Jump to content

Moto Zajednica

Cagiva Raptor / V-Raptor 650

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Cagiva Raptor / V-Raptor 650

 

22911_0_2_3_raptor%20650%20i.e._Image%20credits%20-%20Cagiva.jpg

 

20747_0_1_2_v-raptor%20650_Image%20credits%20-%20Cagiva.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Navesti tačno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor:


[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Subotica

1. Godište motocikla koji ste vozili:

-2006.vozim ga i posedujem od prosle godine

 

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

-oko 3500km,jedna sezona

 

 

3. Šta mi se dopada:

-Suzukiev agregat(provereno dobar)

-Brembo kocnice

-Marcoki napred i Ohlins pozadi(ogibljenje)

-MV Augusta je "sklepala"ramu(svaka im cast)

-Polozaj sedenja je opusten(meni odgovara)

 

4. Šta je moglo biti bolje:

-Nista,sve je perfektno za naked

 

5. Moj utisak:

-Naravno ovo je moje licno vidjenje,motor je zadovoljio

moje potrebe,sto ne znaci da nema boljih.

Samo da dodam da motore vozim od svoje 12.godine a sad mi je 52.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Nasao sam negde da je ubrizgavanje doradjeno posle 2005. i da su ram i felne od te godine u crnoj boji. Da li je ubrizgavanje znacajno menjano i jel' obavezno da felne i ram posle ove godine budu u crnoj boji i da li ih uopste u toj boji ima? 1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

nije tacno da su samo u crnoj boji ram i tockovi posle 2005 godine..inace ram je uzet i adaptiran za njega od MV Aguste Brutale.motorcikl je 2007 godiste i lepo ide.ogibljenja su apsolutno da se doradjuju iako je prednja viljuska obrnuta,samo je standardna Marzzocchi kao i na Monsteru 600,bez podesavanja...Suzuki agregat je isti koji pogoni SV650 i o njemu se manje vise zna sve...auspusi su totalno bljak,za moj ukus,i to bih menjao da ne kazem odmah sa nekim aftermarket...pozicija sedenja u voznji je malo vise komotna pa nekom ko je navikao na sportsku voznju,treba malo vremena da se navikne.visina sedista od zemlje je niska pa je udoban i za manje vozace.kao i na SV-u,agregat je ustrojen u drugoj i trecoj brzini zbog homologacije euro standarda na zagadjenje sto se lako otkloni..samo sa sportskim filterom se oseti razlika u performansama.ne ocekujte brdo konja ali se moze reci da je malo zivlji.mali je potrosac,narocito ajnspric verzija i veoma pouzdan motor,napravljen od kvalitetnih materijala i naravno italijanski dizajn...preporucujem!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Da li bi nekom ko je visok 190+ odgovarao ovaj motor? Planiram da predjem sa skutera na nesto zivlje 1zvizduk.gif,a ovaj motorcic mi se mnogo svidza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

nije tacno da su samo u crnoj boji ram i tockovi posle 2005 godine..inace ram je uzet i adaptiran za njega od MV Aguste Brutale.motorcikl je 2007 godiste i lepo ide.ogibljenja su apsolutno da se doradjuju iako je prednja viljuska obrnuta,samo je standardna Marzzocchi kao i na Monsteru 600,bez podesavanja...Suzuki agregat je isti koji pogoni SV650 i o njemu se manje vise zna sve...auspusi su totalno bljak,za moj ukus,i to bih menjao da ne kazem odmah sa nekim aftermarket...pozicija sedenja u voznji je malo vise komotna pa nekom ko je navikao na sportsku voznju,treba malo vremena da se navikne.visina sedista od zemlje je niska pa je udoban i za manje vozace.kao i na SV-u,agregat je ustrojen u drugoj i trecoj brzini zbog homologacije euro standarda na zagadjenje sto se lako otkloni..samo sa sportskim filterom se oseti razlika u performansama.ne ocekujte brdo konja ali se moze reci da je malo zivlji.mali je potrosac,narocito ajnspric verzija i veoma pouzdan motor,napravljen od kvalitetnih materijala i naravno italijanski dizajn...preporucujem!

 

Preseku se dve zice ili izbace iz samog konektora. Onde daju indikaciju da je u drugoj i trecoj... i GOTOVO!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Sema je za SV, ali bi trebalo da bude isto.... imas masu. ler i indikaciju za drugu i trecu... za probu je dovoljno otkaciti konektor, vidis ima li razlike :takoje:

 

P.S. za koji dan cu imati RAPTOR u garazi pa proveravam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Sema je za SV, ali bi trebalo da bude isto.... imas masu. ler i indikaciju za drugu i trecu... za probu je dovoljno otkaciti konektor, vidis ima li razlike :takoje:

 

P.S. za koji dan cu imati RAPTOR u garazi pa proveravam!

 

Da li mi preporučuješ istu operaciju i na SV-u?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ja sam to odradio sam.nisam mogo da verujem kad sam vido da niko to nije dirao do sad. mislim na mom motoru.

 

edit: @RAmireZ, dobićeš "dužu" drugu i treću, drugu oko 20km je kod mene po sećanju.

Promenio član Lug

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja