Jump to content

Moto Zajednica

Nikon D3100

Recommended Posts

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Drustvo,imam jednu dilemu..

Naime,drugarica mi je trenutno na "kruzu" Meksiko-Majami i imam mogucnost da preko nje uzmem nesto odande.Bacio sam pogled na jednu radnju gde ona moze da uzme to i to na sledece:

 

http://www.bestbuy.c...999143900050006

 

Znaci,Nikon D3100,18-55 + 55-200 objektivi,8GB kartica i Nikon torba...cena bi ispala oko 620-630 evra,s tim sto mozda bude bozicni popust,pa to iskoristim.

 

Ovde me ta "kombinacija" ne bi ispala ispod 800e (kol`ko sam ja nasao na jednom sajtu)..

Jedina stvar koja me brine je garancija,ali drugarice ce ici jos koji put pa mi je to i neka uteha :)

 

 

Isplati li se dodati jos 100-200dolara i uzeti Canon T2i tj EOS 550D sa slicnim rasponom objektiva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Mozda sam malo pristrasan, ali ja bih isao na Canon, nisam koristio D3100, ali 550D je fenomenalan aparat za klasu u kojoj se nalazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Aranđelovac-Beograd
  • Motocikl: BMW 1200 GSA,BMW R 850R , Honda ST1100 Pan-Europa,Honda PCX 125 Liberty 125,Tomos APN6

Možda sam i ja "malo pristrasan" jer bih ja npr.uvek izabrao Nikon.

Ustvari ,zavisi šta želiš da fotkaš.

Večna je borba između "nikondžija" i "canondžija" ali neki generalni stav je da canon ima bolju optiku, dok je nikon mnogo bolje mehanički odrađen i time pouzdaniji aparat.

U svakom slučaju koji god da kupiš nećeš pogrešiti,mada ćeš već posle nekog vremena videti da ti fali i bolji objektiv i bolji aparat.To ti je kao i sa motorom-uvek bi voleo da imaš još neki deo opreme koji je bolji od onoga koji već imaš.

Srećno sa kupovinom !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Pa mislim da ce mi ova dva objektiva pokriti dovoljan raspon za slikanje,koje je amatersko :)

 

Samo me brine garancija,jel daje Nikon ili Canon,neku "worldwide" garanciju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd

Canon EOS 550D je za klasu bolji fotoaparat od Nikon D3100 modela, jednostavno nisu za poredjenje. Ovde mozes da pogledas preglede oba modela, pa ces videti koje su im mogucnosti:

 

http://pcfoto.biz/canon-550d-test

http://pcfoto.biz/nikon-d3100-preview

 

Moj ti je predlog da pokusas da dobacis do Canon 550D KIT (18-135 IS), a ako ne moze onda idi na Nikon D5000, a D3100 neka bude treca opcija; oba mozes da gledas sa 18-105 VR objektivom, ili duplim KIT-om (18-55 VR + 55-200 VR), zavisno od cene.

Sto se tice garancije, nazalost ne vazi ti u Srbiji. Primera radi, Canon EU i Canon US su potpuno nezavisne firme.

Pozdrav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja