Jump to content

Moto Zajednica

Kupio sam i ja motor

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC
  • Motocikl: Bez motora

Konacno sam kupio motor SUZUKI GSXR-600 98god.E sad jedna stvar me interesuje:Ima digitalni merac temperature pa me interesuje do koje temeperature da zagrejem motor pre nego sto pocnem da ga vozim,i koja je onako normalna temperatura (po extra vrucim danima i gradskoj voznji).Bio bih extra zahvalan na pomoci ako moze.POZDRAV SVIMA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC
  • Motocikl: Bez motora

Sutra cu da ga slikam pa postavljam slike,jbg u extra je stanju nasao sam na njemu samo jednu ogrebotinu,a platio sam ga 3500e.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC
  • Motocikl: Bez motora

E da hteo sam da pitam jos nesto u vezi motora:Ima onu lampicu za rezervu goriva,kad sam ga doterao kuci ona je samo treptala da li to znaci da je dosao na rezervu motor,ili kad dodje bas pred kraj ona sija stalno(BEZ TREPTANJA).Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

Cestitam.Sipaj gorivo,napuni ga.Motor se NEgreje u mestu i pod sauhom.Dok ne postigne radnu temperaturu se vozi maximalno na trecini gasa.Ja kad kupim motor uvek,napunim rezervoar.I posle od prilike na svakih 150km,ponovo sipam do cepa.I nikad nisam u problemu,da je na rezervi ili "gde je pumpa".Sa srecom da ga vozis i u zdravlju da ga "pohabas".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC
  • Motocikl: Bez motora

E extra sam zadovoljan motorom,ali jel moguce da niko ne moze da mi kaze koja je normalna temperatura motora po bas,bas, toplim danima i gradskoj voznji.AJ neka svako napise kolika je njemu kad vozi po gradu,pa da uporedim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
da mi kaze koja je normalna temperatura motora po bas' date='bas, toplim danima i gradskoj voznji.[/quote'] Ako ventilator radi, ostalo te ne zanima :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Srecno, zemljak, sa novim motorom!

Za temp posalji Wice-u pm, on ima merac na njegovom!

Jel ono tvoj crveni Mito sto zuji po gradu, videh ga pre neki dan pre kise!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

èestitam na makini, pravi izbor!

 

a što se tièe zagrevanja u mestu, tu ima polemika otprilike koliko i o uljima, i ja sam èitao da je zagrevanje u mestu veoma loše po motor, i da treba saèekati samo da ulje poène da kruži i onda voziti podd malim optereæenjem, ali šta znam, ja uvek upalim motor da radi dok se ja napakujem i dok ga izguram iz graže, to je maksimalno 2-3 minuta i onda vožnja do nekih 4000 rpm dok malo ne digne temp i onda gas. razlog - kad upalim motor radi na nekih 700 obrtaja i ako pokušam da ga vozim štuca i zajebava, kad se ugreje malo digne ler i to je to.

 

 

a što se tièe maksimalne temperature, ja nemam digitalni pokazivaè pa ti ne mogu pomoæi, ali kao što dex kaže ako radi ventilator onda te i nije briga! :D

 

još jednom - pravi izbor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC
  • Motocikl: Bez motora

Da to je taj Mito,ali on je otisao u zasluzenu penziju.Bio sam extra zadovoljan tim motorom samo me je zvuk nervirao,pa sad stoji pored ovog da mu pravi"drustvo".Koji ti motor vozis,kako to da te nisam video u Obrenovcu,odakle si?Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom
Konacno sam kupio motor SUZUKI GSXR-600 98god.E sad jedna stvar me interesuje:Ima digitalni merac temperature pa me interesuje do koje temeperature da zagrejem motor pre nego sto pocnem da ga vozim' date='i koja je onako normalna temperatura (po extra vrucim danima i gradskoj voznji).Bio bih extra zahvalan na pomoci ako moze.POZDRAV SVIMA[/quote']

ja nikada nisam krenuo dok nije temperatura dosla do 60 stupnjeva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Cestitke za motor.

 

Uvek kada je hladan motor, upalis i cekas namanje 5 min, moze i duze nista ne smeta, onda kada temperatura bude oko 1/2 izmedju hladno i vruce kreces i ako se tokom puta temperatura vrti oko sredine skale to je ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Promeni spaner lanca bregaste pre nego sto uopste pocnes da ga vozis. OBAVEZNO i bez cekanja. Kad promenis znaces sto. Prijateljski savet. Molim te shvati ovo ozbiljno. Inace znam taj motor i odlican je, ne pregreva se i lepo radi i ima najlepsi zvuk koji 600ccm moze da da. Jel si ga uzo sa LeoVince loncem? Igrom slucaja znam, spaner lanca bregaste je sjeban pa nabudzen od dva razlicita i tri puta prepravljan. To nije preveliki trosak a znaci puno osim toga to je odlican motor ide za sesto odlicno, na pravcima sam ga ladio al po ostrijim krivinama je on mene. Zadnja guma ti nije bas dobra a i tvrdja je smesa malo pa ne cepaj po krivinama dok je dooobro ne zagrejes al moze da izgura sezonu ja se nadam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC
  • Motocikl: Bez motora

E to nisam znao,ali sam cuo neko cudno zujanje u motoru.Hvala ti puno za savet menjam ga odmah,samo mi reci jel znas mozda gde ima da se kupi i koliko je otprilike.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Sto se tice zagrevanja masine, savet proizvodjaca je da se primeni tzv. VOZNJA U POTHLADJENOM STANJU, a to je lagana voznja do 30-40% broja obrtaja i bez naglog ubrzanja i kocenja, e sad , malo ko se toga pridrzava i obicno se ceka par minuta dok temperatura ne poraste u mestu na praznom hodu...;) a za pregrevanje ne brini, kao sto rece Dex, ako radi termostat, termodavac i ventilator, mirno ga cepaj :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja