Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia RS 50

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Novi Sad

Ako moze par saveta o motoru Apriliji RS 50 ali nov tip onaj sto ima auspuh ispod drugog sedista.Sve o njemu koje mi ulje preporucujete kako da ga odrzavam sta da mu stavim itd......... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Ulje Castrol TTS (Dvotaktol),kosta oko 1100-1300 dinara.Samo nemoj previse da ga teras u crveno,i izdrzace taj dosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
Ako moze par saveta o motoru Apriliji RS 50 ali nov tip onaj sto ima auspuh ispod drugog sedista.Sve o njemu koje mi ulje preporucujete kako da ga odrzavam sta da mu stavim itd......... :D
:P E A KOLIKO TAJ MOTOR MOZE DA IDE?JA SE DVOUMIM IZMEDJU TOG I NOVOG SR 50!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: PANCEVO

Ja vozim yamahu tzr 50,to je slichno ko rs 50,pa predpodstavljam da i slichno idu! Moja yamaha iz niskih veoma slabo krece,ali kada se zavrti do sest i po hiljada,ide kao da te je neshto udarilo od nazad!! :D:D:D8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: srbobran

i tzr-ka i rs-ka imaju iste rotex masine koliko ja znam ali rs ne znam zasto ide osetno bolje... pa sad sr-skuter protiv rs-trkalica.. nemoj se zacuditi na rs-u ako te ofleka neko sa sr-kom koja ima rezonantni spuf i neke sitnice. drug ima na sr50r spuf, variomat sportski, isekao lulicu na filteru za vazduh stavio malo vecu diznu, i rolne druge tezine, centralna opruga kvacila malossi i oprugice tvrdje za start.. znaci igra se sa tzr-om.. sad ima i kit na 70ccm i jos veci karb, morao je staviti jacu radilicu koja ce seve to izdrzati i sportsko malossi kvacilo.. to je uradio sve za nekih 700e.. sqt ide 130- 135km/h trosi 5l na 100km i izasao ga takav sqt 3.000e znaci sqt + tuning i o5 prosao jeftinije nego rs50 koji moz samo da mu se gusi u dimu hehe... razmisli malo sta sve mozes da uradis na sqteru za medju novcanu razliq koja je povelika..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: srbobran

nebudi tako siguran 8) gilera runner 180sp ide i vise.. al 50icu mozes napucati do nekih 140 pa i 150km/h al to je vec u pm extra se brzo haba i trosi preko 10l na 100km.. tako da je ovo 130 sasvim zadovoljavajucei odnosi izdrzljivost-potrosnja performanse.. ima u ns-u na prodaju benneli 491 gt 70ccm ide 130 a je** kevu kako ubrzava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Moze da ide i vise.Treba pogledati polinijeve i malosijeve RACE kitove,imaju preko 20 KScak i do 35,ali je trajnost kod prosecnog kita 10 - 15 KS jako,jako mala.. znaci svakih 2000-3000 km,ide specijala,a svaka druga specijala i cilindar.

Kod race kitova se svaku trku radi full generalka.

Citao sam ranije da je neki nasvirani SR u HR odrao R6 u startu prvih 50tak metara.

Runner 180SP je nesto drugo.. ima 180 ccm,i dvotaktna je masina,to ide kao djavo.. ovo je ipak samo 50(70) ccm,i snaga se izvlaci samo na obrtaje.

Znaci sto oces brze da ti ide motor,trajnost naglo opada,potrosnja naglo raste,a brzina ne tako brzo :)

 

Ne mogu sad da pisem razvrstavanja kitova,po snazi,trajnosti,itd.Od ogromne je vaznosti koji karb ima,koji auspuh,kakve rolnice i opruga kvacila.Zna se sta ide s cim,i u kojoj kombinaciji ovih elemenata se dobijaju najbolje perforamnse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Beograd

kao prvo aprilia rs 50 ne nosi rotax motore vec minarelli a kao drugo ajde da vidim taj skuter sa tim kitom kako izlazi na kraj sa mojom pedeseticom

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako kupujesh novu,mogu da ti kazem da je to bez premca najbolja trkalica od 50ccm(po mom,a i po misljenju mnooogih vlasnika ovog motora koje poznajem). E sad, ne znam koliko imash godina, ako imas 16+, preporuchio bih ti da pogledas 2-3 god. stare RS 125ice. ZVER OD MOTORA!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gasa

Za tih 3000 evra je mogao da uzme Apriliu RS 125 oko 2000. god i da se navoza...  I da pomenem da RS 125 ide oko 180km/h.

ovo je velika laz da ide oko 180, ja sam licno pricao sa Mislavom Perkusicem koji vozi bas tu RS na trkama sroz olaksanu i otvorenu, i ne moze vise od nekih 160/170 a ova ulicarka vuce da 160 km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova

ne znam kako neko moze uopste da da 3000 evra na motor od 50 kubika.To je cisto bacanje para.Za te pare moze da se kupi mnogo jaca i mnogo bolja masina.125 kubika je meni sasvim ok za pocetnike,50 je bacanje para.Mnogo se kvari,malo snage i velika potrosnja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Ako moze par saveta o motoru Apriliji RS 50 ali nov tip onaj sto ima auspuh ispod drugog sedista.Sve o njemu koje mi ulje preporucujete kako da ga odrzavam sta da mu stavim itd......... :D
:P  E A KOLIKO TAJ MOTOR MOZE DA IDE?JA SE DVOUMIM IZMEDJU TOG I NOVOG SR 50!?

NIKAD nemoj da se dvoumis izmedju brzinca i skutera (ovo ti kaze covek koji je vozio brdo skutera i na k... su mi se popeli).To sto ce da te dere neki sa nabudzenom SR50...Ulozi ti 700e u RS pa ima ti njemu da citas lekcije, da ga oduvas.Menjac je menjac.I ja sam vozio Yamahu TZR 50 (slicna kao RS 50).Posle 7000 orgazam (naravno ako ti je to prvi brzinac koji vozis, ako nisi vozio nista jace).Taj osecaj ne moze da se dozivi ni na jednom skuter.BUKVALNO sut u dupe.E sad, druga je stvar sto ja nikad ne bi kupio RS 50 jeri za 3500e mozes da kupis neki stvarno dobar motor (400-500 ccm).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Za tih 3000 evra je mogao da uzme Apriliu RS 125 oko 2000. god i da se navoza...  I da pomenem da RS 125 ide oko 180km/h.

ovo je velika laz da ide oko 180, ja sam licno pricao sa Mislavom Perkusicem koji vozi bas tu RS na trkama sroz olaksanu i otvorenu, i ne moze vise od nekih 160/170 a ova ulicarka vuce da 160 km/h

 

'oce to kad je pred generalku

 

rs125 sa kojom je moj burazer vozio trke u road varijanti sa parcijalizatorskim ventilom i sa fabrichkim diznama i auspuhom ide 190km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Beograd

i nije bacanje para sad prvo kupis 50 kubika  pa 125 pa tek nesto jace e ljudi pustite ove manekene po gradu sto ni automatika nisu vozili pa sednu na hiljadarku. Mozda ti je malo skuplja ova nova pedesetica al ako imas kesa boli te uvo> ja bi ti preporucio staru za pocetak 99 00 01 02 03 04 05 to su ti godista jel ces na novoj da puknes a za 2000 mozes da kupis ovu. a isti ti je agregat minarelli am6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Ljudi, o cemu vi pricate, ko ce da mu nabija komplekse sa skuterom? ??? Jeste vozili vi nekad 50-icu sa menjacem?Imate li predstavu koliko je jaca od skutera?I znate li da skuter svu svoju snagu prenosi preko 2 stepena prenosa a ovaj motor preko 6?E jedino ako nikad nisi vozio motor sa menjacem, mozes da uzmes nekog APN-a na meseca dana, cisto da ne propastis Apriliju mada i za to nema potrebe ako imas strpljenja i ne drkeljises je mnogo neko ucis polako.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Vozio novu rs 50 tu sa auspuhom ispod sedishta... Ne ide ni za kurac da oprostite... U 6 oj do kraja 82-83 {digitalni sat} ja zalego skroz,spakovao se i nece vishe... A drugar imao onu 2004 sa nama dvojicom 95-100 kad god ocesh... tako da sam razocharan shto se nove tiche... al da je lepa lepa je.... pozdrav svima!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

pod 1;

Moja RS 50 93god je isao 115 sa 4 brzine,na blagoj nizbrdici.na ravnom 105!Ali sam joj uradio generalnu.

 

pod 2;

Cagiva nabrijana mi je isla opusteno do 150.Nisam je vozio vise jer nisam izlazio na autoput.ali 170 garantujem!

 

A nemoj uopste da se dvoumis izmedju skutera i motora,uzmi RSa i uzivaj!!!!!!

 

pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Za tih 3000 evra je mogao da uzme Apriliu RS 125 oko 2000. god i da se navoza...  I da pomenem da RS 125 ide oko 180km/h.

ovo je velika laz da ide oko 180, ja sam licno pricao sa Mislavom Perkusicem koji vozi bas tu RS na trkama sroz olaksanu i otvorenu, i ne moze vise od nekih 160/170 a ova ulicarka vuce da 160 km/h

 

auuuuu odvale.cuj ne ide.ja sam moju vozio 170 kmh,s tim da na pocetku grane ayspuha ima jos neku blokadu i sve je standardno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja