Jump to content

Moto Zajednica

Gde da kupim?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: CBR 900 RR Fireblade

Pozdrav svima,

 

iz ove teme: http://www.bjbikers.com/forum/viewtopic.php?t=4209&start=0

 

Evo citata:

A sto se tice same sustine, cemu disc lock sluzi i vredi li te pare - pa svakako vredi, imas Xenu koja kosta 35-70€ (zavisno od modela, alarma itd) ali ako hoces da prodjes jeftinije imas i druge proizvodjace, od 10-20 evra po jednom disc locku. Moja logika je - na motor koji vredi 1500€ stavicu mozda (ali MOZDA) neki jeftiniji, na motor koji vredi 5000 stavicu, Xenu, alarm, katanac, bukagije i pitbula hranjenog vitaminima. sve zavisi koliko je nekome jasno da investicija od recimo 1% vrednosti motora (dakle npr 35€ na vrednost motora od 3500€) prilicno dobro stiti njegovu imovinu.

 

Mene u sustini interesuje gde mogu pronaci da kupim Disk Lock ali ne Xenu... Zvao sam Guevaru i imaju samo neki model od oko 6000din. Do 35e bi i dao za Xenu...

 

Gde mogu da nadjem neki disk lock bez alarma? U ovom cenovnom rangu 10-20e (+/- 5e)

 

Moze neki broj telefona konkretno?

 

Ako necete na forumu, pisite na PP.

 

Trazim na internetu dobrih sat-sat i po i nista nisam uspeo kod nas da pronadjem...

 

Puno pozdrava! Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

imaš neke u KDM-u ali u ovoj drugoj prodavnici preko puta B-92 i rajfajzen banke na nbg, kod arene. nisam pitao za cenu ali sam video da imaju nešto od disklokova. pa nazovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: CBR 900 RR Fireblade

Hvala druze.

 

Zvao sam danas jedno 15-20 radnji sirom Srbije i nigde ne mogu da nadjem... :( Tako da sam se odlucio za ovo:

 

22_1.jpg

 

Cena je veca od one koju sam planirao da izdvojim za disk lock, ali sta je tu je...

 

Nemam hrabrosti da ostavaljam motor bez ikakvog obezbedjenja...

Pogotovo kad sam na poslu - on bi tada trebao da stoji 7-8 sati bez da ga ja drzim na oku... I da bude oko 60m dalje od mene... :ninja:

 

Ovako ce mi biti malo lakse, bar cu moci da cujem ako ga neko maltretira... :bokser:

 

Mozda sam malko skeptican... 8-[

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Inđija N45°2.154' E20°4.473'
  • Motocikl: Nema :(

Ja kupih pre neki dan na buvljaku kineski DL za oko 600 dinara. Ne znam zaista koliko je to kvalitetan proizvod, ali eto informacije pa pogledaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5
Ja kupih pre neki dan na buvljaku kineski DL za oko 600 dinara. Ne znam zaista koliko je to kvalitetan proizvod' date=' ali eto informacije pa pogledaj.[/quote']

 

ekstra povoljno gde tacno si uzeo ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

elprogramero ta xena koju gledaš ima osovinicu od 15mm pa su velike šanse da ne može kod tebe da se namontira, nije moglo ni kod mene na zzr pa sam morao da menjam, naravno za skuplju ali šta æeš.

 

jesi li zvao kdm?

 

treba da odem do njih pa æu videti o emu se radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Inđija N45°2.154' E20°4.473'
  • Motocikl: Nema :(
ekstra povoljno gde tacno si uzeo ?

 

STR "MT", tezga 205, drugi red. Vlasnik: Misa Tijanic, 065/2509090

 

Ovo je sa vizit karte koju sam usput pokupio, ali ne bih dao ruku u vatru da sam bas na tom mestu pazario DL.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: CBR 900 RR Fireblade
elprogramero ta xena koju gledaš ima osovinicu od 15mm pa su velike šanse da ne može kod tebe da se namontira' date=' nije moglo ni kod mene na zzr pa sam morao da menjam, naravno za skuplju ali šta æeš.

 

jesi li zvao kdm?

 

treba da odem do njih pa æu videti o emu se radi.[/quote']

 

Imas PP... :cry:

 

EDIT:

 

Bio sam na sajtu Xene i pise da za tvoj motor ZZR600 XN15 moze da ide samo na prednji tocak. XN18 ne moze ni na jedan. XN14 moze na oba. I XR1/ZR1 moze na oba.

 

Sto je jos ludje mog motora nema (oni racunaju da se ovi mali ne zakljucavaju :cry: )...

 

Ali ima TZR250 na kome svi gore navedeni modeli (i sto je najvaznije XN15) to odgovara... :?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: CBR 900 RR Fireblade

Da zakljucimo ovu temu.

 

Ova Xena odgovara mom motoru.

 

Pre toga sam skino sa Xeninog sajta nesto za "testiranje" (Lockfitter). Odstampate, isecete i mozete videti tacno koja Xena odgovara vasem motoru. Proverite lepo da bi bili 100% sigurni pre kupovine.

 

Evo linka za download XENA Lockfittera:

 

http://www.xenasecurity.com/fitment/lockfitter.pdf

 

Pozdrav svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja