Jump to content

Moto Zajednica

Supershadow, problem sa paljenjem? ili sta god je vec..

Recommended Posts

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Supershadow 250

pozrav ljudi,

 

interesuje me sta mislite da bi mogo da bude problem na mom Supershadow-u

 

upalio sam ga da se malo zagreje pa da se vracam kuci, znaci motor je bio vozen isto vece par sati ranije, i upalio je bez problema, itd itd.

radio je nekih 3-4 minuta na niskom sauhu, a onda je poceo sve slabije da radi, nekih minut, kao da mu je preslab sauh. onda se ugasio sam.

 

povuko sam sauh na maksimum, upalio je, radio je nekih 20ak sekundi i opet se ugasio. probam opet da upalim, radi mozda 3 sekunde, i ugasi se. onda nije vise hteo da se upali.

 

vergla lepo, akumulator mi je nov, osiguraci provereni, rezervoar skoro pun.

proverio sam slavinicu za gorivo, prebacivao na rezervu i u sva moguca medjustanja slavine jer sam pretpostavio da se mozda tu zatvorio dovod goriva. izvadio sam da vidim i crevo, tece gorivo bez problema. kablovi koji idu na svecice su okej, sve ostalo pritegnuto.

 

da napomenem da mi se mesec dana pre toga motor u mozda par voznji cudno ponasao. ostavim ga da se zagreje, i onda secka dok vozim, a pri vecem sauhu vuce lepo. mislio sam da je mozda prljavo gorivo, mada se taj problem javio bio mozda 2-3 puta.

 

takodje, u zadnjih mesec dana imao sam utisak da osecam gorivo vishe nego obicno, tj da je 'jacha smesha' ili sta vec. potrosnja mi se povecala sa 3,5 na 4,5 u odnosu na letos, ali sam mislio da je to normalno posto je jako hladno za voznju, duze se zagreva motor, itd. imao sam i blagi utisak da motor mozda ne vuce kako treba zadnjih par nedelja, al sam i za to mislio da je u pitanju zima i sporije zagrevanje, sto je i najverovatniji razlog.

 

dakle, sada motor vergla, ali se nista ne dogadja. ima li neko ideju o cemu se radi? ja se nesto mislim da je mozda karburator kriv, ali da bi do njega dosao moram da rastavim rezervoar, itd, a i ne bih da ga sam rastavljam (karburator). Ili, sto mi je neko rekao, da je mozda u pitanju struja nekako?

 

marko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Proveri kako stoji crevo filtera za vazduh, mozda je spalo od vibracija pa tuda vuce extra vazduh, a ne bi bilo lose ni svecice da pregledas, mmm, za pocetak. Ako je ok, probaj sa stelovanjem vazduha, i na kraju ostaje da nije karburator odnosno neki kanal zapusen, izduvaj i dizne i kanale

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

ja bi prvo, isto, odvio svećice zaverglo, i gledo dal bacaju varnicu. pa onda dalje.

 

 

Takodje probaj ako ne bacaju svecice da gurnes srafciger u kapicu od svecice o onda da verglas, tako ces da znas dal stize struja do svecice.

Malo ce de drmkati struja ali nije strasno, preziveces... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Supershadow 250

hvala ljudi, aj probacu veceras nakon posla, pa javljam sta se desilo, za svecice mi je cudno da bi mogle one da budu, valjda bi onda bar jedan cilindar radio? mada, sta pa ja znam.. a ovo za dovod vazduha mi nije ni palo na pamet :)

 

javljam kad isprobam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Jedino moze da bude problem sa gorivom ili strujom. Najlakse je skinuti svecice i videti da li baca varnicu i koje su boje tj da li je prejaka smesa ako su crne a i da li je presisao od verglanja ako je vlazna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Supershadow 250

mda, sad sam se tek setio, ja sam to veche nekoliko sati pre nego sto se ovo izdesavalo odvezo bio motor u perionicu na pranje. dal ima neko ideju dal je tu nesto moglo da se desi?

 

 

i ne ide mi ovo sa svecicama, ipak vergla motor, mada sta ja znam uopste..

 

provericu pa javljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

kanda samo ušla voda gde ne treba, pa rasipa varnice pre svećice. možda proradi kad se potpuno osuši. valjda se nije negde jos i zaledila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Supershadow 250

dajte ljudi, u prvoj poruci sam napisao da sam to proverio odmah :) a i ono, da je voda u kapicama preko svecica ili okolo, ceo sled dogadjaja ne bi bio moguc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Supershadow 250

evo nakon mesec dana da skupim nesto vremena da se posvetim ovom chudu.

 

promenio sam obe svecice, oprao karburator, ocistio filter, podesio smeshu, itd itd. struju baca na oba kabla, itd.

 

prvih 30 kilometara je radio bez greske.

 

onda je poceo da 'probija' na auspuh, radi nepravilno (cima), itd.

onda je ostavljen da se ohladi par sati, pa kada sam uzeo da ga upalim, radio je samo jedan cilindar.

kada se upali, radi nekako jedva, kada probam da mu dam gas, ugasi se. nije do ler gasa,povecavao sam to na maksimum pa je opet isto ili slicno.

 

cudno mi je bilo da je nova svecica otkazala. proverio sam opet da li baca struju na kabl, sve je kako treba. pali mi samo na jedan cilindar, naizmenicnim skidanjem kabla za struju ovog cilindra koji ne radi, i njegovim vracanjem, ne proradi mi cilindar.

 

onda sam zamenio svecice, ovu sumnjivu u cilindar koji radi, i obrnuto. opet nije proradio cilindar i sa svecicom sa ovog cilindra koji je radio, dok ona sumnjiva radi kako treba. dakle nisu svecice.

 

sta moze da bude?

 

mislio sam da on ima neku vrstu platina, pa da se dugmad treba steluju. medjutim, u servisu mi lik kaze da supershadow ima elektronsko paljenje (kako on kaze kompjuterski regulisano), i da sigurno nije to jer onda ne bi palio ni na jedan cilindar, niti bacao struju na ovom kablu na cilindru koji ne radi.

 

moja trenutna teorija je da je kabl koji vodi do cilindra. gledanjem mi se cini da je on ostecen kod pocetka, ispod rezervoara, i da najverovatnije tu baca struju na metal pored njega. majstor mi kaze da je to to, i da zato periodicno nastaju ovi kvarovi.

 

sad, probacu to da oblepim izolir trakom pa da probam tad, za prvo vreme.

 

ima li neko neki dodatni komentar? izludecu vishe od ovog :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

ili taj cilindar nema goriva .... ili je bombina i napajanje bombine tog cilindra ..... zameni komplet kabli od bombine skroz do svecice sa sve kapom ... premesti od drugog cilindra ....

 

skini kabal sa bombine gurni neko parce zice i vidi dal izlazi varnica iz bombine za taj cilindar ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Supershadow 250

hvala za misljenje, imam potpuno istu ideju. prvo sto cu da probam je zamena celog kabla na ovaj cilindar sa cilindra koji radi.

jedino sto treba da rasturim rezervoar da bi stigo do bombine, tako da ne mogu momentalno vec mozda naveche ili sutra. gde uopste ima da se kupi komplet kablova kakav mi treba? nisam do sad menjao ni kupovao delove za motor (vec samo za auto) pa veze nemam gde da trazim, posto bi kupio sa sve kapicom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Ma probaj sa obicnim kablom od bilo kog auta, pa ako ustanovis da je to u pitanju, onda trazi kabli koji ti odgovara. Inace nemoj ni da pokusavas sa izolirom, napon na kablu je 10.000 volti i probice ti izolaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Supershadow 250

rasturao ga preksinoc i sinoc. trebalo bi da sam reshio stvar.

 

da sumiram primeceno:

 

-karburator je bio zaprljan. to je ocisceno jos ranije.

 

-kabl do svecice na jednom cilindru je bio ostecen (naprso) blizu bobine, gde je verovatno bacao struju po rezervoaru u toku voznje, pa odatle seckanje, probijanje, i prethodni problem sa smeshom

 

-svecica! ljudi, uzeo sam nove svecice u prosli petak, NGK CR7xx, zamenio obe, nisam ukupno 45 kilometara preshao sa njima, i jedna je vec neispravna! Kapica kada se namesti, onda ne radi, inace baca struju, medjutim, kada se kapica raskachi od svecice i drzi rukom na mozda milimetar daleko od nje, onda svecica radi. Pretpostavljam da je problem u nekvalitetu iglice na svecici. Danas menjam tu svecicu i trebalo bi da je to to.

 

e sad, dal je uticalo nesto na to da mi svecica otkaze, to cu ad vidim voznjom ako se i danasnja nova pokvari.

 

 

takodje, jos jedno pitanje, svecice su relativno zamascene, obe. nove su stavljene pre 45~km. ima neko ideju zasto su vec sada zamascene?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ako su zamašćene znači da imaš previše goriva - štelovanje karburatora - ili da ti saug ne otvara dobro a pogledaj obavezno i stanje filtera za vazduh pa po potrebi menjaj ili čisti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Supershadow 250

Ako su zamašćene znači da imaš previše goriva - štelovanje karburatora - ili da ti saug ne otvara dobro a pogledaj obavezno i stanje filtera za vazduh pa po potrebi menjaj ili čisti.

 

hvala, i mislio sam da je to, mada nije kriticno pa ce malo da saceka :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja