Jump to content

Moto Zajednica

Naši padovi

Recommended Posts

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

podigao na zadnji, otisao visoko, motor se zaljuljao i prilikom spustanja nije stajao pravo nego ne stranu, pao na bok i nastavio da kliza na slajderima, i udario u kola ispred rezervoarom...

 

ja sam malo klizao, poderao jaknu, nije mi nista uglavnom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: Golden Dragon

Evo da se i ja upisem. Do sad nisam imao ozbiljinijih padova, ali juce zamalo da budem u crnoj hronici. Vozio sam nekih ~200km po kisi i mokrom asfaltu, i na 10-ak km od kuce izletim iz krivine, sto zbog lose procene puta, sto zbog malo brzeg uletanja u krivinu, sto zbog toga da sam bio smoren od kise ceo dan. Isao sam nekih 120Km/h i pri izletanju motor se podigao na prednji tocak, zbacio me i tresnuo levom stranom o zemlju. Ja preleteo preko volana, i leteo nekih 15-20 metara i pao ledjima, celom duzinom, nastavio da se kotrljam, zveknuo glavom i zaustavio se. Od opreme sam imao jaknu i pantalone sa svim protektorima, kacigu,rukavice i kornjacu na ledjima. Kaciga malo ostecena, nista strasno, jakna i pantalone imaju 5 kg blata i trave. Srecom nista nisam slomio, kornjaca odradila posao, ledja me bole,odvaljuju, ali su kicma i rebra ostala zdrava.

Nemam slike sa mesta gde sam izleteo, a slike motora cu postavit za koji dan, dok se malo oporavim, jer se slabo krecem od bolova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Pa vozi 120kmh po kishi i sledeci put >:(

 

Sam si kriv, sledeci put pazi. Bar si imao svu opremu bar si toliko bio pametan. Da ti se vishe ne ponovi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81
leteo nekih 15-20 metara

 

pa da si vozio 300km/h ne bi leteo 20 metara kroz vazduh, prekalkulisi se... :D

 

inace, kisa je mnooogo za*ebana, drasticno se smanji vidljivost, gume se drugacije ponasaju, dovoljan je delic sekunde da se nesto dogodi ako covek ne pazi. Po kisi samo polako i sto opreznije...

 

Sheik, brzo ozdravi prijatelju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

1. Pre jedno 10-11 godina .. prvi motor, Tomos apn4 i ja koji prvi put u zivotu sedam na motor. :)

Naravno, prebrzo pustam kvacilo, dajem gas... motor skoci .. ja sa 2-3 prsta pritiskam kocnicu dok mi ostatak desne sake drzi zavijen gas do kraja :D :D ... motor krene da skace, sva sreca tu bila neka zemlja i padosmo na tu zemlju. Meni nista, motoru iskrivljen retrovizor i zemlja usla u supljinu na guvernali (nije imao tegice :P ) :) Tad sam ZAMRZEO motore, ma nisam hteo da mu pridjem duuuuuuugo vremena. al' ne vredi ... dedini geni su se vremenom probudili u meni i eto me o5 na 2 tocka :)

 

2.  Krecem da se spustam niz Kosutnjak od Aleksandar staze (ili kako li se vec zove?) prolazim jednu krivinu, drug, trecu .. i u sledecu krivinu ulazim malo brze, obaram motor i na pola krivine skapiram da je "gubim". Eh sad ... neiskustvo .. umesto da sam produzio (bilo je prosirenje pored puta) mozda bih i uspeo da zakocim... ali NE, ja pokusavam da ga oborim jos malo i izvucem krivinu... padam, poznati "metalni" zvuk, varnice .. motor u liscu pored puta, ja malo proklizao, suvozac se malo vise klizao i ugruvao koleno i iscepao nove farmerke :) .. ustajem, nije mi nista... motor upalih iz 5-6 pokusaja, epilog: izgreban motor, crkla sijalica u faru... motor: Yamaha YBR125 '08

 

 

-   Sravros. Lep suncan dan  . Ulazim u kruzni tok malcice brze , opet proklizavanje i tresak . Ustajem i cudom se cudim . Nit sam kocio, nit sam ubrzavao, nit sam ga obarao do fuzastera a pre 2 dana sam stavio nove gume u Solunu Molim? Tad mi dodje nesto i pocinjem patikama da se klizam po asfaltu . Grip 0

 

2. da skratim ... desilo mi se ISTO ovo sto se desilo Popaju, samo sto je lokacija Subotica i krivina u nekom seocetu.. Meni nista (osim pretrpljenog soka), na motoru par ogrebotina, nista sto se ne moze srediti :) Zaista cudno, asfalt je tamo nenormalan, u patikama se klizas kao po ledu, jedva sam cekao da pobegnem odande. Da stvar bude gora, neposredno posle pada se slucajno pojavila policijska patrola koja je htela da mi pise kaznu za izazivanje saobracajne nesrece i ugrozavanje bezbednosti ali sam ih nekako zamolio da to ne cine i da mi pomognu da podignem motor je je tezak u p. lepu m. :D:) motor: Honda CB750kz '81

 

 

nadam se da sam ispunio kvotu sto se padanja tice :)

Eh da... UVEK nosim opremu. bez obzira sto je napolju 40c i sto idem samo do komsije 50m niz ulicu ja imam kacigu, jaknu, rukavice, pojas ... sto i vama toplo preporucujem ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Evo da se i ja upisem. Do sad nisam imao ozbiljinijih padova, ali juce zamalo da budem u crnoj hronici. Vozio sam nekih ~200km po kisi i mokrom asfaltu, i na 10-ak km od kuce izletim iz krivine, sto zbog lose procene puta, sto zbog malo brzeg uletanja u krivinu, sto zbog toga da sam bio smoren od kise ceo dan. Isao sam nekih 120Km/h i pri izletanju motor se podigao na prednji tocak, zbacio me i tresnuo levom stranom o zemlju. Ja preleteo preko volana, i leteo nekih 15-20 metara i pao ledjima, celom duzinom, nastavio da se kotrljam, zveknuo glavom i zaustavio se. Od opreme sam imao jaknu i pantalone sa svim protektorima, kacigu,rukavice i kornjacu na ledjima. Kaciga malo ostecena, nista strasno, jakna i pantalone imaju 5 kg blata i trave. Srecom nista nisam slomio, kornjaca odradila posao, ledja me bole,odvaljuju, ali su kicma i rebra ostala zdrava.

Nemam slike sa mesta gde sam izleteo, a slike motora cu postavit za koji dan, dok se malo oporavim, jer se slabo krecem od bolova.

 

Cestitam na opstanku! Pad sa 120 na sat bez posledica se slavi kao 2gi rodjendan. A tu "malo" ostecenu kacigu baci slobodno. Samo ces se bezveze kuhati u njoj.

 

pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: Golden Dragon

Pa vozi 120kmh po kishi i sledeci put >:(

 

Sam si kriv, sledeci put pazi. Bar si imao svu opremu bar si toliko bio pametan. Da ti se vishe ne ponovi ;)

 

Znam da sam sam kriv, ne ponosim se ja tim, cak me i stid da sam to uradio i da sam sebi to dozvolio >:(

Opremu inace nosim uvek. Ni po gradu se ne vozikam bez kacige, jakne, kornjace i rukavica.

 

 

leteo nekih 15-20 metara

 

pa da si vozio 300km/h ne bi leteo 20 metara kroz vazduh, prekalkulisi se... :D

 

inace, kisa je mnooogo za*ebana, drasticno se smanji vidljivost, gume se drugacije ponasaju, dovoljan je delic sekunde da se nesto dogodi ako covek ne pazi. Po kisi samo polako i sto opreznije...

 

Sheik, brzo ozdravi prijatelju!

 

Nisam se dobro izrazio, zaustavio sam se nekih 15-20 metara od motora, a koliko sam tacno leteo, ne znam :)

Hvala na lepim zeljama :)

 

@GhostMile

Yebes kacigu, posluzila je za sta je namenjena, kupicu bolju, samo da me ledja popuste.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW R1100GS

Evo da se i ja upisem.

Nedelja, kise za vikend bilo koliko hoces. Takodje sada i blata.

Posle Jagnjijade komsija iz Zemuna i ja krenuli put Krusevca.

Drugar u selu pored Aleksandrovca slavi u nedelju.

Posto je meni zena u Krusevcu povedem i nju na slavu.

Krecemo i da bi pokazao drugu reku Rasinu sidjemo do iste.

Put naravno poljski pored reke. Malo malo pa bara.

O jednu smo se i sapleli. Isli smo polako i od ostecenja meni pocepane pantalone.

Naravno bili smo u full opremi. Samo ponos povredjen.

Neko je napisao da se ne seca gde su mu bile ruke. Ni ja se ne secam.

Secam se samo da dok smo padali okrenuo sam se prema zeni da vidim mogu li sta da uradim dok padamo.

Naravno samo sam je ispratio pogledom.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Evo da se i ja upisem.

Nedelja, kise za vikend bilo koliko hoces. Takodje sada i blata.

Posle Jagnjijade komsija iz Zemuna i ja krenuli put Krusevca.

Drugar u selu pored Aleksandrovca slavi u nedelju.

Posto je meni zena u Krusevcu povedem i nju na slavu.

Krecemo i da bi pokazao drugu reku Rasinu sidjemo do iste.

Put naravno poljski pored reke. Malo malo pa bara.

O jednu smo se i sapleli. Isli smo polako i od ostecenja meni pocepane pantalone.

Naravno bili smo u full opremi. Samo ponos povredjen.

Neko je napisao da se ne seca gde su mu bile ruke. Ni ja se ne secam.

Secam se samo da dok smo padali okrenuo sam se prema zeni da vidim mogu li sta da uradim dok padamo.

Naravno samo sam je ispratio pogledom.

 

 

Jesi joj i mahnuo?  ;D

 

Zasto bi ti bio povredjen ponos? Danas (anno 2009) je to sasvim normalna, da ne kazem cool, stvar.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW R1100GS

Evo da se i ja upisem.

Nedelja, kise za vikend bilo koliko hoces. Takodje sada i blata.

Posle Jagnjijade komsija iz Zemuna i ja krenuli put Krusevca.

Drugar u selu pored Aleksandrovca slavi u nedelju.

Posto je meni zena u Krusevcu povedem i nju na slavu.

Krecemo i da bi pokazao drugu reku Rasinu sidjemo do iste.

Put naravno poljski pored reke. Malo malo pa bara.

O jednu smo se i sapleli. Isli smo polako i od ostecenja meni pocepane pantalone.

Naravno bili smo u full opremi. Samo ponos povredjen.

Neko je napisao da se ne seca gde su mu bile ruke. Ni ja se ne secam.

Secam se samo da dok smo padali okrenuo sam se prema zeni da vidim mogu li sta da uradim dok padamo.

Naravno samo sam je ispratio pogledom.

 

 

Jesi joj i mahnuo?  ;D

 

Zasto bi ti bio povredjen ponos? Danas (anno 2009) je to sasvim normalna, da ne kazem cool, stvar.  ;)

 

Pa gledas druge kako padaju.

Slusas o tome. I stvarno je normalna stvar.

Sve je to normalno dok se tebi ne desi :)

Ma super je i kada padnes. Sve covek treba da proba u zivotu.

Osim teskih droga naravno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Znam iz prve ruke da toj Africi nisi prvi, navikla je ona :)

 

Da... bila je ona i po fruskogorskim sumama, a i imala je susrete sa ovcama! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ja sam pao milion puta kao klinac na Tomosima raznim..cak smo i vezbali padove u okretnici na petlji u N.S. svako je morao da padne u krivini a mi ostali smo gledali te padove....hehehe obuces dve stare trenerke i MORAS PASTI!!! hehehehe

 

A 20. 04 91. sam na pravcu na novom naselju vozio gpx 600r stravicnom brzinom vecom od 15o km/h i vozio sam po duploj punoj liniji i samo je jedan auto bio u desnoj traci ja sam terao a onda je on iz desne trake odlucio da se parkira na drugu stranu preko duple pune i zamotao pun desni i zatvorio mi put..........moj mozak je samo stigao da registruje da se nista ne moze uciniti i da je kraj......nisam stigao ni gas da oduzmem i ugario sam u njega pod uglom od 90 stepeni i preleteo 56 metara i pao na put glavom...nisam imao kacigu...i iako sam se rukama branio polomio sam nos, lobanju 21 zub..i svasta jos.......................najgore sto mi se desilo je da sam jajima ulubio rezervoar na GPX.....a kada sam dosao svesti posle hiruske obrade bio sam prekriven carsavom preko glave.......sve u svemu lecio sam se dve godine...

 

Od taga sam padao jos dosta puta ali to i nije strasno..strasno je sto sam imao jos dva direktna sudara slicna ovom opisanom i to ne svojom krivicom a uvek sam se kretao ispod ogranicenje.....izletela mi je neka zena na 10 metara i iako sam isao 40 to nije bilo dovoljno i jbg....barem su dobro platili....i jos jednom tako slicno u nekog magarca slepog...

 

Pa svaki dan neko pokusava da me ubije i voziti motocikl nije nikada bilo opasnije...sta da vam kazem znate i sami...nosimo zastitnu opremu i vozimo oprezno samo tako cemo jos dugo voziti...mada na zalost nekada ni to sve ne pomogne.....

 

 

ZIVI BILI MOTOCIKLI VAS ODLICNO SLUZILI I STO MANJE PADALI.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT

Ja sam pao milion puta kao klinac na Tomosima raznim..cak smo i vezbali padove u okretnici na petlji u N.S. svako je morao da padne u krivini a mi ostali smo gledali te padove....hehehe obuces dve stare trenerke i MORAS PASTI!!! hehehehe

 

A 20. 04 91. sam na pravcu na novom naselju vozio gpx 600r stravicnom brzinom vecom od 15o km/h i vozio sam po duploj punoj liniji i samo je jedan auto bio u desnoj traci ja sam terao a onda je on iz desne trake odlucio da se parkira na drugu stranu preko duple pune i zamotao pun desni i zatvorio mi put..........moj mozak je samo stigao da registruje da se nista ne moze uciniti i da je kraj......nisam stigao ni gas da oduzmem i ugario sam u njega pod uglom od 90 stepeni i preleteo 56 metara i pao na put glavom...nisam imao kacigu...i iako sam se rukama branio polomio sam nos, lobanju 21 zub..i svasta jos.......................najgore sto mi se desilo je da sam jajima ulubio rezervoar na GPX.....a kada sam dosao svesti posle hiruske obrade bio sam prekriven carsavom preko glave.......sve u svemu lecio sam se dve godine...

 

Od taga sam padao jos dosta puta ali to i nije strasno..strasno je sto sam imao jos dva direktna sudara slicna ovom opisanom i to ne svojom krivicom a uvek sam se kretao ispod ogranicenje.....izletela mi je neka zena na 10 metara i iako sam isao 40 to nije bilo dovoljno i jbg....barem su dobro platili....i jos jednom tako slicno u nekog magarca slepog...

 

Pa svaki dan neko pokusava da me ubije i voziti motocikl nije nikada bilo opasnije...sta da vam kazem znate i sami...nosimo zastitnu opremu i vozimo oprezno samo tako cemo jos dugo voziti...mada na zalost nekada ni to sve ne pomogne.....

 

 

ZIVI BILI MOTOCIKLI VAS ODLICNO SLUZILI I STO MANJE PADALI.....

 

A da ti probas igre na srecu? :)

56m bez kacige  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

A 20. 04 91. sam na pravcu na novom naselju vozio gpx 600r stravicnom brzinom vecom od 15o km/h i vozio sam po duploj punoj liniji i samo je jedan auto bio u desnoj traci ja sam terao a onda je on iz desne trake odlucio da se parkira na drugu stranu preko duple pune i zamotao pun desni i zatvorio mi put..........

...

 

Ovo mi bas i nije jasno, osim ako si pogrijesio, tj. da je on zamotao pun lijevi.

 

Nemoj da se ljutis ali ova prica ne pije vodu, 60km/h pa ne mogu bez kacige. Sa 150km/h ja ne bi video ni taj auto a ne da je dupla puna linija.  :o

 

Stvar navike. I meni sad smeta preko 60 sa otvorenim vizirom, a nekad sam vozio i 200+ bez kacige.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

...

A 20. 04 91. sam na pravcu na novom naselju vozio gpx 600r stravicnom brzinom vecom od 15o km/h i vozio sam po duploj punoj liniji i samo je jedan auto bio u desnoj traci ja sam terao a onda je on iz desne trake odlucio da se parkira na drugu stranu preko duple pune i zamotao pun desni i zatvorio mi put..........

...

 

Ovo mi bas i nije jasno, osim ako si pogrijesio, tj. da je on zamotao pun lijevi.

 

Nemoj da se ljutis ali ova prica ne pije vodu, 60km/h pa ne mogu bez kacige. Sa 150km/h ja ne bi video ni taj auto a ne da je dupla puna linija.  :o

 

Stvar navike. I meni sad smeta preko 60 sa otvorenim vizirom, a nekad sam vozio i 200+ bez kacige.

 

 

Da ima tu fazon. Kad vozim sa shlemom, prvih 10ak kilometara sa 70+ na sat suze ochi, posle valjda presushe pa nece vishe i sve vidim allright

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

U pravu si pogrresio sam on je iz desne trake namotao pun levi i spustio mi rampu.....nisam nikakav izbor imao..bukvalno SMRT U OCI.....meni kada neko viri sa desne strane n.p.r. u raskrsnici...meni se noge otsecaju na tu situaciju sa desne strane. To se desava zato sto mozak pamti tu situaciju i kao posledica toga imam dozivotan strah na pomenutu situaciju. Veoma zajebano sta da vam kazem, nedoziveo niko!!!!!

 

 

A ti Bikus si smesan hoces da ja kazes da ja lazem ovoliki auditorijum?????? smesno kada bi video moje oziljke na faci i nove zube znao bi da se ne zajebavam......smesno ali si me nazvao lazovom........neznam koji bi bio motiv ladgati o tako necemu??????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

.....meni kada neko viri sa desne strane n.p.r. u raskrsnici...meni se noge otsecaju....

...

 

Samo se spremas kao da ce 100 godina biti rat...ili tako nekako. Prilagodis voznju da mozes da vladas i opustis noge.  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Pa odlicno ja vladam i opusten sam ali kazem ti kada neko hoce da mi istrci telo samo izbunari taj neprijatan osecaj...cak kada me neko drugi vozi u autu na primer i isto se dogodi na tu situaciju sa desne strane.

A recimo sa leve se nista ne dogadja

 

Kazem ti zajebeno i dozivotno......a i frend koji je psihic mi je pricao o tome i objasnio mi je neke stvari

 

Interesantno je da sam prilikom tog udesa polomio lobanju i imao potres mozga i ne secam se bas dogadjaja..recimo nisam znao sta sam vozio....ali boje kola se secam ali mnoge stvari su nejasne u secanju.....ali to se ponavlja iako se ja nesecam samog udarca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja