenjanina. Prave sve vrste gumica za vozila, po uzorku. Nemam kontakt...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Zamenio ulje (ELF 4HP Eco 10W-40), filter ulja (Champion f304), sraf za ispustanje ulja (stari je malo fasovao od kamenja, srecom tom prilikom nije polomljen blok/karter/sta vec)

 

zYUPUUQ.jpg

 

 

Filter vazduha je u procesu pranja i uljenja. Neverovatno koliko se usvinjio za ovih zadnjih 10500km. Doduse nije ni cudno obzirom na uslove u kojima je motor vozen...

 

7a3OfQc.jpg

 

Filter vazduha posle prvih 13500km, prakticno iskljucivo asfaltom.

ZjDWbMa.jpg

Isti taj filter nakon temeljnog ciscenja i dodatnih 10500km. Dosta off-a, voznje u prasini u grupi, efekti su vise nego ocigledni.

Rekao bih da cu ubuduce malo vise paznje posvetiti odrzavanju vazdusnog filtera, zasluzuje to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

:staa2:

To ne zasluzuje filter, nego agregat. Zbog ovoga vise trosi, prlja svecice, nekad i slabije ide...i svasta nesto. Ozbiljni krosisti to rade pre (ili jos bolje posle) svake voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Au,brate,tebi po dvoristu sve na trupcice! :lol:

 

I ja sam napravio isti ovakav drzac zadnjeg tocka,samo je crne boje! Ko ti je pravio ovo?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Пре неки дан замењено уље у мотору; уље у вилама, семеринзи и прашинари. За који дан ћу и да га оперем, само да скокнем на једну вожњицу од пар дана и да се врнем.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Uspesno sam uz pomoc oca pri podizanju motora,zamenio gumene harmonike na prednjim vilama1aha.gif1aha.gif1aha.gif

Lep osecaj0namigivanje.gif0namigivanje.gif0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ја пре неки дан на мом култиватору узео да на некој плочи адаптеру са изводима за уље, заменим неке обичне вијке са све широким платнама за инбусе, какаве нисам имао када сам уграђивао ту скаламерију. И реко', кад сам већ сео на хоклицу испред моторa, да на тим изводима за уље заменим и бакарне платне за тзв "dowty washers", "bonded seals", металне подлошке са гуменим прстеном са унутрашње стране, какве сам добио са сетом хладњака за уље.

 

Јесте да сам је бакарне платне ставио по ПС-у са претходним равнањем пуцни од пресе и загревањем плинским бренерчићем, али оне никада нису дихтовале како треба - просто пре или касније видиш да се ту прашина залепила за уље које се пробије напоље. А са овим "гумираним" све је суво к'о барут.

 

Дакле, кога зеза нехерметичност какве инсталације, те "гумиране" подлошке су добра ствар.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Promjenio semering iza prednjeg lancanika, pa kad sam vec sve rastavio stavih i jedan DID+JT :D Da se ne prljam dvaput :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja