Jump to content

Moto Zajednica

Bandit 400, predstavljanje.

Recommended Posts

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Više puta smo prièali kako je dobro za vozaèa da postepeno menja kubikaže, od manje ka veæoj, sve dok ne pronaðe neku granicu, ogranièenu sposobnošæu, budžetom ili cenom održavanja. Ipak, u takvim uslovima tržišta koje imamo ovde, gde nije lako odluèiti se za najbolju varijantu jer novca nije baš da ima preko glave, postavlja se pitanje: Da li bi moglao da kupim neki najveæi mali motor a da on ujedno bude i najmanji veliki motor? Ukoliko bi neko postavi opitanje koji je motor idealan za poèetnika, verovatno bi se pojavilo par odgovora. Ja sam siguran da bi bar u jednom odgovoru bio pomenut Mali Bandit ili Suzuki GSF 400.

 

 

 

gTFQX_im000098vz9.th.jpg

 

 

 

Bandit 400 je roðen 1990. Godine od oca GSXR 400 i majke Pouzdanke Suzaniæ. Spoj je bio odlièan agregat, pravi mali zvrk. Oni sa jaèim motorima æe sigurno biti brži, stizaæe ga i prestizaæe, ali æe mali Bandit uvek biti „brz“. Meðu malim motorima, Bandit æe biti car. Do 70 ili 80kmh ide kao retko koji mali bajk, a neka krstareæa brzina bi mogla da bude i oko stotke. Menjaè je mekan, vrlo lako i precizno ulazi u brzine, mala primedba bi mogla biti pronalaženje ler položaja iz druge, mada i iz prve nekada živahno skoèi u drugu. Jednostavno motor ne voli ler, oæe bre da se vozi. Dakle, zelena lampica se teško nalazi. Pogledom na instrumente, zakljuèujem da je minimalizam opet dokazao svoju lepotu. Dva vrlo lepa okrugla i niklovana analogna kruga koji pokazuju brzinu i broj obrtaja.

 

 

 

u77qT_im000101eo3.th.jpg

 

 

 

Visina sedišta je 745mm što je sjajna stvar za niže muškarce ali i devojke. Sedište je dobro, deljivo je pa je i vozaè i suvozaè dobio svoje parèe. Dovoljno široko da se ne uvlaèi u dupe i onima koji su, znate, malo guzatiji. Zadnje sedište dovoljno visoko da se vide tange, ko voli. Meni se dopala ideja da je otvor za gorivo više na desnoj strani, deluje nekako posebno. Druga stvar koja je posebna, za motore te kubikaže bi mogla da budu èetiri redna cilindra. Svaki po 100 kubika. Jel znate šta je to? To je obrtaja kolko oæeš. U našem sluèaju, to je do 18.000. Diznilend jebote. Kreneš i voziš do 5000 i misliš da je sve protiv tebe i da je motor lenj, onda oko sedmice provališ da je ovo zaista Bandit, sunce mu njegovo, a oko devetke poèinje žurka. Na 16.000 orgazam, predpostavljam, nisam ga toliko terao, ali negde oko desetke stvarno osetiš da je mališa snažan.

 

 

 

iA52x_im000105mm7.th.jpg

 

 

 

Ipak, 50 konja nije malo. Svakako tu uticaja imaju i 4 ventila po cilindru. Koènice su mu ok. Ne mogu da kažem da su sjajne jer napred ima samo jedna disk, ali taj disk pruža zaista solidnu zaustavnu moæ. Nisam vozio suvozaèa kada bi koènice mogle da pokažu na delu. Zadnja, standardna, ako je jako zabodeš, proklizava, ako je malo stisneš, pa i nemaš utisak da nešto koèi, ali to je problem svakog motocikla. Mašina izgleda kompaktno, bez viška detalja, ima 400 kuba, hladi se teènošæu koje prolazi kroz lepi hladnjak odmah iza prednje viljuške. Far je okrugao i lepo se uklapa u celinu. Ram je posebna prièa. Mene oduševljava jednostavnost kojom odiše i lepotom kojom pleni. Rešetkasti ram od cevki, kul.

 

 

 

krRzr_im000102kn5.th.jpg

 

 

 

Zaštita od vetra ne postoji, maskica služi da vam se mušice ne lepe na cajgere. Položaj vozaèa je srednje dobar. Ja sam ipak previše veliki da bi bio taman, ali objektivno mišljenje je da vozaèi koji nisu grdosije mogu vrlo lako da se nasade na Bandita. Komande su iste kao na svim Suzama tog doba. Sistem vezivanja kormanske cevke je takav da može da se menja, tako da bi neki aftermarket volan mogao biti sjajna kupovina. Mi smo imali neke užasne retrovizore koje je redoran proredio veæ drugi dan kako je kupio motor i testirao prednju koènicu. Na šljunku. U krivini. Kaže da blokira. Zvuk je.. pa i nema ga. Sa onim auspuhom saznaš da motor radi tek kada se obrtaljka podigne na ler gas. Ima nešto i u toj tišini, posebno kada preraste u režanje i ide do vriska kada se uðe u dvocifrene obrtaje. Moje je mišljenje da bi promena auspuha mogla da dovede do grmljavine, bez obzir ana kubikažu. Nalepnica slingshot oznaèava da je menjaæ tako konstruisan da se u niži stepen prenosa može prebaciti bez kvaèila, veæ samo regulisanjem gasa.

 

 

 

RhdFT_im000106nb4.th.jpg

 

 

 

Mali Bandit, seks, skroz. Želite bajk sa kojim æete savladati osnove vožnje a koji æe vas svojim ponašanjem uvek pozitivno iznenaditi, želite bajk u koji æe svi da gledaju i da se svima dopada. Gledajuæi ostale komentare ljudi širom sveta koji pišu o tome kako jejedan od najveæih problema koje imaju sa malim banditima ustvari prodati ih. Svakako ne zato što niko neæe da ih kupi, nego zato što ih retko ko prodaje.

 

 

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

verovatno, tj. sigurno nisam strucan i nemam iskustvo kao Najzli ali ja sam cuo dosta puta da je KLE jedan od najboljih motora za sticanje iskustva za nekog ko nije vozio "velik" motor.

 

ali dobro .. verovatno se tu postavlja pitanje ko sta voli? :)

 

ja volim copere, kruzere i enduro motore ... neko ko voli zujalice ce pre izabrati bandita pomenutog iznad :)

 

Najzliju rispekt za opis :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Neverovatan tekst, posebno onaj deo o rodjenju i deo o sedistu(tange), stvarno savrseno!!! :!: :!: :!: :D:D:D

 

 

 

 

 

---------------------------------

 

Dve najvece tuge u zivotu su:

 

1. gubitak motora

2. gubitak motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

prelep motor , hehe kad prerastem ovo pada neki naked Bandit je tu u uzem izboru mada nekako mi se cini da je ovaj od 400cc malo problematicniji za odrzavanje? Zar nije u onoj Japanskoj 400cc klasi ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

jeste u japanskoj klasi i delovi su malo skuplji nego za ostale modele ali kad japanac pravi za japanca onda to izgleda kao sto je najzli napisao

p.s. nisam ga potplatio za predstavljanje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator
jeste u japanskoj klasi i delovi su malo skuplji nego za ostale modele ali kad japanac pravi za japanca onda to izgleda kao sto je najzli napisao

p.s. nisam ga potplatio za predstavljanje :)

 

Tek æeš. :mrgreen:

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650
pa posle ovakvog teksta jos vise volim svoj bajk.

i hocu! znas da to nikad nije bila frka :)

 

Kol'ko si bjese trazio za Bandita???

.....dodaj omah 200eura! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

bas kad si pomenuo majstora Jocu njegov komentar je bio da je vrlo zadovoljan onim sto je video ispod rezervoara.uradio sam veliki servis kod njega, jest da je kostalo malo vise ali sad samo sipam i ne mislim kako rece jedna reklama od pre neku godinu.

ma banditos nije na prodaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

moje neko mishljenje je da je motor prvenstveno za grad i neku blizhu vozhnju bez suvozacha... za pochetnike koji vole brzu vozhnju - idealan motor... i niko kome je prvi veci motor nece imati bilo kakve primedbe dok ne sedne na neshto mnogo jache i skuplje...

prilichno neudoban shto se sedishta tiche, dosta dobar polozhaj ruku i nogu, takoreci savrshen za grad... vozi se kao bicikla i prilichno je okretan na nizhim brzinama... vozach ne bi trebalo da bude preko 180cm...  mana mu je to shto u gradu kada se zagreje samo chujete kako vam puckaju dlachice sa nogu i to shto kada se iskljuchi motor, ventilator ne ostaje ukljuchen... potroshnja 5-7l... motor fabrichki ima neku rupu u gasu i kochi se izmedju 6-7 hiljada obrtaja kod naglih dodavanja gasa a kada to probije prosto podivlja i ide kao lud... najbolje se ponasha u opsegu od 7-11k obrtaja... velike vibracije zbog visokih obrtaja koje daju posebnu char kod brze vozhnje, ali na duzhe staze umaraju... na 100km/h u shestoj se vrti na 6 hiljada... nekada pri obaranju motora na 120kmh imate utisak da idete 180 :)

nije za duzhe vozhnje sa teretom jer mu ravnotezhu dosta poremeti i 30kg na zadnjem sedishtu, a o suvozachu i koferu da ne pricham...

chest problem kod ovog motora zbog visokih obrtaja i brzog navlachenja u crveno je ispadanje iz druge brzine a ponekad i iz drugih...

malo zeznut za nagle promene pravca pri vecim brzinama iako mu je zadnja guma 150 i za to godishte i kubikazhu dosta shiroka...

u dugachkim krivinama drzhi super... agregat je ushtrojen gsxr 600 i uz male dorade mozhe da se dizhe i u trecoj brzini...

prednja kochnica zna chesto kad se zagreje da "omlitavi" a zadnja da propada... prednja super kochi ali trazhi jak pritisak na polugu...

motor sa duzhim prenosom postaje mnoogo mirniji i finije radi ali gubi onu zhustrinu i cimanje na naglo dodavanje gasa i divljanje na posle 7 hiljada... dosta skupo odrzhavanje - 4 cilindra...

iako ima 100ccm manje od gpz-a 500 i er 500 itd... mislim da je mnogo kvalitetniji i zhustriji motor... o ukusima se ne raspravlja ali bandit je svima koji su ga videli mnogo lepshi od konkurenata...

moj je ishao 200kmh bez suvozacha shto je uzvanredno za 50-ak ks i 400ccm...

mislim da je ovaj motor za to godishte, za taj novac, kubikazhu prosto neshto izvanredno...

 

iako se ovaj moj text sveo pretezhno na mane motora to ne znachi da je motor losh, daleko od toga... za pozitivne strane motora pobrinuo se najzli u textu iznad... mislim da ima daleko vishe pozitivnih nego negativnih strana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja