Jump to content

Moto Zajednica

Around Europe 2010

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV

Hvala vam za ovako divne kilometre.Nista bez baze u Nemackoj.Veliko uzivanje mi je bilo putovati sa vama.

Mnogo srecnih i kvalitetnih kilometara zelim vama a i svima nama u novoj sezoni 2011.

Veliki pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Procitao sam putopis odjednom.

Ovo daje novo znacenje reci putopis i putovanje,odusevili ste me,bravo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Motocikl: fejzer 'iljadu crni

Lepo rece Jovan k1200s. Sad ce lepo forum da se zatvori....ko je nesto napisao,napisao je i dovidjenja!!!! ;)

Kraljevi ste....i super ste...

Hvala na druzenju,mozgacemo mi jos,zajedno naravno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Bravo,svaka cast na putovanju i putopisu. :care: :care: :care:

Srecna vam Nova Godina i jos puno bezbednih kilometara da predjete. :moto3: :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5723 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Šta god da kažem biće izlišno...zato... :care: :care: :care: :care: :care: :care:

 

Daće Bog da i ja prođem neke od vaših destinacija (naravno iz više tura. :aha: )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Auuuuu!!!!! :care::care::care:

U dahu sam procitao.

Doktorski rad na temu "Evropom uzduz i popreko na motoru"

 

Srecna nova godina i jos mnogo lepih i bezbednih km u 2011.

 

:moto3::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

Ostatak informacija ( mozda nekom zatrebaju )…

 

Pripreme za put smo odradili ekspresno.

 

Najteze je bilo izrutirati, jer sam sve sekao na dnevne rute, a materijala je bilo poprilicno. Nas verni pratilac na ovom putovanju, zaduzen za upute gde skrenuti i gde su speed cam-ovi, je bio Garmin Zumo 550.

 

Osiguranje za oboje (Europe assistance) zlu ne trebalo a i obavezno je.

 

ADAC kartica . ADAC je nesto kao nas AMSJ al’ na steroidima. Ako nesto gekne kad sam vec u civilizovanom svetu da iskoristim pogodnosti.

 

Camping Card International – spomenuh je vec, identifikaciona kamperska kartica. Ostavite nju, umesto pasosa na prijavnici. Jos jedna pogodnost ove kartice su i popusti u odredjenim kampovima.

 

ACSI campsite DVD za informacije o kampovima.

 

Naravno, majka svih informacija je www.google.com

 

Divlje kampovanje u Skandinaviji je dozvoljeno prakticno svuda. Ne sme se kampovati na usevima, u dvoristima tj. na mestima gde normalan covek ne bi polozio sator. Mi smo ovaj put preskocili kampovanje jer je bilo hladno, a ja nisam zeleo da se Marija maltretira jer joj je ovo bilo prvo kampovanje u zivotu ☺. Hvala Bogu da joj se svidelo inace nista od putopisa ☺)).

U Finskoj, u Laplandu je nepisano pravilo da putnik namernik moze koristiti kucice u sumi u trajanju od tri dana. Ukoliko se za to vreme pojavi vlasnik ili drugi putnik, duzan je da istom ustupi kucicu. Naravno sve mora biti vraceno u prvobitno stanje.

Finci, cudan narod u prelepoj zemlji.

 

Sva bukiranja hotela smo radili online, preko booking.com. Trajekte smo takodje bukirali online, par dana pre polaska istih.

 

Informacije o destinacijama smo cupali sa raznih mesta, odavde jedan deo, a ostatak od ljudi. Zahvalnica Sinketu koji je podelio svoje utiske I savete sa svoje ture po Nordkapp-u. Covek mi lepo rece: “Mnogo duva veta”, a nisam ni kapirao sta to znaci.☺ Uputio nas je na mnoga lepa mesta koja smo obisli.

 

Kamp oprema:

Sator i podloska za isti, vrece, podloske za vrece, posteljina za vrece, jastuci, gorionik, bocu gasa, bocu petroleje, so I ulje ☺. Meni to takodje spada u kamp opremu.

 

Od opreme za motor:

prva pomoc (naravno), set za krpljenje guma, kertridzi sa kompresovanim vazduhom za pumpanje guma, pumpa, gumeni poklopac cilindra (ukoliko opletemo negde I odkinem poklopac ventila), alat BMW i jos neke kljucice i multitool naravno, prsluke fluo (mora po zakonu vecine EU zemalja da se poseduju ako ne i svih, bem li ga. Za Austriju vazi da moraju da ga imaju i vozac i suvozac :))

 

Potrosni material koji sam utep'o za vreme putesestvija su par guma marke Metzeler Tourance, gripovi na volanu su otisli u penziju, sijalica H7 komada 1, i da naprsle su mi plastike, neke malecne od vetra, al' su ih menjali u garanciji.

Od kvarova sam imao pregorelu sijalicu i zaglupeli merac goriva. Sijalicu sam zamenio, a kad sam napunio rezervoar sredio se i pokazivac.

 

Servisa odradjenih 3, na pocetku putovanja na 20k km veliki servis, na 30k, I na 40k opet veliki. Kad sam radio prvi malo sam mucio gospodu iz Zentruma sa pitanjima tehnicke prirode. Zanimalo me da li bi trebao da obratim paznju na nesto, jer se spremam da za relativno kratko veme predjem poprlican broj km. Da, rekose mi, potrudite se da do 12k km uradite servis (trebalo bi da se radi na 10k i proveravajte ulje s vremena na vreme. Ja sam radio servis po ps-u na 10k.

O motoru, ne znam sta da vam kazem sto nije na forumu vec receno. Ja sam zadovoljan sa gomilom stvari, sa nekima sam nezadovoljan al' jbga .

Ono sto mi se svidja je upravljivost, sigurnost, lepota voznje po krivinama (pravljeno to za Alpe i serpentine ☺), udobnost pri duzim putovanjima ^^, kocenje ako se uzme u obzir da smo mi natovareni van svih normativa nosivosti, pouzdanost, kardan (lakse odrzavanje i duzi zivotni vek su mi bitne stvari), veliki rezervoar.

Nedostaci po meni su: tezina (da je bar 50 kg laksi ;)), top speed (za dosadne autoputeve), sediste (posle 500km otprilike pocinje da mi pravi zurku sa repom, po recima momka koji radi u Touratech-u krivac za to je nepostojanje udubljenja na istom pa se vrsi konstantan pritisak na donji deo kicme. Ispoljava se kod dugih voznji sa sapatnikom najcesce, mrtvi auspuh (kofer sa te strane je poprilicno manji pa moras da zongliras sa rasporedom tezina u bisagama i vrecama), ogibljenje (sa nas dvoje natovarenih je na granici), nedostatak pojasa za vezivanje za suvozaca, da moze da dremne ko covek ☺.

 

Sigurno sam izostavio sa oba spiska ponesto.

 

Suma sumarum, necem da menjam bike jos dugo, dugo.Za ovih 45000 km predjenih u 2 godine nijedan kvar, pu pu da ga ne ureknem :). Lepo nas sluzi a i napokno se razradio agregat pa je sredio konzumaciju ulja (normalna pojava kod boxer motora).

Ako vas sta zanima pitajte, a ja ako se setim sta god dopisacu.

 

Lep pozdrav Vuk & Marija i hvala na pohvalama ☺))

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sve u svemu, za ovakvo putovanje nije dovoljno imati motor i novac. Potreban je ogroman trud da se isplaniraju dnevne rute, mesta koje treba posetiti, mesta gde ce se prespavati plus rezervacija smestaja za ta mesta. Pa onda odrzavanje i servis motora, pa nabavka hrane i pica, odabir pravog prtljaga i mesta gde ce se taj prtljag staviti u smislu pune funkcionalnosti... Ma uzasno mnogo detalja...

 

Svaka cast na tome sto ste sve te probleme resili i obavili jedno ovako kompleksno putovanje. Dubok naklon!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

Joj ;), imamo par ruta u mozgu al' koje godine ce biti realizovane 'bem li ga.

 

Bajkalsko jezero, Pan Americana (od Kanade do Ognjene zemlje pa nazad uzbrdo drugom obalom), Daleki istok (Indija, Thailand, Japan naravno i ostale kosooke zemlje), Afrika ....

 

Najverovatnije ce se ici za Egipat posto smo zbog putesestija ove godine preskcili ronjenje, a to ne zelimo da ponovima :).

 

Ali za to treba da se slozi mnogo kockica, prvenstveno finansije a i Marija treba da se odomaci za volanom, jerbo mi je ponekad preterano tesko da vozim buljuk stvari i nas dvoje van asfalta.

 

Najbitnije je da su volja i zelje prisutni a sve ostalo dodje nekako.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5723 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Po ovome što planirate, ovaj Around Europe mu dođe kao neka lokalna vožnjica... :stabre:

Želim Vam da ostvarite Vaše planove pa da nam "cedite mast" ovako lepim putopisima. :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Dive Africa nalepnica na koferu :D Hmmm da niste mozda bili u Sharm El Sheiku kod Aleksandre na ronjenju? Ja sam takodje bio kod nje sa devojkom na ronjenju i bilo mi je fenomenalno posto se oboje lozimo na ronjenje :D :D :D By the way putopis ti je fenomenalan :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

Kad sam ovoliko skrabao setih se da sam zaboravio da iznesem licne obezrvacije o saobracaju u nekim zemljama kroz koje smo prolazili. U svim je saobracajna kultura na visokom nivou.

Jedine trzavuce koje smo imali bile su u Portugalu, gde su nas dva puta obisli opasno blizu. Baja nije mogao da saceka da se prestrojim ☺.

U zemljama Beneluksa, Danskoj i Skandinaviji , izuzimajuci Norvesku, je manje vise isto. Autoputevi pokriveni speed cam-ovima, a lokalni ,u zavisnosti od prioriteta sa presretacima u raznim oblicima.

 

Norveska je jedino mesto gde smo se parkirali na prakingu, uredno, i gde malo ko vozi preko ogranicenja koje je 90km/h, van naseljenih mesta, po putevima po kojima smo mi vozili. Kamera imaju na mestima za koje ne bi verovali. U nedodjijama najgorim smo vidjali radare. Posto su kazne poprilicne, svi su dobri i fini.

 

U Portugalu je zezanje, niko ne postuje ogranicenja. Peglaju k’o blesavi po autoputu i nevideh ni jednu kameru.

 

Francuzi su genijalni, da l’ su toliko svesni ili su ih toliko ispeglali bajkeri sa borbom za svoja prava…Uglavnom kako te vide u retrovizoru sklanjaju se odmah. Dok smo prolazili kroz Pariz bilo je zagusenje zbog sudara. Sve stoji, osim motora koji pice izmedju kolone sa 60km/h i jace, jer su svi automobili ostavili podosta mesta za prolaz motora.

 

Sa organima reda smo dolazili u kontakt samo ukoliko smo iste pitali za informacije, i na granici.

 

Za sve vreme putovanja fenomene kao sto su, skretanje bez pokazivaca pravca, okretanje preko duple pune, upadanje u makazice, oduzimanje prvenstva prolaza nismo sretali do povratka u rodnu grudu (pod ovim podrazumevam teritoriju SFRJ :), citaj nepopravljiv YU nostalgicar).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Rodom i srcem u Brčkom-BiH, a na privremenom radu u Zagrebu-CRO

Alal vera,

 

Produktivnost na poslu danas je minus20/100. Razlog: MotoPUTopis i to baš ovaj :Mina: . Što bi reko moj zemo Mujo: Opet mi se ide u Skandinaviju. Veli Haso: Pa šta si bio već? Ma jok, nego išlo mi se i juče kad je Sinke pis'o o Štokholmu...

 

Brate i sestro, mnogo je truda u ovome... :lud:

 

P.S. rovinj-villas rubin: sledeći put obrnite mobilni (moji su u rov.selu i tamo se brćkamo, pa malko odbojka na pesku)...da Da Bog pa se vidimo-0038591/789-4185 :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja