Jump to content

Moto Zajednica

Žuti karton

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ako vas u vožnji ugrozi vozač automobila ili nekog drugog većeg vozila, nalepite mu žuti karton, magnetni. Baš su se dobro dosetili biciklisti, a i mi bi mogli nešto slično da organizujemo.

 

340x_yellowcardupcyclist.jpg

 

http://m.gizmodo.com/5714921/if-youre-a-cyclist-throw-this-magnet-at-the-next-car-who-endangers-your-life

http://petermiller.info/webimages/yellowcard.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ima tu jedan "mali" problem...može neko da vas tuži za lepljenje i stavljanje ovakvih nalepnica na auto ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Slično (grebanje farbe...)

 

Da me ne shvatite pogrešno, slažem se sa ovakvom akcijom, previše ima bahatih i bezobzirnih za volanom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ima tu jedan "mali" problem...može neko da vas tuži za lepljenje i stavljanje ovakvih nalepnica na auto ;)

 

Možemo i mi tog nekog za duševni bol, pretrpljeni strah, pokušaj ubistva.... samo nek' se pojavi sa BRLK i JMBG :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Poenta je da pročita, makar posle i bacio. Bolje magnetna nego prava nalepnica, mada je prava jeftinija i ne grebe ;)

 

Ovo je slično kao onaj sajt bahatoparkiram.com ili kako beše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Sve ok, ja vozim motor i imam problem kao i ostali na dva tocka. A sta ce da se lepi na bahate motocikliste. Pa jedno 100 puta mi je doslo da zgazim kolima nekog na motoru zato sto je debil. A moglo bi i do sranja da dodje i to vrlo lako. Nije ovo Svajcarska.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Detoksifikovan, 214 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: TDM 900 - 2002.

Ne razumem samo jedno...jel bitnije malo farbe ili moj zivot?

 

Ja bih nesto kao sto rade seksulanim prestupnicima: Trajna Tetovaza na kola koja ce motoriste da upozori da voze iza budale...i to nesto uvredljivo, pa da se zapitaju ostali da li im to treba na kolima...Da se pojavljuje na moto-skupovima i izvinjava redom svima...da prodje kroz zid srama...svasta nesto tu moze da se uradi a nista od otga nije nezasluzeno...barem ja tako mislim

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ne razumem samo jedno...jel bitnije malo farbe ili moj zivot?

 

Ja bih nesto kao sto rade seksulanim prestupnicima: Trajna Tetovaza na kola koja ce motoriste da upozori da voze iza budale...i to nesto uvredljivo, pa da se zapitaju ostali da li im to treba na kolima...Da se pojavljuje na moto-skupovima i izvinjava redom svima...da prodje kroz zid srama...svasta nesto tu moze da se uradi a nista od otga nije nezasluzeno...barem ja tako mislim

 

Iako bi to bilo gotovo savršeno, ipak mislim da malčice preteruješ i postavljaš nerealne i neostvarive želje.

 

A kakvi smo kao narod, verovatno bi nas većina vozača automobila tužila ili pokušala da "banuje" sa puta u jendek kad sledeći put naleti na motoristu a prethodno je dobio žuti karton. Aj da sa ovim sačekamo još malo.

 

A ako nećemo čekati, hajde da vidimo koliko bi nas cela akcija koštala u parama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Lično me nervira kad mi podižu brisač da ubace reklamni letak za Zeder kandžu, pogotovu na zadnjoj šoferki jer jer mi puko držač i samo ja umem da ga namestim. Međutim, ne smeta mi kad mi utaknu vizit kartu u keder kod vrata. Šta hoću da kažem, pican sam za auto i ne dam da ga iko dira ako postoji mogućnost oštećenja, ko i za motor uostalom, a tako se i ja ophodim prema drugim, tj ne čačkam ičije. I kad bi zaključio da mi je ogreban auto verovatno bi reagovao. Ovakvih kao ja ima u mnogo gorem obliku i sa ko zna kakvom idejom bi mogli da reaguju, znači preopasno. E sad, mislim da postoji magnetni papir gde magnet nije vidljiv i ne dolazi u dodir sa podlogom već preko papira što ne bi grebuckalo boju. I problem je što to treba da je magnetno polje jako da karton ostane na vozilu pri nekoj brzini. Uz prigodan tekst na kartonu, mislim da bi bilo prihvatljivo, bar za one koji nesvesno ili iz ne znanja prave opasne gafove u saobraćaju, ko recimo otvaranje vrata na semaforu. Što reče Scuba, daj da vidimo šta može da se napravi kolko bi koštalo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ne razumem samo jedno...jel bitnije malo farbe ili moj zivot?

 

Ja bih nesto kao sto rade seksulanim prestupnicima: Trajna Tetovaza na kola koja ce motoriste da upozori da voze iza budale...i to nesto uvredljivo, pa da se zapitaju ostali da li im to treba na kolima...Da se pojavljuje na moto-skupovima i izvinjava redom svima...da prodje kroz zid srama...svasta nesto tu moze da se uradi a nista od otga nije nezasluzeno...barem ja tako mislim

 

Sveti moto-inkvizitor :moto3:

 

Apropo teme,mislim da bi ovde doslo do medjusobnog peglanja po ulici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Detoksifikovan, 214 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: TDM 900 - 2002.

Ne razumem samo jedno...jel bitnije malo farbe ili moj zivot?

 

Ja bih nesto kao sto rade seksulanim prestupnicima: Trajna Tetovaza na kola koja ce motoriste da upozori da voze iza budale...i to nesto uvredljivo, pa da se zapitaju ostali da li im to treba na kolima...Da se pojavljuje na moto-skupovima i izvinjava redom svima...da prodje kroz zid srama...svasta nesto tu moze da se uradi a nista od otga nije nezasluzeno...barem ja tako mislim

 

Iako bi to bilo gotovo savršeno, ipak mislim da malčice preteruješ i postavljaš nerealne i neostvarive želje.

 

A kakvi smo kao narod, verovatno bi nas većina vozača automobila tužila ili pokušala da "banuje" sa puta u jendek kad sledeći put naleti na motoristu a prethodno je dobio žuti karton. Aj da sa ovim sačekamo još malo.

 

A ako nećemo čekati, hajde da vidimo koliko bi nas cela akcija koštala u parama.

 

Ja nisam nikad bio pobornik plisane revolucije...Mozda je preterano, ali...recimo ovako: Da ja nisam dobio lepe batine kad sam ukrao kutiju cokoladnih cigara u prvom razredu ko zna dokle bih dogurao u zivotu...

 

Ja licno mislim da buducnost motociklizma u Srbiji ima zasluzeno postovanje samo ako posatanemo masovniji (mislim kad nas bude x30 koliko nas ima sada) ili kad naucimo da vicemo glasnije od ostalih ucesnika u saobracaju...Ili ko kinezi da pravimo statue motora od kamena i stavljamo ih na svaku raskrsnicu...ne znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Davnih dana, u trenucima očaja, sam došao na ideju koja je takođe uključivala magnet.

 

Jedino što bi taj magnet bio prikačen na bocu sa autolakom (može biti i žuti, ne pravim pitanje), a boca zalepljena za moj rezervoar, da mi bude pri ruci.

Kad mi neko ugrozi život, ideja je da se provozam pored njegovog automobila upotrebivši gedžet. Poruka će biti pročitana kad vozač dođe kući.

 

Ali, kao što rekoh, to mi pada na pamet samo u trenucima očaja. Ne verujem da ću to ikad realizovati. Ipak sam manje-više miroljubiv čovek koji s vremena na vreme suptilno popizdi kad je životno ugrožen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ljudi, manimo se ekstremnih ideja. Nas ima malo plus nismo složni nit kadri da se solidarišemo, odnosno da pritrčimo kolegi u pomać pa ma kako to bilo. U Parizu je motorcikl neprikosnoven jer su zbog brojnosti i samosložnosti uspeli da dovedu u red bahate vozače svim i svačim, a sprej je naj blaže oruđe. No to je tamo a ovde ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Detoksifikovan, 214 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: TDM 900 - 2002.

Znas, nekad kad me ledja malo jace zabole uleti mi pred oci slika jednog plavog traktora kako gori...gori i pucketa kao bukva u kaminu...povede me malo ta lepa misao pa vidim i matorog kako place, na kolenima je i kuka kako nece imati cime da ore njivu sledece godine...

 

Ja ne zelim da zaboravim i ne zelim da oprostim...a ako dozvolim vremenu da prodje dogodice se i jedno i drugo... :(

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja