Jump to content

Moto Zajednica

K1300R 2008 i noviji

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

BMW K1300R 2008 i noviji

 

BMW_K1300R_RHS_Large3_800p.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Navesti tačno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor:


[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 680 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.
Trenutno posedujem  K1300s, skromnih 3 meseca ali sam pre par dana isao na jednu lepu turu
7 dana - 3580 km. pa bi mogao nešto skromno i ukratko reći 
[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]
2010 
[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]
Par meseci 
[b]3. Šta mi se dopada:[/b]
Motor je brutalno jak i agilan sa svojih 175 ks, potrosnja smesna 5.5l dal auto put ili 
magistrala spusta i na 5.2. ( sa punim rezervoarom pokazuje bord oko 300 km range ali realno
 po meni se prelazi
se pređe oko  240-260km.)
Vrlo stabilan motor i povozan  za krivine i to  natovaren koferima max.  za auto puteve je 
prava raketa.
Pozicija sedenja je dobra i moze se isterati i dalji put bez problema, naravno trne 
guza posle 3-4h voznje.
3 moda voznje od ta tri posto sam penzos, samo vozim na komfort modu ali drugar koji vec 
vozi 2 godine K1600gt, kaze da i kad se prebaci na sport mod ne oseti se neka razlika mada 
on vozi autobus od motora.
Ja na komfort modu imam osecaj da pliva kao kamion i to mi je bas brutalno
[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]
Cena odrzavanja kao i sto svi znaju premium brend, udara po usima blago rečeno...
Kao i većina Bmw modela imao je opozive, pri kupovini proverio ga je drugar sa dijagnostikom 
a i vozio sam ga u Delta motors jer je imao nepunih 18k km. i opet mi je preodecno koje mane
su se pokazale vremenom, ako se secam neki prsten na samom točku ili tako nesto...
Majstor ga je pogledao i rekao da je sve u redu, planiram sl mali servis da ga teram u Deltu
pa da ima zabelezeno elektronski predjena km i redovan servis. 
Desni korman kao da je nekako pod nekim stepenom vise zakrivljen i povrmeno mi se cinilo da mi 
trne desna ruka, a razgovoru sa drugarom koji vozi K1600gt i imao je priliku da vozi 1000rr 
kaze isto to oseca... sad mozda smo nas dvojica prolupali ili nesto umisljamo...

 

5. Moj utisak:

 

Bas sam prezadovoljan motorom a tek sa potrosnjom, fabricki ima Akrapovič titanium koji se brutalno čuje i

dalje sam bas oprezan pri davanju gasa iako mi deluje da je stabilan i da prati vozača u krivinama ali opet setim se da je 1300 i 175 konja pa se trudim da se ne glupiram previse jer ga tek vozim par meseci a voleo bih da doživim 40tu...

Ako Bog da planiram da ga zadrzim sigurno par sezona kao i svaki motor koji sam imao, ali sto bi reklo sve je relativno...

Promenio član Biker Boy
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: BMW K1300R

Uzeo sam prije dva mjeseca BMW K1300R Carbon, svicarac, presao 29000. 

Kao sto znate, brutalan. 😍

Jos ga probavam, da tako kazem. Isprobao ga Sarajevo Konjic, sjediste gel, udobno, polozaj dobar, malo tezi na koljeno ali ide, ali ne bih savjetovao te zafrkancije, tezak je motor i spustanje do dna je rizicno ako cesta nije cista. Ubrzanje sa quickshifterom je ubitacno. Gas do daske, lupis shifter i u par sekundi si u sestoj i ispaljujes se k'o raketa. 

Mana kao i svi nakedi vjetar. Ubi. Buka. Narucio sam visoki siber jer ce mi smetati na duzoj turi voziti preko 100. 

Prije ovog sam vozio velikog sport turera, visoki vizir, zastita od vjetra maksimalna, na 230 km/h mozes pitu razvijati na njemu, slusas zvuk tisine i nemas predstavu koliko brzo ides pa postane dosadno. Ovaj te rastrese maksimalno, voznja intenzivna, adrenalin na maksimumu, osmijeh ne silazi sa face. Dobar. Izgleda opasno. Muski. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja