Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

A ja cekam gumena creva koja spajaju airbox sa karburatorima da doleprsaju iz Beca,a onda da ocistim prvi karburator,posto me zeza na leru i da ugradim db killer ,a onda da vidim koliko moze baba da razvije na pravcu! :moto3:

 

Znaci na motoru nista ali sam sve spremio za ribolov,ceo mesec je moj! :P:jee:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ја пре неки дан на мом култиватору узео да на некој плочи адаптеру са изводима за уље, заменим неке обичне вијке са све широким платнама за инбусе, какаве нисам имао када сам уграђивао ту скаламерију. И реко', кад сам већ сео на хоклицу испред моторa, да на тим изводима за уље заменим и бакарне платне за тзв "dowty washers", "bonded seals", металне подлошке са гуменим прстеном са унутрашње стране, какве сам добио са сетом хладњака за уље.

 

Јесте да сам је бакарне платне ставио по ПС-у са претходним равнањем пуцни од пресе и загревањем плинским бренерчићем, али оне никада нису дихтовале како треба - просто пре или касније видиш да се ту прашина залепила за уље које се пробије напоље. А са овим "гумираним" све је суво к'о барут.

 

Дакле, кога зеза нехерметичност какве инсталације, те "гумиране" подлошке су добра ствар.

 

Kad usijas bakarne podloske(sajbne)odma ih ubaci u ladnu vodu,tako se omeksa bakar i nemas brige!Mozes ga prstima saviti posle toga,probaj drugi put pa javi! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Motocikl: Honda Hornet 600S,

Stavio OSRAM night breaker plus H7 za kratko i H4 za dugo svetlo....ubija kako svetli :)

 

mozes li mi reci gde si kupi te sijalice i koliko para,

 

 

kojom bojom svtetle

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Stavio OSRAM night breaker plus H7 za kratko i H4 za dugo svetlo....ubija kako svetli :)

 

mozes li mi reci gde si kupi te sijalice i koliko para,

 

 

kojom bojom svtetle

 

Pa H7 sam uzeo preko nekog drugara ispod cene, oko 1000 din., a H4 sam dobio...

Ima u APSport-u, H7 je oko 1300 valjda...a za H4 ne znam cenu...

Svetle vidno belje i jace od standarnih...

Potrazi Night Breaker Plus..to je neka nova varijanta, valjda bolje svetli i duze traje od onih starijih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova

Питање је, само, колико ће дуго трајати night breaker. Ја сам их једном ставио у ауто, пре овог закона-само ноћу радиле, и трајале ми баш кратко. Зато сам прешао на philips, опет светле знатно боље од обичних али и век трајања је задовољавајући.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

OSRAM night breaker sam zamenio posle dve godine istim na kolima,samo sam ove stare kojima je oslabila jacina svetla ostavio za rezervu u kolima.Drug drzi prodavnicu i konkretno za njih mi je rekao da traze dobru instalaciju na kolima u smislu da ti je akku i regler u redu kao i instalacija za svetla inace crkavaju.E sad,meni ta njegova prica vazi za sve sijalice,pa mozda si uboo neki los komad.Ja koristim i na kolima i na motoru H4,za ostale ne znam,ali svetle za medalju!E da,ovde sam ih platio prosle jeseni oko 1600 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Motocikl: Honda Hornet 600S,

Stavio OSRAM night breaker plus H7 za kratko i H4 za dugo svetlo....ubija kako svetli :)

 

mozes li mi reci gde si kupi te sijalice i koliko para,

 

 

kojom bojom svtetle

 

Pa H7 sam uzeo preko nekog drugara ispod cene, oko 1000 din., a H4 sam dobio...

Ima u APSport-u, H7 je oko 1300 valjda...a za H4 ne znam cenu...

Svetle vidno belje i jace od standarnih...

Potrazi Night Breaker Plus..to je neka nova varijanta, valjda bolje svetli i duze traje od onih starijih...

Ok,hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Sinoc (kasnim malo) ubacio filter goriva koji nije ni postojao. Na starijm modelima ih uopste nema i u kombinaciji sa nasim prljavim gorivom ce odlicno doci. Pola metra 8mm creva 125din + filter za gorivo 90din i malo igranja u garazi = neprocenjivo. :)

A juce (opet kasnim) promenio prednju gumu, balansirao je i razlika je neverovatna. Ova prosla je bila kockasta od proslog vlasnika, samo sam gledao kada cu da skliznem u nekoj krivini - stabilnost je neuporedivo bolja. Guma Continental 100/80-17 H2 Sport, 5383,00 iz Motoboxa NS + 1300din skidanje, menjanje i balansiranje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Tacno je da Night Breaker traje krace od obicne sijalice...ali mislim da vredi...bas dobro osvetljava..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ugradio pištalicu za žmige na ZRX-u, sinovom doduše, al' valjda se i to računa?:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Napravio stopicu za ćopavu za ZXR-a. Ništa CNC ili vater-jet, sve ručno!

 

Ovako izgleda:post-7581-0-74635900-1371069095_thumb.jpgpost-7581-0-38467700-1371069121_thumb.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Montirao led (varijanta: eagle eye), na mesto gde se obično postave maglenke, ali sam vezao na poziciju da stalno svetli, ne bi li što manje bile mogućnosti za ono: "Nisam te video"

 

- nosač napravljen od preradjene završne lajsne za keramiku:post-7581-0-82488200-1371583074_thumb.jpg

- ovako izgleda na motoru:post-7581-0-47037800-1371583133_thumb.jpg

- a ovako svetli (upaljena i pozicija):post-7581-0-87411000-1371583185_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500R, Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

Zategao lanac :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Napravio stopicu za ćopavu za ZXR-a. Ništa CNC ili vater-jet, sve ručno!

 

Ovako izgleda:post-7581-0-74635900-1371069095_thumb.jpgpost-7581-0-38467700-1371069121_thumb.jpg

 

Profi!!! 0takoje.gif Da li bi radio ovako nesto za KLE-a ako te drugari forumasi zamole? Ili je previse cimanja da bi se moglo naplatiti kako treba. Meni copava prosto place za nekim prosirenjem, pogotovo sad kada sam stavio krace dog-bones odnosno podigao zadnji kraj. Na svemu sto nije asfalt imam problem sa parkiranjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ova je i pravljena da malo uspravi Z-a, debela je 10mm. Problem je što nemam više ni jedno alu parče tih dimenzija.

 

Što se pravljenja za drugare tiče, nikakav problem, naravno - besplatno, samo obezbedi materijal.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

nisam imo pametnijeg posla, i ajd da skinem anlaser. rekoh , da vidim kaka mu je biksna, kad ono nema biksnnu, tj ima, al pozadi kod kolektora .., makar sam sve očistio, usjajio kolektor, i vratio sve kako je bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja