Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Fazer & Diversion klub

  

386 članova je glasalo

  1. 1. Koji model Fazera posedujete?

    • FZ1 Gen2 2006-
      34
    • FZ1 Gen1 2001-2005
      31
    • FZ8
      19
    • FZ6 S2 2007-2009
      46
    • FZ6 S1 2007-2009 (78KS)
      8
    • FZ6 2004-2006
      68
    • Starije verzije FZ (FZS600, FZS1000, ...)
      74
    • XJ6 2009-
      10
    • XJ900
      27
    • XJ600
      69
  2. 2. Koju varijantu imate?

    • Sa poluoklopom (ili dodatnim punim oklopom)
      273
    • Bez oklopa (naked)
      76
    • Sa punim oklopom (starije verzije)
      37
  3. 3. Da li bi bilo dobro da osnujemo klub vlasnika?

    • Da
      346
    • Ne
      40


Recommended Posts

  • Zainteresovan, 705 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

E pa sad nas ima i vise nego dovoljno da se organizujemo za jednu zajednicku voznjicu a i vreme nam ide pod ruku.Daj te predloge gde bi mogli da se skupimo...

 

 

Umalo da zaboravim : ako bi Dejan hteo da mi posalje pripremu za nalepnice odradicu ih dzaba za sve iz naseg malog kluba, a inace ako bilo kome treba bilo kakva nalepnica ili trakice za felne itd. tu sam da izadjem u susret!

a sta kazes na to da mi odradis nekoliko nalepnica sa znakom Srbije i BjB ujedno pa da ja to malo "lepim" po ovim Italijanskim prevojima?hvala

Ok.Odradicu ti nekoliko ali kako da ti dostavim?

ma sredicemo vec oko posiljke :takoje: temu pratim a ti javi kad' ih odstampas.hvala i :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Smes li reci odakle si uvezao i koliko su te izasli dodatni troskovi oko uvoza na osnovnu cenu? :)

Iz Madjarske, a troskovi su me izasli jos oko 30% od osnovne cene. Ako te interesuje jos nesto sibni pp da ne spamujemo ovde. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 599 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Ja sam obecao. I nalepnice stigle. Ali me zadesilo da dobro opecem nogu, i nikako nisam bio u stanju da odem u postu, i stojim u redu kako bih poslao. :(

Izvinjavam se zbog zastoja. Nisam zaboravio. Poslacu cim pre.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Od motora do motora, od slučaja do slučaja, ali uglavnom se (relativno noviji motori) kod nas mogu kupiti jeftinije nego u inostranstvu.

Dakle mislim na motore kupljene kod nas "novi u prodavnici", više im padne cena u Srbiji nego u Nemačkoj.

I opet sve zavisi od modela do modela, neki bolje drže cenu a nekima cena posle par godina strahovito padne :neznam: , čudni su ti zakoni (raznih) tržišta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZS1000 Fazer

Isplati se.

Jesu toliko skupi u Srbiji i nema baš i nekog izbora (ovde svi voze ili R ili big enduro).

No ovo baš i nema veze sa osnovnom temom pa bi moderator mogao sve off postove da preseli ili pobriše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Smes li reci odakle si uvezao i koliko su te izasli dodatni troskovi oko uvoza na osnovnu cenu? :)

Iz Madjarske, a troskovi su me izasli jos oko 30% od osnovne cene. Ako te interesuje jos nesto sibni pp da ne spamujemo ovde. :)

Ja se ne razumjem u materiju, ali moram da upitam jeli se stvarno isplati sva ta procedura oko uvoza i jos 30% od cijene za carine i sta ja znam? Zar su motori u Srbiji toliko skupi? :neznam:

 

Nadje se i jeftinije druze, ali je to uglavnom krs koji vredi i manje nego sto kosta. Recimo kolega sa foruma je prodavao motor kao moj povoljno i planirao sam da ga kupim ali kad sam video da je motor u oglasu od prosle godine presao 20k vise i da se doticni sa njim posteno slupao i to detaljno opisao u jendoj temi, odustao sam. Kad sam ga zamolio da mi kaze istinu krenuo je da me ubedjuje da je u pitanju drugi motor i da je farbao deklu da mu se slaze uz felne a ne zato sto je pao. Ovako sam uz malo vece cimanje i za iste pare kupio motor sa pravih 14000km, tri kljuca , servisnom knjizicom ,kompletnom dokumentacijom i bez i jedne mane. I da, isplati se cimati se preko zbog motora.

 

Nek obrise admin off.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

 

No ovo baš i nema veze sa osnovnom temom...

 

A izvini kolega, osim glasanja, čemu ova tema služi? 0stabre.gif Od skora sam vlasnik FZ6, pa i od skora pratim ovu temu, al' ne shvatih šta je ovde "osnovna tema". Dopuštam sebi da ispadnem glup. 1neznam.gif

 

Niko nije lud da se prepire koji je bolji motor, XJ ili FZ®, pa nije ovo skup Štenaraša i Trafikanaca. 1nanana.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

neskovicu mazi opekotinu maslinovim uljem,unutra stavis cantarion,mog sinka proslo za 3 dana

 

Ma tvoj sinak se malo pecnuo, ipak nije on Dejan Nešković da zalepi i drži 10 sekundi... 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

Sad, ne znam da li se ovo odnosi i na Neškovića, pošto sada piše da je bivši baksuz, ali:

 

"Danas je petak, dan kad baksuzi stradaju. Ko je baksuz, može mu se dogoditi da se razboli dok je na bolovanju." - Duško Radović

Čuvaj se Neškoviću i brzo se zaleči!

1zdravo.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 599 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

neskovicu mazi opekotinu maslinovim uljem,unutra stavis cantarion,mog sinka proslo za 3 dana

Sad, ne znam da li se ovo odnosi i na Neškovića, pošto sada piše da je bivši baksuz, ali:

 

"Danas je petak, dan kad baksuzi stradaju. Ko je baksuz, može mu se dogoditi da se razboli dok je na bolovanju." - Duško Radović

 

Čuvaj se Neškoviću i brzo se zaleči!

1zdravo.gif

 

@lawyer: Pročitao sam temu koju si otvorio druže. I strahovito mi je žao što si "omastio" motor. :(

 

Ja se čuvam koliko mogu. Izvinjenje što još niste dobili nalepnice. Hvala za preporuke oko mazanja, međutim, već sam od kuće dobio neki kašasti melem, bolje da ne znate kako izgleda i miriše. Sreća pa me nisu uputili šta je u njemu. :)

 

A ovako izgleda opekotina. I nije baš 10 sekundi držano na prohromu. 1nanana.gif Prva slika sa otečenom potkolenicom, 4 dana nakon pečenja, a druga, deset dana kasnije, sa previjanjem dva puta dnevno.

 

post-16826-0-99695300-1339940889_thumb.jpg post-16826-0-03265000-1339940892_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

neskovicu mazi opekotinu maslinovim uljem,unutra stavis cantarion,mog sinka proslo za 3 dana

Sad, ne znam da li se ovo odnosi i na Neškovića, pošto sada piše da je bivši baksuz, ali:

 

"Danas je petak, dan kad baksuzi stradaju. Ko je baksuz, može mu se dogoditi da se razboli dok je na bolovanju." - Duško Radović

 

Čuvaj se Neškoviću i brzo se zaleči!

1zdravo.gif

 

@lawyer: Pročitao sam temu koju si otvorio druže. I strahovito mi je žao što si "omastio" motor. :(

 

Ja se čuvam koliko mogu. Izvinjenje što još niste dobili nalepnice. Hvala za preporuke oko mazanja, međutim, već sam od kuće dobio neki kašasti melem, bolje da ne znate kako izgleda i miriše. Sreća pa me nisu uputili šta je u njemu. :)

 

A ovako izgleda opekotina. I nije baš 10 sekundi držano na prohromu. 1nanana.gif Prva slika sa otečenom potkolenicom, 4 dana nakon pečenja, a druga, deset dana kasnije, sa previjanjem dva puta dnevno.

 

post-16826-0-99695300-1339940889_thumb.jpg post-16826-0-03265000-1339940892_thumb.jpg

 

Dakle Dejane naš dobri druže, nisam "omastio motor" nego sam zahvaljujući kretenu koji nije gledao kuda vozi "omastio asfalt". Čisto da se terminološki razumemo. 1nanana.gif Ne želim nikome da bude pokupljen zguza kao što se meni desilo, jer nema mesta za neku ne znam kakvu reakciju. Samo možeš da moliš Boga da nešto ne salomiš padajući. 1neznam.gif Hvala Bogu prošlo je bez većih lomova i što se tiče mene, a i motora.

 

Drugo, razumem da se takva opekotina može desiti svakome ko ne zna gde mu se nalazi auspuh na motociklu 1nanana.gif1nanana.gif, a pogotovo kad vozi u šorcu 1nanana.gif1nanana.gif1nanana.gif. Znam da ti nimalo nije lako dok ležiš i vidaš ranu, ali moraš priznati da jes' pomalo smešno. Jedno je kad se desi da se povrediš zahvaljujući sopstvenoj gluposti (i meni se dešavalo, da se ne lažemo), a nešto sasvim deseto kad eventualna pogibelj zavisi od toga da li je neko pozajmio auto koji nikad nije vozio i u njemu prevozi bolesno dete i ženu, pa te usput zaokupljen sopstvenim mislima pokupi ni krivog ni dužnog... 1hmm.gif

 

Vidimo se kad ozdraviš, pa prepričavamo dalje šta i kako se desilo, da ne dužim ovde... Brz oporavak! 1zdravo.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Bar
  • Motocikl: YAMAHA xj 650 Seca, BMWk100

neskovicu mazi opekotinu maslinovim uljem,unutra stavis cantarion,mog sinka proslo za 3 dana

Sad, ne znam da li se ovo odnosi i na Neškovića, pošto sada piše da je bivši baksuz, ali:

 

"Danas je petak, dan kad baksuzi stradaju. Ko je baksuz, može mu se dogoditi da se razboli dok je na bolovanju." - Duško Radović

 

Čuvaj se Neškoviću i brzo se zaleči!

1zdravo.gif

 

@lawyer: Pročitao sam temu koju si otvorio druže. I strahovito mi je žao što si "omastio" motor. :(

 

Ja se čuvam koliko mogu. Izvinjenje što još niste dobili nalepnice. Hvala za preporuke oko mazanja, međutim, već sam od kuće dobio neki kašasti melem, bolje da ne znate kako izgleda i miriše. Sreća pa me nisu uputili šta je u njemu. :)

 

A ovako izgleda opekotina. I nije baš 10 sekundi držano na prohromu. 1nanana.gif Prva slika sa otečenom potkolenicom, 4 dana nakon pečenja, a druga, deset dana kasnije, sa previjanjem dva puta dnevno.

 

post-16826-0-99695300-1339940889_thumb.jpg post-16826-0-03265000-1339940892_thumb.jpg

 

za takve opekotine Šaljićeva kremaprava stvar ovo govorim iz ličnog iskustva samo se ti oporavi pozzzz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Ja vozim ovu moju Yamahicu od marta i vec 3 opekotin(ic)e. A ne teram u sorcu. Mislim da će nešto tu da grunfuje majstor Robert iz Ade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZS1000 Fazer

Ljudi treba mi mala pomoć.

Da li iko zna ko je sada vlasnik bele Yamahe FZS 1000 a živi u Beogradu?

 

Razlog "potrage" je što sam danas saznao da je osoba sa belim Fazer-om pre neki dan ugradila novi vizir (kod Ivana), a kako sam i ja u potrazi za istim, jako bih cenio da razmenim iskustva ne bi li znao koji sebi da montiram.

 

Svaka pomoć dobrodošla, hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

Moraces da sacekas da se vratim s mora, da bi video.

 

Ivanov je visi od starog, ali mu ipak fali krilce koje bi struju prebacivalo preko glave, ovako bije oko vizira,

tako da dolazim kod njega po povratku na doradu.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZS1000 Fazer

Avijatičar, hvala na brzom odgovoru.

Bio bih zaista zahvalan da odemo zajedno i/ili da se nađemo na piću kada se vratiš pa da podeliš svoje iskustvo sa mnom.

Baš se dosta dvoumim ovih dana oko toga šta da uzmem a nešto moram jer mi je fabrički premali.

 

P.S. koje si ti visine? Možemo dalje i na pp da ne gušimo ostale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Stigle mi danas nalepnice. Hvala Neškoviću. Imaš pivo na TD-u a i neću da te obiđem za ceo krug :moto3: :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Lacarak
  • Motocikl: yamaha xj 600 diversion

Stigle mi danas nalepnice.:lol:

Hvala Neškoviću. :care:

Cim se vidimo stize pivkan.:cirka2:

A verovatno ce se i intezivnije da druzimo kod nas u klubu WM :lol::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 599 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Nema na čemu drugari.

Mungose, vidim, na Navak ćeš sa K1200? A u istoj smo grupi, tako da sada imam veće šanse da mi ne šmugneš za krug. :)

Kočo, naravno, družimo se, koliko u Temerinu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja