Jump to content

Moto Zajednica

Potkapa i wind stoperi za zimu

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5962 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

...da se lagano vratimo na temu...

 

Imam podkapu i okovratnik iz Pegaza i otprilike sam "šugav" kad ih ne nosim. Pogotovo okovratnik...

Podkapu ipak nosim samo kad je hladno. Vrede svaki dinar. Preporuka !!! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Pre nego sto se odlucis za kupovinu, proveri i ovu varijantu:

 

http://www.trionmotors.com/oprema/tucano-urbano/wb-jet-under-helmet-silk-100-618-wb.html

 

Ovo je zimska podkapa, prvenstveno namenjena za Jet kacige zato sto ima wind-stoper materijal koji stiti grlo, vrat, ali i celo lice i čelo. Medjutim izuzetno je primenjljiva i za kros/enduro kacige, koje nemaju stitnik ispod brade.

 

(Ako imas full-face kacigu, kroz koju ne duva, onda bi ti mozda i ovaj model zavrsio posao: http://www.trionmotors.com/oprema/tucano-urbano/wb-full-face-under-helmet-silk-100-620-wb.html)

 

Ima siroki okovratnik koji nema potrebe uvlaciti u kragnu, jer padne preko nje i potpuno stiti od hladnoce, a samim tim je i udobnija za upotrebu.

 

Vrlo sam zadovoljan ovom podkapom.

 

Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Pre mesec dana u Pegazu me ubediše da uzmem tu "baklava" potkapu, i ja prezadovoljan.

Ovde možeš da poručiš aktivni veš,Cheris, domaće proizvodnje,komplet za 1400 dinara, i to je to.

Planiram da kupim u Pegazu one tanke rukavice koje idu ispod rukavica. Ako budu radile posao kao potkapa, za mene nema zime.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

...Najveci problem je da se ubodu dioptrijske naocare kroz otvor vizira i priljubljenu podkapu, i zadenu za usi.

 

Ovo se rešava kupovinom flip-up kacige :) Vozio sam i full face i flip i mogu reći da je flip pravo rešenje za ove stvari. Još samo da mi izmisle enduro-flip! :) eh, puste želje :)

 

imas u polo katalogu speed specs naocare za kacige,stavis jednom i ne mislis

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

evo i ja da potvrdim da je termo balaclava iz pegaza odlicna stvarno za hladnije vreme.

 

znaci to nosim stalno sa sobom, razlika u odnosu na obicnu pamucnu ili svilenu potkapu je kao nebo i zemlja.

 

za ovaj dodatak, sto je samo rolka nisam ni znao, moracu da odem da uzmem i to. ne volim kad mi je hladno pa to ti je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Ništa, pičim u pegaz onda... Taman ću da kupim i onje podrukavice, sa grejačima ručki kapiram da će biti super... Jedino će butine da mi mrznu :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1223 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

......razmisli o onim windstoper pantalonama koje ti je markone predlagao uopšte nisu loša stvar, probao sam ih ispod običnih platnenih pantalona i super su mi radile posao. Naravno ako planiraš da se voziš po 1 cifrenim temperaturama bez moto pantalona sa termo uloškom biće ti jako ladno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

jebiga, trpeću dok ne budem imao para za pantalone za zimskim uloškom, a to je mesec dana maksimum...

 

P.S.

Bolje voziti se sto godina na BMW 1200 gs sa opremom vrednom 2000 evra, nego pet dana na Tomosu bez ikakve opreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12368 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mali OFF:

 

Malopre gledam na History kanalu, neki reporter otišao u Ukrajinu da poseti ogromnu podmorničku bazu na Crnom moru koja je napuštena već 10 godina...i šta mislite kako se zove to selo gde je bila baza?

 

Balaclava ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Upravo ta Balaklava podkapa odradjuje posao i to jako dobro. Onaj predlog sa cvikerima bice testiran prvom prilikom, hvala. Molba forumasima glasi da po ovim temperaturama i ostalim nuzpojavama ne eksperimentisu sa neadekvatnom odecom t.j. opremom. Kasnije posledice budu stalne, a treba dugo da se druzimo. Radije se strpite i nemojte voziti motore.

Pantalone Duchinni Sahara testirane na 3 stepena odlicne, doduse na skuteru. U Pegazu imaju jos 5 ili 6 modela moto pantalona, izaberite i mirni ste do poledice. Onda nema voznje, ne zbog hladnoce, nego zbog pogibeljnosti pri poledici maloj kao tanjiric od kafe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

Ovo je do 00 ,testirao sam u nedelju na +3 ("WS/Coolmax Balaclava")

 

http://www.rukka.com...ocument&Cat=2_3

 

Deo koji ide na glavu, je li debeo ili tanji materijal? Pretpostavljam da si je pazario negde preko?

Neki fin,tanak materijal ,jako prija na glavi. Kupio u Luisu.Imao sam Bickers ranije i ona je slicna na prvi pogled ali je ova neuporedivo udobnija.

 

Evo kopi sa sajta

- Throat, neck and upper chest are protected against the wind with Gore Windstopper®Active Shell material

- Coolmax® hood creates a pleasantly cool feeling

 

Ove duge gace sam probao i ispod farmerki sve do 0 stepeni i vrlo je prijatno u njima jer se nism kuvao kada sidjem sa motora i sednem negde gde se prostor greje

 

http://shop.hostettler.de/productdetails.aspx?id=248&itemno=Z6795

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

ja ću da kupim onaj aktivni veš iz ruzveltove, kažu ljudi da je za te sitne pare skroz dobar.... jebiga, ne mogu odmah da uzmem full kvalitete na sve strane... trebalo bi stvarno onda da počnem da pljačkam menjačnice ili banke :staa2:...

mali off - kako do novca za opremu a.k.a. kojim vidom kriminala se baviti :stabre:... možda otvoriti temu :D

P. S. glasam za pirateriju :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

ja ću da kupim onaj aktivni veš iz ruzveltove, kažu ljudi da je za te sitne pare skroz dobar.... jebiga, ne mogu odmah da uzmem full kvalitete na sve strane... trebalo bi stvarno onda da počnem da pljačkam menjačnice ili banke :staa2:...

mali off - kako do novca za opremu a.k.a. kojim vidom kriminala se baviti :stabre:... možda otvoriti temu :D

P. S. glasam za pirateriju :D

 

 

Aktivni veš ti neće rešiti problem sa vetrom i hladnoćom! On je za izbacivanje toplote i znoja da ostaneš suv i da te rashladi leti!

 

Windfilter je za ono što tebi treba. Znam da je skuplji ali ti radi posao. Ovo što planiraš ćeš samo bez potrebe da baciš pare, osim ako ne uzmeš i neku vetronepropusnu opremu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Mali OFF:

 

Malopre gledam na History kanalu, neki reporter otišao u Ukrajinu da poseti ogromnu podmorničku bazu na Crnom moru koja je napuštena već 10 godina...i šta mislite kako se zove to selo gde je bila baza?

 

Balaclava ;)

 

Evo da ne bude off objašnjenje:

 

Englezi su u bici za Balaklavu (da tako se zove mesto, ali ne znam u kom ratu je to bilo od mnogih koje su vodili) koristili potkape koje su kasnije nazvali po tom mestu gde su im bile neophodne i rođena je Balaklava - po srpski potkapa. Ne znam da li su je oni izmislili (sumnjam), ali po tome je dobila ime na engleskom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Prodali smo sve Windfilter Balaclava potkape. Sledeća tura nam stiže oko 20. decembra.

 

Obzirom na veliku potražnju napravićemo popust za kombinaciju:

 

Windfilter Neck Warmer (ima dublju zaštitu za grudi od Balaclave) + svilena potkapa umesto 2.200,00 RSD biće 2.000,00 RSD. U ovoj kombinaciji vrat i grudi su čak mnogo bolje zaštićeni.

 

Windfilter%20Neckwarmer%20150.jpg+ Buffalo%20Soft%20Balaclava%20150.jpg = 2.000,00 RSD!

 

Popust važi do isteka zaliha ili dok nam ne stignu Windfilter Balaclava potkape.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Hornet 900

Maleni off, koliko Windfilter Inner Gloves mogu da "kupe" vremena na tempeaturama od 0 - 5 stepeni? Pre koji dan sam izdrzao 40-tak min sa GP Plus rukavicama, ali posle toga 2 dana nisam osecao nokte.

 

post-13928-075622400 1291303218_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

ove rukavice sam kupio negde u aprilu, uvek sam ih imao sa sobom. po mom skromnom iskustvu windfilter unutrasnje rukavice nece pomoci ama bash nista pri temperaturama ispod 10c. Mislim da nisu ni dizajnirane da pruze toplotnu izolaciju na iole nizim temperaturama ?

 

ili pak moras da imas dobre osnovne rukavice? ja sam ih nosio ispod nekih koznih rukavica, nesto na foru all season, al nista nije pomoglo

 

Ukoliko nemas namenske letnje rukavice, mogu lepo da posluze leti i da se nose samo one (ovo radis na svoj rizik). Bash prijaju po vrucini, ne greju ti se ruke, a ne odvali te vetar.

 

ako te nervira kad se prstitji smrzavaju, moj su savet ozbiljne zimske rukavice.

 

Ja sam licno za duza putovanja smekao nesto ovako, ali moram nekako da se maznem necim u glavu pa da opravdam 100eur cenu :tras2:

 

http://www.louis.de/_209ff0d274c2b3657dedd9dc8c0a9707c4/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=180&wgr=712&list_total=14&anzeige=0&page=0&artnr_gr=201065

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Maleni off, koliko Windfilter Inner Gloves mogu da "kupe" vremena na tempeaturama od 0 - 5 stepeni? Pre koji dan sam izdrzao 40-tak min sa GP Plus rukavicama, ali posle toga 2 dana nisam osecao nokte.

 

Ja sam ih nosio ispod običnih kožnih rukavica i mogu ti reći da su mi kupile oko sat vremena. Posle toga i sa njima bude hladno. Kasnije sam probao bez Inner Gloves-a i već posle 10-tak minuta su mi promrzli prsti.

Dakle, da vrede - VREDE i to jako, ali ne očekuj baš čuda :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Hornet 900

Maleni off, koliko Windfilter Inner Gloves mogu da "kupe" vremena na tempeaturama od 0 - 5 stepeni? Pre koji dan sam izdrzao 40-tak min sa GP Plus rukavicama, ali posle toga 2 dana nisam osecao nokte.

 

Ja sam ih nosio ispod običnih kožnih rukavica i mogu ti reći da su mi kupile oko sat vremena. Posle toga i sa njima bude hladno. Kasnije sam probao bez Inner Gloves-a i već posle 10-tak minuta su mi promrzli prsti.

Dakle, da vrede - VREDE i to jako, ali ne očekuj baš čuda :)

 

 

 

Hvala na odgovoru, tako necemu sam se nadao, ne treba mi za ne znam kakve ture, cisto po lokalu ako se sedi do 45min-1h na motoru da ipak bude koliko toliko prijatno. Do sada sam pribegavao grejanju ruku u voznji i na semforima na izduve, XT je kao stvoren za to :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

dobri štitnici za ruke takođe mnogo znače (mislim na one na kormanu koji služe da vetar ne udara direktno u ruku)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja