Jump to content

Moto Zajednica

Kako ne treba voziti motor

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Hajde da pokušamo da problemu "priđemo" isključivo sa racionalne strane.

Da se složimo kako ovaj tip (i ostali koji umeju ovako da "poteraju), vozi apsolutno sigurno i pritom nikog ne ugrožava. Na taj način uglavno rešavamo naš međusobni sukob.

Međutim pojavljuje se problem što je u većini država ovakva vožnja (nebitno iz kojih razloga), zabranjena i smatra se za nasilničku (ili tome slično). A vozača koga "upecaju" u ovakvoj vožnji strogo sankcionišu.

E sad, kako zakonski omogućiti da takva vožnja bude "legalizovana"? Čak i ako bi se zakonodavac složio da se to učini, po kom bi kriterijumu to moglo da se uradi?

Dozvoliti svim učesnicima da voze kako hoće. Ili:

Dozvoliti samo pojedinim kategorijama da voze kako hoće (taksisti, kamiondžije, bajkeri)... . Ili:

Dozvoliti takvu vožnju samo pojedinim odabranim grupama ili pojedincima (nezavisno od kategorija), koji bi imali neki poseban status. Ili ....

Ima li neko predlog?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

zar nikom nije palo na um da je na motoru promjenjen prijenos i da sat možda malčice laže.. :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

zar nikom nije palo na um da je na motoru promjenjen prijenos i da sat možda malčice laže.. :neznam:

E sad si vratio temu u pravi tok :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

uzalud je trositi vreme i reci sa ovim "preiskusnim" i "presavesnim" "BAJKERIMA" koji znaju gde im je crta. Jbg nije tesko imati crtu kad ti motor i ne moze brze od 120km/h,ako ga uopste imas. A ja sad odoh da pravim topove od blata ili sta vec...samo moram da pazim da ne povredim slucajno i sa njima nekog neduznog prolaznika.

E pa vidis, tebe ce neko sa tim motorom koji ide 120 km/h da obrija na krivudavom planinskom putu da ne znas sta te je snaslo. Nije sve u brzini i "ludosti".

 

E sad pisao bi ja jos nesto, ali jos uvek ne mogu da provalim da li podjebavas urednistvo ili si ubedjen u to sto pricas ? Daj Boze da nije ovo drugo, ne prilici tvojim godinama takvo razmisljanje.

 

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova

Hajde da pokušamo da problemu "priđemo" isključivo sa racionalne strane.

Da se složimo kako ovaj tip (i ostali koji umeju ovako da "poteraju), vozi apsolutno sigurno i pritom nikog ne ugrožava. Na taj način uglavno rešavamo naš međusobni sukob.

Međutim pojavljuje se problem što je u većini država ovakva vožnja (nebitno iz kojih razloga), zabranjena i smatra se za nasilničku (ili tome slično). A vozača koga "upecaju" u ovakvoj vožnji strogo sankcionišu.

E sad, kako zakonski omogućiti da takva vožnja bude "legalizovana"? Čak i ako bi se zakonodavac složio da se to učini, po kom bi kriterijumu to moglo da se uradi?

Dozvoliti svim učesnicima da voze kako hoće. Ili:

Dozvoliti samo pojedinim kategorijama da voze kako hoće (taksisti, kamiondžije, bajkeri)... . Ili:

Dozvoliti takvu vožnju samo pojedinim odabranim grupama ili pojedincima (nezavisno od kategorija), koji bi imali neki poseban status. Ili ....

Ima li neko predlog?

 

 

 

 

Moj je predlog da se dozvoli bajkerma ali samo onim koji imaju stalno zaploslenje i platu vecu od 500 eura da ako ih uhvate imaju od cega da im naplate kaznu....pa dalje ovi koji imaju 400 evar mozda prekorace do 100 preko dozvoljene brzine ...dalje ko ima 300 do80 km preko i td ko ima 200 evra platu ja bi mu zabranio uoste i da vozi tj zamrzo bih mu vozacku na neodredjeno vreme dok ne donese dokaz da mu je plata porasla.

E al sta cemo sa neregostrovanima.divljacima i ovim huliganim akoji voze bez dozvole ...tu vec imao problem aj neka neko nastavi mozda ima neku ideju u duhu mojih predloga.... rasplaite slobodno.

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

uzalud je trositi vreme i reci sa ovim "preiskusnim" i "presavesnim" "BAJKERIMA" koji znaju gde im je crta. Jbg nije tesko imati crtu kad ti motor i ne moze brze od 120km/h,ako ga uopste imas. A ja sad odoh da pravim topove od blata ili sta vec...samo moram da pazim da ne povredim slucajno i sa njima nekog neduznog prolaznika.

E pa vidis, tebe ce neko sa tim motorom koji ide 120 km/h da obrija na krivudavom planinskom putu da ne znas sta te je snaslo. Nije sve u brzini i "ludosti".

 

E sad pisao bi ja jos nesto, ali jos uvek ne mogu da provalim da li podjebavas urednistvo ili si ubedjen u to sto pricas ? Daj Boze da nije ovo drugo, ne prilici tvojim godinama takvo razmisljanje.

hvala bogu fruska gora je velika a prolece blizu....svi ste pozvani da me obrijete. Moze sm varijanta po asfaltu ,moze kaljuga po sumi. Izvolite...dobro dosli ste. Godina imam koliko imam,razmislja kako razmisljam,podjebavam koga ja mislim da treba da podjebavam. Samo ne volim licimere i ljubomorne ljude. Od jednom su svi neki veliki covekoljubci i odjedno svi nesto strepe za tudje zivote. Ja nikad nisam nikom rekao kako treba da vozi,svako vozi kako misli da treba. Ja nikad nisam osudio one sto voze 80km/h na otvorenom putu...jbg neko tako voli,mozda cu i ja to voleti kad budem imao 50godina i vozio choper. Ali zanimljivo je da konstantno isti ljudi pljuju agresevniju voznju i da ti isti ljude voze slicne motore ili skutere. Ja trenutno ne vozim R i mozda ga nikad vise i necu voziti ali ne mogu da budem takav licimer i da pljuje nekog sto radi nesto sto sam i ja nekad radio.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ode tema u skroz pogresnom smeru....vrlo je moguce da mu sat dosta laze, slicna je bila fora sa onim sto vozi 299 kroz kanjon morace...drugu na skuteru izgoreo regulator napona i kad ide 80 ovaj mu na displeju ispisuje 140, tako da ovaj mozda ne prelazi 120, sto je donekle i ok brzina....a to kako ce ko da vozi je iskljucivo njegova stvar, mi se ovde mozemo svadjati na 100strana a on ce sutra opet da sedne na motoro i odvozi jedan krug ovako...sto se tice neregistrovanih motora njih ce biti sve vise i vise, imamo najmanje plate a najvece namete...kada se registracije dovedu do neke razumljive cene smanjice se i broj neregistrovanih motora, a isto vazi i za polaganje A kategorije...polaganje C kategorije sa 2 polaganja voznje i 1 testove, sa lekarskim i uverenjem, i obuka su me izasli ukupno 32000din, a za motor ce me kostati 21000 da polozim voznju iz prve, ako padnem onda je 3000din... i sad mi vi koji krivite ljude koji voze bez dozvole kazite da li je ovo normalno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

nego, daj vi meni recite gdje se oko NS može onako lijepo provozati po zavojima ( osim Mišeluka i Iriškog venca ) ?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

imas samo dva dobra puta. od Vrdnika gore prema partizanskom putu i sa druge strane od Beocina prema partizanskom. Ostalo je u losem stanju ili (i) klizavo. Prva varijanta je vise za supermoto, a ova od Beocina za tvoj Suzuki. Nije kao Uzice Zlatibor, nije tako brzo. Najlepsi komad asfalta u Srbiji je deonica Zlatibor-Kokin brod.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

e baš ti hvala... :takoje:

 

Kad budem išao, pokupit ću i spensera negdje, pa da vidi kako musa dere jarca... :lol:

 

A rekao mi je da ako budem dobar da će me i do tebe dovesti ... :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Isao sam jednom prilikom sa Spenserom do Bijeljine. Sa njim je jedina briga da motor ne prokuva. Ne od deracine :zvizduk:

Navrati kada budes prolazio ovuda.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

E sad pisao bi ja jos nesto, ali jos uvek ne mogu da provalim da li podjebavas urednistvo ili si ubedjen u to sto pricas ? Daj Boze da nije ovo drugo, ne prilici tvojim godinama takvo razmisljanje.

 

Lepo je sto mislis da je primereno njegovim godinama da podjebava urednistvo. Hvala na brizi u svakom slucaju. Ipak, nemoj previse da se brines jer ce urednistvo znati da se zastiti i od njega i od tebe kada bude potrebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

E sad pisao bi ja jos nesto, ali jos uvek ne mogu da provalim da li podjebavas urednistvo ili si ubedjen u to sto pricas ? Daj Boze da nije ovo drugo, ne prilici tvojim godinama takvo razmisljanje.

 

Lepo je sto mislis da je primereno njegovim godinama da podjebava urednistvo. Hvala na brizi u svakom slucaju. Ipak, nemoj previse da se brines jer ce urednistvo znati da se zastiti i od njega i od tebe kada bude potrebno.

 

Podjebavanje urednistva za posledicu moze da ima samo povredjenu sujetu i par obrisanih postova. A deluje mi kao ok momak, pa se zato nadam da nije ubedjen u to sto prica, jer prica gluposti. Nadam se da sam ti malo razjasnio dilemu.

 

 

A to kako se vi stitite je poznato, argumetnima retko ;)

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

E sad pisao bi ja jos nesto, ali jos uvek ne mogu da provalim da li podjebavas urednistvo ili si ubedjen u to sto pricas ? Daj Boze da nije ovo drugo, ne prilici tvojim godinama takvo razmisljanje.

 

Lepo je sto mislis da je primereno njegovim godinama da podjebava urednistvo. Hvala na brizi u svakom slucaju. Ipak, nemoj previse da se brines jer ce urednistvo znati da se zastiti i od njega i od tebe kada bude potrebno.

 

:stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova

E sad pisao bi ja jos nesto, ali jos uvek ne mogu da provalim da li podjebavas urednistvo ili si ubedjen u to sto pricas ? Daj Boze da nije ovo drugo, ne prilici tvojim godinama takvo razmisljanje.

 

Lepo je sto mislis da je primereno njegovim godinama da podjebava urednistvo. Hvala na brizi u svakom slucaju. Ipak, nemoj previse da se brines jer ce urednistvo znati da se zastiti i od njega i od tebe kada bude potrebno.

 

Podjebavanje urednistva za posledicu moze da ima samo povredjenu sujetu i par obrisanih postova. A deluje mi kao ok momak, pa se zato nadam da nije ubedjen u to sto prica, jer prica gluposti. Nadam se da sam ti malo razjasnio dilemu.

 

 

A to kako se vi stitite je poznato, argumetnima retko ;)

 

 

 

 

A da se nisi ti malo uplasio stoje Gavrolini prihvatio bacenu rukavicu ...milism Fruska gora niej daleko mogli bi odmeriti snage.Evo i ja bi doso i mogu s tobom da se opkladim da ni na jednoj asfaltnoj podlozi nemas nikakve sanse prottiv dobrog vozaca R a.E sad po seoskim dzadam i livadama si u evidentnoj prednosti ali to i onako nije nikad bio moj fah.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Svetac je prodao Transalpa, koliko ja znam. Ali do proleća će već nešto imati da vozi. Računajte da dolazim i ja, gde god, kad god. Ako ništa drugo, popićemo kafu i upoznati se k'o ljudi. A ne tu da se mlatimo "čiji je duži" :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova

za pocetak espreo bi mogao da se predstavi, jer ostale ucesnike znamo kosu

 

 

Ja sam jedan krejzi drajver koji najvise voli da vozi od kafica do kafica na zadnjem tocku1neznam.gif....heheh salim se malo.Imas u predstavljanjma ko sam a ako te bas zanimaju detalji posalji mi pp pa cu ti detaljisati.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja