Jump to content

Moto Zajednica

Magljenje kacige

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

ima tema o kacigama, al da nebismo sve u jednu svrstavali reko odje da mi neko da` kakvi savjet korisni.

Naime, sinoc sam napokon sklopio motor i nisam mogao da izdrzim i odradio malo kruzica oko PG. e sad, kako imam jednu vrlo rijetku kacigu, ne tako i extra dobru, imam strasni problem magljenja. NEMA rupice sa strana kao na Nolan kacige sto ima pa da mogu stavit foliju, tako da sam s te strane ogranicen. Uzeo sam tecnost sto koriste ronioci sa svoje maske, al ni ona ne pomaze. sto da cinim? da namazem deterdzentom, krompirom...

kaciga je Lem Tornado noviji model i cudi me kako nije integrisan vizir antifog. rijetka je u prodaji kaciga a do vizira se tesko dolazi, tako da ta opcija pada u vodu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Jesi li probao sa sprejem protiv magljenja vizira. Ima to da se kupi negde kod nas, cini mi se u Markosu. Trebalo bi da to moze da ti napravi antifog zastitu sa unutrasnje strane vizira... mada nista nije kao dupli vizir...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR
Jesi li probao sa sprejem protiv magljenja vizira. Ima to da se kupi negde kod nas' date=' cini mi se u Markosu. Trebalo bi da to moze da ti napravi antifog zastitu sa unutrasnje strane vizira... mada nista nije kao dupli vizir...[/quote']

 

nisam ni znao za taj sprej, aj dako se javi ko da vidim vrijedi li to uzimat uopste. a imam na Nolanovoj kacigi bas taj dupli, to je vrh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
Jesi li probao sa sprejem protiv magljenja vizira. Ima to da se kupi negde kod nas' date=' cini mi se u Markosu. Trebalo bi da to moze da ti napravi antifog zastitu sa unutrasnje strane vizira... mada nista nije kao dupli vizir...[/quote']

 

nisam ni znao za taj sprej, aj dako se javi ko da vidim vrijedi li to uzimat uopste. a imam na Nolanovoj kacigi bas taj dupli, to je vrh

Pinlock je najbolje resenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

ne kupuj sprej, pošto ne valja......sam sam lièno isprobao te stvari i veruj mi, da je sprej dobar samo prvih 5. minuta.......

bolje rešenje ti je antifog folija.....oèistiš vizir sa unutrašnje strane, nalepiš foliju i gotovo......radi BP (bez problema )

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Bilo sta sto se nanosi protiv zamagljivanja treba imati malo jace nanesen film. Istu stvar moze zavrsiti jestivo ulje. namastiti jedan kraj krpe i onda preci vizir iznutra. Nakon toga blago obrisati, tako da ne bude zamazan, ali ako se dobro izbrise, efekta nema. Jestivo ulje na vanjskoj strani vizira i posle dobro izbrisano, privremeno popravlja vidljivost na izgrebanom vizir, a funkcionise citav dan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada
Æale je definitivno naše gore lis' ' date=' nema šta ne zna :kul:[/quote']

 

Hebiga, kad sam pocinjao, onda su se viziri prali kalodontom, a ako si hteo bilo kakvu sminku morao si u Italiju. U Italiju (ili Austriju) po kacigu, jer ih kod nas nije bilo, pa po vizir, po gume, po male svecice, cak i po sprej za lanac. Zato je bilo obavezno uskladiti odlazak do Trsta i trke na Grobniku :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

probah i kaladont nesrecni al ovom mom se viziru nista ne prima. e ako znam sto cinjet... tacno cu da probusim rupice i stavim unutra vizir protiv magljenja sa nolanove kacige

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja